Josef Pieper

(1 produkt)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
O vzdelaní, otvorenosti celku a zneužívaní jazyka
O vzdelaní, otvorenosti celku a zneužívaní jazyka

Josef Pieper

S úvodom Rastislava Nemca. ObsahJosef Pieper — filozof otvorenosti — 9Rastislav NemecČo prezrádza slovo „akademický”?Dve úvahy o tom, akú šancu majú univerzity v súčasnostiŠpecifický európsky termín – Filozoficky znamená „teoreticky” – Popieranie akademickosti jej zapriahaním do služby – „Vo výlučnom vlastníctve bohov” – „Robotník” a sofista – Vymedziť sa „voči mnohým” – 29Teória, tradícia a kult.Pokus odpovedať na tri námietkyRýdzosť teórie – Filozof a „dávna tradícia klasikov” – Nové zakorenenie v kulte? – 78Otvorenosť celku.Skúsenosti skryté za inštitúciamiOtvorenosť celku – Ľudský duch otvorený celku sveta – Úloha vied – Filozofia ako stredobod univerzity – Nezaujatosť voči každej možnej perspektíve poznania – Pripravenosť k „dišpute” – 99Zneužitie jazyka – zneužitie mociSofistika – Skorumpovanie slova – Jazyk ako nástroj moci – „Lichotenie” dnes – Propaganda – To najhoršie a to najlepšie – 132Edičná poznámka – 171

Skladom

6,79 €

Voľný čas a kult
Voľný čas a kult

Josef Pieper

s úvodom Karla Lehmanna. Kniha Voľný čas a kult Josefa Piepera bola preložená do pätnástich jazykov a vyšla v náklade viac než milión exemplárov. Prvé vydanie bolo publikované už v roku 1948 (Kösel), no dnes je aktuálnejšie než v čase svojho vzniku. Dielo vďačí za mnohé Ernstovi Jüngerovi a jeho diagnóze sveta práce. Jünger bol pre Piepera rovnako ako pre Heideggera celý život inšpiráciou... Pieper sa kriticky stavia proti preceňovaniu aktivity ako takej, proti nadhodnocovaniu námahy a ťažkej práce, ale aj proti preceňovaniu sociálnych funkcií a vo voľnom čase vidí zdroj posvätného a teda kultúry. V 6. zväzku Pieperovho „Súborného diela“ vydavateľ Berthold Wald upozorňuje, že aj v očiach samotného Piepera mal tento spis strategický význam a že po roku 1945 patril k rozhodujúcim dielam usilujúcim sa ponúknuť odpoveď na duchovnú situáciu doby popri dielach ako „Dialektika osvietenstva“ od Horkheimera a Adorna, či prácach Guardiniho, Jaspersa, Ortegu y Gasseta a Plessnera. Preklad do slovenčiny realizoval doc. Rastislav Nemec.

Vypredané

9,70 €

O víře. O naději. O lásce
O víře. O naději. O lásce

Josef Pieper

Má dnes ještě smysl hovořit o víře, o naději, o lásce? Lze ještě pod nánosy nejrůznějších karikatur, banalit a klišé najít pravý význam těchto slov? Josef Pieper, významný německý tomistický filosof 20. století, nás postupně dovádí k poznání, že víra, naděje a láska jsou jedinou odpovědí, jež je přiměřená skutečné existenciální situaci člověka. Nahlížíme, že pro člověka je dobré věřit, doufat a milovat, neboť jde o účast na božské skutečnosti samé.

Vypredané

13,22 €

Co znamená filozofovat?
Co znamená filozofovat?

Josef Pieper

S předmluvou prof. Georga Scherera. Filozofovat znamená podle Josefa Piepera zapomenout na účelnost a upotřebitelnost věcí a ptát se, co jsou „ve svém posledním základu“. Filozofuje ten, kdo je schopen vzdálit se od běžných výkladů a obvyklých hodnocení věcí, když před ním náhle vyvstala jejich nová tvář. Filozofování vychází z údivu nad věcmi, které nás každodenně obklopují, nad tím, že vůbec něco existuje, a může být oživováno konfrontací s tradovaným výkladem světa: s mýty, teologií nebo i s texty, které jsou pokládány za racionalistické či ateistické. Filozofické tázání (a v tom je vznešenost i bída filozofie) však nemůže dospět ke konečným odpovědím – ústí v poznání, že svět má charakter tajemství.

Vypredané

7,47 €

Základní formy pravidel společenské hry
Základní formy pravidel společenské hry

Josef Pieper

Sociologická studie zaměřená proti romantickému přeceňování společenství.

Vypredané

2,81 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Knihy som už kupovala na rôznych stránkach. Ale váš obchod je prehľadný, zaujala ma výhodná cena poštovného a prekvapivo extra rýchle doručenie.

Petra

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk