Joseph Langford

(0 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Tajomný plameň Matky Terézie
Tajomný plameň Matky Terézie

Joseph Langford

Stretnutie, ktoré zmenilo jej život a môže zmeniť aj váš. Ľudia, kresťania i nekresťania, odjakživa túžili po niečom zmysluplnejšom a trvalejšom, čo by ich napĺňalo viac než každodenná rutina... Vždy hľadali odpovede na otázky, ako ďalej v zložitých spoločensko-ekonomických podmienkach, v osobných zápasoch, v nečakaných životných situáciách. V tomto kontexte zaznieva posolstvo Matky Terézie a zdá sa, že nikdy nebolo naliehavejšie ako dnes.Kniha Tajomný plameň Matky Terézie od jej blízkeho dôverníka, pátra Josepha Langforda, odhaľuje krok za krokom jej spiritualitu — vnútorný plameň, ktorý ju motivoval vytrvať aj v tých najúbohejších podmienkach v uskutočňovaní toho, v čom sme ju po celé roky mohli vídať. Vedie nás k pochopeniu nečakaných hĺbok jej posolstva, o ktoré sa chcela podeliť so svetom, i jej vnútorných bojov, ktoré nadobúdajú úplne nový zmysel a stávajú sa mimoriadne aktuálne pre súčasnosť a každého človeka. Prijmime teda pozvanie a nahliadnime do sfér, kde možno nájsť silu na mohutnú premenu, akú našla Matka Terézia v stretnutí, ktoré zmenilo jej život.Matka Terézia (narodená roku 1910, Skopje, Macedónsko, zomrela 1997 Kalkata, India) predstavuje pre ľudí na celom svete symbol ušľachtilosti ľudského ducha. Ako tridsaťosemročná nečakane ukončila stabilnú a perspektívnu dráhu učiteľky, ktorej sa venovala s mimoriadnym zanietením, a s piatimi rupiami vo vrecku začala každý deň navštevovať kalkatské slumy, kde žili tí najchudobnejší. Keď v roku 1997 zomrela, sestry Kongregácie Misionárok lásky (MC) pôsobili už vo vyše stodvadsiatich krajinách sveta a dotkli sa miliónov životov. Čo spôsobilo túto premenu? Čím vysvetliť celosvetový vplyv obyčajnej rehoľnej sestry, pozoruhodne obetavej – z mimoriadne skromných podmienok? Čo v nej bolo také neobyčajné, že zasiahlo vnútro toľkých ľudí?

Vypredané

11,54 €

Skrytý oheň
Skrytý oheň

Joseph Langford

Setkání, které změnilo život Matky Terezy. Kniha P. Josepha Langforda o spiritualitě Matky Terezy je plodem jejich šestatřicetiletého přátelství. Otec Langford se nejprve zaměřuje na duchovní zkušenost, kterou Matka Tereza prožila 10. září 1946 v Indii. Vnitřním zrakem viděla Ježíše na kříži a jeho slovo „Žízním“ zasáhlo srdce Matky Terezy natolik, že ovlivnilo směr jejího dalšího života.Žízeň pro ni byla symbolem touhy: Bůh touží po naší lásce, po všem, co je v nás. Matka Tereza toužila odpovědět na tuto Boží žízeň celým srdcem, celým svým životem. Z tohoto niterného vztahu s Ukřižovaným vyrostlo celé její obrovské dílo. Touha odpovědět na Kristovu lásku byla skrytým ohněm, který prozařoval její život i službu a zapaloval zástupy následovníků.

Vypredané

11,54 €

Matka Tereza a Panna Maria
Matka Tereza a Panna Maria

Joseph Langford

Panna Maria nám pomáhá objevovat Boží přítomnost a lásku, dokonce i uprostřed našich zkoušek a temnoty, kterou někd prožíváme. Nic nebylo nemožné pro Matku Terezu, když byla pevně spojena s Pannou Marií. I nám říká:" Nic není nemožné pro ty, kdo vzývají Pannu Marii, svou Matku." Prostřednictvím účinné pomoci Panny Marie můžeme najít milost a odvahu k překonání svých osobních zkoušek a trápení. Málo se ví o zjevení Krista, které Matka Tereza prožila v roce 1947. Při něm jí Ježíš odhalil poslání pro její život.Fr. Langford v knize Matka Tereza a Panna Maria mimo jiné ukazuje, jak ovlivnila tato duchovní zkušenosti život Matky Terezy. Vypráví také o svých osobních i pracovních setkáních s Matkou Terezou, a o jejím mystickém vztahu k Panně Marii, který nebyl sentimentální, ale hluboce intimní. Autor nás zve k setkání s Matkou Terezou ve své knize: "Sledujete ji, jak se stará o nemocné a umírající, jak je skloněna v modlitbě, jak je ponořena v Bohu, a ve všech těchto situacích budete vnímat zář její svatosti. Často jsem se sám sebe ptal, jestli na ní nebylo vidět něco z Panny Marie, jestli jsem vlastně nezažíval letmý pohled na Pannu z Nazareta. Joseph Langford MC, začal svou mnohaletou spolupráci s Matkou Terezou během svého studia v Římě. V roce 1983 ho pozvala, aby spolu s ní založil kněžskou komunitu Otců misionářů Lásky. V současné době působí v Domě Matky Terezy v Tijuaně v Mexiku.

Vypredané

5,34 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk