Zachej.sk Kresťanské knihy Cirkevné dokumenty

Cirkevné dokumenty

(105 produktov) Zobrazujem 1 - 36 výsledkov z 105 produktov
strana: 1 z 3 Ďalej

Jedným z úžasných darov katolíckej Cirkvi je aj poznanie a zjavenie, ktoré nám ponúka prostredníctvom mnohých pápežských dokumentov, encyklík či publikácií z Vatikánskej knižnice. Práve tieto texty, mnohokrát inšpirované Duchom Svätým, sú studnicou hlbokej múdrosti a odráža sa v nich nielen oddanosť Bohu, ale aj pokorné srdce autora a intimita Jeho vzťahu s Kristom. Mnohokrát sú zrkadlom doby a odpoveďou na súčasné otázky.


strana: 1 z 3

Napriek tomu, že niektoré z cirkevných dokumentov a pápežských majú mnoho rokov, na aktuálnosti nestrácajú a ku svetu prehovárajú v každý čas. Pripomínajú dôležité úlohy Katolíckej Cirkvi, jej nevyhnutnosť vo svete a apelujú na charakter veriacich. Rovnako ako Katechizmus katolíckej Cirkvi, ani iné cirkevné dokumenty nemajú prinášať odsúdenie či rozdelenie. Práve naopak. Ich úlohou ne nadovšetko upriamovať náš pohľad na Krista a vzbudzovať túžbu po živote v plnosti a po večnosti.

V našej ponuke

Newsletter

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

  Ó, Ježišu môj, Život, Cesta a Pravda, prosím Ťa, drž si ma pri sebe, ako matka drží malé dieťa na svojich prsiach, lebo som nielen nerozumné, slabé dieťa, ale aj hromada biedy a ničoty. sv. Faustína Kowalská