Ako stihnúť doručenie zásielok do Vianoc?
do 19.12.2017 (utorok) do 13:00 – aj Slov. poštou, aj kuriérom na dobierku
do 21.12.2017 (štvrtok) do 13:00 – už len kuriérom na dobierku

 

Zachej.sk Kresťanské knihy Štúdium Biblie

Štúdium Biblie

(485 produktov) Zobrazujem 1 - 36 výsledkov z 485 produktov
strana: 1 z 14 Ďalej

Každý z nás je iný. Niekto vníma Boha najviac vo vysokých kopcoch, niekto keď tvorí, iný v tichu. Ale keď príde na štúdium Biblie, všetci sme si rovní - bez jej poznania je to všetko len taká pocitová fráza.

Práve to je miesto pre biblické komentáre, exegézy, slovníky a atlasy. To, čo je zatiaľ len pocitové, napĺňajú poznaním. Biblii tak rozumieme lepšie. Boha tak milujeme plnšie. A sme o krok bližšie k Cieľu.


strana: 1 z 14

Len milovať Boha nestačí. Avšak nestačí len poznať Ho - tí, ktorí neprijali lásku k pravde, píše sa v Písme, hynú. Tak láska a pravda musia kráčať vedľa seba. Je nevyhnutné poznať pravdu a tiež ju milovať.

A to znamená, že ani všetky biblické komentáre sveta, ani najkvalitnejšie zamyslenia nad Bibliou a jej výklady, a ani úvahy nad Evanjeliom od tých najväčších autorít nebudú ničím, ak na konci nášho štúdia nebudeme zmenení, ohúrení a nanovo odovzdaní. To, čo je rozumové, bude naplnené citom.

Ako teda čítať Bibliu? Tak, aby sme Boha poznali lepšie a milovali Ho plnšie.

V našej ponuke

Newsletter

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

  Ó, Ježišu môj, Život, Cesta a Pravda, prosím Ťa, drž si ma pri sebe, ako matka drží malé dieťa na svojich prsiach, lebo som nielen nerozumné, slabé dieťa, ale aj hromada biedy a ničoty. sv. Faustína Kowalská