Jozef Luscoň

(6 produktov)

ThLic. Ing. Jozef Luscoň, PhD., SDB je slovenský rímskokatolícky kňaz – salezián, spisovateľ, pedagó...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Vie Pán Boh o tom, že existuje?
Vie Pán Boh o tom, že existuje?

Jozef Kováčik; Jozef Luscoň

Vtipy Jožka a Jožka. „Čo by sa z nás stalo, keby chcel každý potlačiť tú trochu vtipu a humoru, ktorú v sebe máme?“ sv. Terézia z Avily Odpoveď na myšlienku a otázku svätej Terézie si každý vie predstaviť. Smiech je to, čo dáva farbu svetu a ľudskému životu. Humor a pocit radosti - to sú jedny z najpodstatnejších vecí, ktoré nás odlišujú od zvierat. Krása ľudského smiechu, jamôk na tvári, či rozžiarených očí je neopísateľná. Pozývame aj vás ponoriť sa do tejto krásy aj vďaka knihe plnej vtipov.Dvaja priatelia, kňazi, Jožkovia - Jozef Kováčik a Jozef Luscoň zozbierali odrobinky smiechu od svojich spolubratov a farníkov a spísali ich do vtipov. Kniha - Vie Pán Boh o tom, že existuje? - chce počuť váš smiech a vyčariť vám úsmev na tvárach.Radosť je jedným z atribútov svätých. Pozývame aj vás prežívať radosť i vďaka vtipom od dvoch Jožkov a rozžiariť si pochmúrne dni. V knihe nájdete vtipy z rôznych oblastí života obohatené jednoduchými a vtipnými ilustráciami od Adriána Giača.

Skladom

7,66 €

Desatoro
Desatoro

Jozef Luscoň

Božie prikázania ako cesta k svätosti. Každý veriaci (a hádam i neveriaci) by mal poznať Desať Božích prikázaní - skrátene Desatoro - a riadiť sa nimi. Desatoro je pre každého človeka na svete. Jeho pokračovaním sú blahoslavenstvá, ktoré by pre kresťanov mali byť samozrejmosťou. Hoci Desatoro pôsobí ako súbor mnohých obmedzení a toho, čo nemáme a nesmieme robiť, pravdou je, že desať Božích prikázaní je obrovským darom od Pána Boha pre celé ľudstvo. Pýtate sa, prečo? Pretože Desatoro mení zmýšľanie ľudí smerom k dobrému. Hneď v zárodku brzdí to, čo je v človeku agresívne, egoistické, pažravé či žiadostivé. Podieľa sa tak na zušľachťovaní človeka a formovaní jeho svedomia. Ak človek niektorú časť Desatora nedodržiava, nastáva duchovná deformácia.Jozef Luscoň vo svojej knihe Desatoro vysvetľuje modernému človeku podstatu, doležitosť a prínos Desiatich Božích prikázaní. Prakticky, s humorom a inšpirovaný Cirkvou dokazuje, že prikázania nás nechcú o niečo obrať, ale sú tým najsprávnejším návodom či cestou k svätosti.

Skladom

10,57 €

Odkiaľ čerpať radosť a šťastie
Odkiaľ čerpať radosť a šťastie

Jozef Luscoň

Čo je šťastie? Odpoveď na túto otázku môže byť rôzna. Pre niekoho je šťastím ranná káva. Pre iného je to rodina. Pre ďalšieho pohár piva alebo milióny na účte. Čo by odpovedat Ježiš? Iste by nám poradil, že opravdivým šťastím je byť s Bohom.Jozef Luscoň, autor knihy Odkiaľ čerpať radosť a šťastie, tvrdí: Skutočné šťastie je predovšetkým výsledkom dobrého života. Je to akýsi "bonus", pridaná hodnota k dobrému životu. Nastane vtedy, keď sa sled malých radostí zleje dokopy. A malé radosti vznikajú najmä z malých dobrých skutkov. Pravdivosť tohto tvrdenia si môžete overiť malým experimentom. Presvedčte sa, že platí: Ak si smutný, urob dobrý skutok a uľaví sa ti.Existuje veľa iných "zákonov", ktoré súvisia so šťastím a Jozef Luscoň sa ich vo svojej knihe snaží odhaliť. Najprv sa pokúsi predniesť všeobecné témy o šťastí, ktoré potom rozvinie do dvoch línií - označuje ich ako krídla, čo zanesú človeka k šťastiu, a sú to línie prirodzené a nadprirodzené. Prirodzené "krídlo" znamená, že je potrebné najprv spoznať seba, a potom aspoň trochu spoznať Pána Boha - to je nadprirodzené "krídlo". Mávanie týmito krídlami je prax, ktorá závisí jedine od nás.V úvode každej témy je niekoľko viet na objasnenie danej problematiky a v závere sa nachádza námet na zopár duchovných cvikov - krôčikov k šťastiu. Autorovým prianím je, aby kniha poslúžila každému čitateľovi, a aby mu pomohla obnoviť si čistú radosť v srdci.

Skladom

8,63 €

Posledné kusy
Titus, ideš!
Titus, ideš!

Jozef Luscoň

Dielko Titus, ideš! je románovým spracovaním života dona Titusa Zemana. Aby sa príjemne čítalo aj mladým ľuďom, dovolil som si niektoré časti umelecky dokresliť. Pridŕžal som sa však podstatných faktov z jeho života a zo života spolubratov tej doby.

Skladom

7,66 €

Veselo o saleziánoch
Veselo o saleziánoch

Jozef Luscoň

Sto rokov s mladými. Publikácia Veselo o saleziánoch je venovaná stému výročiu príchodu saleziánov na Slovensko. Jej autor - saleziánsky kňaz Jozef Luscoň sa prostredníctvom nej snaží, aby sa nezabudlo na to krásne a dobré, čo národu priniesli saleziáni - rehoľníci oddaní výchove mladých ľudí. Zameriava sa tiež na ich vnútornú motiváciu, ktorá ich hnala vpred a dala im schopnosť prinášať veľké obete. Autor spomína zakladateľov saleziánov, svätého dona Bosca. Opisuje tiež, ako saleziánske dielo prišlo na Slovensko, ako sa tu zakorenilo, ako bolo prijaté slovenským ľuďom, čomu sa venujú saleziáni dnes a mnoho ďalšieho. Rozprávanie je obohatené o skutočné príbehy a svedectvá saleziánov, v ktorých dominuje radosť a jednoduchosť, ale výstižnosť.

Skladom

4,37 €

Tajomstvo biskupovho pohľadu
Tajomstvo biskupovho pohľadu

Jozef Luscoň

(román). O biskupovi Jánovi Vojtaššákovi sa napísalo už mnoho kníh, ale táto je výnimočná. Jozef Luscoň, autor tejto knihy, zavítal do svojho rodného kraja - Oravy, do kraja, kde sa narodil aj tento biskup veľkého srdca a viery. Svojím perom napísal zozbierané príbehy a svedectvá svojich krajanov, ktorí si na Jána Vojtaššáka pamätali alebo sa ich nejakým spôsobom dotklo jeho životné dielo.Tajomstvo biskupovho pohľadu je kniha, ktorá ide nielen po povrchu životných udalostí Jána Vojtaššáka, ale snaží sa odhaliť aj to, čo bolo pod povrchom - srdce biskupa, ktorý žil všedným životom s nevšednou vierou. Kniha je písaná jednoduchým jazykom, ktorý sa stane blízky všetkým - starým, ktorí si chcú zaspomínať a nechať vniesť nové svetlo do minulosti, a mladým, ktorí nechcú zabudnúť na ťažké a komplikované časy svojich starých rodičov a veľkých osobností svojej vlasti.

Skladom

9,70 €

Ako prežívať svätú omšu? - 27/2013
Ako prežívať svätú omšu? - 27/2013

Jozef Luscoň

Mnohí z nás chodia na svätú omšu z povinnosti, ďalší sú nepripravení, iní sa nudia. Prinášame Vám návod, ako sa pripraviť na svätú omšu, ako prežívať a ako vnímať jednotlivé úkony.

Vypredané

1,46 €

Kto je povolaný, cíti sa milovaný
Kto je povolaný, cíti sa milovaný

Jozef Luscoň

Kniha Kto je povolaný, cíti sa milovaný je určená mladým ľuďom, ktorým má pomôcť prebudiť ideály v ich živote. Je plná motivácie k aktivite a neústupnosti v boji proti našim problémom. Vymyká sa Ti život z rúk a zdá sa ti, že ťa položil na lopatky? Ďakoval si už niekedy za prekážky, s ktorými si nútený sa pobiť? Ak nie, tak nastal ten čas. Autor Jozef Luscoň nás učí, že tí najúspešnejší ľudia boli vždy pripravení postaviť sa svojim obrom. Je potrebné vykročiť zo zóny komfortu a pohodlnosti a čeliť tvárou v tvár všetkým prekážkam, ktoré nám stoja v ceste za našimi snami. Prostredníctvom zrozumiteľného jazyka a praktických príkladov a úloh nás pripraví do každodenného boja o naplnenie nášho osobného povolania. Lebo každý z nás má na to, aby uskutočnil svoj sen, stačí sa len prebudiť a bojovať.

Vypredané

4,75 €

Kresťan má byť kvas a nie trkvas!
Kresťan má byť kvas a nie trkvas!

Jozef Luscoň

Saleziánsky kňaz Jozef Luscoň chce v knihe Kresťan má byť kvas a nie trkvas! usmerniť mládež na správnu cestu. Vo svete plnom informácií im predkladá základné pravdy viery, pomáha rozlišovať čo je správne a čo nie. Ukazuje mladým, ako je v dnešnej dobe potrebná živá viera, ako si ju majú prehlbovať a chrániť. A v neposlednom rade sa snaží pomôcť mladým, ktorí tápu, hľadajú, či prežívajú krízu, neprehliadnuť odbočku na chodníček, ktorý ich dovedie na správnu cestu.

Vypredané

4,75 €

Ovládajú nás masmédiá? - 16/2012
Ovládajú nás masmédiá? - 16/2012

Jozef Luscoň

Dostupné aj v rámci kompletnej edície Viera do vrecka rok 2012. Rozprávate často o tom, čo ste počuli alebo videli?Ste ľahko ovplyvniteľní verejnou mienkou?Overujete si informácie z viacerých zdrojov?Ponúkame vám návod, ako sa naučiť žiť s médiami.

Vypredané

1,46 €

Eucharistia, brána do neba - 46/2014
Eucharistia, brána do neba - 46/2014

Jozef Luscoň

V tejto brožúrke vám chceme priblížiť jednotlivé časti rímsko-katolíckej svätej omše. Pri snahe odovzdať to podstatné kombinujeme dva postupy.V jednom opíšeme veci zvonka a v druhom sa budeme usilovať pustiť ich cez seba. Preto sa naša ponuka dotýka teórie i praxe, ale zameriava sa najmä na prežívanie svätej omše. Bez pokory a modlitby to však nepôjde. Prosme teda o pomoc Pannu Máriu, ktorá v Eucharistii isto zachytila tlkot srdca svojho syna, Ježiša.

Vypredané

1,46 €

Choďte, urobte prievan v mediálnom smogu!
Choďte, urobte prievan v mediálnom smogu!

Jozef Luscoň

Známy saleziánsky autor Jozef Luscoň sa v publikácii Choďte, urobte prievan v mediálnom smogu! venuje mediálnej gramotnosti, ktorá je veľkou výzvou dnešnej doby. Aktivácia ľudského procesora, čiže svedomia, je pri orientácii v mediálnom svete kľúčová. Kniha ponúka základne postrehy pre rodičov, pedagógov a vychovávateľov, ako rozlišovať posolstvá mediálneho sveta a ako ich porovnávať so skutočnými hodnotami. Je písaná humorne a dynamicky s potenciálom odfúknuť všetko, čo k dobrej výchove nepatrí.

Vypredané

4,37 €

A tak klopem na nebeskú bránu
A tak klopem na nebeskú bránu

Jozef Luscoň

spytovanie svedomia pre mladých (ale nielen pre nich!). Ide o spytovanie svedomia pre mladých, ale nielen pre nich. Knižôčka sa používa pre prípravu k sviatosti zmierenia dospievajúcich, birmovancov, na táboroch, duchovných obnovách a cvičeniach. Najviac ma teší ako sa o nej vyjadril jeden mladý človek: „Pomohla mi zbaviť sa strachu zo spovede.“

Vypredané

1,10 €

Poď, podaj mi ruku
Poď, podaj mi ruku

Jozef Luscoň

… a budeme si šepkať. Kto s kým? Človek s Bohom. V knihe rozvádzam, lepšie povedané uvádzam do rôznych foriem modlitby (slovom, myšlienkami, srdcom…) Predstavujem osvedčené modlitby ako svätý ruženec, krížovú cestu, cestu svetla, svätú omšu… A snažil som sa aj priblížiť, ako „chutí“ meditácia.

Vypredané

1,79 €

Služba Bohu a ľuďom
Služba Bohu a ľuďom

Jozef Luscoň

Táto kniha je venovaný všetkým tým, ktorí chcú skvalitniť svoj vzťah k Bohu a človekovi a nájsť si miesto v živote i v Cirkvi. Chce prebudiť mladých ľudí vo farnostiach, aby vytvárali živé spoločenstvá, dokázali prežívať radosť zo spásy a šíriť ju ďalej.

Vypredané

1,89 €

A toto viete?
A toto viete?

Jozef Luscoň

Viete, ako vyplniť voľný čas? Ako pripraviť letné tábory, dobrodružné výpravy, ako zvládnuť výchovu zážitkami? Ako zaujať mladých ľudí hrou? Publikácia podáva svedectvo o fenoméne, ktorý neustále sprevádza ľudstvo – o hre. A akoby to bolo, keby ich v knihe nebolo? Je ich tam viac, než dosť. Hádam aj vyše 500.

Vypredané

1,79 €

Nič krajšie nepoznám...
Nič krajšie nepoznám...

Jozef Luscoň

…ako plniť tvoju vôľu, Pane Láska je láska. Ako však na ňu dorásť, ako pestovať nádherné vzťahy medzi chlapcom a dievčaťom a nič nepokaziť? Odpoveď je v tejto knihe, ktorá hýri množstvom príbehov i testov pre „oťukanie“ seba i toho druhého. Odporúčam zvlášť pre dospievajúcich. Aby niečo nepokazili, až sa ich „dotkne“ láska.

Vypredané

1,79 €

Tak, to som ja?
Tak, to som ja?

Jozef Luscoň

Kniha pomáha odhaliť svoje charakterové vlastnosti, porozumieť sebe, zistiť svoju povahu i to, čo sa dá s ňou robiť a ako ju zvládnuť. A mali by ste sa v nej zoznámiť aj s čnosťami, ktoré by mali byť „zasadené“ v ľudskej duši. Ako na to? Všetko je pod titulom Tak, to som ja?

Vypredané

1,79 €

Presekajte sa životom
Presekajte sa životom

Jozef Luscoň

Ale férovo. Dá sa to. Nikdy sa nevzdávaj… Ži čestne a bude ti „chutiť“ žiť. Okolo nás existujú princípy, ktoré sú zárukou kvalitného života. Sú zhrnuté aj v Desatore, ktoré oslobodzuje! Kniha je zvlášť vhodná pre birmovancov a dospievajúcich, pretože podáva Desatoro príťažlivou formou. Kto chce vedieť viac, musí po nej siahnuť.

Vypredané

1,79 €

Slovko do uška
Slovko do uška

Jozef Luscoň

Slovo má silu. Dokáže pohladiť, ale aj ublížiť. Rodičia, vychovávatelia, kňazi, animátori… tí všetci by mali byť majstrami slova. Don Bosco to vedel. Inšpirovaný ním som sa pokúsil priblížiť ako si pomôcť slovom pri výchove seba aj iných. Použite „pravé“ slovo a ožije v človekovi aj to, čo už odumrelo. Ako? Aj o tom sa píše v knihe.

Vypredané

1,79 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk