Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Monika

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Monika (29 recenzií)
27.11. 2018

Veľmi dobre napísaná a spracovaná kniha. Odborné pojmy i vysvetlenia sú popretkávané konkrétnymi príkladmi, čo umožňuje lepšie pochopiť náročnú tému exorcizmu. Pri čítaní tejto knihy som si uvedomila priam drzú rozpínavosť diabla, ako sa teší z každej chyby či "zakopnutia" človeka. Uvedomila som si potrebnosť byť ostražitý. Podľa príbehu uvedeného v knihe, spolu so suvenírom z dovolenky si môžeme priniesť do nášho domu aj diabolské pôsobenie. A o to nikto nestojí! Preto je dôležité spoznať nepriateľa a jeho taktiky, aby sme sa mu mohli vyhnúť.

Francesco Bamonte
skladom
7,66 €
Monika (29 recenzií)
07.11. 2018

Kniha sa veľmi dobre číta. Je napísaná veľmi jednoducho, akoby príbehy zo Starého zákona rozprávala stará mama svojim vnúčatám. Udalosti starého zákona, ktoré boli vyjavené A.K.Emmerichovej a touto knihou sa dostali aj k nám, mi priniesli závan nového pohľadu na opísané príbehy. Kto pozná starozákonné udalosti, pre toho bude táto kniha veľkým prínosom. Nazvala by som ju "nepovinnou literatúrou" pre študentov, ktorí sa chcú dozvedieť viac ako je predpísané v učebných osnovách :-) !

Anna Katarína Emmerichová
skladom
7,66 €
Monika (29 recenzií)
07.11. 2018

Kniha, ktorá veľmi zrozumiteľným a konkrétnym spôsobom nám odhaľuje príčiny našej "duchovnej nemoci", z ktorej následne plynú aj telesné nemoci. Autor na príklade vlastného svedectva i svedectva ľudí, ktorým pomáhal dostať sa z duchovných ťažkostí nás krôčik po krôčiku vedie k odhaleniu pravdy a pôvodu našich zranení. Spoznanie príčiny nášho zranenia je základom úspešného uzdravenia, ktoré dosiahneme v Ježišovi.

Bob Schuchts
skladom
8,63 €
Monika (29 recenzií)
19.10. 2018

Pred prečítaním tejto knihy som o Medžugorií vedela len toľko, že sa tam zjavila Panna Mária. Nevedela som kedy ani komu a vôbec som netušila, že sa tam Panna Mária zjavuje ešte stále. A práve skutočnosť, že Panna Mária dlhé roky prichádza na zem, bola odrazovým mostíkom pre zmenu v mojom živote. Vďaka jej stále pokračujúcich zjaveniach som si uvedomila, že „ide do tuhého“ a naše modlitby je potrebné zintenzívniť, nie poľavovať. Panna Mária sa znižuje a prichádza k nám na zem, aby nás usmerňovala a bola nám blízko. Nebuďme ľahostajní voči jej posolstvám! Som rada, že som sa dostala k tejto knihe, lebo mi priniesla nový pohľad na Matku a objasnenie znamení súčasnej doby. Prečítať knihu odporúčam každému, komu nie je ľahostajné dianie vo svete; chce sa pridať k Máriinmu plánu na záchranu sveta a nakoniec bude môcť stáť na Máriinej strane – strane víťazov.

Mirjana Soldo
skladom
11,54 €
Monika (29 recenzií)
02.10. 2018

Podľa môjho názoru je to veľmi vydarená knižka, pretože taká vážna téma ako sviatosť zmierenia je tu čitateľovi priblížená a ozrejmená veľmi priamym, miestami aj humorným spôsobom. Autor v nej neteoretizuje o tom, čo je svätá spoveď, ako sa máme spovedať, či aké formulky dodržiavať. Celá kniha je skutočným príbehom, ktorý kňaz - autor prežíva v spovedelnici. Pri niektorých epizódkam som sama „krútila hlavou“ neveriac, že to môže byť naozaj pravda. No v iných som sa našla. Najskôr som ostala zaskočená, no prinútilo ma to prehodnotiť svoj postoj k sv. spovedi a k spovedajúcemu. Knihu Milosrdenstvu v ústrety odporúčam prečítať každému. Tí čo majú strach zo spovede môžu získať nový, povzbudzujúci pohľad na túto sviatosť a tým aj možnosť viac sa priblížiť k Milosrdnému Bohu. A aj keď to isto nebol hlavný zámer k napísaniu knihy, ponúka odpoveď na otázku „zvedavcov“: ako sa asi spovedajú druhí :-) ? Je na nás, ako budeme obsah tejto knižky aplikovať do nášho života.

Ján Knapík
skladom
6,69 €
Monika (29 recenzií)
27.08. 2018

Ani tretia kniha Rockharborského mystéria v ničom nezaostáva za predchádzajúce dve. Napriek skutočnosti, že protagonistami knihy sú rovnakého osoby ako v predchádzajúcich dieloch a príbeh sa odohráva v tom istom mestečku, kniha vôbec nebudí dojem nudného príbehu, v ktorom sa opakuje niečo, čo už bolo napísané. Naopak, dej je napínavý a drží čitateľa v napätí od prvej kapitoly po poslednú. Pri čítaní nemáte v polovici knihy pocit, že presne viete, ako sa to skončí. Autorka svojim rozprávačským talentom ponúka čitateľovi hodnotný príbeh plný emócií, napätia, dobrodružstva a v neposlednom rade hlbokých myšlienok, v ktorých môžeme nachádzať a objavovať nekonečnú lásku a dobrotu Boha.

Colleen Cobleová
skladom
9,60 €
Monika (29 recenzií)
03.07. 2018

Napínavý príbeh, ktorý ponúka táto kniha, ocení snáď každý čitateľ. Autorka svojim skvelým štýlom písania ma dokázala vtiahnuť priamo do mestečka, v ktorom sa príbeh odohráva. Na niekoľko dní som sa sama stala obyvateľkou tohto malého mestečka, v ktorom každý každého pozná a s napätím som sledovala životný príbeh a nie vždy šťastné osudy jeho obyvateľov. Veľkým povzbudením pre mňa bolo sledovať, ako väčšina ľudí hľadá silu a odpovede na svoje otázky v Biblii. A tento svoj „recept na život“ si nenechávajú len pre seba, ale ho ponúkajú aj ostatným – konkrétne hlavnej hrdinke Bree, ktorá tragicky prišla o rodinu a zanevrela na Boha. No Božia láska je silnejšia ako zatrpknuté srdce človeka. Kniha je úžasným svedectvom, že Božie cesty, ktorými si získava človeka na svoju stranu sú nevyspytateľné.

Colleen Cobleová
skladom
10,57 €
Monika (29 recenzií)
03.07. 2018

Je dobré, že máme k dispozícií knihy, v ktorých sa spája kriminálka, napätie, dobrodružstvo a zároveň sa vyzdvihuje dôležitosť medziľudských vzťahov a potreba vzájomnej pomoci. No v neposlednom rade môžeme v celom príbehu sledovať Božieho ducha, ktorého prítomnosť ovplyvňuje životy hlavných postáv knihy. Nenásilným spôsobom, cez príkladný, kresťanský život niektorých ľudí, si získava ich srdcia a svojou láskou mení od základu zmysel ich života. Colleen Cobleová dokázala v knihe perfektne zladiť žáner kresťanskej literatúry s hodnotnými myšlienkami a napínavým príbehom, plného zápletiek a neočakávaných zvratov, ktorý drží čitateľa v napätí od prvej strany po poslednú. Odporúčam ako knihu, pri ktorej si oddýchnete a zároveň sa aj duchovne povzbudíte.

Colleen Cobleová
skladom
9,60 €
Monika (29 recenzií)
27.06. 2018

Názov knižky Viditeľná tvár neviditeľného Boha presne odzrkadľuje obsah zjavení, ktoré Pán Ježiš nadiktoval mystičke Cataline Rivas. V týchto zjaveniach Ježiš predstavuje seba ako človeka - viditeľnú tvár Boha, ktorý je pre ľudstvo neviditeľný. Odkrýva detaily zo svojho pozemského života, ktoré nám nie sú známe zo Svätého písma a tým vnáša nový, obohatený pohľad na jeho osobu a lepšie pochopenie slov, ktoré čítame v evanjeliách.

Catalina Rivas
skladom
1,46 €
Monika (29 recenzií)
27.06. 2018

Po prečítaní tejto knižky už pre mňa nie je možné ísť na sv. omšu a nemať na mysli slová, ktoré Pán Ježiš a Panna Mária povedali Cataline Rivas o sv. omši a Eucharistii. Odporúčam brožúrku prečítať každému, kto úprimne túži spoznať tajomstvo sv. omše, Eucharistie a kto chce, aby čas strávený v kostole, nebol len vyplnením voľného času, ale časom prijatia milostí, ktorými nás chce Ježiš obdarovať.

Catalina Rivas
skladom
0,78 €
strana: 1 z 3
   späť