Knihy od: Peter Žaloudek • Zachej.sk

Peter Žaloudek

(0 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Svätá zem Molokai
Svätá zem Molokai

Peter Žaloudek

Po stopách P. Damiána De Veuster, misionára malomocných. Teológia a sociálne cítenie sa autorovi stali akokeby odrazovým mostíkom pre štúdium témy, ktorá ho od mladosti fascinovala: život a poslanie belgického kňaza, pátra Damiána de Veuster, misionára malomocných na ostrove Molokai. Kvôli pátrovi Damiánovi podnikol osem ciest na tento vzdialený havajský ostrov a v priebehu ôsmich rokov navštívil i všetky významné archívy sveta, uchovávajúce o ňom informácie, o živote v kolónii, ako i jeho originálne listy. Toto štúdium mu tak umožnilo nahliadnuť do sveta, ktorý je pre väčšinu ľudí v Európe nedostupný, a zároveň spoznať osobnosti, ktorých žiarivý príklad obetavej lásky môže aj dnes svietiť na cestu mnohým. Počas svojich študijných pobytov na Molokai sa však stretal i s osudmi ľudí trvalo žijúcimi v tejto uzavretej kolónii. Náhodné i cieľavedomé rozhovory s nimi si zaznamenával do svojho notesa a na základe týchto úlomkovitých poznámok vznikol akoby mozaikový obraz o tom, čo tvorí podstatu života človeka žijúceho v izolácii v dôsledku toho, že nesie na sebe pečať malomocenstva. Vo flámskej časti Belgicka – centra štátov Európskej únie – bol P. Damián v decembri 2005 vyhlásený za najväčšiu osobnosť krajiny. Touto knihou chce autor vzdať hold veľkému a vznešenému človekovi a zároveň ho priblížiť i slovenským a českým čitateľom.

Vypredané

4,75 €

Myšlienky počas ožarovacej terapie
Myšlienky počas ožarovacej terapie

Peter Žaloudek

Táto kniha je zbierkou myšlienok ľudí, ktorí žijú s diagnózou rakoviny a ktorých autor stretával na onkologickom oddelení viedenskej nemocnice. Autor k týmto výpovediam prikladá fotografie pacientov a pripája aj svoju vlastnú skúsenosť zo stretnutí s týmito ľuďmi. Čitatelia môžu nájsť v tejto vzácnej publikácii silu k nádeji, k zvládnutiu svojich vlastných utrpení i k porozumeniu utrpenia druhých.

Vypredané

6,28 €

Tichá noc
Tichá noc

Peter Žaloudek

Vypredané

1,26 €

Otec malomocných a Molokai
Otec malomocných a Molokai

Peter Žaloudek

Po stopách P. Damiána de Veuster. Každodenní konfrontace a rozhovory s těžce nemocnými lidmi autora přivedly k zájmu o osobnost, která ho fascinovala už od mládí: belgického kněze Damiána de Veuster, misionáře malomocných na ostrově Molokai. Při sbírání materiálu o jeho životě a práci podnikl Peter Žaloudek osm cest na vzdálený havajský ostrov, setkal se se zdejšími lidmi a poznal minulou i dnešní tvář této části světa. Navštívil řadu významných světových archivů a shromáždil úctyhodný materiál o páteru Damiánovi, jeho současnících a následovnících. Poznal ovšem i dnešní život v bývalé kolonii malomocných, mnoho statečných neznámých lidí i jejich kruté životní osudy. Je jeho velkou zásluhou, že neupadnou v zapomnění, protože o nich nejen vypráví ve své knize, ale také v řadě přednášek o páteru Damiánovi a životě mezi malomocnými i o současnosti Havajských ostrovů, havajské tradiční kultuře a přírodních krásách.

Vypredané

16,68 €

Myšlenky během ozařovací terapie
Myšlenky během ozařovací terapie

Peter Žaloudek

Kniha vyšla ja v slovenskom jazyku: Myšlienky počas ožarovacej terapie (2005).

Vypredané

3,78 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Váš obchod budem vrelo odporúčať ostatným nakupujúcim. Bol som veľmi prekvapený pružnosťou, akou bola moja objednávka vybavená.

Pavol

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk