Amanda Dykesová

Amanda Dykesová

(6 produktov)

Amanda Dykesová je bývalá učiteľka angličtiny a spisovateľka. Za svoje knihy získala prestížnu cenu ...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Kto rozsvecuje hviezdy
Kto rozsvecuje hviezdy

Amanda Dykesová

Amanda Dykesová vo svojej knihe Kto rozsvecuje hviezdy prináša príbeh Lucy Clairmontovej a jej rodiny, ktorá vo svojom londýnskom dome každý večer prežíva nezabudnuteľné príbehy. Lucy je najviac očarená príbehmi svojho otca, ktoré rozpráva o šírom mori. Dokonca svoj život podriaďuje hľadaniu stratenej lode, legendárnej Jubilee. Lucy však postihne rodinná tragédia a tu jej prichádza na pomoc kamarát z detstva Dashel. Jeho znalosti o hviezdach jej môžu pomôcť odhaliť rodinnú záhadu.Pred dvesto rokmi zachráni pastier syna šľachtica a táto udalosť zmení životy trom mladým ľuďom. Odohrá sa tu silný príbeh lásky, ale aj neskutočnej zrady, obety a vykúpenia, ktorý však vymizol z pamäti.Lucy a Dash skúmajú záhadné ruiny na pobreží východného Sussexu a tie ich privádzajú k tomuto zabudnutému príbehu. Nájdu odpovede i uzdravenie, ktoré tak veľmi potrebujú?

Skladom

14,45 €

Čie sú to vlny
Čie sú to vlny

Amanda Dykesová

Zarmútený rybár napíše po skončení druhej svetovej vojny do malých novín báseň. No jeho volanie po nádeji a naplnení života sa dostáva až za hranice ich kraja. Čo to teda bolo za správu, ktorá zmenila celý národ? Pošlite mi kameň za každého človeka, o ktorého ste prišli, a ja postavím niečo, čo bude darúvať život. A tak do malého prístavu prichádzajú záplavy balíkov s kameňmi a Robert Bliss sa dáva do práce. Po dlhých desaťročiach sa do Ansel-by-the-Sea vracia Annie Blissová, pretože jej priateľ veľký Bob potrebuje pomoc. No v dome svojho priateľa Boba nachádza záhadu. Naráža tu na hromadu krabíc s ťažkým materiálom. Annie je antropologička a preto je nabudená na rozuzlenie tejto zápletky z kamenných ruín. Annie pomaly s pomocou miestneho poštára odhaľuje celý príbeh. A tak prichádza túžba po oživení nádeje veľkého Boba a rovnako aj po rozlúsknutí toho, čo spôsobilo rozbroje v jeho rodine. No sú na to pripravení? Dá sa niečo tak dlho pokazené ešte zreparovať?Amanda Dykes v svojom debutovom románe Čie sú to vlny utkala nádherný príbeh z morského pobrežia, ktorý si podmaní každého čitateľa románov.

Skladom

17,36 €

Noc je tvoja
Noc je tvoja

Amanda Dykesová

Amanda Dykesová vo svojom románe postupne odhaľuje farbisté záhady ukryté pod rúškom noci v temných zákopoch. V románe Noc je tvoja dáva život dvom mladým ľuďom, ktorí vo svojich životoch zažili na svoj vek veľmi veľa. Prvá svetová vojna vo Francúzsku zúri a vrýva sa do životov ľudí v podobe zmarených plánov, ale aj svetlých nádejí.Pre vojaka s tienistou minulosťou, Matthewa Petticrewa, utŕžené rany vzbudzujú túžbu po svetle a dodávajú mu chuť bojovať. Mireilles vojna zoberie nielen bezpečný domov, ale aj tých, ktorých milovala. Jej život sa rúca a ona je nútená žiť v lesnej divočine, kde ju nečakane objaví hŕstka vojakov. Noc vojny postupne prežiaria hviezdy dôvery, odvahy a obetovania sa. Nechajte sa vtiahnuť do historického románu od Amandy Dykesovej, Noc je tvoja, kde Boh lieči zranenia a premieňa ich na kvety lásky.

Skladom

19,30 €

E-kniha
E-kniha: Kto rozsvecuje hviezdy
E-kniha: Kto rozsvecuje hviezdy

Amanda Dykesová

V starom tehlovom londýnskom domci býva rodina skromného hodinára a každý večer v ňom ožíva kúzlo minulosti. Príbehy, ktoré otec rozpráva pri kozube, prebúdzajú v Lucy Claremontovej fascináciu svetovými vodami. Tak veľmi ju opantajú, že svoj život i prácu zasvätí hľadaniu stratenej lode, legendárnej Jubilee. Keď ju však postihne osobná tragédia, na pomoc so záhadou jej príde Dashel, kamarát z detstva, a jeho vedomosti o hviezdach.Pred dvesto rokmi istý pastier zachránil šľachtického syna mocného admirála a navždy zmenil životy troch mladých ľudí. Deti rástli a zúriaca vojna do ich životov vrývala brázdu nemysliteľného žiaľu a hlbokej lásky, ale aj príbeh zrady, obety a vykúpenia, ktorý v priebehu storočí upadol do zabudnutia.Kým Lucy a Dash skúmajú tajomné ruiny na pobreží východného Sussexu, nájdu si cestu do spoločenstva súzniacich duší i k dávno zabudnutému príbehu. Príbehu, ktorý im možno prinesie odpovede. A uzdravenie – po ktorom tak zúfalo túžia.Amanda Dykesová je čerstvou držiteľkou ocenenia Kniha roka Christy Award 2020.

Ihneď na stiahnutie
-30%

10,49 €

E-kniha
E-kniha: Čie sú to vlny
E-kniha: Čie sú to vlny

Amanda Dykesová

Po skončení druhej svetovej vojny odovzdá istý žialiaci rybár do miestnych novín báseň – burcujúce volanie po nádeji, zmysle života... a kameňoch. Aké je jej posolstvo? Pošlite mi kameň za každého človeka, o ktorého ste prišli, a ja postavím niečo, čo bude darúvať život. Tá báseň sa dostane ďalej, než kedy Robert Bliss zamýšľal, a zmení celý národ. Malý prístav na mainskom pobreží zaplavia balíky so skalami a on sa svojimi mozoľnatými rukami pustí do práce.O niekoľko desaťročí neskôr sa Annie Blissová vráti do Ansel-by- -the-Sea, lebo veľký Bob, muž, ktorý jej poskytol útočisko počas najťažšieho leta jej detstva, potrebuje pomoc. Priamo na mieste ju však čaká záhada: v Bobovom dome narazí na hromadu ťažkých krabíc. Spomienky na kamenné ruiny na neďalekom ostrove oživia v Annie dušu antropologičky a ona sa rozhodne nájsť odpovede na svoje otázky.Spolu so sympatickým a tajomným mestským poštárom odkrýva Annie celý príbeh, vrstvu po vrstve. Zatúži opätovne vzkriesiť nádej, na ktorej veľkému Bobovi kedysi tak veľmi záležalo, a zároveň zistiť, čo spôsobilo rozkol jej rodiny. Ibaže opraviť niečo, čo tak dlho ležalo zlomené, si od nej a od jej milovaných môže žiadať viac, než sú pripravení dať.

Ihneď na stiahnutie
-30%

12,59 €

E-kniha
E-kniha: Noc je tvoja
E-kniha: Noc je tvoja

Amanda Dykesová

Tajomná pieseň v lese... Odhalenie vo vojnou sužovanom Francúzsku... Cesta za nádejou.Zákopy veľkej vojny sú tienisté miesto. Hoci tam seržant Matthew Petticrew prišiel s minulosťou dávno poznačenou tieňmi, skutočná tvár boja so sebou prináša nové rany, ktoré doňho vyrývajú túžbu po svetle a rozhodnutie bojovať zaň. Jednej noci Matthewa s jeho druhmi očarí taký čistý zvuk, taký nadpozemský hlas, že im poskytne úľavu – aj keď len na chvíľu. Zanedlho sa zákopmi začnú šíriť chýry aj od ďalších, ktorí počuli túto uspávanku. Ten hlas nazvali Anjel z Argonne, tajomná neviditeľná bytosť, ktorá za sebou na hroboch bez mien zanecháva vence.Mireilles vyrastala v divokej hlbočine Argonského lesa a po tom, čo do jej idylického domova vtrhne vojna a pripraví ju o veľa, sa ocitne uprostred trosiek svojho života v ústraní. Keď ju Matthew so svojimi dvomi nečakanými spoločníkmi objaví, musia sa vydať na cestu, ktorá každého z nich navždy zmení... a možno napokon rozžiari svetlo v tme. So stým výročím odhalenia pomníka Hrob neznámeho vojaka vznikol dojímavý príbeh inšpirovaný odvahou vojakov z prvej svetovej vojny.

Ihneď na stiahnutie
-30%

13,99 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Mária, pred 2 dňami

Spokojna

userAvatar

Karol, pred 4 dňami

Ďakujeme za výbornú knižku a tisíckrát +++++++++ pre Zachej.sk

userAvatar

Alžbeta, pred týždňom

Pre nás jeden z najlepších internetových obchodov na Slovensku.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk