Knihy od: Ernest Macák • Zachej.sk

Ernest Macák

(0 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Muž s ranami
Muž s ranami

Ernest Macák

Páter Pio. Životopis Pátra Pia. „Keď zomriem, poprosím Pána, aby som mohol zostať na prahu neba a neprekročím ho, kým nevstúpi aj ten posledný z mojich duchovných synov a dcér.“ Tieto slová pátra Pia vyjadrujú podstatu jeho svätého života. Páter Pio, muž s otvorenými ranami, veľmi trpel: nielen telesne, ale aj duševne a duchovne. Jeho osudom bol kríž, obeta a láska, k spovedajúcim sa, ktorí sa chceli zmieriť s Bohom.

Vypredané

4,56 €

Titus, odpusť mi to!
Titus, odpusť mi to!

Ernest Macák

Don Ernest a don Titus sa naposledy tu na zemi stretli v októbri 1950 v rodine Hercogovcov v Šaštíne. Keď sa don Ernest v roku 1991 vrátil do vlasti, vrátil sa i k príbehu dona Titusa na stránkach svojich vydaných kníh. Táto knižka je poskladaná práve z týchto spomienok. Rozpráva nám nielen jeho príbeh, jeho utrpenie, ale tiež sa delí o svoj pohľad na neho, o svoje zážitky s ním. Zanecháva nám svoje osobné svedectvo o donovi Titusovi.

Vypredané

2,91 €

Prenasledovaní pre Krista
Prenasledovaní pre Krista

Ernest Macák

Čitatelia, ktorí poznajú príbeh Ernesta Macáka z jeho kníh Zápisky spoza mreží, Dva roky v katakombách a Diagnóza: Bláznom pre Krista, budú prekvapení, akú úlohu zohral pri organizovaní týchto útekov. Táto kniha je rozprávaním viacerých saleziánov o ich skúsenostiach s totalitným režimom a o ich skúsenosti života s Bohom počas jeho trvania.Prvé príbehy zachytávajú kruté päťdesiate roky stalinizmu, ďalšie sú z obdobia normalizácie a napokon sú z osemdesiatych rokov, ktoré boli stále ešte stresujúce, no skôr už dobrodružné. Táto kniha nie je popisom histórie saleziánov na Slovensku počas totalitného režimu. Čitateľom však prináša predstavu o ich vtedajšom živote u nás.

Vypredané

3,78 €

Bože, oplatilo sa mi žiť!
Bože, oplatilo sa mi žiť!

Ernest Macák

Všetko je milosť a dar. Don Ernest Macák dopĺňa do svojho životopisného rozprávania začiatok. Paradoxne k tomu pristúpil až teraz, v plnej zrelosti človeka a saleziána. Cez mnohé zážitky, neraz plné nečakaných zvratov, spomína na svoje detstvo, mladosť, na príchod k saleziánom do Šaštína, na noviciát a následné štúdium v ťažkých vojnových rokoch, na kňazskú vysviacku aj nástup komunistického režimu.V závere knihy sa ešte úchytkom vracia k spomienkam na niektoré chvíle svojho života zachytené v jeho predchádzajúcich autobiografických dielach: Zápisky spoza mreží, Dva roky v katakombách, Diagnóza: Bláznom pre Krista a Utečenci pre Krista. Autor na prahu svojho životného jubilea – požehnaných deväťdesiatich rokov – vyjadruje veľkú vďačnosť Pánu Bohu slovami, ktoré zanecháva ako svoj životný odkaz: Všetko je milosť a dar!

Vypredané

8,73 €

Naša Sedembolestná Matka
Naša Sedembolestná Matka

Ernest Macák

Dejiny Šaštína. Táto kniha nie je len rozprávaním o bolesti a nie je to ani kniha čisto historická. Opisuje zrod jedného z našich najvýznamnejších pútnických miest. Hovorí o jeho radostných i bolestných chvíľach v určitých dejinných súvislostiach, o jeho rozkvete i o snahe o násilnú likvidáciu a o jeho niekoľkonásobnom povstaní k novému životu.

Vypredané

4,75 €

Utečenci pre Krista
Utečenci pre Krista

Ernest Macák

Čitatelia, ktorí poznajú príbeh Ernesta Macáka z jeho kníh Zápisky spoza mreží, Dva roky v katakombách a Diagnóza: Bláznom pre Krista, budú prekvapení, akú úlohu zohral pri organizovaní týchto útekov.Úryvok z knihy:Príslušníci si mysleli, že ich chcem pohostiť a sadli si. Ja som si však chcel zabaliť trochu omšového vína, aby som mohol vo väzení slúžiť svätú omšu. Nechali ma prejsť do druhej izby. Z tej som prešiel do tretej, a tam som zbadal, že okno je bez mreží. Vyskočil som na dvor a bežal som po ulici, len tak v košeli. Chcel som sa skryť u evanjelického kňaza, ten ma však nechcel prijať. Potom som ozlomkrky utekal poza humná a cez záhrady. Napokon som vbehol cez bránu do istého domu, vybehol som na povalu a tam som sa ukryl. V dome bývali Maďari, nepočul som ich z povaly rozprávať ináč ako po maďarsky. Po mojom úteku z fary nastal v Komárne veľký poplach. Oboch príslušníkov bezpečnosti, čo ma sprevádzali na faru, ihneď zatkli. Ostatní ma hľadali a striehli na mňa.Dva dni a dve noci som sa nepohol z povaly, tretiu noc som sa ukradomky vytratil. Obyvatelia domu dodnes ani netušia, že sa u nich niekto skrýval. Potajomky som sa potom dostal do blízkej dediny a poprosil som známeho veriaceho roľníka, aby mi dovolil ukryť sa na pôjde v stodole. Každú noc po polnoci som zišiel na nejaký čas dolu do domu. Tam som si zajedol a trochu povystieral údy a slúžieval som aj svätú omšu. Keď som už nemal omšové víno, poslal som gazdu do nemocnice v Komárne po víno. Roľník ta šiel za istou sestričkou s prosbou, aby odovzdala istému lekárovi odkaz, že potrebujem prvú pomoc, t. j. nejaké peniaze a človeka, čo by ma sprevádzal na ďalšej ceste, lebo kraj okolo Komárna som nepoznal. Šla so mnou i von z dediny, až kým sme neprišli do kukuričného poľa.

Vypredané

7,37 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Určite Vás budem odporúčať. Mala som veľmi dobrý pocit z nakupovania. Potešila ma tiež informácia o prijatí objednávky, jej vybavení a dobe doručenia. Tovar bol veľmi pekne zabalený.

Alena

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie