Konštantín Filozof

Konštantín Filozof

(1 produkt)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
E-kniha
E-kniha: Proglas - Foreword
E-kniha: Proglas - Foreword

Konštantín Filozof

Proglas je oslavou písma a slova, ktorá nemá obdobu v európskej poézii. Napísal ho v deviatom storočí staroslovienskym jazykom Konštantín Filozof – sv. Cyril. Na území Veľkej Moravy, kam smerovala v roku 863 misia sv. Cyrila a sv. Metoda, pripadla Konštantínovi Filozofovi úloha vytvoriť písmo a do staroslovienskeho jazyka preložiť cirkevné knihy. Vtedy napísal aj Proglas ako predslov k evanjeliám. Reprezentatívne vydanie tohto pozoruhodného diela obsahuje Proglas v prebásnení Ľubomírom Feldekom a v hlaholike – v prvom staroslovenskom písme. Dielo je ilustrované ikonami Edity Ambrušovej a letristickými grafikami Johany Ambrušovej. Proglas je jedinečné dielo európskeho významu, preto vychádza v slovenčine i v hlaholike. Vďaka tomuto vydaniu má aj široká verejnosť možnosť vidieť až ornamentálnu krásu hlaholského písma, ktoré pre nás solúnski bratia vytvorili.

Ihneď na stiahnutie
-30%

10,40 €

Proglas (Herba)
Proglas (Herba)

Konštantín Filozof

Proglas je oslavou písma a slova, ktorá nemá obdobu v európskej poézii. Napísal ho v deviatom storočí staroslovienskym jazykom Konštantín Filozof – sv. Cyril. Na území Veľkej Moravy, kam smerovala v roku 863 misia sv. Cyrila a sv. Metoda, pripadla Konštantínovi Filozofovi úloha vytvoriť písmo a do staroslovienskeho jazyka preložiť cirkevné knihy. Vtedy napísal aj Proglas ako predslov k evanjeliám.Venované 90. výročiu narodenia významného slovenského básnika, prekladateľa a literárneho vedca PhDr. Viliama Turčányho.Úvod napísal Ján Chryzostom kardinál KorecDoslov a poznámky napísal PhDr. Viliam TurčányZo staroslovienčiny preložil univ. prof. Phdr. Eugen Pauliny a prebásnil PhDr. Viliam TurčányDo angličtiny preložila Mgr. Michaela ChorváthováDo taliančiny preložil a v spolupráci s Viliamom Turčánym a Marcom Belocchim prebásnil Stanislav ValloDo španielčiny preložil doc. Dr. Salustio Alvarado a doc. Mgr. Renáta Bajničanová, PhD.Do macedónčiny preložil Stojan LekoskiCD obsahuje: Predslov k Proglasu: J.E. Ján Chryzostom kardinál KorecProglas v staroslovienčine: Viliam TurčányStarosloviensky Otčenáš: Spieva a hrá Musa LudensProglas v slovenčine: Viliam TurčányDoslov: Viliam Turčány

Vypredané

14,55 €

Proglas - Foreword
Proglas - Foreword

Konštantín Filozof

Proglas je oslavou písma a slova, ktorá nemá obdobu v európskej poézii. Napísal ho v deviatom storočí staroslovienskym jazykom Konštantín Filozof – sv. Cyril. Na území Veľkej Moravy, kde smerovala v roku 863 misia sv. Cyrila a sv. Metoda, pripadla Konštantínovi Filozofovi úloha vytvoriť písmo a do staroslovienskeho jazyka preložiť cirkevné knihy, vtedy napísal aj Proglas ako predslov k evanjeliám.Reprezentatívne vydanie tohto pozoruhodného diela – prvej staroslovienskej básne obsahuje Proglas v troch podobách: v slovenskom jazyku v preklade profesora Eugena Paulinyho a v prebásnení Ľubomíra Feldeka, v hlaholike – v prvom staroslovienskom písme, a v angličtine.Dielo je ilustrované ikonami Edity Ambrušovej a letristickými grafikami Johany Ambrušovej.Proglas je jedinečné dielo európskeho významu, preto vychádza v slovenčine, v hlaholike a v angličtine súčasne. Vďaka tomu má aj široká verejnosť možnosť vidieť až ornamentálnu krásu hlaholského písma, ktoré pre nás solúnski bratia vytvorili. Pri príležitosti 1150. výročia príchodu Cyrila a Metoda na naše územie vyšlo teraz nové doplnené vydanie Proglasu s krásnou grafickou úpravou.

Vypredané

9,60 €

CD - Proglas
CD - Proglas

Konštantín Filozof

Zvuková stopa obsahuje: 1. Proglas v slovenčine2. Proglas v staroslovienčine3. Doslov k ProglasuRecituje Viliam Turčány.

Vypredané

4,83 €

Proglas - Foreword
Proglas - Foreword

Konštantín Filozof

Titul vyšiel v novšom vydaní Proglas - Foreword (2013).Reprezentatívne vydanie pozoruhodného diela – prvej staroslovienskej básne, ktorej autorom je Konštantín Filozof (sv. Cyril), v troch podobách: v preklade Eugena Paulinyho a prebásnení Viliama Turčnányho, v hlaholike a v angličtine. Dielo je ilustrované ikonami od Edity Ambrušovej a letristickými grafikami od Johany Ambrušovej.

Vypredané

6,31 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Andrea, pred 22 hodinami

Skúsenosti mám veľmi dobré s objednaním aj s doručením, odporúčam všetkým. Veľmi spoľahlivé internetové kníhkupectvo, ďakujem Andrea.

userAvatar

Daniela, pred 1 dňom

Majú u mňa 100 percentnú prácu.

userAvatar

Beáta, pred 1 dňom

Nakupovala som tu viackrát a hodnotím na výbornú. Vždy si tu niečo kúpim, veľmi dobrá komunikácia, rýchle vybavenie a aj doručenie. Odporúčam.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk