Nello Scavo

(2 produkty)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Nepriatelia pápeža Františka
Nepriatelia pápeža Františka

Nello Scavo

Kto chce zdiskreditovať pápeža? Kto ho chce umlčať? Kto chce, aby nežil? Na tieto aj iné otázky sa pokúsi v riskantnom a jedinečnom skúmaní odpovedať taliansky novinár Nello Scavo. Hľadá nepriateľov pápeža, ktorý „prišiel z konca sveta“. Niektorých stretol osobne, hoci oni o tom nevedeli. V sakristii, na trasách utečencov, v daňovom raji alebo v pekle plechových barakov. Mnohí sa naďalej ukrývajú. Majú na hlave biskupskú mitru alebo turban mudžahída, majú módnu viazanku bankárov či plátenú košeľu hladných buričov. Alebo zablatené topánky priekupníkov s ľuďmi. Najatí ohovárači a pokrytecké hlavy štátov. František to vedel. V súkromí o tom niekoľko ráz hovoril, aj na verejnosti to niekedy naznačil. Vnútri cirkvi i mimo nej existujú prekážky, odpor, zápasy. O vnútorných nepriateľoch sa píšu strany a strany správ, celé zväzky. No po obvode Vatikánu sa nachádza aj vonkajšia priekopa – hranica stále nových a často nepredvídateľných nebezpečenstiev.

Skladom

12,51 €

Posledné kusy
Bergogliov zoznam
Bergogliov zoznam

Nello Scavo

Ľudia zachránení pápežom Františkom počas diktatúry v Argentíne. Kniha Bergogliov zoznam od známeho talianskeho reportéra Nella Scava je skutočným príbehom o tom ako pápež František, keď ešte pôsobil ako kňaz v Argentíne, v čase diktatúry zachránil desiatky obyčajných ľudí. Diktatúra, ktorá trvala sedem rokov, mala obrovské následky: 30,000 zmiznutých, 500 detí odobraných ich matkám a zverených osobám blízkym režimu, tisíce umučených a 2 milióny vyhnancov.Kniha má tri časti: Dôvody pátraniaBergogliov zoznam – osudyNájdené odpovedeTretia časť knihy obsahuje doteraz nezverejnený výsluch kardinála Jorgeho Maria Bergoglia počas procesu ESMA z roku 2010. Predhovor napísal nositeľ Nobelovej ceny za mier Adolfo Pérez Esquivel, argentínsky aktivista za ľudské práva, pacifista, maliar, spisovateľ a sochár.Titul vyšiel aj v českom jazyku: Bergogliův seznam (2014).

Skladom

12,13 €

Bergogliův seznam
Bergogliův seznam

Nello Scavo

Lidé zachránění papežem Františkem za diktatury v Argentině. Titul vyšiel aj v slovenčine: Bergogliov zoznam (2016).Kniha obsahuje dosud nezveřejnený výslech kardinála Jorgeho Maria Bergoglia v rámci "procesu ESMA" v roce 2010. Víc než rok po zvolení papeže Františka – Jorgeho Maria Bergoglia – se českému čtenáři dostává do rukou kniha italského investigativního novináře Nella Scava, známého mimo jiné svým nesmlouvavým postojem proti sicilské mafii.Za svůj zrod vděčí tato kniha „novinářské zvědavosti“, díky níž se Scavo pustil do mravenčí práce zkoumání okolností Bergogliova působení v čele jezuitského řádu v Argentině v období vlády vojenské junty (1976-1983).Kniha Bergogliův seznam je svědectvím Bergogliova „odboje“ proti režimu diktátora Jorge Videla, který potíral jakoukoli svobodu, je svědectvím toho, že má smysl stavět se na odpor aroganci moci a projevům hrubé síly, že i jeden člověk může přispět k záchraně mnohých. Vždyť „život spočívá v detailu“...V knize jsou vylíčeny osudy lidí, kterým Bergoglio pomohl a kterým zachránil život, ať již to byli členové jeho řádu, kněží, laici či studenti a jiní pronásledovaní političtí aktivisté. Kniha je doplněna přepisem soudního líčení v rámci procesu ESMA v roce 2010, v němž byl Bergoglio předvolán k výslechu a v rámci něhož nejenže argentinský soud neshledal žádnou jeho odpovědnost za jakoukoliv spolupráci s režimem, ale vyšlo také najevo, že se Bergoglio zasazoval o záchranu těch, k nimž si režim zapsal krvavým inkoustem poznámku „k likvidaci“.V úvodu knihy se k tehdejším událostem vyjadřuje rovněž držitel Nobelovy ceny za mír, argentinský bojovník za lidská práva Adolfo Pérez Esquivel.

Vypredané

8,15 €

E-kniha
E-kniha: Nepriatelia pápeža Františka
E-kniha: Nepriatelia pápeža Františka

Nello Scavo

Na tieto aj iné otázky sa pokúsi v riskantnom a jedinečnom skúmaní odpovedať taliansky novinár Nello Scavo. Hľadá nepriateľov pápeža, ktorý „prišiel z konca sveta“. Niektorých stretol osobne, hoci oni o tom nevedeli. V sakristii, na trasách utečencov, v daňovom raji alebo v pekle plechových barakov. Mnohí sa naďalej ukrývajú. Majú na hlave biskupskú mitru alebo turban mudžahída, majú módnu viazanku bankárov či plátennú košeľu hladných buričov. Alebo zablatené topánky priekupníkov s ľuďmi. Najatí ohovárači a pokrytecké hlavy štátov.František to vedel. V súkromí o tom niekoľko ráz hovoril aj na verejnosti to niekedy naznačil. Vnútri cirkvi i mimo nej existujú prekážky, odpor, zápasy. O vnútorných nepriateľoch sa píšu strany a strany správ, celé zväzky. No po obvode Vatikánu sa nachádza aj vonkajšia priekopa – hranica stále nových a často nepredvídateľných nebezpečenstiev.

Vypredané
-31%

8,90 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk