Oznam o expedovaní zásielok zo Zachej.sk
Z dôvodu inventúry budeme všetky objednávky prijaté od 31.7.2017 expedovať po dátume 16.8.2017.
Po celý čas Vám však budeme k dispozícii a môžete nás kontaktovať telefonicky alebo mailom.
Predajňa v Košiciach bude otvorená od 09:00 do 17:00 hod. (PON - PIA).
Ďakujeme za pochopenie a prajeme pekné letné dni.

 

Zachej.sk Doplnkový tovar Bohoslužobné predmety

Bohoslužobné predmety

(34 produktov)

Hoci zmysel a základná úloha svätej omše a liturgických obradov je stretnúť sa so živým Kristom a byť v Jeho prítomnosti, tieto udalosti sa len ťažko zaobídu bez bohoslužobných predmetov, ktoré symbolizujú Boha a Jeho pôsobenie. Vôňa kadidla, napríklad, predstavuje lahodnú vôňu modlitieb ľudu, ktorá stúpa do nebies, k Božiemu trónu. Hostie sa počas obradu premenenia a stávajú sa Kristovým telom, ktoré nás sýti a premieňa. Víno premenené na Kristovu krv kňaz zasa pije z kalicha. Neustálu Božiu prítomnosť a víťazstvo, ktoré nám Ježiš vydobyl svojim zmŕtvychvstaním symbolizuje svetlo kostolnej sviečky.


Aj keď zmysel katolíckej bohoslužby nie je podmienený liturgickými predmetmi, každý z nich má v obradoch svoje miesto a vyjadruje určitú symboliku. Tieto symboly nám majú odhaľovať tajomstvo Božej prítomnosti a pomáhať nám kráčať k bližšie ku Kristovi. Kníhkupectvo Zachej.sk vám ponúka predaj liturgických predmetov a bohoslužobných predmetov presne podľa vašej požiadavky.

Newsletter

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

  Ó, Ježišu môj, Život, Cesta a Pravda, prosím Ťa, drž si ma pri sebe, ako matka drží malé dieťa na svojich prsiach, lebo som nielen nerozumné, slabé dieťa, ale aj hromada biedy a ničoty. sv. Faustína Kowalská