Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Monika

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Monika (17 recenzií)
10.05. 2018

Srdce podľa Márie je knižnou perličkou medzi knihami s mariánskou tematikou. V jednotlivých zamysleniach som našla nový pohľad na Pannu Máriu a bolo mi ozrejmené jej konanie v kontexte so Svätým písmom. Vďaka úvahám pátra Looneyho a jeho výzvam urobiť každý deň jeden krok k zmene svojho srdca podľa vzoru Panny Márie, sa Nebeská Matka stala mojou každodennou spoločníčkou v snažení stať sa lepšou. Krásne umelecké fotografie znásobujú príjemný pocit a vnútorný pokoj, ktorý táto kniha ponúka. Po 31 dňovej pobožnosti sa budem rada vracať ku knihe formou náhodného otvorenia, aby som sa vždy znova povzbudila príkladom Panny Márie.

Edward Looney
skladom
6,07 €
Monika (17 recenzií)
26.04. 2018

Knihu Mama a dcéra som nehľadala, no v predajni ma zaujala na prvý pohľad nezvyčajným formátom A6 a modernou obálkou. Po otvorení knihy prišlo druhé prekvapenie. Na každej strane bolo napísané "zrnko múdrosti", s veľmi peknou grafickou úpravou. Po prečítaní jednej, náhodnej stránky "Nezabúdaj, že aj Matka Tereza by bola občas nahnevaná, keby mala 13-ročnú dcéru." som sa hneď rozhodla pre kúpu knižky. V knihe sú napísané veci vážne, praktické i humorné, no všetky pravdivé. Vrelo odporúčam každej mame, ktorá chce brať výchovu svojej dcéry s nadhľadom.

Melissa Harrisonová; Harry H. Harrison
skladom
7,66 €
Monika (17 recenzií)
23.04. 2018

Knihou Nebojte sa sexu sa úžasná pastoračná činnosť manželov poľského kňaza Ksaweryho Knotza rozšírila aj za hranice Poľska a dostala sa až k nám. Som veľmi rada, že v Katolíckej cirkvi je kňaz, ktorý je pripravený a ochotný odpovedať na otázky ohľadom manželského sexu. V knihe som našla odpovede na mnoho otázok, na ktoré by som pravdepodobne nenašla odvahu opýtať sa priamo. Prekvapením boli témy, na ktoré som síce odpovede nehľadala, no priniesli mi objasnenie faktov – ako napr. prečo téma o sexe bola v minulých desaťročiach tabuizovaná. Som rada, že mi boli sprístupnené slová otca Knotza, vďaka ktorým som si uvedomila, že manželská sexualita je dar od Boha a Boh môže požehnávať našu manželskú intímnosť. Knihu odporúčam každému, kto chce svoje manželstvo posunúť o level vyššie.

Ksawery Knotz; Sylwester Szefer
skladom
7,83 €
Monika (17 recenzií)
13.03. 2018

Už veľmi dávno som neprečítala knihu za dva dni, ale Krajina mlčania ma držala v napätí od prvej stránky po poslednú. Vybrala som si ju ako oddychové čítanie a bola som ňou nadšená. Kniha ma zaujala už na prvej strane, pretože autorka hneď začala príbehom, ktorý ovplyvnil celý život hlavnej postavy a teda zároveň aj obsah knihy. Doteraz som pozerala trošku nedôverčivo na romány s biblickým pozadím. Nevedela som si predstaviť prepojenie romantického príbehu s obdobím z čias Ježišovho pozemského života. Konkrétne hlavná postava tohto románu – Eliana je žena, o ktorej sa v Písme píše, ako o žene trpiacej krvotokom. Viem, že od teraz, keď budem počuť alebo čítať túto stať z Písma, budem ju vnímať úplne odlišne, nakoľko teraz si už viem predstaviť prostredie a podmienky, v ktorých sa táto žena nachádzala. Autorke patrí môj veľký obdiv, ako dokázala prepojiť historické fakty a Ježišovo verejné účinkovanie s napínavým, no romantickým príbehom, ktorý sa nielen dobre číta, ale aj nesie myšlienku odpustenia a ochoty obetovať sa pre druhých. Krajina mlčania bola moja prvá kniha od tejto autorky, ale rozhodne nie posledná.

Tessa Afsharová
skladom
10,57 €
Monika (17 recenzií)
21.02. 2018

Táto kniha splnila všetky moje očakávania! Kúpila som si ju, keď som bola už dlhší čas na materskej dovolenke, unavená a takmer vyhoretá z nekonečného kolotoča stereotypných činností, ktoré so sebou táto dovolenka prináša. Zo začiatku som veľmi neverila, že by prečítanie knihy mohlo priniesť zmenu do môjho života a našej domácnosti. Ale už po prvých kapitolách som si uvedomila podobnosť môjho problému s autorkiným. Čítala som pomalšie, dôkladnejšie a snažila som sa zmeny, pre ktoré sa rozhodla Rachel Macy Staffordová aplikovať do môjho života. Aj keď to chvíľami bolo ako ísť proti prúdu, stálo to za vynaložené úsilie. „Hands free“ životný štýl, ktorý načrtla autorka je super! Nerobiť 5 činností naraz v strese (hoci to my ženy dokážeme :-)), ale spomaliť, v kľude sa venovať jednej – dôležitej, na úkor štyroch, ktoré sme vyhodnotili ako nepodstatné, alebo môžu počkať! Vrelo odporúčam všetkým maminám, ktoré chcú byť v pohode, ale nevedia ako na to! A pre ockov je to typ na darček, ak majú pocit, že majú doma nervóznu manželku!

Rachel Macy Staffordová
skladom
13,48 €
Monika (17 recenzií)
06.02. 2018

Pri čítaní tejto knihy som nevychádzala z údivu, ako veľmi blízko môže byť Boh pri obyčajnom človeku. Pre Annu Katarínu bola táto Božia blízkosť taká prirodzená a skutočná ako je blízkosť rodiča pri dieťati, pretože ju zažívala a uvedomovala si ju od útleho detstva. Boh si ju vybral, aby v dobe úpadku Cirkvi a odklonenia sa od jej pravej náuky bola Anna Katarína – s mystickými videniami, so stigmami, v úžasnej pokore trpiaca - živým dôkazom Božej existencie a jeho prítomnosti medzi ľuďmi. Nesmierne muky, ktoré trpela boli vyvažované posilou z neba – prijímaním sviatosti Oltárnej, rozhovormi so svojim anjelom a povzbudzovaním svätými. Aj na živote tejto ženy sa potvrdzuje, že Boh svoju veľkosť a všemohúcnosť prejavuje na jednoduchých, slabých a zraniteľných ľuďoch. Vďaka jej obetám, modlitbám a životnému svedectvu sa mnoho ľudí vrátilo z poblúdenia späť do Katolíckej cirkvi. Anna Katarína Emmerichová je úžasným príkladom absolútnej odovzdanosti sa do božej vôle.

Thomas Wegener
skladom
12,23 €
Monika (17 recenzií)
10.01. 2018

Nielen krásna obálka, ale aj myšlienkovo hlboký obsah tejto knihy je úžasným obohatením života každej ženy. Autorka sa otvorene vyznáva a hovorí o svojich chybách a prehreškoch. Ale vzápätí nám ukazuje riešenie. Hľadá odpovede na svoje problémy v Písme a prosí Ducha Svätého o pomoc, aby správne pochopila, čo jej chce Boh povedať. Ona toto Slovo prijíma do svojho života a my môžeme sledovať úžasnú premenu Sonje v ženu vyslobodenú Bohom od jej nedostatkov, či zvykových hriechov. Sama som sa našla v nejednom jej zvykovom hriechu a po počúvnutí rady a nasledovaní jej príkladu sa teraz cítim slobodnejšia a spokojnejšia. Túto knižku odporúčam všetkým ženám, aby ju mali vždy po ruke pre povzbudenie a motiváciu, spolu so Sv. Písmom, ako to odporúča aj sama autorka.

Sonja Corbitt
skladom
8,71 €
Monika (17 recenzií)
12.12. 2017

Na tejto knihe ma zaujal podnadpis Ako dokáže každodenná účasť na Eucharistii zmeniť váš život. Kniha nie je napísaná ako jednoliata prednáška o sv. omši, ale sú v nej okrem iného svedectvá ľudí, ktorým pravidelná sv. omša a eucharistia zmenili pohľad na život. Musí byť úžasné mať spoločenstvo priateľov, s ktorými každé ráno, skôr ako idete do práce, sa stretnete na sv. omši. Naozaj stojí za zváženie, že sa oplatí obetovať jednu hodinu nášho vzácneho času. Veď ako sa v knihe vyjadril jeden člen spoločenstva – každodenná sv. omša je kotvou, ktorá mi zabraňuje odplávať ďaleko od domova ako márnotratný syn. Účasťou na sv. omši získavame pre náš život viac, ako obetujeme.

​Bert Ghezzi
skladom
5,19 €
Monika (17 recenzií)
06.12. 2017

Veľmi som sa potešila, keď som uvidela v ponuke tohto Ježiška! Už som ani nevedela, čo najmladšej dcérke dať pod vianočný stromček, pretože bábik, knižiek, zajačikov, medvedíkov i lega po starších súrodencoch má akurát dosť! Plyšový Ježiško je úžasný originál. Neváhala som, hneď som ho objednala a naozaj, je to veľmi príjemná, pekná hračka, zodpovedá popisu a verím, že Ježiško bude dcérke robiť spoločníka počas celého detstva, či už pri hrách alebo večernom zaspávaní.

vypredané
19,30 €
Monika (17 recenzií)
04.12. 2017

Túto knižnú sadu som kúpila som zámerom, že si každý deň s deťmi prečítame o jednom svätom a tak sa počas roka zoznámime postupne so životom viacerých svätcov, nakoľko som zistila, že aj keď je nám známe meno svätca, nepoznáme jeho životný príbeh. Životopisy sú dosť podrobné a niekedy na jeden deň pripadá aj viac svätcov. Ak si chcete vyhľadať konkrétneho svätca, v knihe sa orientuje dosť jednoducho. Buď si ho nájdete v abecednom zozname vzadu knihy alebo podľa dátumu v liturgickom kalendári. Nevýhodou pri čítaní s deťmi je, že kniha je dosť ťažká. Na druhej strane - je ťažká, pretože ide o dielo v tvrdej väzbe, s kvalitným kriedovym papierom.

strana: 1 z 2
   späť  
         
  Ó, Ježišu môj, Život, Cesta a Pravda, prosím Ťa, drž si ma pri sebe, ako matka drží malé dieťa na svojich prsiach, lebo som nielen nerozumné, slabé dieťa, ale aj hromada biedy a ničoty. sv. Faustína Kowalská