Zachej.sk Zoznam autorov Svätý Otec František

Svätý Otec František

(38 produktov) Zobrazujem 1 - 36 výsledkov z 38 produktov
strana: 1 z 2 Ďalej
Svätý Otec František

Narodil sa v Buenos Aires, hlavnom meste Argentíny, v decembri 1936. Jorge Mario Gergoglio sa stal pápežom Františkom 13. marca 2013 a tým aj prvým americkým pápežom v dejinách.
Ako mladý mal zdravotné problémy a musel podstúpiť závažnú operáciu pľúc. Skončil technickú školu ako chemický technik predtým, ako nastúpil do seminára a následne do rehole.
V roku 1969 bol vysvätený za kňaza a začal slúžiť v jezuitskej provincii v Argentíne. Mama ho nepodporovala v jeho rozhodnutí vydať sa cestou kňazstva, napriek tomu, že bola praktizujúca veriaca. Po vysviacke prijala jeho rozhodnutie a poprosila ho o požehnanie.
V roku 2001 bol pápežom Jánom Pavlom II. vymenovaný za kardinála. Po smrti tohto veľkého pápeža získal v hlasovaní o novú hlavu Cirkvi druhý najväčší počet hlasov. Viac mal iba pápež Benedikt XVI.
V roku 2013 sa stal 266. pápežom v histórii cirkvi, prvým americkým, neeurópskym a jezuitským pápežom. Takmer okamžite po jeho zvolení zaplavili médiá informácie o jeho dobrom srdci a pomoci tým najbiednejším. Prelomil mnohé bariéry, ktoré boli vystavané konzervatívnymi pravidlami. Odmietol luxusné sídlo a býval v dvojizbovom byte, účty si platil sám, nepotreboval asistenta. Ukázal, že žiť jednoducho je správna cesta nasledovania Krista. O tom svedčí aj meno, ktoré prijal po sv. Františkovi z Assisi.
Pápež František je známy ako moderný a pri tom dodržiavajúci všetky tradície, na ktorých stojí Cirkev a taktiež tým, že sa venuje problematike životného prostredia. Napísal niekoľko spisov ako napríklad Evangelii Gaudium alebo Laudato si, ktoré sa masovo čítajú po celom svete.


strana: 1 z 2

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.