GG Kežmarok

(2 produkty)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
A šiel za ním po ceste
A šiel za ním po ceste

František Trstenský

Liturgický rok s Evanjeliom podľa Marka. Nadpis publikácie A šiel za ním po ceste pochádza z Evanjelia podľa Marka. Ide o reakciu Bartimeja, ktorý bol Ježišom uzdravený zo slepoty. Bartimej však nebol uzdravený len po telesnej stránke; na uzdravenie odpovedá tým, že nasleduje Ježiša. To je to, na čo poukazuje evanjelista Marek a čo sa očakáva aj od nás - že budeme veriť v Krista a nasledovať ho až na Goglotu.V tejto knihe ponúka František Trstenský svoje zamyslenia v nádeji, že budú impulzom pre náš duchovný život a poznanie Svätého písma, zvlášť Evanjelia podľa Marka.

Skladom

7,76 €

Heroické čnosti Jána Čarnogurského
Heroické čnosti Jána Čarnogurského

Anna Dudová

Kniha Heroické čnosti Jána Čarnogurského popisuje znaky kánonicky definovanej svätosti v živote špirituála Jána Čarnogurského. Ide o mladého kňaza Spišskej diecézy, ktorý žil v rokoch 1904-1938 a zomrel vo veku 34 rokov na úpal pri púti bohoslovcov Spišského kňazského seminára na Mariánsku horu v Levoči dňa 1. júla 1938. Jeho život sa vyznačoval službou Bohu a blížnemu, už počas svojho krátkeho života a aj po jeho náhlej smrti sa o ňom šíril chýr svätosti. Mnohí ho po jeho smrti označili za kňaza svätého života. Kniha sa snaží zrekonštruovať život špirituála Jána Čarnogurského v kontexte jeho rodnej obce, jeho najbližšej rodiny, jeho štúdií, ako aj niekoľkých dôležitých faktov z jeho života v Kežmarku a Spišskej Kapitule. Poodhaľuje jeho čnosti, v ktorej dominuje jeho osobitný vzťah k chudobe a k modlitbe, jeho zanietenie pre obetu a pre nábožný život s Bohom.Kniha je jedinečná na slovenskom knižnom trhu v tom zmysle, že popisuje nielen život kňaza, ale predstavuje tohto kňaza ako možného kandidáta na blahorečenie. Tu nejde len o biografické údaje, kniha tiež analyzuje náuku Katolíckej cirkvi o kánonizovanej svätosti z viacerých možných aspektov, z ktorých jasne vyniká dôvod, prečo Cirkev kanonizuje niektorých svojich verných služobníkov. Je zameraná na kanonizačný proces, podrobne charakterizuje jednotlivé znaky kanonicky definovanej svätosti. Získané poznatky o jednotlivých znakoch kánonicky definovanej svätosti následne aplikuje na život ThDr. Jána Čarnogurského, obsahuje dôkazy a indície prvkov svätosti v živote Jána Čarnogurského.

Skladom

7,66 €

Uzdravené Kristom
Uzdravené Kristom

František Trstenský

Ženy v novozákonných evanjeliách. Apoštolský list Jána Pavla II. (teraz už svätého) z roku 1988 s názvom Mulieris dignitatem hovorí o dôstojnosti a povolaní ženy. V 13. bode listu vtedajší pápež uviedol: „Ježišov postoj voči ženám, s ktorými sa stretá na cestách svojej mesiášskej služby, je odrazom večného úmyslu Boha, ktorý každú z nich stvoril a v Kristovi si každú z nich vyvolil a zamiloval.“František Trstenský, vysokoškolský profesor a odborník na biblické vedy, považuje tento list za jednu z najvznešenejších a najhlbších úvah v dejinách ľudstva na túto tému. Vo svojej publikácii Uzdravené Kristom sa snaží ponúknuť biblický pohľad na ženu prostredníctvom týchto dvanástich postáv žien z evanjelií:Petrova testinážena trpiaca na krvotokJairova dcéraNaimská vdovazhrbená ženaSýrofeničankakajúca ženaMarta a MáriaSamaritánkacudzoložnicažena, ktorá pomazala KristaMária z MagdalyKaždej z týchto biblických žien je venovaná jedna kapitola, ktorá sa začína úryvkom (úryvkami) z evanjelia, v ktorých sa daná postava vyskytuje. Nasleduje zrozumiteľne podaný biblický rozbor Trstenského. Záver kapitoly obsahuje zopár podnetov na zamyslenie a myšlienku svätého Jána Pavla II. zo spomínaného apoštolského listu.„Nech aj v našich časoch neoceniteľné dary, ktoré boli zverené "dcéram" večného Jeruzalema, sú náležite uznané a použité pre dobro Cirkvi a ľudstva.“ - František Trstenský

Vypredané

6,98 €

Štyri evanjeliá, jeden Kristus
Štyri evanjeliá, jeden Kristus

František Trstenský

František Trstenský je kňazom Spišskej diecézy, vysokoškolským profesorom a odborníkom na biblické vedy.Jeho knižočka Štyri evanjeliá, jeden Kristus nadväzuje na publikáciu Rozprávaj mi o Biblii. Pri vyučovaní študentov používa cirkevné dokumenty, ktoré sa dotýkajú Svätého písma. Božie slovo je pre cirkev oporou, silou, pokrmom i prameňom. Medzi knihami Svätého písma vynikajú páve evanjeliá, lebo sú hlavným svedectvom o živote a učení Ježiša Krista.František Trstenský prostredníctvom tejto publikácie predstavuje evanjelium v štyroch podobách - podľa Matúša, Mareka, Lukáša a Jána. Jeho cieľom je vzbudiť u čitateľov záujem o štúdium Svätého písma - Nového zákona. Vo všetkých evanjeliách, ak ich budeme čítať so záujmom, sa môžeme stretnúť so živým Kristom, ktorý je základom našej viery.

Vypredané

5,24 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Daniela, pred 5 dňami

rychle vybavenie

userAvatar

Vera, pred 5 dňami

Objednavka byla velice brzy do zahranici v poradku dorucena. Moc dekuji, priste budu opet objednavat. Vera Lick Nemecko

userAvatar

Lucia, pred 6 dňami

dobierka bola doručená, krásne zabalená, prakticky do dvoch dní. Opakovaná spokojnosť.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk