Peter Kreeft

(3 produkty)

Peter Kreeft je americký spisovateľ a profesor filozofie na Boston College, ktorý miluje svojich päť...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
40 dôvodov, prečo som katolík
40 dôvodov, prečo som katolík

Peter Kreeft

Peter Kreeft je autorom mnohých kresťanských kníh z oblasti filozofie, teológie a apologetiky. Titul 40 dôvodov, prečo som katolík zastupuje apologetickú časť jeho tvorby. Katolícka viera nie je už nikde vo svete bežnou a obvyklou vecou, akou bola počas kresťanského stredoveku. A možno takou ani nikdy nemala byť.„Prečo si katolík?“ – je dobrá otázka. Dobrá otázka si však zasluhuje dobrú odpoveď. V knihe je uvedených štyridsať odpovedí na túto otázku. Autor hovorí: Názov tejto knihy nepotrebuje ďalšie vysvetlenie. No je trochu zavádzajúci: dôvodov, prečo som katolíkom, je totiž viac než štyridsať. Vlastne je ich minimálne 1082, pretože toľko atómov (vraj) obsahuje vesmír. Aj to nie celý, ale iba normálna hmota, ktorá tvorí len 4,9 % vesmíru; zvyšok tvorí temná hmota (26,8 %) a temná energia (68,3 %). Každý môj dôvod predstavuje nezávislý bod, preto kapitoly v knihe na seba nenadväzujú. V 40 dôvodov, prečo som katolík nájdete briskné argumenty v prospech katolíckej viery formulované nevšedne, vtipne a s istou dávkou typickej kreeftovskej príťažlivosti.Peter Kreeft je katolícky filozof a spisovateľ. Kreeft, pôvodne kalvín, konvertoval na katolícku vieru, pričom ústredným a rozhodujúcim faktorom jeho obrátenia bol oprávnený nárok Katolíckej cirkvi ako jedinej Cirkvi, ktorá bola historicky založená Ježišom Kristom. On sám v ranej Cirkvi objavil všetky podstatné prvky katolicizmu, ako sú: Eucharistia, modlitby k svätým, oddanosť Márii, apoštolská postupnosť či jednota veriacich, ktorou majú pred svetom vydávať svedectvo.Kniha je cirkevne schválená.

Skladom
-12%

5,19 €

Posledné kusy
Kresťanská apologetika do vrecka
Kresťanská apologetika do vrecka

Peter Kreeft; Ronald K. Tacelli

Apologetika, čiže obrana viery, sa týka každého kresťana. Svoju vieru potrebuje obhájiť nielen v rozhovoroch s druhými, ale predovšetkým sám pred sebou.Peter Kreeft je profesorom filozofie a zároveň autorom mnohých kníh a bestsellerov. Náročné a aktuálne témy vie jednoducho a zrozumiteľne priblížiť bežnému čitateľovi. Vieru obhajuje nie pomocou biblických textov, ale na základe rozumu a logiky. Tak je to aj v tejto knihe, a preto je vhodná aj pre neveriaceho čitateľa. Kniha prináša argumenty na najkľúčovejšie otázky života, ako sú: viera a rozumexistencia Bohastvorenie a evolúciazázrakyproblém zlaKristus a zmŕtvychvstanienebo a peklospása a iné náboženstváobjektívna pravdaBuďte „pripravení... zdôvodniť nádej, ktorá je vo vás“ (1 Pt 3, 15).

Skladom

5,72 €

E-kniha
E-kniha: 40 dôvodov, prečo som katolík
E-kniha: 40 dôvodov, prečo som katolík

Peter Kreeft

Peter Kreeft je autorom mnohých kresťanských kníh z oblasti filozofie, teológie a apologetiky. Titul 40 dôvodov, prečo som katolík zastupuje apologetickú časť jeho tvorby. Katolícka viera nie je už nikde vo svete bežnou a obvyklou vecou, akou bola počas kresťanského stredoveku. A možno takou ani nikdy nemala byť.„Prečo si katolík?“ – je dobrá otázka. Dobrá otázka si však zasluhuje dobrú odpoveď. V knihe je uvedených štyridsať odpovedí na túto otázku. Autor hovorí: Názov tejto knihy nepotrebuje ďalšie vysvetlenie. No je trochu zavádzajúci: dôvodov, prečo som katolíkom, je totiž viac než štyridsať. Vlastne je ich minimálne 1082, pretože toľko atómov (vraj) obsahuje vesmír. Aj to nie celý, ale iba normálna hmota, ktorá tvorí len 4,9 % vesmíru; zvyšok tvorí temná hmota (26,8 %) a temná energia (68,3 %). Každý môj dôvod predstavuje nezávislý bod, preto kapitoly v knihe na seba nenadväzujú.V 40 dôvodov, prečo som katolík nájdete briskné argumenty v prospech katolíckej viery formulované nevšedne, vtipne a s istou dávkou typickej kreeftovskej príťažlivosti.Peter Kreeft je katolícky filozof a spisovateľ. Kreeft, pôvodne kalvín, konvertoval na katolícku vieru, pričom ústredným a rozhodujúcim faktorom jeho obrátenia bol oprávnený nárok Katolíckej cirkvi ako jedinej Cirkvi, ktorá bola historicky založená Ježišom Kristom. On sám v ranej Cirkvi objavil všetky podstatné prvky katolicizmu, ako sú: Eucharistia, modlitby k svätým, oddanosť Márii, apoštolská postupnosť či jednota veriacich, ktorou majú pred svetom vydávať svedectvo.Kniha je cirkevne schválená.

Ihneď na stiahnutie
-15%

5,02 €

Tolkienovo vidění světa
Tolkienovo vidění světa

Peter Kreeft

Křesťanská filozofie Pána prstenů. Aj keď sa nič nemôže rovnať dobrodružstvu pri čítaní Tolkienovho majstrovského diela, Pána prsteňov, Peter Kreeft tvrdí, že aj cesta k jeho základnej filozofii môže byť ďalším vzrušujúcim dobrodružstvom.A tak autor berie čitateľov na poznávací zájazd až do základov filozofie Stredozeme. Rozdelil ich na 50 kategórii a tie sú sprevádzané tisíckami úryvkov z veľdiela spod pera Tolkiena.Vzhľadom na to, že je plná filozofických otázok dá sa táto kniha považovať za pútavý úvod do filozofie. Ku každej téme autor pridáva nástroje pomocou ktorých bude dielo a jeho výklad zrozumiteľnejšie.

Vypredané

13,48 €

Môžeš (s)poznať Bibliu
Môžeš (s)poznať Bibliu

Peter Kreeft

Praktický a objasňujúci sprievodca pre každú knihu Biblie. K čítaniu Biblie, posvätnej knihy kresťanov, môžeme pristupovať rôzne. Niektorí ju čítajú ako mýtus podobne ako staré grécke báje. Iní ako dejiny na našu dobu veľmi nepresne spracované. Ďalší v nej môžu vidieť morálnu príručku. Čo tak skúsiť ju čítať tak, ako ju čítajú (či mali by čítať) kresťania? Hovoríme, že Biblia - Sväté písmo - je ľubostný list Boha. Taký list číta s chvením srdca, s očakávaním vyznaní lásky... Peter Kreeft napísal krátke komentáre ku všetkých knihám Biblie práve z tohto hľadiska. A napísal ich tak, aby sme sa v spleti slov nestratili, ale udržali si v srdci i mysli hlavnú líniu Biblie. A ňou nie je nejaká myšlienka, ale osoba - Ježiš Kristus.

Vypredané

8,44 €

Láska je silnejšia ako smrť
Láska je silnejšia ako smrť

Peter Kreeft

Smrť je neúprosná téma. Peter Kreft nás pobáda, aby sme o smrti uvažovali s jasnou mysľou, s akou na ňu pozerali naši predkovia. V knihe Láska je silnejšia ako smrť nás tlačí priamo po ceste temného tajomstva smrti. Nedáva nám šatku pred oči, vedie nás do témy oveľa hlbšie, ako si nás dovolili vziať iné "knihy o smrti"."Pozývam vás, aby ste sa so mnou vydali na cestu objavovania krajiny smrti, neznámych končín, odkiaľ nijaký pútnik sa nevracia.""Otázka zmyslu smrti je zároveň otázkou zmyslu života a je najdôležitejšia zo všetkých otázok."

Vypredané

4,95 €

Tri filozofie života
Tri filozofie života

Peter Kreeft

Márnosť, utrpenie, láska. "Bol som filozofom po celý svoj život dospelého a tri najhlbšie knihy filozofie, aké som kedy čítal sú Kazateľ, Jób a Pieseň Piesní.“ Takto hovorí Peter Kreeft vo svojej knihe Tri filozofie života. Tá odráža skutočnosť, že najväčšie filozofie života sú reprezentované práve v týchto knihách:život je márnosť,život je utrpenie,život je láska.Pomocou týchto troch kníh Kreeft ukazuje, že my všetci hráme v Danteovom veľkom epose, v Božskej komédii, kde ideme z Pekla do Očistca, z Očistca do Neba. No tento epos je hraný v našich srdciach a životoch, tu a teraz. Rovnako ako cesta v Danteho epose, aj v týchto knihách sledujeme postupné stúpanie – z Kazateľa do Jóba, z Jóba na Pieseň Piesní. Láska je konečná odpoveď na Kazateľovo pátranie – alternatíva márnosti a pravý zmysel života. Kreeft vidí v týchto knihách stelesnenie teologických cností viery, nádeje a lásky a zásadné zhrnutie duchovnej histórie sveta.

Vypredané

3,54 €

Skôr ako odídem
Skôr ako odídem

Peter Kreeft

Listy deťom o skutočne dôležitých veciach. Peter Kreeft patrí medzi autorov, ktorí dokážu odpovedať na otázky života ľahko, zrozumiteľne a pútavo. Kniha Skôr než odídem je zbierkou múdrosti o skutočne dôležitých veciach, ktoré vytvoril pre svoje dospelé deti. Väčšina rodičov nemá problém komunikovať so svojimi deťmi o tom, ako sa obliekať, šoférovať auto či študovať, no robí im problém rozprávať o tom, ako čo najlepšie žiť – hovoriť o skutočnej láske, viere, vnútornej integrite, hodnotách, skutočnom bohatstve a úspechu. Privoňať k ruži, vedieť sa hrať, vnímať svet ako Boží dar (a more ako hračku, ktorá sa nikdy neomrzí), riadiť sa zdravým rozumom v najlepšom zmysle tohto pojmu, mať usporiadaný život podľa Božích pokynov – aj toto ponúka Peter Kreeft v 162 lekciách pre dobrý život, vychádzajúcich z jeho vlastných skúseností, štúdia a jednoducho bežného života za viac ako šesť dekád.

Vypredané

7,28 €

Modlitba pro začátečníky
Modlitba pro začátečníky

Peter Kreeft

Autor knihy Modlitba pro začátečníky Peter Kreeft prináša svoje jedinečné pohľady a skúsenosti pre túto najdôležitejšiu časť nášho kresťanského života. Hovorí, že sám je v modlitbe ešte len začiatočníkom a táto kniha je pre takých, ako je on – začiatočníkov, ktorí sa s Bohom chcú rozprávať každý deň.Preto ponúka jednoduché, ale hlboké rady pre praktické kroky na rozvoj života modlitby na základe múdrostí svätých a veľkých duchovných spisovateľov. Toto dielo pokrýva všetky kľúčové oblasti pre pochopenie a rozvoj intímnej komunikácie s našim Stvoriteľom, ktorý nazývame modlitbou, aby sme sa k Nemu mohli obrátiť vo chvíľach utrpenia, bolesti, milosti a radosti.

Vypredané

5,34 €

Zmysel života (Kreeft)
Zmysel života (Kreeft)

Peter Kreeft

Úspešný katolícky filozof Peter Kreeft napísal krátku hĺbavú príručku, aby ti pomohla na ceste hľadania zmyslu života. Kreeft predkladá Božie odpovede na tvoje otázky s jednoduchosťou a priamočiarosťou, ktoré ti pomôžu ten zmysel nájsť a podeliť sa oň s inými.Božie odpovede nie sú komplikované ani tajné. Treba ich jednoducho prijať a osvojiť si ich. Tento vreckový sprievodca ti v tom pomôže.

Vypredané

1,16 €

Pouť
Pouť

Peter Kreeft

Duchovní mapa pro moderní poutníky. Obraz života jako cesty je pravděpodobně jedním z nejpopulárnějších obrazů světové literatury. Různé cesty vedou k různým cílům – a cesty mysli jsou právě tak skutečné jako cesty těla. Jako musíte volit, kdykoli přicházíte na rozcestí vaší fyzické cesty, musíte volit i mezi různými myšlenkovými cestami, různými životními filosofiemi.Kniha vypráví o pouti za smyslem života a o vyjití anebo úniku od deseti chybných odboček na této pouti.

Vypredané

5,43 €

Návrat ke ctnostem
Návrat ke ctnostem

Peter Kreeft

Co říká tradiční mravní moudrost o moderních mravních zmatcích. Autor sice tvrdí, že kniha je tuctová učebnice morálky, ale není tomu tak – aspoň co do žánru a metody výkladu. Vznikla na základě přednášek pro vysokoškoláky, přednášek velice živých a tvořivých, plných překvapivých zvratů a souvislostí, které samy dovedly posluchače k řešení nastolených otázek – a teprve tento výsledek je tradiční, starý několik tisíc let, prostě „tuctový“.Není jiné cesty, než návrat ke starým ctnostem! Kniha poslouží jako nepřeberný zdroj inspirace pro všechny učitele etiky či katolické morálky na středoškolské i vysokoškolské úrovni, a samozřejmě pro všechny, kdo hledají, jak být plně člověkem.

Vypredané

8,15 €

Ako vyhrať kultúrnu vojnu
Ako vyhrať kultúrnu vojnu

Peter Kreeft

Nemáme radi slovo vojna. Vyvoláva v nás hrôzu, obavy, strach. A oprávnene. No nič to nemení na skutočnosti, že celý život prežívame na bojovom poli. Ak o tom nevieme, veľmi ľahko sa môžeme stať korisťou Zlého. Práve preto nám Peter Kreeft pripomína, že sme vo vojne, v ktorej ide o našu večnosť. Odhaľuje bojový plán a zbrane nášho nepriateľa, pripomína nám, aké sú naše zbrane a naša stratégia. Často žijeme v Cirkvi tak, akoby sme sa prechádzali po krásnej záhrade. No náš život prebieha na mínovom poli. Keď si to uvedomíme, narastie naša ostražitosť, mnohé „hlúposti“ prestanú byť dôležité a zameriame sa na podstatné – zvíťaziť. Bojové línie sú určené. A my v tejto vojne vyhráme, pretože vôbec nezáleží na tom, koľkokrát padneme, koľkokrát neuspejeme v úsilí stať sa svätými, koľkokrát zlyháme v láske. My sa totiž nikdy, nikdy, nikdy nevzdáme. Zvíťazíme, pretože my sme Kristovým telom a Kristus je Boh a Boh je láska a láska sa nikdy, nikdy, nikdy nevzdá. Už mnoho rokov robievame niekoľko veľmi stupídnych chýb pri odpovediach na otázku: „Kto je naším nepriateľom?" Takmer pol tisícročia sa na seba protestanti a katolíci pozerali ako na nepriateľov, vzájomne riešili tieto problémy posielaním tiel do hrobov na bojových poliach a duší do pekla. Postupne sa však rozbrieždilo: protestanti a katolíci nie sú nepriatelia, ale oddelení bratia, bojujúci spolu proti spoločnému nepriateľovi. Kto je teda nepriateľom (protivníkom)? Takmer dve tisícročia si mnohí kresťania mysleli, že sú to Židia, a robili sme svojim otcom vo viere také nekresťanské veci, že sme im takmer znemožnili uzrieť v nás ich Boha – pravého Boha. Dnes si mnoho kresťanov myslí, že sú to moslimovia. Ibaže moslimovia sú často vernejší svojmu iba ľudskému Kristovi než my svojmu božskému Kristovi, a často žijú zbožnejšie pri nasledovaní svojho omylného písma a omylného proroka, než my pri nasledovaní nášho neomylného Písma a neomylného Proroka.

Vypredané

2,81 €

Tři filosofie života
Tři filosofie života

Peter Kreeft

Americký popularizátor filosofie Peter Kreeft má jedinečný talent věci uchopit z neobvyklého úhlu pohledu, vytrhnout je z jejich všednosti a zasadit do nových souvislostí, glosovat a pointovat pomocí paradoxů. Tím se stylově přibližuje anglickým velikánům, jako je G. K. Chesterton a C.S. Lewis. Dívá se na Kazatele, Joba a Píseň Písní jako na učebnice filosofie; nikoli teoretické, ale veskrze praktické, životní filosofie. Kazatel demonstruje, jak se svět jeví bez víry – jako peklo. Job nás učí naději navzdory vší beznaději – utrpení ho očišťuje a uvádí do pravdy, která je zjevením Boha. A Píseň, to je Láska, nebe, Bůh. Už zde na zemi můžeme vrůstat do některého z těchto tří stavů – zažívat peklo s životním postojem Kazatele, očistec s Jobovým údělem, nebo se už zde zabydlet v nebi lásky. Kreeftova kniha není souvislým výkladem těchto tří mudroslovných knih, ale spíše bohatým zdrojem inspirací, postřehů a nečekaných souvislostí.

Vypredané

7,95 €

Návrat k čnosti
Návrat k čnosti

Peter Kreeft

„Všetky čnosti sme zredukovali na jediné – byť milý a prívetivý. Aj Ježiša hodnotíme podľa svojich noriem namiesto toho, aby sme sa my hodnotili podľa tých jeho.“ Peter Kreeft vysvetľuje, že čnosti nie sú pre kresťana pomôcky na dosiahnutie radosti, pohodlia a spokojnosti. Pripomína nám, že slovo čnosť znamená mužnosť, statočnosť, odvaha. Ako však zistiť, či sme pokorní alebo len zbabelí? Či je náš hnev spravodlivý alebo hriešny? Aký je rozdiel medzi čnostným a len etickým správaním? Návrat k čnosti objasňuje tieto i mnohé ďalšie otázky dnešných kresťanov. Kreeft však nielen sumarizuje biblické a teologické učenie o ceste k svätosti, ale aj porovnáva kresťanské čnosti s inými etickými systémami. Tradičnú morálnu teológiu aplikuje na súčasné dilemy, akými sú potrat, trest smrti či atómové zbrane. Jednotlivé čnosti objasňuje na pozadí kontrastu Blahoslavenstiev a siedmich hlavných hriechov. Ponúka nám podrobnú mapu čností, mapu pre naše pozemské putovanie, ktorá v sebe zahŕňa múdrosť oboch tisícročí kresťanstva od svätého Pavla a prvých cirkevných otcov až po C. S. Lewisa.

Vypredané

3,51 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Daniela, pred 6 dňami

rychle vybavenie

userAvatar

Vera, pred 6 dňami

Objednavka byla velice brzy do zahranici v poradku dorucena. Moc dekuji, priste budu opet objednavat. Vera Lick Nemecko

userAvatar

Lucia, pred týždňom

dobierka bola doručená, krásne zabalená, prakticky do dvoch dní. Opakovaná spokojnosť.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk