Zachej.sk Doplnkový tovar Kalendáre, diáre

Kalendáre, diáre

(308 produktov) Zobrazujem 1 - 36 výsledkov z 308 produktov
strana: 1 z 9 Ďalej

V minulosti mali kalendáre výsadné postavenie v rodinách. Spolu s Bibliou tvorili základ každej domácnosti a boli jediným čítaním, ku ktorému sa bežní ľudia dostali. Vtedy mali podobu knižných kalendárov a okrem samotného prehľadu jednotlivých mesiacov v nich boli aj pranostiky, úvahy, básničky, príhovory, vtipy... Boli nápadito ilustrované a niektoré z nich boli vskutku umeleckými kúskami.


strana: 1 z 9

Dnešné kalendáre sa prispôsobili svojej dobe a prvý, do očí bijúci rozdiel je, že ich máme na každý rok desiatky typov: pracovné, plánovacie, umelecké, detské, zábavné, denné, týždňové, dvojtýždenné, mesačné, liturgické, katolícke, vreckové, stolové, nástenné, záložkové, kartičkové... Veru, je si z čoho vyberať.

Títo nemí pozorovatelia našich dní nám však okrem praktickej pomoci pripomínajú ešte jednu vec: "A tak bratia hovorím, čas je krátky... a tí, čo užívajú tento svet akoby ho neužívali, lebo tvárnosť tohto sveta sa pomíňa." (1Kor 7,29.31)

V našej ponuke

Newsletter

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

  Ó, Ježišu môj, Život, Cesta a Pravda, prosím Ťa, drž si ma pri sebe, ako matka drží malé dieťa na svojich prsiach, lebo som nielen nerozumné, slabé dieťa, ale aj hromada biedy a ničoty. sv. Faustína Kowalská