John Ortberg

(1 produkt)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Toľko rôznych ciest
Toľko rôznych ciest

John Ortberg

V Biblii veľmi zriedka Boh niekomu prikazuje, aby zostal. Otvorí dvere a potom nás pozve, aby sme vykročili do neznáma. Vlastným rozhodnutím si určíme život, aký chceme viesť. Ak zlyháme a nechopíme sa šance, neurobíme prácu, do ktorej nás Boh povolal. Toľko možností... ako si vybrať?Obľúbený autor John Ortberg nám otvára oči, aby sme videli nespočetné množstvo dverí, ktoré nám Boh každý deň otvára a učí nás, ako ich rozoznať. Choď vpred, prejdi cez dvere. Možno urobíš niečo, čo pretrvá do večnosti.John Ortberg je kazateľom v Menlo Park Presbyterián Church v Menlo Parku v Kalifornii. Na Slovensku vyšli jeho knihy: Ak chceš chodiť po vode, musíš vystúpiť z lode, Život, aký si vždy chcel, Boh je bližšie, než si myslíš, Kto je ten muž? a Nepochopiteľná láska.

Skladom

8,73 €

Ak chceš chodiť po vode, musíš vystúpiť z lode
Ak chceš chodiť po vode, musíš vystúpiť z lode

John Ortberg

John Ortberg vedie čitateľa do veľkého dobrodružstva, ktoré zažijete, len keď poviete Pánovi Ježišovi áno. "Tento príbeh o riskovaní je zároveň príbehom o čakaní. Učeníci museli v búrke čakať až do štvrtej nočnej stráže, kým k nim Ježiš prišiel. A v čo najviac dúfali – utíšenie búrky – dostali ešte neskôr, až na konci príbehu. Prečo Ježiš neutíšil vietor predtým, ako Peter vystúpil z lode? Možno preto, že sa oni – tak ako aj my – potrebujeme naučiť niečo o čakaní. Musíme sa naučiť očakávať Pána, aby sme dostali moc kráčať po vode. Musíme čakať na Pána, aby utíšil búrku. V istom zmysle je čakanie najťažšou časťou dôvery. Nie je to neustále, nečinné čakanie. Znamená to vložiť sa do Jeho rúk v stave úplnej zraniteľnosti. Celý život veľmi rád rozprávam. Nemal som ešte ani dva roky, keď som sa naučil sestrinu básničku na slávnosť v nedeľnej besiedke a domáhal som sa, aby som ju mohol povedať. (Tak mi to aspoň povedali. Osobne si nič z toho nepamätám). Strach z rozprávania na verejnosti neustále figuruje v prieskumoch na prvom mieste – dokonca aj pred strachom zo smrti. Nikdy som tomu nerozumel, lebo pre mňa sa rozprávanie už v ranom detstve stalo zdrojom potešenia. Keď som začínal kázať a vyučovať, bol to pre mňa hlboko dojemný zážitok. Mal som pocit, že na toto som bol stvorený..." (autor)

Vypredané

7,47 €

Mal by som ťa radšej, keby si bol trochu viac ako ja
Mal by som ťa radšej, keby si bol trochu viac ako ja

John Ortberg

Budovanie blízkosti. Človek ako ľudská bytosť bol stvorený pre budovanie vzťahov a k jeho prirodzenosti patrí i to, že túži po láske, rešpekte, obdive a uznaní. Svoj život chce prežiť v blízkosti ľudí, na ktorých sa môže spoľahnúť, ktorým môže dôverovať a ktorí ho majú radi aj s jeho chybami a nedostatkami.John Ortberg v knihe Mal by som ťa radšej, keby si bol trochu viac ako ja ponúka návod, ako prekonávať prekážky a budovať s Bohom aj s ostatnými ľuďmi hlboké a zmysluplné vzťahy, po akých všetci túžime.

Vypredané

11,64 €

Nepochopiteľná láska
Nepochopiteľná láska

John Ortberg

Čo sa stane, ak dovolíme láske dotknúť sa nášho srdca? Boh nás nemiluje preto, že sme bezchybní ani preto, že sme dokonalí. Miluje nás jednoducho preto, že sme.V knihe Nepochopiteľná láska John Ortberg približuje Boha, ktorého si dávno túžil stretnúť. Otca, ktorý ťa miluje ako svoje dieťa a ktorý sa snaží, aby si v živote prežíval čo najväčšiu radosť. Privádza nás k najhlbšej podstate existencie Boha, kde objavíme Božiu vášnivú lásku k svojmu stvoreniu. Ukazuje nám, ako môžeme nášho partnera, rodinu a priateľov a celý svet okolo milovať takou praktickou a premieňajúcou láskou, akú rozdával Ježiš.

Vypredané

8,24 €

Boh je bližšie, než si myslíš
Boh je bližšie, než si myslíš

John Ortberg

​Tak na čo čakáš?. Blízky vzťah s Bohom sa dá zažiť práve tu a práve teraz. Jedinou podmienkou je chcieť. Jeho blízkosť sa dá cítiť a vychutnať si osobný zážitok s Ním. To je to čo ponúka Biblia. Tak prečo sa uspokojiť s niečím menej? Boh sa nechce priblížiť len mníchom a askétom. Je tu pre obchodníkov, stredoškolákov, zaneprázdnené mamičky, slobodných mužov, slobodné ženy... a čo je najdôležitejšie, je tu pre Teba.Kniha Boh je bližšie než si myslíš ukazuje, ako si vychutnať chvíľu za chvíľou vzťah, ktorý má každý človek s nebeským Otcom. Autor bestselleru John Ortberg odhaľuje tvár Boha, ktorý chce ľudí pritiahnuť k sebe. Vykresľuje spôsob ak sa dostať k Bohu a nadviazať s Ním spojenie.

Vypredané

8,24 €

Kto je ten muž?
Kto je ten muž?

John Ortberg

Neočakávaný vplyv Ježiša, pred ktorým sa nedá ujsť. Kniha Kto je ten muž? nám poskytuje odpovede na mnoho otázok, ktoré sa spájajú s menom Ježiš: je historicky najznámejšou postavou, a predsa je mužom, ktorého nikto nepozná;jeho vplyv na tento svet je obrovský, a vôbec nie náhodný;je to muž, ktorý od raného stredoveku až po dnešok nevymizol z dejín;jeho spôsob života bol viac ako podmanivý.Neurobil zo seba vojenského vodcu a nevnucoval svoje názory násilím. Neurobil zo seba politika, ani cisára. Svojim učením jednoducho pritiahol ľudí k sebe. Zapísal sa do histórie tým, že začínal v skromnosti, v chudobe, ale v duchu lásky a prijatia, a dával každému najavo, že je tu preňho. Jeho vplyv sa prehnal cez históriu inšpirujúc umenie, vedu, vládu, medicínu a vzdelávanie; a aj dnes vyučuje ľudí o dôstojnosti, súcite, odpustení a nádeji. Bol mužom, ktorý porazil smrť a dáva nádej každému, kto k Nemu príde. Je to Syn Živého Boha.

Vypredané

8,73 €

Život, aký si vždy chcel
Život, aký si vždy chcel

John Ortberg

Čo všetko vám bráni žiť pravý duchovný život?Čo môžete urobiť, aby ste ho získali?Ak ste unavení zo súčasného status quo ; ak máte pocit, že kresťanstvo je viac ako to, čo ste doteraz prežili; John Ortberg poukazuje na cestu ransformácie a duchovnej aktivity, ktorou sa môže vydať každý. Je to cesta k Životu, aký ste vždy chceli.

Vypredané

8,73 €

Všichni jsou normální
Všichni jsou normální

John Ortberg

... na první pohled. Normální? Kdo je normální? Vy rozhodně ne! Ani nikdo z lidí, s nimiž jste se doposud setkali. Nikdo z nás není normální podle Božích měřítek. A čím více se poznáváme, tím je tato skutečnost zřejmější. V některých obchodech najdte oddělení s výrazně zlevněným zbožím. Poznáte ho podle toho, že na všech výrobcích je zvláštní štítek, na kterém stojí:„Partiové zboží. V prodeji tak, jak je vystaveno.“ Je to kulantní způsob, jak vyjádřit, že se jedná o „kazové zboží“. Někdy je takové zboží označeno za „mírně neobvyklé“.Obchod vás tak chce poctivě varovat: „Toto je oddělení se zbožím, u nějž se něco pokazilo. Určitě najdete nějakou vadu či závadu – skvrnu, která nepůjde vyprat, zip, který nepůjde zapnout, tlačítko, které nepůjde stlačit – prostě vždy tam bude nějaký problém. Toto zboží není normální.“ Když jednáte s lidskými bytostmi, znamená to, že jste narazili na obdobné oddělení vesmíru.Zkuste si na okamžik představit někoho blízkého. Tento člověk je „mírně neobvyklý“. Má na sobě cedulku: Pozor, vada. Sklon k podvádění, krutým slovům, pasivitě, výbuchům vzteku. Neprozradíme vám, o jakou vadu jde. Takže až ji objevíte (a vy ji objevíte!), nebuďte překvapeni. Jestli s ním chcete navázat vztah, můžete to udělat jen jediným způsobem. „Vzít ho takového, jaký je.“

Vypredané

11,45 €

Chcete-li kráčet po vodách, musíte vystoupit z lodi
Chcete-li kráčet po vodách, musíte vystoupit z lodi

John Ortberg

Loď je pro nás místem, kde se cítíme pohodlně. A když už tedy ne pohodlně, tak alespoň bezpečně – ve víru všech životních bouří, kterými procházíme. Kdežto voda, na níž máme vystoupit, je divokým živlem – něčím, co nás ohrožuje a z čeho máme strach. Vystoupit z lodi tedy vždycky znamená udělat krok víry a pustit se do neznáma. Vyjít na cestu, jejíž průběh je značně nejistý, ale jejíž konec je pro nás vždy v něčem dobrý. Najít v sobě odhodlání vystoupit z lodi znamená přijmout výzvu a začít navzdrory všem nepříznivým okolnostem růst. Kráčet po vodě znamená být ochoten riskovat a důvěřovat…Když však život nevychází podle vašich plánů a představ, možnost vzdát se pak vypadá jako sladká úleva:Tohle manželství je namáhavé. Chci prostě pryč. A i když se rovnou nerozvedu, spokojím se s průměrností, přestanu se snažit. Snažit se dodržovat rozpočet a uctívat Boha desátky je příliš těžké. Budu utrácet! Tahle práce nebo služba není tím, o čem jsem snil. Plánoval jsem, že budu dělat velké věci, že budu hrát na větším hřišti – ne že budu muset zůstat věrný v této situaci. Myslím, že toho nechám…Moje rada zní: Nevzdávejte se lehce. Rostete, když usilujete a uplatňujete kontrolu tam, kde můžete, spíš než když se za nepříznivých okolností vzdáte. Rostete, když se rozhodnete být naprosto věrní v situaci, která se vám nelíbí a které nerozumíte. Rostete, když pokračujete v chůzi, přestože vidíte, jak silný je vítr. Pak zjistíte, že nejste sami…

Vypredané

10,62 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk