Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Monika

V našej ponuke

Newsletter

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Monika (12 recenzií)
06.02. 2018

Pri čítaní tejto knihy som nevychádzala z údivu, ako veľmi blízko môže byť Boh pri obyčajnom človeku. Pre Annu Katarínu bola táto Božia blízkosť taká prirodzená a skutočná ako je blízkosť rodiča pri dieťati, pretože ju zažívala a uvedomovala si ju od útleho detstva. Boh si ju vybral, aby v dobe úpadku Cirkvi a odklonenia sa od jej pravej náuky bola Anna Katarína – s mystickými videniami, so stigmami, v úžasnej pokore trpiaca - živým dôkazom Božej existencie a jeho prítomnosti medzi ľuďmi. Nesmierne muky, ktoré trpela boli vyvažované posilou z neba – prijímaním sviatosti Oltárnej, rozhovormi so svojim anjelom a povzbudzovaním svätými. Aj na živote tejto ženy sa potvrdzuje, že Boh svoju veľkosť a všemohúcnosť prejavuje na jednoduchých, slabých a zraniteľných ľuďoch. Vďaka jej obetám, modlitbám a životnému svedectvu sa mnoho ľudí vrátilo z poblúdenia späť do Katolíckej cirkvi. Anna Katarína Emmerichová je úžasným príkladom absolútnej odovzdanosti sa do božej vôle.

Thomas Wegener
skladom
12,23 €
Monika (12 recenzií)
10.01. 2018

Nielen krásna obálka, ale aj myšlienkovo hlboký obsah tejto knihy je úžasným obohatením života každej ženy. Autorka sa otvorene vyznáva a hovorí o svojich chybách a prehreškoch. Ale vzápätí nám ukazuje riešenie. Hľadá odpovede na svoje problémy v Písme a prosí Ducha Svätého o pomoc, aby správne pochopila, čo jej chce Boh povedať. Ona toto Slovo prijíma do svojho života a my môžeme sledovať úžasnú premenu Sonje v ženu vyslobodenú Bohom od jej nedostatkov, či zvykových hriechov. Sama som sa našla v nejednom jej zvykovom hriechu a po počúvnutí rady a nasledovaní jej príkladu sa teraz cítim slobodnejšia a spokojnejšia. Túto knižku odporúčam všetkým ženám, aby ju mali vždy po ruke pre povzbudenie a motiváciu, spolu so Sv. Písmom, ako to odporúča aj sama autorka.

Sonja Corbitt
skladom
8,71 €
Monika (12 recenzií)
12.12. 2017

Na tejto knihe ma zaujal podnadpis Ako dokáže každodenná účasť na Eucharistii zmeniť váš život. Kniha nie je napísaná ako jednoliata prednáška o sv. omši, ale sú v nej okrem iného svedectvá ľudí, ktorým pravidelná sv. omša a eucharistia zmenili pohľad na život. Musí byť úžasné mať spoločenstvo priateľov, s ktorými každé ráno, skôr ako idete do práce, sa stretnete na sv. omši. Naozaj stojí za zváženie, že sa oplatí obetovať jednu hodinu nášho vzácneho času. Veď ako sa v knihe vyjadril jeden člen spoločenstva – každodenná sv. omša je kotvou, ktorá mi zabraňuje odplávať ďaleko od domova ako márnotratný syn. Účasťou na sv. omši získavame pre náš život viac, ako obetujeme.

​Bert Ghezzi
skladom
5,19 €
Monika (12 recenzií)
06.12. 2017

Veľmi som sa potešila, keď som uvidela v ponuke tohto Ježiška! Už som ani nevedela, čo najmladšej dcérke dať pod vianočný stromček, pretože bábik, knižiek, zajačikov, medvedíkov i lega po starších súrodencoch má akurát dosť! Plyšový Ježiško je úžasný originál. Neváhala som, hneď som ho objednala a naozaj, je to veľmi príjemná, pekná hračka, zodpovedá popisu a verím, že Ježiško bude dcérke robiť spoločníka počas celého detstva, či už pri hrách alebo večernom zaspávaní.

vypredané
19,30 €
Monika (12 recenzií)
04.12. 2017

Túto knižnú sadu som kúpila som zámerom, že si každý deň s deťmi prečítame o jednom svätom a tak sa počas roka zoznámime postupne so životom viacerých svätcov, nakoľko som zistila, že aj keď je nám známe meno svätca, nepoznáme jeho životný príbeh. Životopisy sú dosť podrobné a niekedy na jeden deň pripadá aj viac svätcov. Ak si chcete vyhľadať konkrétneho svätca, v knihe sa orientuje dosť jednoducho. Buď si ho nájdete v abecednom zozname vzadu knihy alebo podľa dátumu v liturgickom kalendári. Nevýhodou pri čítaní s deťmi je, že kniha je dosť ťažká. Na druhej strane - je ťažká, pretože ide o dielo v tvrdej väzbe, s kvalitným kriedovym papierom.

Monika (12 recenzií)
29.11. 2017

Perfektná kniha! Je to akoby ste čítali oddychové krátke poviedky. Avšak tieto príbehy sú napísané na základe skutočných udalostí. Sú to životné osudy ľudí, ktorí dôverovali Bohu a táto ich dôvera bola odmenená. V knižke môžeme nájsť povzbudenie ak máme vlastné problémy, ale aj inšpiráciu ako sa úplne odovzdať do Božích rúk. Neodporúčam knihu prečítať celú naraz ako román, ale pomaly čítať jednotlivé príbehy a čerpať z nich posilnenie – hoci aj každý deň.

Don Jacobson
skladom
7,28 €
Monika (12 recenzií)
29.11. 2017

Na knihe ma najskôr zaujala obálka. Rozkvitnutá ruža v blízkosti suchých stromov a vyprahnutej zeme. A po prečítaní som si uvedomila hlbokú symboliku tejto obálky. Ak budeme v spojení s Bohom, budeme rozkvitať, hoci by všetko okolo vädlo. Z tejto knižky som nepociťovala zastrašovanie alebo hrôzu. Ocenila som, že veľmi zrozumiteľným slovom autor opísal diabla, jeho praktiky a jeho hoci obmedzenú, ale predsa veľkú moc. V knihe konkrétne pomenoval jednotlivé praktiky okultizmu, prevažne zo slovenského prostredia. Praktiky starých mám i moderného okultizmu. Je dôležité, aby sme o nich vedeli a potom sa im mohli vyhnúť. Odporúčam prečítať každému! Budete prekvapení, koľko veci okolo nás v bežnom živote má základ v okultizme!

Imrich Degro
skladom
5,19 €
Monika (12 recenzií)
24.11. 2017

Táto knižka je veľmi dobrým a kvalitným spracovaním životopisu Sv. Rity. Je písaná veľmi jednoducho, číta sa s ľahkosťou a človek sa tak môže preniesť do obdobia života tejto svätice. Je to veľmi povzbudivé čítanie, a môžeme v ňom nájsť odhodlanie a silu znášať naše ťažkosti a kríže. Po mojom "zoznámení" sa so sv. Ritou sa stala mojou najobľúbenejšou sväticou, ktorú často prosím o pomoc. A ona mi naozaj pomáha!

Remo Piccolomini; Natalino Monopoli
skladom
5,19 €
Monika (12 recenzií)
24.11. 2017

Kniha, pri ktorej čítaní vám prejde mráz po chrbte. Ale nie pre nešťastie, ktoré sa Glorii prihodilo, ale pri predstave, ako by sme boli na tom my, keby sme sa nečakane (a neplánovane) ocitli pri bráne neba a pekla. Emócie pri čítaní sú o to silnejšie, že sa jedná o skutočný príbeh z nedávnej minulosti (1995). Úprimne odporúčam každému prečítať si túto knihu, aby sme neboli prekvapení a sklamaní - ako Glória, keď sa ocitneme na poslednom súde. Boh vrátil Glóriu na zem s podmienkou, že má šíriť tento skutočný príbeh na poučenie ostatným, tak nebuďme ľahostajní k božiemu varovaniu!

Gloria Polo
skladom
1,84 €
Monika (12 recenzií)
14.11. 2017

Ani táto kniha, ako aj ostatné knihy od tejto skvelej autorky, ktoré som čítala ma nesklamala! Príbeh drží čitateľa v napätí od začiatku do konca. Nemôžete si v polovičke čítania povedať, "už viem ako to skončí", lebo autorka vás svojimi zápletkami opäť zaskočí a prekvapí. Príbeh sa odohráva v krásnom prostredí - v Devone - na juhozápade Anglicka. Bola som očarená nielen krásnymi opismi prírody, ale aj možnosťou nahliadnuť pod pokrývku výtvarníckeho a maliarskeho umenia. V príbehu Maliarovej dcéry nejde len o sladučkú romantiku, ale je tu veľmi pekne zobrazený a vyzdvihnutý charakter človeka, ktorý svojím zovňajškom nie je žiaden krásavec, ale úprimnou vierou v Boha, otvorenosťou pre potreby iných ľudí, láskavosťou a zodpovednosťou, ktorú prevzal na seba za svojho brata, si získa srdce ženy, ktorá ním opovrhovala.

Julie Klassenová
skladom
12,13 €
strana: 1 z 2
   späť  
         
  Ó, Ježišu môj, Život, Cesta a Pravda, prosím Ťa, drž si ma pri sebe, ako matka drží malé dieťa na svojich prsiach, lebo som nielen nerozumné, slabé dieťa, ale aj hromada biedy a ničoty. sv. Faustína Kowalská