Mária Celesta Crostarosa

Mária Celesta Crostarosa

(3 produkty)

Blahoslavená Mária Celesta Crostarosa bola talianska rehoľníčka, mystička a zakladateľka rehole rede...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Rozhovory duše s Ježišom
Rozhovory duše s Ježišom

Mária Celesta Crostarosa

Autorka prežívala veľmi intenzívny vzťah s Ježišom, ktorý sa často prihováral jej srdcu. Pri čítaní tejto knihy v človeku rastie radosť z toho, že je niekým milovaný, že je pre niekoho vzácny a nenahraditeľný, jedinečný. A tým niekým je Ježiš. Ukážka:„Pamätaj, že v ľudskej duši milujem väčšmi odrobinu čistej lásky než všetky dary, ktoré vlastní. Dary milujem ako moje bohatstvá v dušiach, ktoré ich obdržali a v ktorých som ich uložil. Ako od svojich pokladníčok od nich žiadam, aby sa o ne verne starali. Nie som však menej oslávený v tých, ktorým som neudelil výnimočné milosti a neobdaril ich takými bohatstvami a ktorí ma aj napriek tomu milujú celým srdcom. Som zvelebený v ich pokore, svätej bázni a vo veľkej čistote ich lásky. Žijem v nich ukrytý s nepredstaviteľným zaľúbením."

Skladom

5,82 €

Stupne modlitby
Stupne modlitby

Mária Celesta Crostarosa

V knihe Stupne modlitby autorka Márie Celesta Crostarosová vyjadruje obšírnejším spôsobom to, čo cirkevní otcovia vyjadrili v myšlienke: Boh sa stal človekom, aby sa človek mohol stať Bohom.Ježiš prišiel na zem, aby nás pozdvihol a vykúpil z hriechu. Cesta kráčania po rebríku smerom hore, je snažením sa človeka, avšak bez Božej milosti je táto snaha márna. Spolupracovať s Ježišom, s jeho človečenstvom, to je ten rebrík po ktorom stúpanie má zmysel.Mária Celesta Crostarosa ponúka hlboké duchovné stúpanie do závratnej výšky v šestnástich stupňoch modlitby, ktoré končia zjednotením sa s Ježišom.

Skladom

6,79 €

Meditácie na obdobie cez rok
Meditácie na obdobie cez rok

Mária Celesta Crostarosa

Rozjímania o Ježišovom skrytom živote a začiatku verejného účinkovania. K čitateľom sa dostáva tretia kniha meditácií Márie Celesty Crostarosy, zakladateľky rehole sestier redemptoristiek. Po meditáciách na Advent a na Pôstne obdobie sú to texty na obdobie Cez rok.Sú veľmi vhodné práve na čas po Zjavení Pána. Zastav sa. Uvažuj, vnímaj, pozoruj, čo Boh robí pre teba. A potom choď a rob podobne...

Skladom

5,04 €

Meditácie na Advent a Vianoce
Meditácie na Advent a Vianoce

Mária Celesta Crostarosa

Zastav sa. Uvažuj, vnímaj, pozoruj, čo Boh robí pre teba. A potom choď a rob podobne …

Vypredané

4,66 €

Novéna za prehĺbenie vzťahu s Ježišom Kristom
Novéna za prehĺbenie vzťahu s Ježišom Kristom

Mária Celesta Crostarosa

s blahoslavenou Máriou Celestou Crostarosa. Sestra Crostarosa nás chce pomocou svojich osobných modlitieb naučiť chváliť Pána, zvelebovať ho a vzdávať mu vďaky a tak vstúpiť do hĺbky Kristovho obdivuhodného tajomstva. Sprevádzať nás budú slová z Chválospevu na milosť vykúpenia z Listu svätého apoštola Pavla Efezanom.

Vypredané

0,87 €

Autobiografia - Sestra Mária Celesta Crostarosa
Autobiografia - Sestra Mária Celesta Crostarosa

Mária Celesta Crostarosa

Na knižný pult sa vracia cenná Autobiografia talianskej mystičky Márie Celesty Crostarosa, ktorá bola 18. júna 2016 v Mimoriadnom svätom roku milosrdenstva vyhlásená za blahoslavenú. Autobiografia prvej redemptoristky je autentickou knihou spomienok, nie historickým dokumentom, či kronikou udalostí. V zrelosti svojho života si sestra Mária Celesta pripomína neľahkú minulosť. Autobiografia nás môže upútať svojím duchovným posolstvom, ako aj pôvabom rozprávania.Mária Celesta Crostarosa ako 21-ročná vstúpila na jar 1718 do kláštora v Marigliano, kde v novembri 1719 zložila rehoľné sľuby, ktoré spomína vo svojej Autobiografii: „Ježiš, Láska moja! V profesii si ma prijal za nevestu a povedal si mi, že od tejto chvíle budem celá tvoja a ty celý môj. Dal si mi svoju milovanú Matku Máriu, moju Pani, za moju matku a svätú Katarínu Sienskú za moju duchovnú učiteľku.”

Vypredané

5,82 €

Meditácie na pôstne obdobie
Meditácie na pôstne obdobie

Mária Celesta Crostarosa

Tieto meditácie opierajúce sa o texty 18. a 19. kapitoly Evanjelia podľa svätého Jána a opisujúce udalosti Kristovho utrpenia a smrti nám umožňujú vidieť očami a srdcom Márie Celesty obrovskú túžbu Boha po priateľstve s človekom a jeho odveký plán spoločenstva lásky, pre ktorý sme boli na počiatku stvorení.Nemožno si nevšimnúť, že v týchto veľkopôstnych rozjímaniach je Kristus najčastejšie nazvaný „Božie Slovo, Človek-Boh“ – Boh, ktorý sa z lásky k človeku vtelil a trpel. Mária Celesta nám ponúka cestu životom s očami upretými na Krista a so srdcom ponoreným v jeho slove, cestu životom, ktorá je naplnená kontempláciou jeho lásky k Otcovi a k nám, cestu, na ktorej sa premieňame v neho.Recenzia: Meditácie na pôstne obdobie na stránke blog.zachej.sk.

Vypredané

5,04 €

Prosebný deviatnik s blahoslavenou Máriou Celestou
Prosebný deviatnik s blahoslavenou Máriou Celestou

Mária Celesta Crostarosa

Prosebný deviatnik zložený z textov novej blahoslavene Márie Celesty Crostarosy, v ktorých opisuje stav duše plne dôverujúcej Bohu je výbornou pomôckou ako sa ponoriť do modlitby prosby s dôverou, že nám Boh udelí to, po čom túžime a o čo prosíme v súlade s jeho vôľou. Blahoslavená Mária Celesta píše o modlitbe príhovoru v poslednom zo svojich šestnástich Stupňov modlitby. Tvrdí v ňom, že Bohu sa páči, ak prosíme za seba samých alebo za dobro blížnych. Modlitbu prosby nazýva vnútorným impulzom, ktorý sa rodí z dôvery v Boha.

Vypredané

0,68 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Radoslav, 28.1.2024

odporucam

userAvatar

Radovan, 26.1.2024

Nadherná knižka hlavne pre mladých.

userAvatar

Pavol, 23.1.2024

doporučujem

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk