Július Pašteka

Július Pašteka

(0 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Tvár a tvorba slovenskej katolíckej moderny
Tvár a tvorba slovenskej katolíckej moderny

Július Pašteka

Hoci diela básnikov slovenskej katolíckej moderny sú už v pomerne hojnom počte dostupné širokej čitateľskej verejnosti, celkový prínos tohto umeleckého prúdu do kontextu slovenskej literatúry ostáva doteraz nezhodnotený. Monografickú štúdiu o katolíckej moderne teraz ponúkame odborníkom i milovníkom poézie katolíckej moderny z pera Prof. Júliusa Pašteku. Kniha ponúka možnosť zoznámiť sa s tvorbou všetkých príslušníkov katolíckej moderny. Jej miesto v našich knižniciach je už dlho prázdne a treba ho konečne vyplniť.

Vypredané

11,85 €

Dotyky s básnikom Dantem
Dotyky s básnikom Dantem

Július Pašteka

V knihe sú zhrnuté už raz publikované, ale i nepublikované literárne príspevky na tému Dante a jeho dielo od literárneho vedca Júliusa Pašteku. Danteho v svojich prácach osvetľujú ako autora Božskej komédie z rôznych strán, s informačným i obranným zámerom.Hoci texty vznikali v dlhšom časovom rozpätí (1949 – 2014), nijaké vážne dôvody nenútili autora ich revidovať a najmä nie dodatočne „vylepšovať“ publikované texty vychádzajú nezmenené. Sú to literárne „dokumenty“ – dobové i osobné.Vyvolali ich rôzne príležitosti aj potreby, menila sa ich tematika, nie ich interpretácia – z rešpektu k básnikovi vekov.Kniha vychádza v roku deväťdesiatych narodenín literárneho vedca prof. Júliusa Pašteku.Z predslovu knihy: „Pri príležitosti jeho deväťdesiatych narodenín môžem len s vďakou a úctou povedať: Prof. Július Pašteka so svojím bohatým kultúrnym dielom je pokladom slovenskej kultúry. Pokladomje jeho dielo, ale ešte väčším pokladom je pre nás on sám svojou ušľachtilou osobnosťou veľkého veriaceho vzdelanca. Nech ho Pán Boh žehná i naďalej!“ Ján Chryzostom Korec

Vypredané

9,70 €

Literatúra ako svetlo
Literatúra ako svetlo

Július Pašteka

V sérii Monographiae vychádza ako 7. zväzok.Knihu Literatúra ako svetlo venuje vydavateľstvo jubilujúcemu autorovi, ktorý získal za svoje polstoročné vedecké dielo, u nás ojedinelé svojím rozsahom, záberom i håbkou, množstvo významných ocenení. Vo funkcii vedeckého redaktora, do ktorej nastúpil v roku 1995 vo vydavateľstve LÚČ, sa venuje editorskej činnosti nespočívajúcej len v zhromažďovaní publikovaných či rukopisných prác literárneho, filozofického, umenovedného, teologického rázu slovenských katolíckych autorov, prevažne kňazov, v minulom režime zakázaných, ale aj v kritickom textologickom spracovávaní a v ich novej, odbornej interpretácii aj hodnotení (v podobe obsiahlych úvodov či doslovov).

Vypredané

8,69 €

V tichu kláštorov a knižníc
V tichu kláštorov a knižníc

Vševlad Jozef Gajdoš; Július Pašteka

V sérii Monographiae vychádza ako 6. zväzok.V tichu kláštorov a knižníc je publikácia, ktorá obsahuje cielený výber z dostupných štúdií V. J. Gajdoša tak, aby podala obraz o vývine duchovných tendencií v našej literatúre od stredoveku až po bernolákovcov. Táto obsahovo bohatá kniha je príspevkom k zaplneniu tzv. bielych či vybielených miest v našej literárnej histórii. Rovnako je aj pokusom o Gajdošovu vedeckú rehabilitáciu. V. J. Gajdošovi patrí čestné miesto medzi našimi znalcami „starej literatúry“. 

Vypredané

8,05 €

Dva literárne portréty: F.X. Šalda, K. Čapek
Dva literárne portréty: F.X. Šalda, K. Čapek

Július Pašteka

Dva portréty osobností, celkom rozdielnych autorov - generačnou príslušnosťou, životnými osudmi, umeleckou tvorbou, estetickou orientáciou. Obaja však mali reprezentatívne postavenie v českom kultúrnom živote 20. storočia aj dlhodobo pozitívny vzťah k Slovensku a Slovákom.To nám ich robí blízkymi aj dnes. Boli to výnimočné individuality v českom i európskom meradle. Stále môžu inšpiratívne pôsobiť na náš kultúrny život. Šaldovský i čapkovský duch môže nám byť potrebný aj v 21. storočí.

Vypredané

10,67 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Radoslav, 28.1.2024

odporucam

userAvatar

Radovan, 26.1.2024

Nadherná knižka hlavne pre mladých.

userAvatar

Pavol, 23.1.2024

doporučujem

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk