Nello Scavo

(1 produkt)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Nepriatelia pápeža Františka
Nepriatelia pápeža Františka

Nello Scavo

Kto chce zdiskreditovať pápeža? Kto ho chce umlčať? Kto chce, aby nežil? Na tieto aj iné otázky sa pokúsi v riskantnom a jedinečnom skúmaní odpovedať taliansky novinár Nello Scavo. Hľadá nepriateľov pápeža, ktorý „prišiel z konca sveta“. Niektorých stretol osobne, hoci oni o tom nevedeli. V sakristii, na trasách utečencov, v daňovom raji alebo v pekle plechových barakov. Mnohí sa naďalej ukrývajú. Majú na hlave biskupskú mitru alebo turban mudžahída, majú módnu viazanku bankárov či plátenú košeľu hladných buričov. Alebo zablatené topánky priekupníkov s ľuďmi. Najatí ohovárači a pokrytecké hlavy štátov. František to vedel. V súkromí o tom niekoľko ráz hovoril, aj na verejnosti to niekedy naznačil. Vnútri cirkvi i mimo nej existujú prekážky, odpor, zápasy. O vnútorných nepriateľoch sa píšu strany a strany správ, celé zväzky. No po obvode Vatikánu sa nachádza aj vonkajšia priekopa – hranica stále nových a často nepredvídateľných nebezpečenstiev.

Skladom

12,51 €

Bergogliov zoznam
Bergogliov zoznam

Nello Scavo

Ľudia zachránení pápežom Františkom počas diktatúry v Argentíne. Taliansky publicista Nello Scavo (1972), známy svojimi reportážami z oblasti organizovaného zločinu a globálneho terorizmu, sa v knihe Bergogliov zoznam zameral na náročné obdobie vojenskej diktatúry (asi 1976 – 1983) v Argentíne a na pôsobenie jezuitu Jorgeho Mária Bergoglia, terajšieho pápeža Františka. Kniha pozostáva z troch častí. V prvej autor prináša pohľad do života spoločnosti a ľudí, vystavených desivým dôsledkom vojenskej diktatúry. Druhá časť sa venuje osobným svedectvám ľudí, ktorých Jorge Mario Bergoglio zachránil pred prenasledovaním a istou smrťou. Patria k nim ľudia z rôznych spoločenských vrstiev: veriaci i neveriaci, odborár, univerzitný profesor, sudca, novinár, katechéti, snúbenci, ale i marxisticky orientovaný teológ. Tretia časť obsahuje záznam z výsluchu z roku 2010, ktorému sa musel podrobiť aj arcibiskup Jorge Bergoglio, keď trestné orgány skúmali mieru kolaborácie s vojenským režimom zo strany argentínskych duchovných.

Vypredané

12,13 €

Bergogliův seznam
Bergogliův seznam

Nello Scavo

Lidé zachránění papežem Františkem za diktatury v Argentině. Titul vyšiel aj v slovenčine: Bergogliov zoznam (2016).Kniha obsahuje dosud nezveřejnený výslech kardinála Jorgeho Maria Bergoglia v rámci "procesu ESMA" v roce 2010. Víc než rok po zvolení papeže Františka – Jorgeho Maria Bergoglia – se českému čtenáři dostává do rukou kniha italského investigativního novináře Nella Scava, známého mimo jiné svým nesmlouvavým postojem proti sicilské mafii.Za svůj zrod vděčí tato kniha „novinářské zvědavosti“, díky níž se Scavo pustil do mravenčí práce zkoumání okolností Bergogliova působení v čele jezuitského řádu v Argentině v období vlády vojenské junty (1976-1983).Kniha Bergogliův seznam je svědectvím Bergogliova „odboje“ proti režimu diktátora Jorge Videla, který potíral jakoukoli svobodu, je svědectvím toho, že má smysl stavět se na odpor aroganci moci a projevům hrubé síly, že i jeden člověk může přispět k záchraně mnohých. Vždyť „život spočívá v detailu“...V knize jsou vylíčeny osudy lidí, kterým Bergoglio pomohl a kterým zachránil život, ať již to byli členové jeho řádu, kněží, laici či studenti a jiní pronásledovaní političtí aktivisté. Kniha je doplněna přepisem soudního líčení v rámci procesu ESMA v roce 2010, v němž byl Bergoglio předvolán k výslechu a v rámci něhož nejenže argentinský soud neshledal žádnou jeho odpovědnost za jakoukoliv spolupráci s režimem, ale vyšlo také najevo, že se Bergoglio zasazoval o záchranu těch, k nimž si režim zapsal krvavým inkoustem poznámku „k likvidaci“.V úvodu knihy se k tehdejším událostem vyjadřuje rovněž držitel Nobelovy ceny za mír, argentinský bojovník za lidská práva Adolfo Pérez Esquivel.

Vypredané

8,15 €

E-kniha
E-kniha: Nepriatelia pápeža Františka
E-kniha: Nepriatelia pápeža Františka

Nello Scavo

Na tieto aj iné otázky sa pokúsi v riskantnom a jedinečnom skúmaní odpovedať taliansky novinár Nello Scavo. Hľadá nepriateľov pápeža, ktorý „prišiel z konca sveta“. Niektorých stretol osobne, hoci oni o tom nevedeli. V sakristii, na trasách utečencov, v daňovom raji alebo v pekle plechových barakov. Mnohí sa naďalej ukrývajú. Majú na hlave biskupskú mitru alebo turban mudžahída, majú módnu viazanku bankárov či plátennú košeľu hladných buričov. Alebo zablatené topánky priekupníkov s ľuďmi. Najatí ohovárači a pokrytecké hlavy štátov.František to vedel. V súkromí o tom niekoľko ráz hovoril aj na verejnosti to niekedy naznačil. Vnútri cirkvi i mimo nej existujú prekážky, odpor, zápasy. O vnútorných nepriateľoch sa píšu strany a strany správ, celé zväzky. No po obvode Vatikánu sa nachádza aj vonkajšia priekopa – hranica stále nových a často nepredvídateľných nebezpečenstiev.

Vypredané
-31%

8,90 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Váš obchod som si vybrala pre nízku cenu kníh a dostupnosť určitých titulov, ktoré som inde nevedela zohnať.

Anna

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk