Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Monika

V našej ponuke

Newsletter

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Monika (3 recenzií)
14.11. 2017

Ani táto kniha, ako aj ostatné knihy od tejto skvelej autorky, ktoré som čítala ma nesklamala! Príbeh drží čitateľa v napätí od začiatku do konca. Nemôžete si v polovičke čítania povedať, "už viem ako to skončí", lebo autorka vás svojimi zápletkami opäť zaskočí a prekvapí. Príbeh sa odohráva v krásnom prostredí - v Devone - na juhozápade Anglicka. Bola som očarená nielen krásnymi opismi prírody, ale aj možnosťou nahliadnuť pod pokrývku výtvarníckeho a maliarskeho umenia. V príbehu Maliarovej dcéry nejde len o sladučkú romantiku, ale je tu veľmi pekne zobrazený a vyzdvihnutý charakter človeka, ktorý svojím zovňajškom nie je žiaden krásavec, ale úprimnou vierou v Boha, otvorenosťou pre potreby iných ľudí, láskavosťou a zodpovednosťou, ktorú prevzal na seba za svojho brata, si získa srdce ženy, ktorá ním opovrhovala.

Julie Klassenová
skladom
12,13 €
Monika (3 recenzií)
08.11. 2017

Úžasná knihy, číta sa s úplnou ľahkkosťou! Nie sú tam žiadne komplikované slová, zložité frázy, ale naopak, autor sa dokáže priblížiť k čitateľovi tým, že na príkladoch zo života s ktorými sa isto každý z nás stretol, dokáže priblížiť, čo spravil Boh pre nás, ako nám odpúšťa, dáva nám možnosť rozhodnúť sa, neopustí nás, rozumie našej bolesti, našu tragédiu môže premeniť na triumf a naveky nás bude milovať. Boh sa k nám tak znížil, aby sme ho mi mohli hľadať a nachádzať v každodenných činnostiach nášho života.

Max Lucado
skladom
6,69 €
Monika (3 recenzií)
07.11. 2017

Úžasná kniha! Dostala sa mi do rúk hneď v prvý deň ako ju bolo možné kúpiť na predajni v Košiciach! Od čítania som sa nevedela odpútať a som ňou nadšená! Moje nadšenie však nepramení z nejakých senzácií alebo pikošiek, ktoré sú tu napísané, ale z blízkosti prostredia a obdobia, o ktorom autorka v knihe píše. Uvedomila som si, že naša od detstva naučená "tradičná" viera nestačí. Áno, má to byť základ pri výchove detí, ale tento základ musíme každý jeden rozvíjať v osobný a jedinečný vzťah s Bohom - Otcom. Tak ako si dospelý človek neobúva detské topánočky, tak mu už nemôže stačiť odrecitovať tri naučené modlitbičky. Martinu Boh skúšal nepochopením od najbližších a aj ťažkou chorobou jej matky, ale je úžasne povzdbudzujúce a obdivuhodné, ako autorka nezatrpkla na Boha, ale vždy sa k nemu s dôverou vrátila a aj keď s odstupom času, ale vo všetkom hľadala a nachádzala Božiu vôľu a zistenie, že Boh robí všetko pre to, aby sme žili plnohodnotný a štastný život - tu na zemi, ale aj vo večnosti.

Mária Martina Marthini
skladom
6,95 €
  Ó, Ježišu môj, Život, Cesta a Pravda, prosím Ťa, drž si ma pri sebe, ako matka drží malé dieťa na svojich prsiach, lebo som nielen nerozumné, slabé dieťa, ale aj hromada biedy a ničoty. sv. Faustína Kowalská