Matka Tereza

(1 produkt)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
E-kniha
E-kniha: Boží láska v akci
E-kniha: Boží láska v akci

Matka Tereza

Milovat srdcem, rukama sloužit. „Láska v akci je mi nejdražší. Pro tento druh lásky čerpáme sílu z modlitby. To je skutečná láska a za tento druh činnosti obětujeme život. Nelze projevovat Boží lásku k lidem, aniž bychom byli v láskyplné službě druhým.“ (Matka Tereza, 28. března 1978)Unikátní, dosud nezveřejněné texty Matky Terezy o Boží lásce, duchovním a tělesném milosrdenství – o tom, jak převádět lásku do živých skutků. Světice z Kalkaty byla skromnou ženou víry i živou ikonou Božího milosrdenství, projevovaného vůči všem, nezávisle na jejich postavení či vzdělání. „Její srdce bylo veliké jako srdce samotného Boha, plné lásky, citu, soucitu a milosrdenství,“ říká o ní její nástupkyně sestra Nirmala. „V jejím srdci nacházeli láskyplné přijetí úplně všichni, protože ona v každém viděla tvář svého Milovaného – Ježíše.“ Vlastní slova Matky Terezy, povzbuzení jednotlivcům, rodinám, bohatým i chudým na celém světě doplňují úvahy jejích spolupracovnic a aktuální otázky k zamyšlení. Autentická poselství světice z Kalkaty připravil s pečlivostí sobě vlastní Brian Kolodiejchuk, editor její soukromé korespondence Pojď, buď Mým světlem a Novény s Matkou Terezou.

Ihneď na stiahnutie
-20%

16,50 €

Moje tajomstvo modlím sa
Moje tajomstvo modlím sa

Matka Tereza

V tejto knihe nájdete modlitby Matky Terézie rozdelené podľa tém. Úvod k nim tvoria skutočné príbehy z jej života charakteristického harmóniou medzi modlitbou a činorodou láskou. Ak sa naučíme modliť ako ona, možno bude pre nás ľahšie, aby sme milovali Pána cez blížnych aj cez tých, ktorých je ťažké milovať."Osobne som veľmi vďačný tejto odvážnej žene, ktorú som vždy cítil pri sebe. Napodobňujúc milosrdného Samaritána, šla všade slúžiť Kristovi v najchudobnejších z chudobných. Ani vojny, ani žiadne konflikty ju nedokázali zastaviť. Z času na čas prichádzala ku mne a hovorila o svojich skúsenostiach zo služby evanjeliovým hodnotám. Spomínam si, čo povedala, keď dostala Nobelovu cenu za mier (Oslo, 10. decembra 1979): „Keď budete počuť, že nejaká žena nechce svoje dieťa a mieni ísť na potrat, pokúste sa ju presvedčiť, aby mi to dieťa priniesla. Budem ho milovať, pretože v ňom vidím znamenie Božej lásky. " Nie je azda znamením to, že jej beatifikácia sa slávi práve v deň, keď Cirkev oslavuje Svetový deň misií? Matka Terézia svojím životom pripomína všetkým, že evanjelizačné poslanie Cirkvi sa prejavuje v láske a je živené modlitbou a počúvaním Božieho slova. Symbolickým pre tento misionársky štýl je obraz ukazujúci novú blahoslavenú, ako drží jednou rukou ruku dieťa a druhou ruženec."

Vypredané

5,34 €

Počúvaj, čo hovorí Láska
Počúvaj, čo hovorí Láska

Matka Tereza

Myšlienky Matky Terézie. Kniha myšlienok Matky Terézie nám približuje hĺbku vnútorného života tejto nezvyčajnej ženy, podľa ktorej svätosť nie je len výsadou niektorých, ale jednoduchou povinnosťou nás všetkých. Matka Terézia sa stala v dnešnom svete hlasom, ktorý sa dvíha na obranu dôstojnosti človeka, práva na život. Je to hlas plný účasti na biede tohto sveta, plný nádeje, optimizmu a viery v dobro.Jej slová o láske k blížnym, o duchovnom živote, práci, službe najjednoduchším, o chudobe, hriechu, radosti, pokore a dôvere vyvierajú z jej srdca, plného lásky ku Kristovi. Povzbuďte sa jej výrokmi a nechajte sa inšpirovať k radostnejšiemu životu viery a lásky k blížnym. Kniha je vhodným darčekom pre každého, koho chcete potešiť a povzbudiť.

Vypredané

3,22 €

Marie matka smíření
Marie matka smíření

Matka Tereza; brat Roger z Taizé

Meditace dvou výrazných duchovních osobností 20. století, které nám mohou pomoci otevřít své srdce pro druhé. Učí nás pokoře, smíření a dobrotě.

Vypredané

0,97 €

Modlitba - svieži prameň
Modlitba - svieži prameň

Matka Tereza; brat Roger z Taizé

Matka Tereza a brat Roger tretí raz napísali spoločnú knižku. Spoločnú preto, lebo ich zbližil hlboký zámer ich života: cesty oboch sa raz museli stretnúť. Matka Tereza a brat Roger sa po prvý raz stretli v auguste roku 1976 v Taizé. Matka Tereza sa vracala zo Spojených štátov amerických a v Taizé bolo veľa mladých ľudí. Vtedy spoločne napísali modlitbu, aby vyjadrili to, čo ich oboch napĺňa. O niekoľko mesiacov neskôr brat Roger navštívil v Indii jednu z najchudobnejších štvrtí neďaleko domu matky Terezy. Z Kalkaty obaja adresovali kresťanom výzvu po zmierení. Ak by ste sa matky Terezy alebo brata Rogera opýtali na tajomstvo lásky, ktorá v nich prerástla v spolucítenie s každým človekom, a predovšetkým s tým najopustenejším, ich odpoveď by bola rovnaká: modlitba je prameňom lásky, ktorou horí srdce.

Vypredané

0,93 €

Písané srdcom
Písané srdcom

Matka Tereza

Modlitby, myšlienky, meditácie. Je málo svätých, ktorí už za svojho pozemského života dokázali osloviť celý svet,ľudí jednoduchých i vzdelancov, biednych i veľmi bohatých, trpiacich ale i žijúcich bezstarostne. Práve toto sa podarilo Matke Terézie. Jednoduchá rehoľná sestra, no napriek tomu nositeľka Nobelovej ceny, chudobná, no rozdávajúca bohatstvo a starajúca sa o potreby celého sveta. Kniha Písané srdcom je plná emócií, osloví každého, tak ako to dokázala už za svojho života blahoslavená Matka Terézia. A svet okolo nás je naraz krajší…

Vypredané

3,71 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk