Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Andrej

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Andrej (13 recenzií)
20.05. 2019

Výborná a zrozumiteľne napísaná kniha. Veľmi ju odporúčam. Mám len dve výhrady - význam vzťahu detí s otcom odbila len ako harmonizujci doplnok vzťahu s matkou. Ak by to bolo naozaj tak, neriešili by sme ťažké problémy dospelých žien so sebaúctou a celé spektrum hlbokých problémov mužov, ktoré sa viažu na chýbajúceho alebo nezrelého otca (viď. Juraj Sedláček, Józef Augustyn, Kevin Leman...) Druhú výhradu mám k nepochopeniu prirodzenej mužskej agresivity, ktorú autorka navrhuje vlastne udusiť, namiesto toho, aby sa ju chapci naučili kontrolovať a ovládať správnym smerom. Zženštelí chlapci nie sú zrelí, utekajú pred problémami, nedokážu sa zastať svojej rodiny keď treba, núdnych, ani spoločnosti a ani ich vnútorné pežívanie nie je plnohodnotné. (John Eldredge, Juraj Hajkovský, Marek Domes). A ešte čo sa týka vzdelávania, nie je pravda, že naše bývalé vzdelávanie nikto neobdivuje, do očí bijú rozdiely pri porovnaní slovenských generácií so zahraničnými, keď ešte u nás školstvo fungovalo a v ktorom mala svoje miesto aj disciplnína a ten zaznávaný dril. Dobrí pedagógovia nimi nezabíjali tvorivosť, ale práve naopak, dávali jej krídla a zároveň aj čnosti ako pevnú vôľu a nohy na zemi v reálnom svete.

Slávka Kubíková
skladom
13,39 €
Andrej (13 recenzií)
21.01. 2019

Je to výnimočná kniha, písaná s ľahkosťou a zároveň s duchovnou hĺbkou. Takže sa veľmi dobre číta, človek asi ani nemusí byť veriaci, aby ho zaujala. Ale zároveň to nie je šedá kvapka v mori iných kníh, na ktorú zabudnete krátko po tom, ako ju dočítate. Neobyčajnosť príbehov nespočíva v nejakej ich bláznivosti, ale v úprimnej a múdrej poctivosti.

Leo Maasburg
vypredané
13,58 €
Andrej (13 recenzií)
29.11. 2018

Kniha je skôr útokom na vzťah s Bohom ako pomôcka pri jeho budovaní. Zachej by mal lepšie vyberať, čo predáva.

Obrázky v knihe sú pekné, nápad tiež. Ale najmä pre deti je vyslovene nevhodné, aby sa Biblické príbehy a reálny duchovný svet miešali s rozprávkami. Prečo v nej o Vianociach, viere, spáse rozprávajú medvede a nie ľudia? Takto sa stiera rozdiel medzi rozprávkami a skutočnosťou, čo sa vypomstí v puberte, keď budú mať deti podvedome Boha v tej istej priehradke ako hovoriace medvede - je to zákerné podrývanie viery.

Medveďmi sa kniha nevyhla ani bludom - Ježiš vraj zomrel aj kvôli medveďom a lišiakovi - prečo by sme mali učiť deti takéto veci, keď namiesto medveďov mohli byť v knihe spokojne nejakí eskimáci, alebo iní ľudia?

Pred kupovaním kníh o viere pre deti vrele odporúčam najprv si prebehnúť knihu McDowell, Hosteler: Nová tolerancia, Ako môže toto kultúrne hnutie zničiť vás, vašu vieru a vaše deti.

Lisa Tawn Bergren
skladom
6,69 €
Andrej (13 recenzií)
05.09. 2018

Je to vynikajúca kniha, ľudskou rečou vysvetľuje podstatu homosexuality aj rodovej ideológie. Autor je triezvy a skúsený, ale nehrá sa na vševediaceho. Kniha je malá, ale veľmi hodnotná. Z množstva iných kníh najvýstižnejšie a najkratšie pomenúva jeden z najväčších súčasných problémov civilizácie.

Tony Anatrella
vypredané
9,22 €
Andrej (13 recenzií)
10.02. 2017

Pútavo a zrozuiteľne popísané vytriezvenie autorky na základe jej osobných skúseností, ktoré jej úplne zmenili život.

Gloria Polo
skladom
1,84 €
Andrej (13 recenzií)
31.10. 2016

Táto kniha sa často spomína ako kontroverzná. Má niekoľko zaujímavých myšlienok o Božskej Trojici, ale tým jej pozitíva asi končia. Dej nie je nápaditý ani príťažlivý, čo sa autor asi snaží nahradiť obludnou zápletkou na pozadí. Čo je ale na knihe najhoršie, pri vykresľovaní Božskej Trojice používa aj predstavy, ktoré už cirkev jednoznačne odmietla ako bludy. Dokonca propaguje myšlienky NewAge - nepotrebujeme cirkev, lebo Boh vraj nechcel žiadnu cirkev, všetky náboženstvá sú len výmyslami ľudí! Preto pre veriacich s hlbšími vedomosťami z teológie kniha nič nové neprináša a ostatných môže ľahko zvádzať k bludom. Čudujem sa, že ju vôbec kresťanské kníhkupectvá predávajú, lebo veriaci ich považujú za určitú záruku, že v tých knihách nie sú vyslovené bludy.

William Paul Young
skladom
11,54 €
Andrej (13 recenzií)
06.04. 2016

Skutočne skvelá knižka o mariánskej úcte. Mala by patriť k povinnému čítaniu každého kresťana. Problematiku rozoberá veľmi príjemným a zrozumiteľným spôsobom. Nie to typ nasládlej nekritickej chvály, ani nečitateľne ťažké teologické úvahy. Výborne sa vysporadúva s väčšinou argumentov proti mariánskej úcte a zároveň varuje pred formami nezdravej úcty. Je to kniha s veľkou hĺbkou, ale zároveň veľmi zrozumiteľná. Kdesi som čítal, že toto dielo ovplyvnilo aj Jána Pavla II. Niet divu, lebo je to síce stará kniha, ale výnimočná a stále aktuálna.

Ľudovít Maria Grignion z Montfortu
skladom
0,97 €
Andrej (13 recenzií)
06.04. 2016

Milá tenká kniha, inšpiratívna pre duchovne založených rodičov.

Hélene Monginová
vypredané
7,47 €
Andrej (13 recenzií)
25.03. 2016

Skvelá kniha, ľahko sa číta a pritom nie je povrchná. Odporúčam aj pre teenagerov a mladých mužov.

Louis de Wohl
vypredané
12,13 €
Andrej (13 recenzií)
25.03. 2016

Výborná kniha, v ktorej pravdivosť a úprimnosť vyvažuje, že ju nepísal jazykový umelec. Odporúčam ju aj teenagerom, alebo tým, ktorí cítia povolanie.

P. René-Luc
vypredané
7,18 €
strana: 1 z 2
   späť