Tanino Minuta

(2 produkty)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Neviditeľný režisér
Neviditeľný režisér

Tanino Minuta

Existuje neviditeľná niť spájajúca životné udalosti?. Zakaždým mi ostane vo vnútri niečo neurčité, jemné a zároveň hlboké. Sú to fakty každodenného života. Každý z nás by sa v nich našiel. S malým detailom, ktorý sa odlišuje od iných: a je to ako sú prežité. Je to presne tak. Akoby si prežíval histórie iných, berúc ich na seba, ba dokonca delil sa s nimi po krátkej, alebo dlhej spoločnej ceste a nakoniec už nie si viac ty, alebo lepšie len ty, ale stal si sa druhými. Každý z nich ti zanechal malú čiastku seba a ty si nevyhnutne urobil to isté.Prečítajte si krátku recenziu knihy Neviditeľný režisér, ktorá vyšla v Katolíckych novinách v rubrike Tip na obohatenie.

Skladom

4,07 €

Uvěřili jsme v lásku
Uvěřili jsme v lásku

Tanino Minuta

„Byla válka a všechno se hroutilo...", tak obvykle začíná vyprávění o historii Hnutí fokoláre. Rodilo se navzdory všeobecné zkáze a panující beznaději, protože Chiara Lubichová, mladá učitelka na obecné škole a františkánská terciářka „uvěřila v lásku“. Příklad jejího života byl natolik fascinující, že ji ostatní následovali. Zpočátku především děvčata z jejího města Tridentu a z okolí, ale později po skončení války se přidávali mnozí další, muži i ženy. Byli natolik různorodí, že za jiných okolností by se potkali jen těžko. Spojovalo je, že také oni „uvěřili v lásku“, která najednou začala jejich životu dávat nový smysl. Vytvořili základní buňku společenství, jež se časem rozšířilo do celého světa.Na stránkách této knihy podávají někteří z nich, se vší jednoduchostí, osobní svědectví o svém prvním setkání s Ideálem jednoty.Gaetano (Tanino) Minuta (1947) je italský fokolarín žijící na Slovensku, spisovatel a lingvista, který se dlouhodobě zabývá shromažďováním a publikací biografických materiálů členů Hnutí fokoláre. V roce 2011 se stal držitelem italské ceny Telamone „za humanitu charakterizující jeho spisy“. Vydal několik knih v nakladatelství Cittá Nuova, z nichž do slovenštiny byly přeloženy: Emigrant a jeho priatelia, Šťastie je pre šťastie druhých a Neviditeľný režisér. Z češtiny do italštiny přeložil knížku pro děti od Oty Hofmana Červená kůlna.

Skladom

5,82 €

Štastie je žiť pre štastie druhých
Štastie je žiť pre štastie druhých

Tanino Minuta

pravdivé príbehy. Život je jeden z najväčších tajomstiev a zázrakov, ak vie ľudská podstata vôbec niečo také pochopiť. No aj tak sme tu a naše životy sú spleťou udalostí a vzťahov s ostatnými ľuďmi. Dejú sa okolo nás rôzne veci, viac či menej ovplyvnené našou vôľou. A každý jeden moment má v sebe niečo zakorenené, niečo, čo nás láka žiť naplno prítomný okamih a žiť tak, akoby sme žili už len tento deň. Možno tomu dať rôzne mená, ale najvýstižnejšie je slovo Šťastie. Nejedná sa len o určitú eufóriu alebo excitovaný stav. Šťastie je uvedomenie si prítomnosti blízkej osoby, ochota pomôcť núdznemu, je to vnímanie Jeho v našom každodenne...Tieto aj ďalšie myšlienky alebo úvahy možno nájsť v rovnomennej knižke Šťastie je žiť pre šťastie druhých. Sú utkané v spleti pravdivých príbehov talianskeho kresťanského autora menom Tanino Minuta. Autor žil určitý čas aj na Slovensku a v Maďarsku, kde sa niektoré príbehy odohrávajú. Jeho deň je plný skúseností, ktoré môžu byť soľou a inšpiráciou do našej prítomnosti. Záleží len na nás, či sa necháme unášať šeďou dnešnej doby alebo prijmeme do svojho srdca nosnú myšlienku tejto knihy, ktorá je zároveň aj jej podtitulom: „Šťastie je… žiť pre šťastie druhých!“

Vypredané

4,75 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Dobrý deň, rada by som sa veľmi pekne poďakovala Vášmu tímu za objednávku. Balík prišiel perfektne zabalený, načas, a dokonca som dostala aj krásne záložky s citátmi (tých nikdy nie je dosť ;-)). Zároveň by som chcela veľmi pochváliť prehľadnú a dizajnovú web stránku, široký sortiment, perfektné vyhľadávanie. Prajem veľa úspechov do budúcna, určite si u vás objednám aj nabudúce a budem vás odporúčať ďalej. Prajem krásny deň.

Lucia

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk