Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Monika Flora

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Monika Flora (6 recenzií)
02.10. 2018

Pekné príbehy zvierat z dvora, ktoré v sebe ukrývajú ponaučenie. So synovcom po prečítaní každej rozprávky hľadáme odpovede na otázky uvedené na jej konci. Dobrý nápad.

Štefánia Beňová
skladom
1,46 €
Monika Flora (6 recenzií)
11.07. 2018

Malá knižka ukrýva zaujímavé myšlienky. Je však ťažšie písaná, akademickým a filozofickým štýlom. Autor v nej hlboko rozoberá význam a existenciu ticha – v samote, v temnote, v slove, v počúvaní, v kontemplácii. Mlčanie v každej forme je oveľa dôležitejšie ako slovo odeté do zvuku. Pekne to brat Giovanni vysvetľuje na príklade ignaciánskych cvičení. K poznaniu dochádza cez lectio – meditatio – oratio, v mlčaní všetkého. Trefne poukazuje na to, že žijeme v dobe, ktorá ticho vyhostila: „Ticho obťažuje v takej miere, že tam, kde sa požaduje mlčanie, vytvára sa hluk.ˮ

Giovanni Pozzi
skladom
6,79 €
Monika Flora (6 recenzií)
09.07. 2018

Pekné myšlienky. Knižočka vhodná ako milý darček.

Jo Croissant
skladom
2,57 €
Monika Flora (6 recenzií)
07.06. 2018

Ďakujem, že som mohla spoznať život Anky Kolesárovej cez túto knižočku. Veľmi ma oslovila zbožnosť a viera ľudí v medzivojnovom období, taká prirodzená a prítomná v každodennom žití a práci. ,,Nekradli si čas,, pre Boha, modlitbu či svätú omšu, ako to mnohí dnes robíme, práve naopak. Sviatosti si veľmi vážili. Určite si ju prečítajte.

Magdaléna Rusiňáková
skladom
4,85 €
Monika Flora (6 recenzií)
02.02. 2018

Pekná obohacujúca knižka. Po prvotnom prelistovaní v obchode ma síce neoslovila, ale keď som ju začala čítať, všetko sa zmenilo. Veľa som sa dozvedela o prvých svätých omšiach Ježiša, učeníkov i prvých kresťanov. Autor pre deti a mládež zrozumiteľne vysvetľuje Ježišove gestá a prepája ich s dnešnou svätou omšou. A nielen to. Cez príbehy svätých ako František z Assisi, páter Damián, Matka Tereza a ďalší, som si uvedomila, aký veľký DAR svätá omša i Eucharistia je.

Angelo Comastri
skladom
13,00 €
Monika Flora (6 recenzií)
26.01. 2018

Nádherne ilustrovaná knižka plná lásky. Pri jej čítaní spoznávame aj zvieratká polárnej krajiny. Pre dieťa je dôležité, aby vedelo, že je chcené a milované rodičmi i Bohom. A príbeh medvedej rodiny to prináša.

Lisa Tawn Bergren
skladom
6,69 €