Zachej.sk Zoznam autorov Erich Fromm

Erich Fromm

(8 produktov)
Erich Fromm

Erich Fromm bol nemecký sociálny psychológ a psychoanalytik. Je známy najmä kvôli rozvíjaniu koncepcie o tom, že sloboda je podstatná časť ľudskej bytosti. Do povedomia verejnosti vstúpil aj pre svoju konfrontáciu s Fredom. Detstvo prežil v rodine ortodoxných Židov vo Frankfurte. Neskôr ho opísal ako „vysoko neurotické.“ Keď mal 14 rokov veľmi ho ovplyvnila prvá svetová vojna, ktorá v ňom rozvinula veľký záujem o skupinové správanie. Začal hľadať odpovede na svoje otázky aj v dielach Sigmunda Freuda a Karla Marxa.
Po skončení štúdia psychológie viedol pomerne hektický život: budoval si kariéru, publikoval množstvo odborných i laických kníh, vyučoval na školách a taktiež viedol vlastnú ambulanciu. Avšak po vzostupe nacistov k moci, sa musel vysťahovať najprv do Švajčiarska a neskôr do Ameriky. Zomrel v roku 1980 vo Švajčiarsku.
Do dnešného dňa je Erich Fromm považovaný za najdôležitejšieho psychoanalytika 20. storočia. Je známy svojím odmietavým postojom k Freudovej filozofii a patrí k takzvaným Neo-Freidians. Veril, že kultúra a spoločnosť hrajú významnú rolu v individuálnom rozvoji jednotlivca.
K jeho najznámejším knihám patria Umenie milovať, Umenie počúvať, Mať či byť? a Strach ze svobody.


V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.