Knihy od: Ladislav Csontos • Zachej.sk
Ladislav Csontos

Ladislav Csontos

(1 produkt)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
50 zamyslení pre rodiny
50 zamyslení pre rodiny

Ladislav Csontos

Atmosféra každodenne prežívanej a žitej viery v rodine je základným prostriedkom jej odovzdávania, podobne ako vzájomná komunikácia rodičov medzi sebou je modelom pre komunikáciu medzi deťmi. Deti vychováva predovšetkým príklad, svedectvo rodičov, to čo na nich vidia a môžu napodobňovať. Mnohé rodiny sú dnes bezradné, ako by mohli byť domácou cirkvou.Pomocou môže byť aj päťdesiat manželských katechéz, ktoré odvysielalo v čase pandémie covidu-19 Rádio Lumen. V tlačenej podobe môžu poslúžiť na spoločnú modlitbu v rodine aj ako impulz na stretnutia rodinných spoločenstiev.

Skladom

12,61 €

Rozvedení katolíci - 11/2011
Rozvedení katolíci - 11/2011

Ladislav Csontos

Ako nájsť životnú cestu po rozvode či rozluke manželstva?Má Cirkev čo ponúknuť rozvedeným a znovu zosobášeným?Prečo nesmú pristupovať k Eucharistii?Chápeme správne význam sviatostného manželstva?

Vypredané

1,46 €

Jednou nohou v krimináli
Jednou nohou v krimináli

Ladislav Csontos

Úsmevné i vážne rozprávanie pátra Csontosa o jeho ceste za kňazským a rehoľným povolaním, o pôsobení tajného kňaza v rokoch komunizmu, o spoločenstvách, o tajnej Cirkvi, o štúdiu a tajnej formácii nových rehoľníkov, o hrdinstve mnohých, ktorí vykonávali neúnavný apoštolát pod stálou hrozbou väzenia. O neistom živote, keď bol človek stále jednou nohou v krimináli, ale vždy oboma nohami na pevnej zemi zaistenej dôverou v Božiu prozreteľnosť a ochranu.

Vypredané

1,16 €

Základné črty spirituality Nového zákona
Základné črty spirituality Nového zákona

Ladislav Csontos

Učebnica, ktorú držíte v ruke, chce poukázať na pramene sily a účinnosti Nového zákona predovšetkým prostredníctvom duchovnej skúsenosti samotného Ježiša, odhalením jeho originálneho, nového a intímneho vzťahu s Bohom, do ktorého svojou nezištnou láskou vovádzal svojich apoštolov a učeníkov.Prostredníctvom apoštolov aj veriacich všetkých čias chce voviesť do intimity svojho vzťahu s Bohom Otcom, ako hovorí „mojím a vašim Otcom“. Dáva nám poznať nový obraz Boha, ktorý prináša nielen nový vzťah k Bohu ako k Otcovi, ale aj nové vzťahy k blížnym a v komunite veriacich. Osobitne si všímame tri prvotné spoločenstvá v Jeruzalem, v Antiochii a v Korinte so všetkými ich obohacujúcimi duchovnými aspektmi i s tienistými a problematickými stránkami, ktoré nám dávajú spoznať opravdivú dynamiku života viery. Aj problémy a spory sú príležitosťou na hlbšie pochopenie viery a jej prežívanie v každodennom živote, ktorý ovplyvňovali a ovplyvňujú rozličné kultúrne faktory.Prof. ThDr. Ladislav Csontos PhD. je slovenský jezuitský kňaz a profesor katolíckej teológie na Trnavskej univerzite v Trnave, Teologická fakulta. Venuje sa filozofickej antropológii, filozofii kultúry a problematike spirituality a pastorácie rozvedených katolíkov. V týchto oblastiach publikoval niekoľko monografií a rad vedeckých štúdií.

Vypredané

4,85 €

Na slovíčko, Sylvia
Na slovíčko, Sylvia

Ladislav Csontos

Ladislav Csontos v knihe Na slovíčko, Sylvia odpovedá mladým ľuďom na otázky a problémy, ktoré ich stretajú v živote.

Vypredané

2,72 €

Nové formy pastorácie a spirituality rozvedených katolíkov po Druhom vatikánskom koncile
Nové formy pastorácie a spirituality rozvedených katolíkov po Druhom vatikánskom koncile

Gloria Braunsteiner; Ladislav Csontos

Žiadatelia o cirkevný sobáš sú veľmi často vzdialení životu farského spoločenstva a vonkoncom nemajú účasť na živote malých alebo základňových spoločenstiev, ktoré sa javia na viacerých kontinentoch ako oživujúci prvok Cirkvi.Neraz až po stroskotaní sviatostného manželstva si veriaci uvedomia dôležitosť viery a sviatostného života. Je to často obdobie konverzie, ktorá nastala po vhodnej evanjelizácii. No vtedy sa objavuje prekážka predchádzajúceho sviatostného manželstva pre plnohodnotný život viery.Prostriedky spirituality a pastorácie rozvedených im aj za týchto okolností môžu poskytnú posilu v raste viery a dôvery v Boha. Pastoračná prax nemá viesť k súdeniu, ale k poskytovaniu tých prostriedkov, ktoré sú prístupné všetkým veriacim, no málo využívané. Podľa učenia Druhého vatikánskeho koncilu ide predovšetkým o bohatý prameň duchovného života vo Svätom písme a o posilu živého spoločenstva veriacich.

Vypredané

4,37 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Knihu som dnes dostala. Veľmi pekne ďakujem. Aj za Váš profesionálny prístup. Naozaj ukážkový, ešte som sa s takým nestretla. Bohu vďaka.

Drahomíra

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie