Knihy od: Robert Hugh Benson • Zachej.sk
Robert Hugh Benson

Robert Hugh Benson

(2 produkty)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Pán sveta
Pán sveta

Robert Hugh Benson

Predstavte si svet,v ktorom vieru v Boha nahradil falošný humanizmus. Svet, v ktorom katolíci strácajú vieru a kňazov ubúda. Zostáva iba malá hŕstka verných. Zachráni ich niekto?Mons. Robert Hugh Benson (1871 – 1914) bol synom anglikánskeho arcibiskupa. Po otcovej smrti konvertoval na katolícku vieru, bol vysvätený za kňaza a v roku 1911 sa stal komorníkom pápeža Pia X. Miloval katolícke náboženstvo a bol hlboko presvedčený o jeho výlučnosti. V románe Pán sveta s obdivuhodnou presnosťou opisuje dobu, v ktorej žijeme.Túto „takmer prorockú“ knihu – ako ju označil pápež Benedikt XVI. – odporúča aj pápež František: „Radím vám, aby ste si ju prečítali. Pochopíte...“

Skladom

8,63 €

E-kniha
E-kniha: Pán sveta
E-kniha: Pán sveta

Robert Hugh Benson

Jeden z prvých dystopických románov zo začiatku 20.storočia. Svet je v 21. storočí rozdelený na niekoľko superštátov, ktoré stoja na pokraji vojny. Európa a Amerika prijali ako svoju filozofiu humanizmus a cirkev stráca aj posledné zbytky vplyvu a dlhodobo upadá. V tejto napätej situácii sa akoby zázrakom objaví riešenie - výnimočný politik, ktorý sľubuje svetu prosperitu a mier. Text knihy je digitalizovaný z slovenského prvého vydania a boli v ňom urobené iba minimálne textové úpravy.

Ihneď na stiahnutie

3,00 €

Přátelství s Kristem
Přátelství s Kristem

Robert Hugh Benson

Přátelství s Kristem je nejlepším Bensonovým duchovním dílem, které je napsáno s vášnivým a vřelým zápalem, tak intenzivně přítomným v krátkém autorově životě. Jedná se o vskutku opravdovou duchovní četbu, jejímž cílem je sytit, prohloubit, rozšířit a obohatit víru. Autor nás vybízí, abychom se stali Kristovými přáteli, abychom jej našli v našich srdcích a v mnoha způsobech, v nichž nám Kristus vychází v ústrety: církev, kněz, eucharistie, světci, hříšníci, obyčejní lidé, nebo ti, kdo trpí. Kniha představuje způsoby, kterými každý může prohloubit svůj vztah k Božímu synu a ukazuje, jak Kristus působí v duši těch, kteří ho hledají skrze jeho veřejný život a historické skutečnosti nacházející se v Evangeliu. "Existuje pouze jeden ideální přítel", říká Benson, "v němž nalezneme dokonale a zcela to, co hledáme v tvářích svých lidských přátel".Robert Hugh Benson se narodil v roce 1871 a byl nejmladším synem Edwarda W. Bensona, arcibiskupa z Canterbury. Robert se stal anglikánským knězem a sloužil v několika farnostech před svou konverzí ke katolické víře v roce 1903. Po studiích v Římě byl vysvěcen na kněze. V posledních letech života, a to navzdory jeho křehkému zdraví, se jeho touha šířit katolickou víru odrazila v bohaté literární činnosti, která zahrnuje romány, poezii, divadelní hry a knihy o duchovním životě. Zemřel ve věku 43 let.

Vypredané

7,66 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Dobrý deň, rada by som sa veľmi pekne poďakovala Vášmu tímu za objednávku. Balík prišiel perfektne zabalený, načas, a dokonca som dostala aj krásne záložky s citátmi (tých nikdy nie je dosť ;-)). Zároveň by som chcela veľmi pochváliť prehľadnú a dizajnovú web stránku, široký sortiment, perfektné vyhľadávanie. Prajem veľa úspechov do budúcna, určite si u vás objednám aj nabudúce a budem vás odporúčať ďalej. Prajem krásny deň.

Lucia

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie