Chalíl Džibrán

Chalíl Džibrán

(6 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Múdrosť z knihy Prorok
Múdrosť z knihy Prorok

Chalíl Džibrán

Encyklopédie vravia, že prorok je človek, prostredníctvom ktorého Boh hovorí k ľuďom. Jeho slová – proroctvá sú večnou pravdou. Vesmírnym zákonom. Je poslom medzi ľuďmi a Bohom. Má priamy kontakt so Stvoriteľom. Odovzdáva Bohu prosby ľudí a sprostredkováva ľuďom slovo „Najvyššieho“.Každá doba má svojich prorokov a je dobré poznať ich slová. Pomáhajú nám rozvíjať sa a nájsť pravý zmysel vecí. Chalíl Džibrán bol zrejme skutočným prorokom, lebo sa stal jedným z najčítanejších autorov 20. storočia. Len v USA sa predalo niekoľko miliónov exemplárov diela Prorok. Na zozname bestsellerov sa tento titul udržal neuveriteľných štyridsať rokov. Neutíchajúci svetový ohlas jeho diela je zárukou ohňa v srdci ľudskej rasy. Túžby po láske a múdrosti. Po pochopení večného, nekonečného a slobodného človeka. Ak chcete počuť z úst proroka, čo je láska, priateľstvo, manželstvo, čo nám prinášajú deti, ak chcete vedieť, čo znamená práca, domov, dávanie a prijímanie, smútok, radosť, sebapoznanie... začítajte sa do krásnych myšlienok v tejto básnickej próze. A nezabudnite, že slová sa dajú pochopiť iba srdcom. Ale nestačí len poznať slová. Slová vás pripravia na činy. Na správne rozhodnutia. Poznať a pochopiť pravdu a žiť podľa slov proroka je požehnaním.

Skladom

6,31 €

Posledné kusy
Prorok
Prorok

Chalíl Džibrán

Prorok je ten, kto vidí ďaleko dopredu, ale zároveň vidí všetko vôkol seba, pretože budúcnosť sa začína už dnes. (Konstatntin Ciolkovskij)Encyklopédie vravia, že prorok je človek, prostredníctvom ktorého Boh hovorí k ľuďom. Jeho slová — proroctvá sú večnou pravdou. Vesmírnym zákonom. Je poslom medzi ľuďmi a Bohom. Má priamy kontakt so Stvoriteľom. Odovzdáva Bohu prosby ľudí a sprostredkováva ľuďom slovo „Najvyššieho“.Každá doba má svojich prorokov a je dobré poznať ich slová. Pomáhajú nám rozvíjať sa a nájsť pravý zmysel vecí. Chalíl Džibrán bol zrejme skutočným prorokom, lebo sa stal jedným z najčítanejších autorov 20. storočia. Len v USA sa predalo niekoľko miliónov exemplárov diela Prorok.Na zozname bestsellerov sa tento titul udržal neuveriteľných štyridsať rokov. Neutíchajúci svetový ohlas jeho diela je zárukou ohňa v srdci ľudskej rasy. Túžby po láske a múdrosti. Po pochopení večného, nekonečného a slobodného človeka. Ak chcete počuť z úst proroka, čo je láska, priateľstvo, manželstvo, čo nám prinášajú deti, ak chcete vedieť, čo znamená práca, domov, dávanie a prijímanie, smútok, radosť, sebapoznanie... začítajte sa do krásnych myšlienok v tejto básnickej próze.A nezabudnite, že slová sa dajú pochopiť iba srdcom. Ale nestačí len poznať slová. Slová vás pripravia na činy. Na správne rozhodnutia. Poznať a pochopiť pravdu a žiť podľa slov proroka je požehnaním.

Skladom

7,66 €

Posledné kusy
Ježiš - Syn človeka
Ježiš - Syn človeka

Chalíl Džibrán

Očami ľudí, ktorí ho poznali. Čitateľ, ktorý pozná najznámejšie diela Chalíla Džibrána, Prorok a Prorokova záhrada bude vedieť, čo môže očakávať od jeho ďalšej knihy Ježiš - Syn človeka. Džibrán vykreslil Ježiša Nazaretského cez rozprávanie zážitkov a dojmov jeho súčasníkov: učeníkov, nasledovníkov, ženy, ktoré ho milovali, básnikov, zákonníkov, učencov, kupcov, pastierov, ale i oponentov, neprajníkov a nepriateľov. Poetický jazyk, čistota a krása myšlienok, majstrovské opisy postáv a dejov i galilejskej prírody, urobili z najrozsiahlejšej knihy, akú Džibrán napísal, umelecký skvost. Z nesmrteľnej témy vyžaruje Džibránova vízia a unikátny prístup. Knihu ilustroval vlastnými kresbami.

Skladom

10,57 €

Zvestovateľ (The Forerunner)
Zvestovateľ (The Forerunner)

Chalíl Džibrán

Zvestovateľ patrí k ranej tvorbe libanonského spisovateľa Chalíla Džibrána (1883-1931), ktorého preslávili diela Prorok a Ježiš Syn človeka. V dvadsiatich piatich nadčasových aforizmoch a pôvabných podobenstvách ponúka hlboký duchovný pohľad na ľudský život.Zvestovateľ je považovaný za predchodcu Poroka. Zvestovateľ teraz v dvojjazyčnom slovensko-anglickom prevedení. Napriek tomu, že ide o lyrickú beletriu, čistota jazyka a spätná väzba na slovenský preklad umožnia porozumieť originálu aj čitateľom so strednou znalosťou angličtiny.Ilustrovaná kniha si iste nájde cestu k tým, ktorí milujú tvorbu tohto literárneho velikána.

Skladom

8,63 €

Posledné kusy
Prorok
Prorok

Chalíl Džibrán

Pro děti a mládež vypráví Anna Peirettiová. Knihu Prorok libanonského spisovatele Chalíla Džibrána oceňují stále nové generace čtenářů na celém světě.Hlavní postava, prorok Mustafa, zde krásným a poetickým jazykem vypráví o tom nejobyčejnějším a zároveň nejdůležitějším v lidském životě. O lásce, dětech, jídle, práci, radosti i bolesti, svobodě, poznání a přátelství. O modlitbě, o dobru a zlu, o kráse i soumraku lidského putování po této zemi. Poselství moudrosti a lásky, plné citů i fantazie, je inspirací pro každého, kdo hledá pravdu psanou srdcem.Jedno z nejoblíbenějších literárních děl dvacátého století vychází poprvé v úpravě pro mladší čtenáře. Toto zpracování se bude líbit i všem, pro něž je originál zatím příliš velkým soustem. S textem se přirozeně snoubí ilustrace známého italského výtvarníka Alessandra Sanny.

Skladom

10,57 €

Audiokniha
Audiokniha: Zlomená křídla
Audiokniha: Zlomená křídla

Chalíl Džibrán

Zlomená křídla, jedno z nejkrásnějších Džibránových děl, jsou poetickým převyprávěním příběhu tragické lásky autorova mládí. Jeho základní napětí vyvěrá z rozporu mezi svobodou lásky, jež je Božím darem, a falší společenských konvencí, které Džibrán podrobuje tvrdému odsouzení.

Ihneď na stiahnutie
-15%

6,58 €

Zlomené krídla
Zlomené krídla

Chalíl Džibrán

Láska je jedinou slobodou na svete, lebo tak povznáša ducha, že jej smer nemenia ľudské zákony ani prírodné javy. Tí, ktorým láska nedala krídla, nemôžu preletieť oblak zdania a nemôžu uvidieť čarovný svet, v ktorom tú smutne šťastnú hodinu spoločne prebývali Selmin a môj duch. Tí, ktorých si Láska nevybrala za nasledovníkov, nepočujú, keď volá. Tento príbeh nie je pre nich. Aj keby týmto stránkam porozumeli, nebudú schopní zachytiť nejasné významy, ktoré nie sú odeté do slov a neprebývajú na papieri. Čo je to však za ľudskú bytosť, ktorá sa nikdy nenapila vína z pohára lásky a čo je to za ducha, ktorý nikdy s úctou nestál pred vysvieteným oltárom v chráme, ktorý dláždia srdcia mužov a žien a jeho stropom je tajný baldachýn snov?Čo je to za kvet, na ktorého listy úsvit nikdy nevycedil kvapku rosy; čo je to za riečku, ktorá stratila smer skôr, ako došla do mora?

Vypredané

7,66 €

Prorokova záhrada
Prorokova záhrada

Chalíl Džibrán

Vari neviete, že neexistuje iná vzdialenosť ako tá, ktorú nedokáže preklenúť duša vo svojom rozlete? A keď duša tú vzdialenosť preklenie, stane táto vzdialenosť rytmom tej duše. Vzdialenosť, ktorá leží medzi vami a vaším najbližším susedom, s ktorým nie ste priateľmi, je dozaista väčšia než vzdialenosť, ktorá ťa delí od toho, koho miluješ, hoc žije za siedmimi horami a siedmimi morami.Lebo v spomienkach neexistujú vzdialenosti, len v zabudnutí je priepasť, ktorú nemôže preklenúť ani váš hlas, ani váš zrak. Vravím vám, najväčšia vzdialenosť je tá, ktorá leží medzi vašimi predstavami pri snení a činmi počas vašej bdelosti; tá, čo je medzi skutkom a túžbou.

Vypredané

5,72 €

Prorok (ručná výroba)
Prorok (ručná výroba)

Chalíl Džibrán

Próza vo veršoch mystika a filozofa Džibrána (používa sa aj Gibrana) sa prihovára blúdiacim, hľadajúcim, smädným i hladným, slabým i nešťastným.

Vypredané

9,60 €

Blázen a jiné paraboly
Blázen a jiné paraboly

Chalíl Džibrán

Západ zná Chalíla Džibrána jako básníka a malíře a jako autora Proroka, oné „malé černé knížky“, o které básník řekl: „Když jsem psal Proroka, Prorok psal mne.“ Západ ho zná jako tvůrce s širokým duchovním rozhledem, jako jemného člověka, milujícího a milovaného, s neocenitelným smyslem pro humor a s božským darem přátelství…

Vypredané

7,86 €

Poutník
Poutník

Chalíl Džibrán

Jeho podobenství a výroky. Proslulý libanonský spisovatel a malíř Chalíl Džibrán se do podvědomí celého civilizovaného světa začlenil svou významnou prózou Prorok. Čtenáři Džibrána si našli i jeho knížku aforismů a parabol Písek a pěna (Vyšehrad, 2001). Se stejnou moudrostí jako v proslaveném Prorokovi přistupuje k poselství moudrosti a lásky i ve své další práci – Poutník.Tématem prvně přeloženého dílka známého libanonského autora se stala apoteóza živoucí, pravé lásky ve všech jejích polohách – od lásky erotické až k lásce božské, jež je vlastním kořenem všeho. Ve svém „Poutníkovi“, rozsahem nevelké básni v próze, Džibrán znovu rozeznívá svou věčnou píseň.

Vypredané

7,66 €

Písek a pěna
Písek a pěna

Chalíl Džibrán

knížka aforismů a parabol. Druhé vydání u nás dosud nevydané sbírky Chalíla Džibrána.Jedná se o sbírku výroků, které autor spontánně pronášel při své umělecké tvorbě nebo při rozhovorech s přáteli ve svém ateliéru v New Yorku. Prudce zvedá náladu :-)

Vypredané

7,08 €

Prorok alebo Umenie pokoja
Prorok alebo Umenie pokoja

Chalíl Džibrán

Nádherné darčekové vydanie dvoch najznámejších diel svetoznámeho autora – Prorok a Prorokova záhrada – i niekoľkých menej známych a do slovenčiny doteraz nepreložených. Kniha obsahuje množstvo reprodukcií významných diel z oblasti výtvarného umenia, ktoré zosilňujú vnímanie autorových myšlienok a úvah o rozličných sférach ľudského života konfrontovaného s večnosťou. Väzba s imitáciu hodvábu len zdôrazňuje luxusné grafické spracovanie.

Vypredané

19,21 €

E-kniha
E-kniha: Ježíš Syn člověka
E-kniha: Ježíš Syn člověka

Chalíl Džibrán

Jeho slova a činy očima těch, kdo jej znali. Známý libanonský autor Chalíl Džibrán (1883–1931) svým nezaměnitelným, poetic­ko-mystickým rukopisem oživuje osobnost Ježíše Nazaretského. Ve své knize se snaží podívat na postavu Bohočlověka očima těch, kteří se s ním setkali a kteří vydávají svá nejrůznější svědectví o jeho životě. V jednotlivých kapitolách o něm vyprávějí jeho učed­níci, následovníci, ženy, aristokraté, učenci, kupci, ale i oponenti a nepřátelé, v jejichž vzpomínkách probleskují novozákonní zprávy a výroky. Vyprávění jednotlivých postav se však Džibránovi stávají především prostorem pro vlastní úvahy, v nichž se nejen vyznává z niterného vztahu k Synu člověka, ale také rozjímá o mnoha věčných tématech lidského života. Každá z kapitol je tak, podobně jako promluvy slavného Džibránova Proroka, vždy konkrétním zrcadlem vztahu světa, člověka a Boha.

Vypredané
-51%

4,45 €

Údolí nymf
Údolí nymf

Chalíl Džibrán

V trojici podobenství, vydaných pod společným názvem Nymfy z údolí, velký libanonský básník opět rozehrává své hluboké tóny, jimiž učaroval nejednomu čtenáři. Příběh nazvaný „Marta" vypráví o prosté venkovské dívce, jež stojí před volbou, která změní její život. „Prach věků a věčný oheň“ je svědectvím lásky, jež vítězí nad časem a pomíjivosti.

Vypredané

5,34 €

Slzy a úsměv
Slzy a úsměv

Chalíl Džibrán

Libanonský spisovatel a malíř Chalíl Džibrán (1883–1931) proslul svojí snahou s filozofickou hloubkou a poetickým stylem odhalit tajemství základních lidských hodnot. I v řadě podobenství a zpěvů sebraných pod názvem „Slzy a úsměv“ vyvstává před námi Džibránův svět, proniknutý hlubokým sociálním cítěním, láskou k člověku, k životu, k Bohu.

Vypredané

5,82 €

Zlomená křídla
Zlomená křídla

Chalíl Džibrán

Další dílo autora nesmrtelného Proroka Zlomená křídla jsou raným dílem Chalíla Džibrána a bezesporu jedním z nejkrásnějších textů, jaké kdy napsal.Autor slavného Proroka vypráví zčásti autobiografický příběh zmařené lásky mladíka Chalíla a dívky jménem Salma Karame. Jen co si oba vyjeví své city, je Salmě souzeno stát se ženou jiného. S Chalílem se však nadále potajmu schází ve staré antické motlitebně. V těchto nadpozemských kulisách, kde jednu stranu zdobí bohyně Astarté se sedmi pannami, druhou byzanský obraz ukřižovaného Krista, Panny Marie a Máří Magdalény, rozjímají spolu Chalíl a Salma o nejhlubších otázkách života. Salma, rozhodnuta dostát své roli, kterou jí společnost připsala, nepřijímá Chalílův návrh na útěk. Po čase porodí svému muži syna, ten však záhy umírá. Spolu s ním odchází ze světa také Salma: „Tys, synáčku, přišel, abys mě odvedl! Přišel jsi, abys mně ukázal cestu na druhý břeh! Zde jsem mé dítě! Jdi přede mnou a opusťme společně tuto temnou jeskyni!“Titul vyšiel aj v slovenskom jazyku Zlomené krídla.

Vypredané

7,08 €

Bohové země
Bohové země

Chalíl Džibrán

Básnické dílo velkého libanonského spisovatele a malíře „Bohové země“ (The Earth Gods, 1930) je posledním dílem, které vyšlo za autorova života. Džibrán, autor nesmrtelného „Proroka“, v něm působivým způsobem zpracoval svůj starý příběh o třech bozích, kteří spolu rozmlouvají o božském a lidském údělu: o vůli bohů, o lidské lásce. Práce vychází v novém českém překladu poprvé ve verších, v básnické formě.

Vypredané

1,94 €

Prorokova moudrost
Prorokova moudrost

Chalíl Džibrán

Ve výboru nazvaném Prorokova moudrost přinášíme sedm perel z této knihy, které nám ukážou sedmero cest ke štěstí: cestu lásky, cestu dávání, cestu přátelství, cestu svobody, cestu radosti a smutku, cestu času a cestu krásy…Libanonského básníka a malíře Chalíla Džibrána zná Západ především jako autora Proroka, oné „malé černé knížky“, o které básník řekl: „Když jsem psal Proroka, Prorok psal mne.“ Na Prorokovi pracoval Džibrán 25 let a pokusil se zde na základě své vlastní životní zkušenosti sklenout orientální moudrost a evropský pohled na život s vědomím nekonečnosti času. Ve výboru nazvaném Prorokova moudrost přinášíme sedm ukázek z této knihy, které nám ukážou sedm cest ke štěstí: cestu lásky, cestu dávání, cestu přátelství, cestu svobody, cestu radosti a smutku, cestu času a cestu krásy…

Vypredané

7,86 €

Zvěstovatel
Zvěstovatel

Chalíl Džibrán

Jsi zvěstovatel sebe sama a věže, kterés’ vystavěl, nejsou než základy tvého většího Já. A toto Já bude též toliko základem. I já jen zvěstuji sám sebe, neboť stíny, jež se přede mnou dlouží za úsvitu, shromáždí se u mých nohou v hodině polední. A jiný úsvit vrhne přede mne nový stín, a také on bude o polednách posbírán. Vždy jsme byli sami sobě zvěstovateli, a vždy i budeme. Vše, co jsme shromáždili a co ještě shromáždíme, to vše bude jen símě polí dosud nezoraných. My sami jsme pole i oráč, sběrač i sklizeň.“

Vypredané

6,79 €

Ježíš Syn člověka
Ježíš Syn člověka

Chalíl Džibrán

Jeho slova a činy očima těch, kdo jej znali. Známý libanonský autor Chalíl Džibrán (1883–1931) svým nezaměnitelným, poetic­ko-mystickým rukopisem oživuje osobnost Ježíše Nazaretského. Ve své knize se snaží podívat na postavu Bohočlověka očima těch, kteří se s ním setkali a kteří vydávají svá nejrůznější svědectví o jeho životě. V jednotlivých kapitolách o něm vyprávějí jeho učed­níci, následovníci, ženy, aristokraté, učenci, kupci, ale i oponenti a nepřátelé, v jejichž vzpomínkách probleskují novozákonní zprávy a výroky.Vyprávění jednotlivých postav se však Džibránovi stávají především prostorem pro vlastní úvahy, v nichž se nejen vyznává z niterného vztahu k Synu člověka, ale také rozjímá o mnoha věčných tématech lidského života. Každá z kapitol je tak, podobně jako promluvy slavného Džibránova Proroka, vždy konkrétním zrcadlem vztahu světa, člověka a Boha.

Vypredané

8,24 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Daniela, pred 5 dňami

rychle vybavenie

userAvatar

Vera, pred 5 dňami

Objednavka byla velice brzy do zahranici v poradku dorucena. Moc dekuji, priste budu opet objednavat. Vera Lick Nemecko

userAvatar

Lucia, pred 6 dňami

dobierka bola doručená, krásne zabalená, prakticky do dvoch dní. Opakovaná spokojnosť.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk