Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Marcela

V našej ponuke

Newsletter

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Marcela (5 recenzií)
09.08. 2017

Kniha je príjemným osviežením na všedný deň. Otec Michal Zamkovský, známy ako pokorný spovedník a šíriteľ Božieho milosrdenstva prejavujúceho sa cez blahoslavenstvá nielen "pekne" prednáša, ale to čo hovorí aj žije. Výsledkom jeho života je práve táto kniha, kde na konkrétnych príbehoch, príkladoch, či skúsenostiach nás povzbudzuje, aby sme žili blahoslavenstvá v každodennom živote. Vždy máme možnosť rozhodnúť sa ísť po dvoch cestách, tak ako sa to píše v žalme a len od nás závisí, ako sa nám bude dariť. Kniha je povzbudením, aby sme si vybrali cestu za Kristom a aby sme vo svojom srdci nosili Boha. Každá prednáška skrýva v sebe hlboké tajomstvo, tajomstvo lásky, ktorá sa nedá napísať na papier, ale dá sa vtlačiť do hĺbky srdca a do konkrétnych skutkov.

Michal Zamkovský
vypredané
7,66 €
Marcela (5 recenzií)
09.08. 2017

Nie je to len taká obyčajná kniha. Je to kniha plná nádeje a inšpirácie. Čitateľovi ponúka možnosť, odovzdať "uzly" svojho života tej, ktorá najlepšie pozná jeho srdce. Pozýva človeka, aby sa k životu postavil taký aký je, ponorený do hriechu a do následkov z nich. Pomenúva ľudské pocity, ako je nespravodlivosť, odlúčenosť, sklamanie, žiaľ, strata, zmätok, beznádej... všetko čo čím sa človek borí počas všedných dní. Autorka pozýva čitateľa aby "to čo zbabral a zauzlil" odovzdal do rúk Panne Márii - rozväzovačke uzlov. Neteoretizuje ale počas 9. dní približuje zážitky z cesty, ktorú absolvovala spolu s pápežom Františkom do svätej zeme. Vyzýva čitateľa a prosí ho, aby v modlitbách nemyslel len na seba, ale aj na ľudí, ktorí žijú na tomto požehnanom mieste. Čo dodať? Ak máš problém, ak máš zmätok, táto kniha je určite pre teba. Božia Matka vie pre tvoj život vyprosiť zázraky.

Marcela (5 recenzií)
15.06. 2014

Kniha "Poranené srdce" sa dotýka každého človeka. Autor opisuje svoju vlastnú životnú skúsenosť. "Bol iný" ako ostatní - čo si v konečnom dôsledku zaslúžilo jeho zosmiešňovanie a šikanovanie. Ako sa s tým vyrovnať? Prečo sú na jednej strane zranené "obete" a na druhej mocní ľudia, ktorí ubližujú? Čo majú títo dvaja spoločné a ako sa zachovať pri probléme šikany? Vieš o tom, že toto hlboké zranenie žije v tebe aj v dospelosti? Ako sa prejavuje? Kniha dáva odpoveď na vyššie položené otázky a nielen to. Ponúka nádej a ukazuje Boží zámer s našimi ranami. Boh ich dokáže uzdraviť. Boh ťa dokáže znova presvedčiť o tvojej hodnote a ukázať ti, prečo sa to "ťažké" muselo stať práve tebe. Za všetko - iba jeden citát: "Vidím ako Boh pôsobí skrze moje rany. Som človek z mäsa a kostí, a keby som si sám neprešiel cestou utrpenia, mohol by som byť voči ľuďom, keď s nimi hovorím, menej vnímavý alebo zlý. Pretože som však sám bol zraňovaný slovami, trošku lepšie rozumiem tomu, čo slová dokážu...." (s 156) Autor nám podáva pomocnú ruku aby sme pomohli budovať zdravé vzťahy medzi deťmi a zároveň ponúka návod, ako sa vysporiadať so svojou detsky - smutnou minulosťou. Po prečítaní "Poraneného srdca" budete rozumieť viac sebe i druhým....

Frank Peretti
vypredané
9,80 €
Marcela (5 recenzií)
09.05. 2014

Kniha, ktorá dáva odpovede na otázky mladých. Tento krát nejde o ucelený text, ale o dialóg medzi Ježišom a skupinou mladých ľudí, pričom každý z nich vyznáva iné hodnoty a pochádza z inej kultúry. Všetci majú jedno spoločné: Odvahu pýtať sa... a Ježiš im odpovedá. Dotýka sa tém, ktoré sú profanizované, zľahčované, či zametané pod koberec. Je výbornou pomôckou pre "stretká" pre birmovancov a ľahko sa číta.

Elias Vella
skladom
5,72 €
Marcela (5 recenzií)
06.05. 2014

Kniha, ktorá zavedie čitateľa do hlbín duše, nielen do starcovej, ale do vlastnej. Autor zaujímavým spôsobom opisuje jeho skúsenosti s Bohom, ktoré nie sú určené iba pre vyvolených, ale pre každého, kto to myslí so svojou vierou vážne... Čítajúc knihu v tichu a v samote, premýšľajúc naj slovami čitateľ nachádza odpovede na otázky svojho vlastného života nielen s Bohom, ale aj s blížnymi, či so sebou samým... Nuž učme sa, aj od človeka, ktorého cirkev nazvala "starcom". Vedela prečo... Jeho múdrosť je aktuálna aj dnes.

Jeromních Isaak
vypredané
19,50 €
  Ó, Ježišu môj, Život, Cesta a Pravda, prosím Ťa, drž si ma pri sebe, ako matka drží malé dieťa na svojich prsiach, lebo som nielen nerozumné, slabé dieťa, ale aj hromada biedy a ničoty. sv. Faustína Kowalská