Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Monika

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Monika (24 recenzií)
27.08. 2018

Ani tretia kniha Rockharborského mystéria v ničom nezaostáva za predchádzajúce dve. Napriek skutočnosti, že protagonistami knihy sú rovnakého osoby ako v predchádzajúcich dieloch a príbeh sa odohráva v tom istom mestečku, kniha vôbec nebudí dojem nudného príbehu, v ktorom sa opakuje niečo, čo už bolo napísané. Naopak, dej je napínavý a drží čitateľa v napätí od prvej kapitoly po poslednú. Pri čítaní nemáte v polovici knihy pocit, že presne viete, ako sa to skončí. Autorka svojim rozprávačským talentom ponúka čitateľovi hodnotný príbeh plný emócií, napätia, dobrodružstva a v neposlednom rade hlbokých myšlienok, v ktorých môžeme nachádzať a objavovať nekonečnú lásku a dobrotu Boha.

Colleen Cobleová
skladom
9,60 €
Monika (24 recenzií)
03.07. 2018

Napínavý príbeh, ktorý ponúka táto kniha, ocení snáď každý čitateľ. Autorka svojim skvelým štýlom písania ma dokázala vtiahnuť priamo do mestečka, v ktorom sa príbeh odohráva. Na niekoľko dní som sa sama stala obyvateľkou tohto malého mestečka, v ktorom každý každého pozná a s napätím som sledovala životný príbeh a nie vždy šťastné osudy jeho obyvateľov. Veľkým povzbudením pre mňa bolo sledovať, ako väčšina ľudí hľadá silu a odpovede na svoje otázky v Biblii. A tento svoj „recept na život“ si nenechávajú len pre seba, ale ho ponúkajú aj ostatným – konkrétne hlavnej hrdinke Bree, ktorá tragicky prišla o rodinu a zanevrela na Boha. No Božia láska je silnejšia ako zatrpknuté srdce človeka. Kniha je úžasným svedectvom, že Božie cesty, ktorými si získava človeka na svoju stranu sú nevyspytateľné.

Colleen Cobleová
skladom
10,57 €
Monika (24 recenzií)
03.07. 2018

Je dobré, že máme k dispozícií knihy, v ktorých sa spája kriminálka, napätie, dobrodružstvo a zároveň sa vyzdvihuje dôležitosť medziľudských vzťahov a potreba vzájomnej pomoci. No v neposlednom rade môžeme v celom príbehu sledovať Božieho ducha, ktorého prítomnosť ovplyvňuje životy hlavných postáv knihy. Nenásilným spôsobom, cez príkladný, kresťanský život niektorých ľudí, si získava ich srdcia a svojou láskou mení od základu zmysel ich života. Colleen Cobleová dokázala v knihe perfektne zladiť žáner kresťanskej literatúry s hodnotnými myšlienkami a napínavým príbehom, plného zápletiek a neočakávaných zvratov, ktorý drží čitateľa v napätí od prvej strany po poslednú. Odporúčam ako knihu, pri ktorej si oddýchnete a zároveň sa aj duchovne povzbudíte.

Colleen Cobleová
skladom
9,60 €
Monika (24 recenzií)
27.06. 2018

Názov knižky Viditeľná tvár neviditeľného Boha presne odzrkadľuje obsah zjavení, ktoré Pán Ježiš nadiktoval mystičke Cataline Rivas. V týchto zjaveniach Ježiš predstavuje seba ako človeka - viditeľnú tvár Boha, ktorý je pre ľudstvo neviditeľný. Odkrýva detaily zo svojho pozemského života, ktoré nám nie sú známe zo Svätého písma a tým vnáša nový, obohatený pohľad na jeho osobu a lepšie pochopenie slov, ktoré čítame v evanjeliách.

Catalina Rivas
skladom
1,46 €
Monika (24 recenzií)
27.06. 2018

Po prečítaní tejto knižky už pre mňa nie je možné ísť na sv. omšu a nemať na mysli slová, ktoré Pán Ježiš a Panna Mária povedali Cataline Rivas o sv. omši a Eucharistii. Odporúčam brožúrku prečítať každému, kto úprimne túži spoznať tajomstvo sv. omše, Eucharistie a kto chce, aby čas strávený v kostole, nebol len vyplnením voľného času, ale časom prijatia milostí, ktorými nás chce Ježiš obdarovať.

Catalina Rivas
skladom
0,78 €
Monika (24 recenzií)
27.06. 2018

Svedectvá Cataliny Rivas, ktoré jej povedala Nebeská Matka a Pán Ježiš o modlitbe posvätného ruženca sú len ďalším dôkazom a jedinečnosti a účinnosti tejto modlitby. Panna Mária apeluje na modlitbu sv. ruženca pri každom svojom zjavení. V tejto knižočke sú zachytené slová Pána Ježiša, ktorými aj on zdôrazňuje nenahraditeľnosť tejto modlitby. My naším ľudským rozumom môžno nechápeme, aký je ruženec dôležitý. Ale keď Panna Mária hovorí: "Modlite sa modlitbu sv. ruženca. Nemáte ani predstavu, akú má moc." - mali by sme jej veriť!

Catalina Rivas
skladom
0,78 €
Monika (24 recenzií)
27.06. 2018

Prečítaniu tejto knižočky predchádzali časté odporúčania a odvolávania sa na túto publikáciu môjho brata. Po prečítaní som pochopila, prečo je brat takým zanieteným šíriteľom odkazu, ktorý sa k nám dostáva prostredníctvom mystičky Cataliny Rivas. Je dôležité uvedomovať si, aké milosti nám Boh cez sviatosť zmierenia dáva. V brožúrke sú opísané posledné dni a hodiny života Catalininej matky, jej smrť a prechod do neba. Na tomto príbehu nám chce Boh ukázať, že aj smrť môže byť radostným okamžikom. Záleží na nás, ako sa na ňu pripravíme. Knižočka môže pomôcť každému aspoň trošku prekonať náš prirodzený strach zo smrti.

Catalina Rivas
skladom
1,36 €
Monika (24 recenzií)
10.05. 2018

Srdce podľa Márie je knižnou perličkou medzi knihami s mariánskou tematikou. V jednotlivých zamysleniach som našla nový pohľad na Pannu Máriu a bolo mi ozrejmené jej konanie v kontexte so Svätým písmom. Vďaka úvahám pátra Looneyho a jeho výzvam urobiť každý deň jeden krok k zmene svojho srdca podľa vzoru Panny Márie, sa Nebeská Matka stala mojou každodennou spoločníčkou v snažení stať sa lepšou. Krásne umelecké fotografie znásobujú príjemný pocit a vnútorný pokoj, ktorý táto kniha ponúka. Po 31 dňovej pobožnosti sa budem rada vracať ku knihe formou náhodného otvorenia, aby som sa vždy znova povzbudila príkladom Panny Márie.

Edward Looney
skladom
6,07 €
Monika (24 recenzií)
26.04. 2018

Knihu Mama a dcéra som nehľadala, no v predajni ma zaujala na prvý pohľad nezvyčajným formátom A6 a modernou obálkou. Po otvorení knihy prišlo druhé prekvapenie. Na každej strane bolo napísané "zrnko múdrosti", s veľmi peknou grafickou úpravou. Po prečítaní jednej, náhodnej stránky "Nezabúdaj, že aj Matka Tereza by bola občas nahnevaná, keby mala 13-ročnú dcéru." som sa hneď rozhodla pre kúpu knižky. V knihe sú napísané veci vážne, praktické i humorné, no všetky pravdivé. Vrelo odporúčam každej mame, ktorá chce brať výchovu svojej dcéry s nadhľadom.

Melissa Harrisonová; Harry H. Harrison
skladom
7,66 €
Monika (24 recenzií)
23.04. 2018

Knihou Nebojte sa sexu sa úžasná pastoračná činnosť manželov poľského kňaza Ksaweryho Knotza rozšírila aj za hranice Poľska a dostala sa až k nám. Som veľmi rada, že v Katolíckej cirkvi je kňaz, ktorý je pripravený a ochotný odpovedať na otázky ohľadom manželského sexu. V knihe som našla odpovede na mnoho otázok, na ktoré by som pravdepodobne nenašla odvahu opýtať sa priamo. Prekvapením boli témy, na ktoré som síce odpovede nehľadala, no priniesli mi objasnenie faktov – ako napr. prečo téma o sexe bola v minulých desaťročiach tabuizovaná. Som rada, že mi boli sprístupnené slová otca Knotza, vďaka ktorým som si uvedomila, že manželská sexualita je dar od Boha a Boh môže požehnávať našu manželskú intímnosť. Knihu odporúčam každému, kto chce svoje manželstvo posunúť o level vyššie.

Ksawery Knotz; Sylwester Szefer
skladom
7,83 €
strana: 1 z 3
   späť