Rudolf Dobiáš

(0 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Príbehy z prítmia
Príbehy z prítmia

Rudolf Dobiáš

Spojme básnickú a mravnú úroveň Dobiášovej tvorby a máme jeden z vrcholov slovenskej poézie. Vždy, keď počujem niekoho bedákať, ako vraj trpí naša kultúra nedostatkom osobností a mravných vzorov, spýtam sa ho: Čítal si Dobiáša?Zvyčajne nečítal. A často ani netuší, že básnik Dobiáš jestvuje. Ako to zmeniť? Dobiáš do čítaniek! (Ľubomír Feldek)Kniha Príbehy z prítmia je plná autorových spomienok.

Vypredané

10,67 €

Litánie k slobode
Litánie k slobode

Rudolf Dobiáš

Básnická skladba Litánie k slobode, bohato ilustrovanú kresbami Jozefa Vydrnáka. Litánie k slobode boli napísané krátko po Nežnej revolúcii. Sú odrazom doby, ale zároveň ju presahujú. Lyrický subjekt sa neutápa v detailoch, zaujíma ho to dôležité, zaujíma ho človek a jeho sloboda tvorí syntézu.

Vypredané

2,42 €

Johana. Johanin chlapec
Johana. Johanin chlapec

Rudolf Dobiáš

Kronika lásky a smrti. Román o násilnej kolektivizácii a ľudovej vzbure.

Vypredané

7,26 €

Rozhovory s Rút
Rozhovory s Rút

Rudolf Dobiáš

a iné básne. Ukážka z knihy:Žil som a sníval, aj zápasil s biedou, do mojej hliny koník nezahriebol, do mojej brázdy zrno nepadlo. Preto som túžil vždycky zostať s tebou, sýtiť sa kôrkou tvojich hladných chlebov vznášať sa ľahko ako lietadlo. A letieť s tebou trebárs do Paríža.Tam vidieť Krista ako schádza z kríža, a krstí ľudí vodou zo Seiny. Keď Seina stíchne ako mŕtve more, on bude vtáčkom kázať o pokore, kto k nemu príde, bude blažený. Aj preto k nemu príde malá Edit a bude spievať ako voľakedy, a on jej ponúkne hneď angažmán.Edit bude z toho v siedmom nebi, zbaví sa chlapov, absintu a biedy a čistá vojde do nebeských brán.

Vypredané

5,82 €

Znovuzrodenie
Znovuzrodenie

Rudolf Dobiáš

Znovuzrodenie nateraz završuje Dobiášov veľký epický cyklus príbehov o nezabúdaní a odpúšťaní. Obsahuje osem noviel a autor do nej zaradil aj príbehy ľudí, ktorých osudy priamo nepoznačila krutosť a nespravodlivosť doby, ale žili v jej ovzduší a vrchnostenský, necitlivý a netolerantný prístup k iným je jej dedičstvom, a prenáša sa aj do našej súčasnosti.

Vypredané

8,05 €

Triedni nepriatelia III.
Triedni nepriatelia III.

Rudolf Dobiáš

Svedectvá o brutalite komunistického režimu. Tretí diel publikácie Triedni nepriatelia zostavil a autorsky do nej prispel Rudolf Dobiáš. Sám bol v 50. rokoch politický väzeň a často vo svojich dielach spracúva toto tragické obdobie našich dejín.Prvý diel Triednych nepriateľov vyšiel v roku 2004 a autor v ňom i v ďalších častiach zachytáva osudy ľudí, ktorí počas komunistického režimu skončili za mrežami, alebo boli obeťami znárodnenia, násilnej kolektivizácie, vylúčili ich zo štúdií a nemohli sa zamestnať podľa svojho vzdelania a schopností. Kniha hovorí o osudoch 80 postihnutých ľudí, ktorých spája odhodlanie trpieť za pravdu.

Vypredané

13,10 €

Perličky na slniečku
Perličky na slniečku

Rudolf Dobiáš

Významný slovenský spisovateľ a nositeľ literárnej ceny za detskú tvorbu Trojruža Rudolf Dobiáš za svojich vyše osemdesiat rokov napísal mnoho krásnych básní, poviedok, rozprávok, povestí a legiend. Keďže ešte doteraz nevyšla kniha, ktorá by zachytila mnohoročnú tvorbu pre deti Rudolfa Dobiáša, bol najvyšší čas, aby sa tak stalo.Autor sa v knihe predstavuje ako človek, ktorý má rád Slovensko, ale aj život ako taký. V jeho poviedkach, povestiach je cítiť dobrotu a lásku. Aj z básni vyviera humor, dobrá nálada, radosť, ktorej nikdy nie je dosť. V knižke Perličky na slniečku zažiarili diela, ktoré za mnohé roky vyšli spod spisovateľovho pera. Knihu bohato obrázkami doplnil Martin Kellenberger.

Vypredané

4,85 €

Vypredané

7,76 €

Básnici za mrežami
Básnici za mrežami

Rudolf Dobiáš

Antológia poézie napísanej vo väzení. Básne z tejto zbierky vznikali tajne vo väzniciach a v pracovných táboroch.

Vypredané

4,37 €

Triedni nepriatelia II.
Triedni nepriatelia II.

Rudolf Dobiáš

Príbehy politických väzňov na Slovensku, ľudí, do osudov ktorých kruto zasiahol totalitný režim. Študenti,robotníci, roľníci a živnostníci, básnici, spisovatelia, duchovní, učitelia a iní príslušníci inteligencie. V tejto druhej knihe, rovnako ako v prvej opäť nejde o rekrimináciu. Ide len o ďalší z mnohých pokusov o pravdivú interpretáciu dejín druhej polovice dvadsiateho storočia. V knihe ide o pokus priblížiť budúcim generáciám rôzne situácie ľudskej existencie, v ktorých sa rodili hrdinovia, zbabelci, svätci aj bezohľadní vládcovia a malí tyrani...

Vypredané

12,56 €

Temná zeleň
Temná zeleň

Rudolf Dobiáš

Kniha obsahuje päť noviel, v ktorých autor na vysokej umeleckej úrovni sprítomňuje ťažké obdobie rokov totalitného režimu. Vlastná skúsenosť umožnila autorovi psychologicky presvedčivo zobraziť jednotlivé postavy. Dobiášove prózy umocňuje silný etický akcent. Kniha získala ocenenie ako najlepšia próza roku 1997.

Vypredané

1,25 €

Noci a dni
Noci a dni

Rudolf Dobiáš

Výber z básnickej tvorby ponúka výpoveď autora, ktorý ani hĺbkach Jáchymovských baní nenechal pošliapať svoj talent. Jeho verše s hlbokým citom a talentom hovoria o láske, utrpení, slobode. Publikácia je ilustrovaná kresbami Jozefa Vydrnáka.

Vypredané

9,60 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Radoslav, 28.1.2024

odporucam

userAvatar

Radovan, 26.1.2024

Nadherná knižka hlavne pre mladých.

userAvatar

Pavol, 23.1.2024

doporučujem

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk