John Bunyan

(2 produkty)

John Bunyan bol anglický spisovateľ a puritánsky kazateľ. Je známy najmä ako autor kresťanskej alegó...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Novinka
Veľká cesta malého pútnika
Veľká cesta malého pútnika

John Bunyan

Ilustrovaná Cesta pútnika od Johna Bunyana prispôsobená mladšej generácii. Táto kniha - Veľká cesta malého pútnika - vychádza z nadčasového príbehu Johna Bunyana. Jej snahou je verne sa držať pôvodného príbehu a zároveň ho zjednodušiť tak, aby ho mohli čítať a chápať aj deti.Tak ako aj my dúfame, že táto kniha bude inšpiráciou pre mnohých malých pútnikov, aby sa vybrali na svoju vlastnú cestu do Nebeského mesta. Pútnik je niekto, kto odíde z domova, aby sa vydal na dlhú cestu. John Bunyan veril, že život kresťana je ako púť, kde sa na ceste do neba stretávame s mnohými radosťami, ale aj skúškami.Cesta pútnika je prerozprávaním životnej skúsenosti Johna Bunyana ako kresťana, ale predstavuje tiež cestu všetkých kresťanov. Toto rozprávanie sa popri rozvíjaní príbehu Kresťana na jeho ceste do Nebeského mesta živým spôsobom venuje biblickým témam. Na tejto púti čelí Kresťan mnohým prekážkam. Stretáva ľudí, ktorí sa mu snažia pomôcť, ale aj takých, ktorí mu chcú uškodiť.Keď sa rozhodneš vydať touto cestou, modlíme sa, aby si bol inšpirovaný stať sa pútnikom a začať svoju vlastnú cestu do Nebeského mesta.

Očakávame

23,18 €

Novinka
Cesta pútnika
Cesta pútnika

John Bunyan

z Mesta skazy na vrch Sion. Kniha Cesta pútnika z Mesta skazy na vrch Sion je veľkým dielom kresťanskej literatúry. Pôvodne je z prostredia 17. storočia, no na svojej aktuálnosti nič nestratila. Táto duchovná alegória baví a teší čitateľov už viac ako 300 rokov.Kniha je rozdelená na dve časti: Prvá časť: Putovanie kresťana z mesta skazy na vrch Sion hovorí o kresťanovi a o jeho ceste do „Nebeského mesta“.Druhá časť: Putovanie kresťanky z mesta skazy na vrch Sion rozpráva o jeho ceste spolu s manželkou Christianou a deťmi do rovnakej destinácie.Obe časti pracujú spoločne, ako jednotný celok, ktorý opisuje život a boj veriaceho. Kniha je písaná ľahkým, zrozumiteľným štýlom, takže čitatelia všetkých vekových kategórií môžu pochopiť duchovný význam vyobrazení v príbehu. Jej príjemný a prístupný štýl robí túto knihu výnimočnou.

Skladom

17,07 €

Poutníkova cesta
Poutníkova cesta

John Bunyan

z tohoto světa do světa budoucího. Poutníkova cesta z tohoto světa do světa budoucího je slavná alegorie předznamenávající vznik románu jako žánru, poprvé vydaná v roce 1678. Je všeobecně považována za jeden z nejdůležitějších náboženských spisů v historii anglické literatury. V průběhu následujících tří staletí byla Poutníkova cesta přeložena do více než dvou set jazyků a až do dnešních dnů se román dočkává stále nových vydání po celém světě. České překlady tohoto alegorického putování křesťana ze světa zkázy plného nástrah do věčné nebeské blaženosti se objevují již od 19. století. V tomto novém vydání přináší nakladatelství Stefanos moderní, ale již osvědčený překlad Tomáše Míky. Kniha obsahuje rovněž dobové ilustrace Harolda Coppinga, uznávaného anglického ilustrátora Bible.

Vypredané

16,01 €

Milost přehojná, největšímu z hříšníků udělená
Milost přehojná, největšímu z hříšníků udělená

John Bunyan

Zpráva o uvěznění pana J.Bunyana. Duchovní autobiografie Johna Bunyana, autora slavné Poutníkovy cesty, líčí věznění a útrapy, které v 18. století podstoupil pro svou víru v Krista.

Vypredané

6,60 €

Svatá válka
Svatá válka

John Bunyan

Kterou vedl Šaddaj s Diabolem o hlavní město světa aneb ztráta a znovuzískání města duše. Bunyanova Svatá válka se rodila v bedfordském vězení, kam se autor dostal na dvanáct let za kázání při nedovoleném shromáždění. Tryská z ní jeho puritánská radikální spiritualita a jistý kalvínský aktivismus, který vnímá duchovní boj mezi Bohem a ďáblem o lidskou duši jako svatou válku. Není to však dualistický zápas dvou rovnocenných říší a není pochyb, že město - duše člověka může využít sílu Boží spásné intervence v Mesiáši - Immanueli. (Pavel Černý)John Bunyan (1628 - 1688) bol anglický kresťanský spisovateľ a kazateľ. Čítaním kníh sa u neho prejavil záujem o duchovné veci, prežíval muky nad svojimi hriechmi a pokúšal sa viesť zbožný život vo vlastnej sile. Po troch rokoch prežil zásadný obrat a vydal sa Bohu. Pripojil sa k nonkonformistickej cirkvi, kde bol cenený jeho dar kázania. Kázal a zároveň pracoval ako kotlár. Niekoľkokrát bol za svoju kazateľskú činnosť väznený. Je známy najmä svojím alegorickým dielom Cesta pútnika.

Vypredané

8,86 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk