Zachej.sk Zoznam autorov Peter Kreeft

Peter Kreeft

(15 produktov)
Peter Kreeft

Peter Kreeft je americký spisovateľ a profesor filozofie na Boston College. Miluje svojich päť vnúčat, štyri deti, jednu manželku, jednu mačku a jedného Boha.
Cesta toho autora k Bohu bola kľukatá. Peter Kreeft bol totiž kalvín a na katolícku cirkev sa pozeral v krajnou nedôverou. Zvrat v jeho živote nastal, keď ho kalvínsky profesor požiadal, aby preskúmal tvrdenie katolíckej cirkvi, že vychádza z tej rannej - prvotnej cirkvi. Vtedy začal tento znalec filozofie skúmať základy a pravdy kresťanskej viery. Jeho vyhlásenie končilo slovami, že aj najväčší cirkevní otcovia Augustín a Hieronym boli katolíci a nie protestanti. Konečné rozhodnutie konvertovať na kresťanstvo mu pomohlo vyjadrenie C.S. Lewisa: „Buď je Ježiš klamár a šialenec alebo je Pánom cirkvi. Buď je najarogantnejší luhár a všetko si len vymýšľal, alebo je presne to, čo o sebe tvrdil.“ Otázky, ktoré filozofa nemohli nechať chladného. Ako sám hovorí, konečné rozhodnutie napokon aj tak spravil Boh.
Po obrátení sa vydal na cestu hlásania Božej pravdy prostredníctvom svojich kníh. Tie venoval tradičnej filozofii ako napríklad Kresťanská apologetika do vrecka, ale rovnako sa sústredil na novú filozofiu v knihe Tolkienovo vidění světa.


V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.