Darko Kraljik

(5 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Novinka
Ježiš mocný v činoch i v slove
Ježiš mocný v činoch i v slove

Darko Kraljik

Druhá časť: začiatok Ježišovej verejnej služby až Kázeň na hore. Darko Kraljik je kazateľom Bratskej jednoty na Slovensku. Jeho publikácia Ježiš mocný v činoch i v slove je pokračovaním prvej časti Dáš mu meno Ježiš a patrí medzi Synoptické evanjeliá (evanjeliá podľa Matúša, Mareka, Lukáša, ktoré sú si vzájomne podobné). Ide o úvahy vo forme poznámok k spoločnému štúdiu synoptických evanjelií. Úvahy majú výkladový a homiletický charakter, no predovšetkým sú dobrou zvesťou.Kniha je určená pre bežných čitateľov a študentov Božieho slova a je výsledkom štúdia biblického textu a čítania biblických komentárov. Obsahuje poznámky pod čiarou, v ktorých sú uvedené podrobnejšie poznámky pre lepšie porozumenie problematiky, a tiež zoznam použitej literatúry pre prípadné hlbšie štúdium.

Skladom

8,73 €

Nevšedná múdrosť pre všedný deň
Nevšedná múdrosť pre všedný deň

Darko Kraljik

(úvahy z knihy Kazateľ). Múdroslovná biblická kniha Kazateľ hovorí o úžasnom bohatstve Božej múdrosti, ktorú v našom živote nevyhnutne potrebujeme. Snaží sa odpovedať na to, aký je zmysel a cieľ ľudského života. Nadčasový význam tejto knihy spočíva práve v tom, že prináša správu: bez Boha, bez jeho plánov, zámerov a múdrosti, ľudský život by nemal zmysel.Darko Kraljik sa vo svojej publikácii Nevšedná múdrosť pre všedný deň zamýšľa nad textami knihy Kazateľ. Jeho úvahy nie sú hlboko teologické ani vyčerpávajúce; ide skôr o prevzaté myšlienky iných bádateľov, či o poznámky, ktoré vznikli pri štúdiu Biblie a pri čítaní komentárov, kázní, článkov a inej literatúry na dané témy knihy Kazateľ. Možno povedať, že ide o exegeticko-homiletickú prácu, a tak tieto úvahy môžu poslúžiť ako príprava ku kázňam.Autor vyslovuje nádej, že tieto jeho úvahy nebudú len nástrojom nových informácií, ale spôsobia premenu života jednotlivcov i rodín a nevšedná Božia múdrosť naplní všedné dni života.

Skladom

8,24 €

Dáš mu meno Ježiš
Dáš mu meno Ježiš

Darko Kraljik

Prvá časť: príchod Spasiteľa. Darko Kraljik je kazateľom Bratskej jednoty na Slovensku. Jeho publikácia Dáš mu meno Ježiš patrí medzi Synoptické evanjeliá (evanjeliá podľa Matúša, Mareka, Lukáša, ktorá sú si vzájomne podobné) a je prvou časťou viacdielnej série kníh. Ide o úvahy vo forme poznámok k spoločnému štúdiu synoptických evanjelií. Úvahy majú výkladový a homiletický charakter, no predovšetkým sú dobrou zvesťou. Kniha je určená pre bežných čitateľov a študentov Božieho slova a je výsledkom štúdia biblického textu a čítania biblických komentárov. Obsahuje poznámky pod čiarou, v ktorých sú uvedené podrobnejšie poznámky pre lepšie porozumenie problematiky, a tiež zoznam použitej literatúry pre prípadné hlbšie štúdium.

Skladom

6,79 €

Cennejšie než zlato
Cennejšie než zlato

Darko Kraljik

Kniha Cennejšie než zlato nám prináša aktuálnu výzvu na zamyslenie a hlboké premýšľanie. Petrov list nadobúda novú dôležitosť a jeho posolstvo je neoddeliteľnou súčasťou našej viery, ktorú by sme nemali prehliadať ani ignorovať.Darko Kraljik rozoberá tri hlavné témy:Prvá téma je dôležitosť uvedomovať si, že tento svet nie je náš trvalý domov. Tento pohľad nás povzbudzuje k tomu, aby sme sa zamerali na veci, ktoré majú večnú hodnotu.Druhá téma sa týka nesprávneho zamerania na úspech a pohodlie v tomto živote. Peter nás upozorňuje na to, že svätosť a duchovný rast sú dôležitejšie než osobné pohodlie a úspechTretia téma, ktorú Peter zdôrazňuje, je ignorácia mravných hodnôt a etiky. Peter nás povzbudzuje, aby sme reagovali na Božiu milosť a zjavenie v Kristovi tým, že budeme žiť premeneným životom. To znamená, že naše správanie by malo odrážať našu vieru a nasledovať Božie prikázania.

Skladom

7,76 €

My máme myseľ Kristovu
My máme myseľ Kristovu

Darko Kraljik

Paradoxné myslenie v Novej zmluve. Cirkev v dnešných dňoch „sedí“ na evanjeliu, ktoré ochraňuje a neraz aj stráži. Sedí na ňom ako na sude pušného prachu, neustále v nebezpečenstve, že svojou zvesťou samu seba vyhodí do vzduchu. To sa v dejinách cirkvi stalo vždy vtedy, keď sa cirkev z Božej milosti odvážila priznať k mysleniu Krista a ku bláznovstvu kríža. Vtedy nastal pohyb, ktorý síce cirkev „vyhodil“ do vzduchu, no nerozbil ju. Paradoxne ju obnovil, očistil, zmocnil a posunul dopredu smerom k víťazstvu života, na Božiu slávu a na požehnanie národom. To sú Božie cesty, v ktorých je Božia pravda skutočne skrytá pod svojim opakom, v paradoxe. Ale Boh nemá väčšej radosti ako to, keď vidí, že sa jeho deti priznávajú k tejto pravde, k múdrosti a mysleniu Ježiša Krista so všetkými dôsledkami (2J 1,4).Autor ThDr. Darko Kraljik je od roku 1999 kazateľom Bratskej jednoty baptistov v SR. Teologické vzdelanie (Mgr. v roku 1999; ThDr. v roku 2007) získal na katedre evanjelikálnej teológie PF UMB v Banskej Bystrici. Okrem toho absolvoval štúdium na Biblickom inštitúte Precept Ministries International a je národným koordinátorom služby induktívneho štúdia Biblie v SR. Ako učiteľ Biblie vyučuje biblické kurzy na niektorých biblických seminároch v SR i v zahraničí.

Skladom

8,24 €

Hľa, prichádza s oblakmi
Hľa, prichádza s oblakmi

Darko Kraljik

Výklad knihy Zjavenie svätého Jána. Biblická kniha Zjavenie svätého Jána, ako posledná kniha vo svätom Písme, Biblii, je svojou apokalyptickou tematikou pomerne známa nie len medzi kresťanmi ale i nekresťanmi. Táto kniha v ľuďoch vyvoláva rôzne emócie i postoje: strach i nádej; odmietanie i nezdravé očarenie či fascináciu... Láka svojou tajomnosťou i odhalením, čo budúcnosť prináša a kedy bude údajný koniec tohto sveta... Niet divu, že na tému knihy Zjavenia Jánovho je napísané množstvo apokalyptických kníh, ktoré vyvolávajú senzáciu a vždy je o nich pomerne veľký záujem... predovšetkým v časoch svetovej krízy či pandémie...Táto kniha však nie je písaná preto, aby uspokojila našu zvedavosť o konci sveta, ale aby zjavila Toho, kto je ústrednou postavou tejto knihy, prichádzajúceho Spasiteľa Ježiša Krista. Hoci túto knihu poznáme pod názvom „zjavenie Jána", hneď prvé slová tejto knihy hovoria, že tu ide o zjavenie Ježiša Krista 1,1. Táto prorocká kniha je zjavením, ktoré prichádza od Ježiša Krista a zjavuje jeho slávu a konečné víťazstvo jeho moci. Hlavné posolstvo tejto knihy je zjaviť prichádzajúceho Krista v jeho sláve a moci, zjaviť udalosti, ktoré súvisia s dokonaním všetkého v Kristovi a povzbudiť cirkev Kristovu ku nádejnému očakávaniu príchodu slávy veľkého Boha a Spasiteľa Ježiša Krista.Zjavenie svätého Jána, posledná kniha Svätého písma, je svojou apokalyptickou témou známa v kresťanských kruhoch, ale aj medzi nekresťanmi. Zväčša v ľuďoch vyvoláva rôzne, niekedy i sporné či protichodné emócie. Púta pozornosť svojou tajomnosťou a občas vyvoláva priam nežiaducu fascináciu. Čo je však úlohou tejto knihy? Nie je to uspokojenie našej zvedavosti ohľadom udalostí na konci sveta; jej hlavným posolstvom je zjaviť prichádzajúceho Ježiša Krista, Spasiteľa. Ukazuje

Vypredané

11,64 €

Od tieňa ku skutočnosti
Od tieňa ku skutočnosti

Darko Kraljik

Predobrazy a obrazy Ježiša Krista v Písme. Autor Darko Kraljik vo svojej publikácii Od tieňa ku skutočnosti vykladá ako veľmi je obrazová reč prítomna v Biblii, ako s ňou máme pracovať, či ako obrazovú reč chápať. Obrazová reč sa v Biblii používa na zosilnenie a oživenie určitej skutočnosti, ktorú nám autor biblického textu predkladá. Obrazová reč maľuje obraz Spasiteľa, vťahuje čitateľa do Pravdy. Aj keď predobrazy a obrazy Krista nesú v sebe krásu, predsa sú len tieňom skutočnosti. Publikácia od Darka Kraljika pozýva čitateľa, aby vedený Duchom Svätým odhaľoval skutočnú pravdu obrazovej reči Biblie.

Vypredané

5,82 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk