Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Marek P.

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Marek P. (21 recenzií)
11.03. 2019

Obsahom malá ale posolstvom veľmi dôležitá kniha. Takou je útla knižka Franza Spiraga o svätej spovedi. Hoci bola napísaná na začiatku 20. storočia, je stále veľmi aktuálnou. Autor hovorí o potrebe pokánia, o úžitku z dobrej spovede, ale aj vysvetľuje mnohé iné veci ohľadom spovede. Každá takáto kniha, ktorá nám pomáha sa priblížiť k Bohu je veľmi užitočná, veď ide o náš večný život.

Franz Spirago
skladom
4,31 €
Marek P. (21 recenzií)
11.03. 2019

So záujmom som zobral do rúk knihu o jednom z najznámejších pútnických miest na svete. O mieste, kde sa trom malým pastierikom zjavila Panna Mária. Príbeh zjavení vo Fatime je veľmi pútavý a autor mu venuje istú časť knihy. Ďalším väčším úsekom v knihe sú rôzne historické skutočnosti, ktoré sa týkali potvrdenia zjavení a ich posolstiev (najmä tretieho, ktoré zverejnil až pápež Ján Pavol II. v jubilejnom roku 2000), reakcie Cirkvi, všetkých pápežov v 20. storočí. Mňa osobne zaujali výzvy Panny Márie, ktoré sa nachádzajú ku koncu knihy.

Saverio Gaeta
skladom
7,83 €
Marek P. (21 recenzií)
23.01. 2019

Každá kniha v sebe skrýva isté tajomstvo, ktoré autor poodhaľuje svojim čitateľom. Často sa strácame v spleti postáv a dejových línií. Kniha 7 tajomstiev Eucharistie je práve naopak až priezračne jednoduchá. Jednoduchá a pritom približujúca veľké tajomstvá Božej lásky k nám ukrytej v Eucharistii. Samotné tajomstvá sú veľkým dôvodom pre radosť. Je predsa úžasné, že Boha môžeme duchovne prijímať každý deň, dokonca každú hodinu! Alebo to, že vo svätej omši sa spájame nielen s trojjediným Bohom, ale aj s celou Cirkvou, s nebeskými anjelmi a všetkými svätými. Kniha Vinnyho Flynna povzbudí každého čitateľa, ktorý ju zoberie do rúk s otvoreným srdcom.

Vinny Flynn
skladom
6,95 €
Marek P. (21 recenzií)
09.01. 2019

Na čítanie knihy Boh počúva som sa veľmi tešil a musím povedať, že ma nesklamala. Autorka vhodnou formou zaraďuje reálne príklady ľudí, ktorých modlitba bola vypočutá. Okrem toho knihu doplňujú rôzne pasáže vysvetľujúce náuku alebo prax Cirkvi v rôznych oblastiach života či už ide o modlitby príhovoru, svätých alebo rôzne hnutia v Cirkvi. Preto považujem knihu za veľmi užitočnú aj v tomto smere. Samozrejme, najväčším povzbudením je prečítať si o tom ako Boh počuje naše modlitby a je verný. Dokonca aj v prípadoch, keď sa nestane presne to, o čo prosíme. To je krásny odkaz tejto výbornej knihy o modlitbe.

Lorene Hanley Duquin
skladom
7,83 €
Marek P. (21 recenzií)
28.08. 2017

Dielo svätej Kataríny Janovskej je veľmi dôležitou inšpiráciou aj pre nás, ktorí sme ešte neprekročili brány večnosti. Ona nás sama vyzýva hlasom duše v očistci: „Ó nešťastníci, prečo sa necháte tak ľahko zaslepiť týmto svetom, že sa vôbec nestaráte o takú veľkú a dôležitú potrebu, akou je okamih smrti?“

Svätá Katarína Janovská
skladom
1,67 €
Marek P. (21 recenzií)
11.05. 2017

Kniha Otčenáš je krátkou syntézou Pánovej modlitby, v ktorej sa autor zaoberá jednotlivými prosbami a snaží sa ich význam priblížiť čitateľovi. Úvod knihy je venovaný pojednaniu o modlitbe a rôznym typom modlitby. Kniha je pekným zamyslením sa nad modlitbou Pána, ktorú často recitujeme bez akéhokoľvek zamyslenia sa.

František Trstenský
skladom
5,72 €
Marek P. (21 recenzií)
25.04. 2017

Ďalšia kniha o pápežovi. Táto je však trochu iná. Autor - vatikanista, Andreas Englisch, kráča po stopách zázrakov, ktoré sa stali za života pápeža Jána Pavla II. Autorov spočiatku skeptický pocit sa mení, keď odhaľuje viaceré fakty a neprestáva žasnúť nad svätým pápežom.

Andreas Englisch
vypredané
5,82 €
Marek P. (21 recenzií)
10.04. 2017

Vynikajúca, veľmi inšpiratívna a naozaj užitočná kniha, v ktorej sa čitateľ učí priamo od Božej Matky Márie a jej Syna Ježiša. Umučenie nášho Pána alebo zjavenie osobného súdu nenechá nikoho chladným. Pri čítaní tejto knihy si človek uvedomí, aké je zmýšľanie Boha a Jeho svätých. Osobne ma veľmi oslovila Máriina poníženosť, jej odpútanosť od svetských vecí a jej láska k Bohu. Knihu odporúčam všetkým.

Brigita Švédska
skladom
7,83 €
Marek P. (21 recenzií)
21.03. 2017

Kniha krátkych zamyslení na rôzne obdobia liturgického roka. Veľmi dobre sa číta, každá úvaha má 1-3 strán, preto sa kniha dá otvoriť na akejkoľvek strane a proste začať čítať. Knihu dotvárajú prenášky a články autora ako aj rozhovor s ním.

Leopold Slaninka
skladom
7,66 €
Marek P. (21 recenzií)
23.02. 2017

Tak toto je Boh? je knihou plnou dôležitých životných otázok, na ktoré človek potrebuje odpovede. Otázok o tom, aký je Boh, prečo dopustí utrpenie a ako ho môžeme spoznávať ako dobrého a milosrdného Boha. Autor nastoľuje pálčivé otázky, v ktorých neraz "obviňuje Boha", aby sám čitateľovi priniesol odpovede. Aj týmto spôsobom dialógu chce priviesť všetkých bližšie k Bohu.

Michael Ots
skladom
8,73 €
strana: 1 z 3
   späť