Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Marek P.

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Marek P. (18 recenzií)
09.01. 2019

Na čítanie knihy Boh počúva som sa veľmi tešil a musím povedať, že ma nesklamala. Autorka vhodnou formou zaraďuje reálne príklady ľudí, ktorých modlitba bola vypočutá. Okrem toho knihu doplňujú rôzne pasáže vysvetľujúce náuku alebo prax Cirkvi v rôznych oblastiach života či už ide o modlitby príhovoru, svätých alebo rôzne hnutia v Cirkvi. Preto považujem knihu za veľmi užitočnú aj v tomto smere. Samozrejme, najväčším povzbudením je prečítať si o tom ako Boh počuje naše modlitby a je verný. Dokonca aj v prípadoch, keď sa nestane presne to, o čo prosíme. To je krásny odkaz tejto výbornej knihy o modlitbe.

Lorene Hanley Duquin
skladom
7,83 €
Marek P. (18 recenzií)
28.08. 2017

Dielo svätej Kataríny Janovskej je veľmi dôležitou inšpiráciou aj pre nás, ktorí sme ešte neprekročili brány večnosti. Ona nás sama vyzýva hlasom duše v očistci: „Ó nešťastníci, prečo sa necháte tak ľahko zaslepiť týmto svetom, že sa vôbec nestaráte o takú veľkú a dôležitú potrebu, akou je okamih smrti?“

Svätá Katarína Janovská
skladom
1,67 €
Marek P. (18 recenzií)
11.05. 2017

Kniha Otčenáš je krátkou syntézou Pánovej modlitby, v ktorej sa autor zaoberá jednotlivými prosbami a snaží sa ich význam priblížiť čitateľovi. Úvod knihy je venovaný pojednaniu o modlitbe a rôznym typom modlitby. Kniha je pekným zamyslením sa nad modlitbou Pána, ktorú často recitujeme bez akéhokoľvek zamyslenia sa.

František Trstenský
vypredané
5,72 €
Marek P. (18 recenzií)
25.04. 2017

Ďalšia kniha o pápežovi. Táto je však trochu iná. Autor - vatikanista, Andreas Englisch, kráča po stopách zázrakov, ktoré sa stali za života pápeža Jána Pavla II. Autorov spočiatku skeptický pocit sa mení, keď odhaľuje viaceré fakty a neprestáva žasnúť nad svätým pápežom.

Andreas Englisch
vypredané
5,82 €
Marek P. (18 recenzií)
10.04. 2017

Vynikajúca, veľmi inšpiratívna a naozaj užitočná kniha, v ktorej sa čitateľ učí priamo od Božej Matky Márie a jej Syna Ježiša. Umučenie nášho Pána alebo zjavenie osobného súdu nenechá nikoho chladným. Pri čítaní tejto knihy si človek uvedomí, aké je zmýšľanie Boha a Jeho svätých. Osobne ma veľmi oslovila Máriina poníženosť, jej odpútanosť od svetských vecí a jej láska k Bohu. Knihu odporúčam všetkým.

Brigita Švédska
skladom
7,83 €
Marek P. (18 recenzií)
21.03. 2017

Kniha krátkych zamyslení na rôzne obdobia liturgického roka. Veľmi dobre sa číta, každá úvaha má 1-3 strán, preto sa kniha dá otvoriť na akejkoľvek strane a proste začať čítať. Knihu dotvárajú prenášky a články autora ako aj rozhovor s ním.

Leopold Slaninka
skladom
7,66 €
Marek P. (18 recenzií)
23.02. 2017

Tak toto je Boh? je knihou plnou dôležitých životných otázok, na ktoré človek potrebuje odpovede. Otázok o tom, aký je Boh, prečo dopustí utrpenie a ako ho môžeme spoznávať ako dobrého a milosrdného Boha. Autor nastoľuje pálčivé otázky, v ktorých neraz "obviňuje Boha", aby sám čitateľovi priniesol odpovede. Aj týmto spôsobom dialógu chce priviesť všetkých bližšie k Bohu.

Michael Ots
skladom
8,73 €
Marek P. (18 recenzií)
02.02. 2017

Kniha opisujúca životný príbeh apoštola Pavla je precíznou štúdiou odhaľujúcou Pavlov život od ranných rokov a obrátenia až po jeho poslednú cestu do Ríma. Autor vykresľuje Pavlov zápal pri hlásaní ukrižovaného a zmŕtvychvstalého Krista ako aj zakladanie kresťanských komunít. Ďalším spôsobom hlásania sú Pavlove listy, ktoré často odpovedajú na potreby tej ktorej cirkvi. Celou knihou sa nesie apoštolova starosť o cirkvi, ktoré založil a o ktoré musel bojovať. Tu sa ukazuje Pavlov zápal pri hlásaní Evanjelia.

Jerome Murphy - O'Connor
skladom
7,76 €
Marek P. (18 recenzií)
05.12. 2015

Milovať a ctiť je výborná a veľmi užitočná edícia. Rišo Vašečka v svojich krátkych publikáciách často trafí klinec po hlavičke. Pomáha mu v tom skúsenosť otca viacpočetnej rodiny ale aj autorita Božieho slova, na ktorú sa odvoláva. Určite odporúčam všetkým, ktorí chcú pozvať Boha do svojich rodín a vzťahov.

Richard Vašečka
skladom
1,46 €
Marek P. (18 recenzií)
19.11. 2015

Laudato Si je encyklika Svätého Otca Františka zaoberajúca sa aktuálnou témou ekológie a ochrany životného prostredia. Encyklika s veľkou precíznosťou rozoberá súčasné pálčivé problémy našej planéty, človeka volá k prebratiu zodpovednosti. Tam sa však dielo Svätého Otca nekončí. Inšpirujúcou je najmä duchovná syntéza, kde nás toto dielo volá obrátiť svoj zrak s vďačnosťou k Bohu Otcovi ako Stvoriteľovi všetkého. Tento pohľad nás upriami na správnu cestu starostlivosti o jeho dary.

Svätý Otec František
skladom
4,90 €
strana: 1 z 2
   späť