main_image

Pravda o očistci

10,32 €

12,90 €

Detail
Bernhard Häring

Bernhard Häring

(2 produkty)

Bernhard Häring je známy hlavne pre svoju znalosť teológie. K viere ho priviedli rodičia a on vstúpi...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Objaviť Božie milosrdenstvo
Objaviť Božie milosrdenstvo

Bernhard Häring

V tejto útlej knihe páter Bernhard Häring, CSsR prináša sériu užitočných zamyslení o sviatosti zmierenia, ktoré sú určené pre spovedníkov aj pre kajúcnikov. Prostredníctvom úryvkov zo Svätého písma autor vovádza čitateľa do chápania tejto sviatosti, ktorá presahuje len obyčajný výpočet hriechov.Sviatosť zmierenia nie je len nejaký rituál. Je to spoločné slávenie ľútosti a vďakyvzdania, pri ktorom kajúcnik uznáva, že potrebuje odpustenie. Táto potreba prerastá do vďačnosti voči Pánovi, ktorý už všetko odpustil svojou vykupiteľskou smrťou. Jednoduchým, ale hlbokým spôsobom páter Häring preniká do podstaty sviatosti zmierenia.Kniha môže čitateľovi pomôcť plnšie si uvedomiť, že potrebuje obrátenie, a vyviesť ho z jeho sebectva na cestu hľadania zasľúbenej zeme, Božieho kráľovstva.

Skladom

3,01 €

Posledné kusy
Kristus - Boh s nami
Kristus - Boh s nami

Bernhard Häring

Obsahom knihy Kristus - Boh s nami je prvé prikázanie Desatora - klaňanie sa jedinému Bohu. Redemptorista Bernhard Häring navádza čitateľa k jeho aktívnemu napĺňaniu – ku klaňaniu sa jedinému Bohu. Názvy jednotlivých častí totiž hovoria o tom, čo všetko Boh pre človeka urobil, skrze Krista, s Kristom a v Kristovi. Bernhard Häring je jeden z najvýznamnejších morálnych teológov 20. storočia a v tejto knihe vyjadruje svoj obdiv voči Ježišovi Kristovi. Nezabúda však ani na ľudí našich čias a jemne a láskavo nás vedie k milosrdenstvu voči blížnym i voči sebe samým.

Skladom

3,40 €

Eucharistia a náš každodenný život
Eucharistia a náš každodenný život

Bernhard Häring

Nikdy nebola pozornosť katolíckej zbožnosti zameraná na Eucharistiu viac ako od čias reforiem Druhého vatikánskeho koncilu. A súčasne nebolo nikdy väčšmi potrebné, aby sa Eucharistia stala stredobodom nášho každodenného života.Tieto radostné meditácie o Eucharistii sú samy osebe prejavom vďakyvzdania – a súčasne pozvaním. Pozývajú čitateľa, aby v eucharistickom vďakyvzdaní a chvále objavil základný motív a pravidlo svojho každodenného života. Vyjadrujú, ako Eucharistia môže a mala by byť tou najúžasnejšou skúsenosťou, ktorá preniká a usmerňuje náš uponáhľaný a zábudlivý život.

Vypredané

3,40 €

Soľ a svetlo
Soľ a svetlo

Bernhard Häring

Blahoslavenstvá. V tejto prenikavej štúdii Ježišovej Reči na vrchu páter Häring predkladá ohromnú morálnu výzvu starostlivým a pozorným kresťanom rozvinutého sveta."Túžim po smrti ako po poslednom neodvolateľnom "áno“ a „amen“ spásonosnej Božej vôli." (Bernhard Häring)

Vypredané

3,20 €

Milovať zľutovanie
Milovať zľutovanie

Bernhard Häring

Osobný a spoločenský rozmer prejavov milosrdenstva. "Človeče, veď ti povedali, čo je dobré a čo žiada Pán od teba: konať právo, milovať zľutovanie a pokorne kráčať s tvojím Bohom“ (Mich 6, 8).Kniha redemptoristu Bernharda Häringa, jedného z najvýznamnejších morálnych teológov 20. storočia, je celá o milosrdenstve, hoci – paradoxne – sa v nej toto slovo takmer vôbec nespomína. Autor prechádza rôznymi životnými situáciami ľudí a veľmi jemne vyslovuje svoje usmernenia, ako v nich konať tak, aby cez naše skutky zažiarilo Božie milosrdenstvo.

Vypredané

3,40 €

Vypredané

1,65 €

V bezpečí a svoboden
V bezpečí a svoboden

Bernhard Häring

Českému čtenáři je německý redemptorista Bernhard Häring doposud znám zejména z titulů Jde to i jinak: Cesty k novým vztahům v církvi, Moje zkušenosti s církví v Africe, Viděl jsem tvé slzy, Láska je víc než přikázání či Bez východiska?Cesta k lidštější pastoraci rozvedených a znovu sezdaných, tedy z děl pokrývajících poměrně malou část Häringova díla, byť důležitou, protože se tematicky týká oblastí, v nichž český čtenář dlouho postrádal dialog, alternativní výklad problematiky, promýšlení možností, otevřenost.Tak jako jinde, i v českém prostředí si Bernhard Häring získal pozornost a důvěru jako teolog, který katolickou církev myslí a prožívá jako duchovní a morální domov lidí v konkrétních historických, politických, kulturních a osobních situacích a jehož snahy vycházejí vstříc potřebě jednotlivců i společenských skupin vnímat se jako Bohem milovaní a církví slyšení i v situacích, které nemají takříkajíc standardní charakter.Jako teolog, spolutvůrce dokumentů vzešlých z II. vatikánského koncilu, aktivní činitel na poli ekumeny i podněcovatel debat a názorových posunů v rámci katolické církve je ostatně znám celosvětově.

Vypredané

9,99 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Peter, 13.9.2023

Maximalna spokojnost

userAvatar

Katarína , 10.9.2023

Veľmi dobrá ponuka

userAvatar

Anna , 6.9.2023

Spokojná došlo to v poriadku

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk