Ladislav Csontos

Ladislav Csontos

(1 produkt)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
50 zamyslení pre rodiny
50 zamyslení pre rodiny

Ladislav Csontos

Rodina, je miestom, kde sa rodí život a odovzdáva viera. Autenticky žitá viera rodičov, ktorá sa odovzdáva deťom cez komunikáciu a svedectvo každodenného života, je darom, ktorý prinášajú rodiny celej Cirkvi. Ladislav Csontos počas pandémie covid-19 - období, ktoré bolo skúškou pre každú rodinu, ponúkol ako posilu na Rádiu Lumen aktuálne katechézy určené rodinám.Kniha 50 zamyslení pre rodiny je zbierkou týchto katechéz, ktoré pomôžu rodinám vo vzťahu s Bohom a s členmi rodiny navzájom. Čítanie tejto knihy pri rodinnom stole prinesie každej rodine duchovné načerpanie a ukáže cestu ako byť domácou cirkvou zjednotenou v jednom Duchu.

Skladom

12,61 €

Rozvedení katolíci - 11/2011
Rozvedení katolíci - 11/2011

Ladislav Csontos

Ako nájsť životnú cestu po rozvode či rozluke manželstva?Má Cirkev čo ponúknuť rozvedeným a znovu zosobášeným?Prečo nesmú pristupovať k Eucharistii?Chápeme správne význam sviatostného manželstva?

Vypredané

1,46 €

Jednou nohou v krimináli
Jednou nohou v krimináli

Ladislav Csontos

Úsmevné i vážne rozprávanie pátra Csontosa o jeho ceste za kňazským a rehoľným povolaním, o pôsobení tajného kňaza v rokoch komunizmu, o spoločenstvách, o tajnej Cirkvi, o štúdiu a tajnej formácii nových rehoľníkov, o hrdinstve mnohých, ktorí vykonávali neúnavný apoštolát pod stálou hrozbou väzenia. O neistom živote, keď bol človek stále jednou nohou v krimináli, ale vždy oboma nohami na pevnej zemi zaistenej dôverou v Božiu prozreteľnosť a ochranu.

Vypredané

1,16 €

Základné črty spirituality Nového zákona
Základné črty spirituality Nového zákona

Ladislav Csontos

Učebnica, ktorú držíte v ruke, chce poukázať na pramene sily a účinnosti Nového zákona predovšetkým prostredníctvom duchovnej skúsenosti samotného Ježiša, odhalením jeho originálneho, nového a intímneho vzťahu s Bohom, do ktorého svojou nezištnou láskou vovádzal svojich apoštolov a učeníkov.Prostredníctvom apoštolov aj veriacich všetkých čias chce voviesť do intimity svojho vzťahu s Bohom Otcom, ako hovorí „mojím a vašim Otcom“. Dáva nám poznať nový obraz Boha, ktorý prináša nielen nový vzťah k Bohu ako k Otcovi, ale aj nové vzťahy k blížnym a v komunite veriacich. Osobitne si všímame tri prvotné spoločenstvá v Jeruzalem, v Antiochii a v Korinte so všetkými ich obohacujúcimi duchovnými aspektmi i s tienistými a problematickými stránkami, ktoré nám dávajú spoznať opravdivú dynamiku života viery. Aj problémy a spory sú príležitosťou na hlbšie pochopenie viery a jej prežívanie v každodennom živote, ktorý ovplyvňovali a ovplyvňujú rozličné kultúrne faktory.Prof. ThDr. Ladislav Csontos PhD. je slovenský jezuitský kňaz a profesor katolíckej teológie na Trnavskej univerzite v Trnave, Teologická fakulta. Venuje sa filozofickej antropológii, filozofii kultúry a problematike spirituality a pastorácie rozvedených katolíkov. V týchto oblastiach publikoval niekoľko monografií a rad vedeckých štúdií.

Vypredané

4,85 €

Na slovíčko, Sylvia
Na slovíčko, Sylvia

Ladislav Csontos

Ladislav Csontos v knihe Na slovíčko, Sylvia odpovedá mladým ľuďom na otázky a problémy, ktoré ich stretajú v živote.

Vypredané

2,72 €

Nové formy pastorácie a spirituality rozvedených katolíkov po Druhom vatikánskom koncile
Nové formy pastorácie a spirituality rozvedených katolíkov po Druhom vatikánskom koncile

Gloria Braunsteiner; Ladislav Csontos

Žiadatelia o cirkevný sobáš sú veľmi často vzdialení životu farského spoločenstva a vonkoncom nemajú účasť na živote malých alebo základňových spoločenstiev, ktoré sa javia na viacerých kontinentoch ako oživujúci prvok Cirkvi.Neraz až po stroskotaní sviatostného manželstva si veriaci uvedomia dôležitosť viery a sviatostného života. Je to často obdobie konverzie, ktorá nastala po vhodnej evanjelizácii. No vtedy sa objavuje prekážka predchádzajúceho sviatostného manželstva pre plnohodnotný život viery.Prostriedky spirituality a pastorácie rozvedených im aj za týchto okolností môžu poskytnú posilu v raste viery a dôvery v Boha. Pastoračná prax nemá viesť k súdeniu, ale k poskytovaniu tých prostriedkov, ktoré sú prístupné všetkým veriacim, no málo využívané. Podľa učenia Druhého vatikánskeho koncilu ide predovšetkým o bohatý prameň duchovného života vo Svätom písme a o posilu živého spoločenstva veriacich.

Vypredané

4,37 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Anna, pred 1 dňom

Veľká spokojnosť. Ústretovosť predavačky, je ochotná. Po objednaní bol balíček hneď na druhý deň na pošte.

userAvatar

Rudolf, pred 3 dňami

ok

userAvatar

Katarina, pred 3 dňami

Plna spokojnost tovar bol doruceny velmi skoro

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk