Edícia mladým

Edícia mladým

(1 produkt)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Alexia Le Clerc
Alexia Le Clerc

A. de Remiremont

Zakladateľka rehole Notre Dame. Poznáte Matku Alexiu, blahoslavenú zakladateľku sestier Notre Dame? Viete, aká bola jej cesta k zasvätenému životu? Vôbec nie priamočiara. Narodila sa v 16. storočí v rodine zámožného obchodníka vo Francúzsku a žila radostným životom dievčaťa, ktoré miluje život a svet. Rada sa zabávala, no pritom často cítila aj vnútornú prázdnotu. Do toho všetkého zasiahlo Božie volanie, ktorému najskôr vzdorovala, až napokon, aj pomocou duchovného otca Petra Fouriera, sa rozhodla pevne – založila spolu s niekoľkými spoločníčkami dom a školu pre dievčatá. Alexia bola veľmi dobrá k ľuďom, vedela ich povzbudiť a potešiť. Sestry Notre Dame pôsobia aj na slovenských školách.

Skladom

1,93 €

Svätá Anna - Dobrá matka
Svätá Anna - Dobrá matka

Bernadette Lecureux

Staršia než všetci ostatní svätci Nového Zákona, možno menej historicky známa, avšak o nič menej dôležitá pri diele spásy. Sv. Anna je všade uctievaná, lebo i ona bola ústrednou osobou vykúpenia ľudstva. Jej život súvisí s Nepoškvrneným počatím Panny Márie. Označenie „dobrá matka“ si právom zasluhuje, lebo vychovala Bohorodičku.Kniha Svätá Anna je vyrozprávaním životného príbehu ženy, ktorá je pre mnohých možno ešte stále veľkou neznámou. Vhodné pre deti od 10 rokov.

Vypredané

2,91 €

Svätý Peter
Svätý Peter

Andreé Bourcois-Macé

rybár ľudí a nebeský vrátnik. Pútavý životopis sympatického svätca s čiernobielymi ilustráciami rozpráva o živote palestínskych rybárov, o stretnutí Šimona, neskôr Petra s Ježišom, o tom, ako toto stretnutie zmenilo jeho život a o prvých udalostiach Cirkvi, ktorej hlavou ho Ježiš urobil. Kniha je pútavým a zaujímavým čítaním nielen pre mladých, pre tých, ktorí obľubujú sv. Petra, i pre tých, ktorí sa s ním chcú zoznámiť, najmä ak je ich patrónom.

Vypredané

1,87 €

Svätá Terézia
Svätá Terézia

Gilles Mauger

Učiteľka Cirkvi z Avily. V časoch dobývania Ameriky a oslobodzovania Španielska spod nadvlády Maurov sa jedno malé dievčatko rozhodne vydobiť si kráľovstvo nebeské. Sv. Terézia z Avily je vyhlásená za učiteľku Cirkvi. Je učiteľkou modlitby a každý mladý čitateľ sa môže od nej veľa naučiť. 

Vypredané

1,87 €

Pier Giorgo Frassati
Pier Giorgo Frassati

Oľga Gavendová

Muž blahoslavenstiev. Pier Giorgio sa narodil roku 1901 v bohatej rodine v Taliansku. Mohol bezstarostne žiť, zabávať sa, on sa však rozhodol, že bude radšej banským inžinierom, aby mohol stáť po boku tých, ktorí na tom boli najhoršie. Bol dynamický, plný života. Mal rád prírodu a poéziu. Bol nadšeným turistom a horolezcom.Tento mladík žil len dvadsaťštyri rokov, no stačili mu na to, aby sa stal blahoslaveným. Pier Giorgio može byť pre nás vzorom, ako sa i my, uprostred našich všedných každodenných povinností i radostí, môžeme stávať svätými. V závere nájdete krátke modlitby a deviatnik k bl. G. Frassatimu.

Vypredané

2,74 €

Svätý Filip
Svätý Filip

Louise Camusová

Rozsievač radosti. Píše sa rok 1515.  František I. pokračuje vo vojnách s Talianskom, ktoré pred ním viedli Karol VIII. a Ľudovít XII. , a presvedčivým víťazstvom pri Marignane signalizuje nástup na trón. Do Francúzska vstupuje renesancia sprevádzaná veľkolepým sprievodom umení, krásnym jazykom, rafinovaným prepychom, no v Taliansku sa z nej už život vytráca, jej lesk pohasína. Hrdá Florencia vycizelovaná ako šperk, kolíska umelcov a géniov, je kvetom polostrova. Fra Angelico vtisol svojím štetcom pečať nesmrteľnosti Kláštoru sv. Marka a Brunelleschi, Dona-tello, Michelangelo sa priam predbiehali, kto mu daruje čarokrásnejšie veľdielo. Po Lorenzovi Nádhernom z vplyvnej rodiny Medicijovcov nastúpil ako guvernér kardinál Július: pre mesto nastali pokojnejšie dni a zavládol v ňom väčší poriadok ako pod veľkovojvodom, hod slávnosti sa konali i naďalej. A vtedy, 12.  júla, v chudobnom mestskom dome uzrelo svetlo sveta novorodeniatko, Filip, budúci pilier Cirkvi a jeden z jej najväčších svätcov. Jeho narodenie nevzbudilo pozornosť. Muža, ktorý raz bude robiť toľko nezvyčajných vecí, nepredpovedal nijaký prorok. 

Vypredané

1,87 €

Svätá Mária Gorettiová
Svätá Mária Gorettiová

Contessa Fabrizio

Kto bola Mária Gorettiová? V čo dúfalo toto dievča? Kde bralo odvahu a silu pre svoj ťažký život? Prečo ju pápež Pius XII. vyhlásil za svätú? Čo má jej život spoločné so životom dnešných mladých ľudí? V čom im môže byť vzorom i posilou? Dočítate sa, že Mária Gorettiová bola nenápadné dievča. Obliekalo sa veľmi jednoducho, chodievala bosá, bola skromná, málovravná, nevedela ani čítať ani písať. Keď mala deväť rokov, zomrel jej otec. Matka prevzala práce na poli a Mária sa starala o dom a pre svojich štyroch súrodencov sa stala druhou mamou. V daždi i horúčave chodievala niekoľko kilometrov peši na prípravu na prvé sväté prijímanie. Ako levica sa bránila proti zvodným útokom a nakoniec ako Kristus na kríži odpustila svojmu vrahovi. Vezmite, čítajte a zoznámte sa s jej hrdinským životným príbehom. „Samozrejme, že z lásky k Ježišovi mu odpúšťam, a chcem, aby bol so mnou v nebi. " To sú slová ani nie dvanásťročného dievčatka, ktoré vo vysokej horúčke a v strašných bolestiach leží v nemocnici v Nettune a prežíva posledné chvíle života. Je nedeľné popoludnie 6. júla 1902. Dievča sa volá Mária Gorettiová a je dcérou chudobnej rodiny vysťahovalcov. Otec im zomrel. Je to skoro ešte dieťa a nevie čítať ani písať. Napriek tomu jej meno v krátkom čase obletí celý svet. Lekári sa ju zo všetkých síl snažili vytrhnúť z pazúrov smrti. Mária, ktorú všetci rodinne volajú Marietta, dve hodiny znášala beznádejný chirurgický zákrok, ktorý jej robili bez anestézie. Lekári však dokázali iba zastaviť krvácanie a zašiť štrnásť bodných rán, ktoré zničili jej mladé telo. Vražedný nôž, dlhý dvadsaťštyri centimetrov, spôsobil veľmi hlboké rany a zasiahol životne dôležité orgány: srdce, pľúca, bránicu a ďalšie vnútorné orgány. Sú to mučivé chvíle, v ktorých sa, žiaľ, očakáva predpovedaný koniec. A predsa jej matka Assunta, všetci lekári a nemocničný personál žasnú nad neočakávaným pokojom, ktorý vyžaruje z tváre malej Márie. Nie že by ju nič nebolelo. Veď chvíľami sa zdá, že od bolesti blúzni. No v jasných chvíľach Marietta všetkých dojíma: modlí sa krátke a jednoduché modlitby, dostala aj sväté prijímanie,…

Vypredané

2,22 €

Svätý Michal a svätí anjeli
Svätý Michal a svätí anjeli

Luce Laurand

Jedným z najčastejšie používaných mužských mien na svete je meno Michal. Patrónom všetkých nositeľov tohto populárneho mena je svätý archanjel Michal. Spolu s archanjelom Gabrielom a Rafaelom patrí Michal medzi najvýznamnejších anjelov. Knižka pútavým spôsobom predstavuje starším deťom život, skutky a pôsobenie archanjela Michala.

Vypredané

1,87 €

Svätá Mária
Svätá Mária

Bonaventure Beaufort

Matka Božia. Kniha nám predstavuje Božiu Matku na základe písomných prameňov Svätého písma a tradícií Cirkvi. Vieme, že informácie o jej živote sú skúpe. Mária stojí v "tieni" svojho syna. O jej živote sa dozvieme len tak, že spoznáme život Pána Ježiša. Kniha nám približuje život Panny Márie práve takýmto spôsobom.

Vypredané

3,88 €

Svätá Rita
Svätá Rita

Jo Lemoinová

vzácna pomocnica. Odporúčame Vám: Svätá Rita - dych odpustenia (2015) a 3 novény k sv. Rite (2015).Nevšedný príbeh svätice, ktorá od detstva cítila volanie Boha. Jej život sa však kľukatil takými ostrými zákrutami, že už pochybovala, čo vlastne cítila... Prinútili ju vydať sa bez lásky, ale napokon svojou dobrotou a obetavosťou zmenila prudkého muža. Porodila dvojičky – chlapcov. Manžel i chlapci však tragicky zahynuli, a vtedy už nebolo pochýb, kam má nasmerovať svoj život. Ako sa napokon stala svätou, sa dočítate v tejto pútavej knižke.

Vypredané

2,54 €

Svätý Štefan
Svätý Štefan

Luigi Giovannini

prvý mučeník Cirkvi. Na hlavu, na nohy, na plecia mladého muža dopadá kamenné krupobitie. Mladík sa zo všetkých síl snaží stáť na nohách, hlavu drží hrdo vztýčenú a pohľad upiera k nebu ďaleko za oblaky. Ako to, že nerepce proti tým, čo ho práve kameňujú, ale dokonca sa za nich horlivo modlí a hovorí: „Pane, nezapočítaj im tento hriech." Prečo sa dialo kruté kameňovanie svätého Štefana? V knihe nájdu odpoveď nielen hrdí nositelia tohoto mena, ale i tí, ktorí chcú lepšie spoznať prvého mučeníka katolíckej Cirkvi.

Vypredané

1,84 €

Fatimskí pastierikovia
Fatimskí pastierikovia

Marilena Carraro

František, Hyacinta, Lucia. V roku 1917 sa Panna Mária zjavovala trom malým deťom, pastierikom, vo Fatime. Katolícka cirkev uznala v roku 1930 pravosť týchto zjavení a Fatima sa stala známym postugalským pútnickým miestom. Kniha opisuje priebeh zjavení, približuje životné osudy detí, ich duchovné posolstvo, ale aj najdôležitejšie spisy o zjaveniach, ako i zoznam a krátku charakteristiku najznámejších pútnických miest na celom svete.Odporúčame Vám: FATIMA - CELÁ PRAVDA.

Vypredané

4,37 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Michaela, pred 2 dňami

rýchlosť

userAvatar

Valeria, pred 3 dňami

Je možné vopred oboznámiť sa aspoň v krátkosti s obsahom výtlačku, teda stručný obsah je vhodný.

userAvatar

Dominik, pred 4 dňami

Veľmi spokojený

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk