Tom Corcoran

(4 produkty)

Tom Corcoran mal vo farnosti Narodenia Pána v Timoni v Marylande zodpovednosť za pastoráciu mládeže....

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posolstvá vytrvalosti na Pôstne obdobie
Posolstvá vytrvalosti na Pôstne obdobie

Michael White; Tom Corcoran

Trojminútové denné zamyslenia. Žijeme v rýchlej dobe, všetko máme na dosah, priania sa nám plnia doslova na jeden klik. Zabudli sme, čo je zdravo sa ponamáhať, a vytrvalosť v čomkoľvek už dnes nie je „in“. No náš vzťah k Bohu nemôže byť na spôsob bleskového riešenia: enter a vybavené. Potrebujeme spomaliť, stíšiť sa a zastaviť. Nazrieť do svojho vnútra a stretnúť sa s Bohom. Pôstne obdobie je tým ideálnym časom, keď tak môžeme urobiť.V Posolstvách vytrvalosti na Pôstne obdobie autori ponúkajú každodennú praktickú múdrosť, ako kráčať po ceste viery. Pomôžu nám rozvíjať odvahu a vytrvalosť potrebnú na prekonávanie skúšok a pokušení. Uprostred ťažkostí nás povzbudia, aby sme rástli vo viere, spoliehali sa na Božiu silu a posmelia nás vytrvalo napredovať k veľkonočnej radosti.Na pôstne dni je pripravený biblický úryvok s krátkou úvahou, ktoré uzatvára jednoduchá výzva k modlitbe. A hoci jednotlivé zamyslenia trvajú menej ako tri minúty, útechu a inšpiráciu z nich budeme čerpať po celý deň. Berme ich ako štartovaciu čiaru pre naše stretnutie s Bohom – Pánom času i našich životov. Stačia tri minúty modlitby denne, aby ste zmenili svoj život k lepšiemu!Pôvodnému vydaniu bol udelený Imprimatur.

Skladom
-12%

5,19 €

E-kniha
E-kniha: Posolstvá vytrvalosti na Pôstne obdobie
E-kniha: Posolstvá vytrvalosti na Pôstne obdobie

Michael White; Tom Corcoran

Trojminútové denné zamyslenia. Žijeme v rýchlej dobe, všetko máme na dosah, priania sa nám plnia doslova na jeden klik. Zabudli sme, čo je zdravo sa ponamáhať, a vytrvalosť v čomkoľvek už dnes nie je „in“. No náš vzťah k Bohu nemôže byť na spôsob bleskového riešenia: enter a vybavené. Potrebujeme spomaliť, stíšiť sa a zastaviť. Nazrieť do svojho vnútra a stretnúť sa s Bohom. Pôstne obdobie je tým ideálnym časom, keď tak môžeme urobiť.V Posolstvách vytrvalosti na Pôstne obdobie autori ponúkajú každodennú praktickú múdrosť, ako kráčať po ceste viery. Pomôžu nám rozvíjať odvahu a vytrvalosť potrebnú na prekonávanie skúšok a pokušení. Uprostred ťažkostí nás povzbudia, aby sme rástli vo viere, spoliehali sa na Božiu silu a posmelia nás vytrvalo napredovať k veľkonočnej radosti.Na pôstne dni je pripravený biblický úryvok s krátkou úvahou, ktoré uzatvára jednoduchá výzva k modlitbe. A hoci jednotlivé zamyslenia trvajú menej ako tri minúty, útechu a inšpiráciu z nich budeme čerpať po celý deň. Berme ich ako štartovaciu čiaru pre naše stretnutie s Bohom – Pánom času i našich životov.Stačia tri minúty modlitby denne, aby ste zmenili svoj život k lepšiemu!Pôvodnému vydaniu bol udelený Imprimatur.

Ihneď na stiahnutie
-15%

5,02 €

Církev a peníze
Církev a peníze

Michael White; Tom Corcoran

Nový pohled na financování našich farností. Proč se peníze a majetek staví do protikladu k pravému poslání církve? A proč si tohle myslí nejen kritici církve, ale i někteří katolíci? Tato knížka nás zve k tomu, abychom o penězích v církvi uvažovali jinak. Nejsou z principu zlé, jsou důležitou součástí našeho světa. Mohou se stát pokušením, ale mnohem víc i nástrojem pro konání dobra. Pro fungování farností jsou nezbytné a nemůžeme je ignorovat. Autoři zde nevedou abstraktní disputace ani neanalyzují financování celé církve. Dávají užitečné náměty, jak smysluplně financovat poslání církve v konkrétní farnosti. Farnost je klíčovým místem, kde se uskutečňuje poslání církve a kde se formuje zdravý vztah k penězům.Kniha je určena farářům, pastoračním asistentům, účetním i těm, kdo ve farnostech nesou odpovědnost za organizaci a financování; členům farních, pastoračních a ekonomických rad, dárcům, manažerům a dalším profesím. Chce povzbudit k přehodnocení dosavadních fundraisingových aktivit a inspirovat k ekonomickému i duchovnímu ozdravění farnosti.P. Michael White je knězem arcidiecéze Baltimore a farářem kostela Narození Páně v Timoniu v Marylandu. Teologii a ekleziologii absolvoval na papežské Gregoriánské univerzitě v Římě. Během jeho působení ve farnosti Narození Páně se téměř ztrojnásobila návštěvnost nedělních bohoslužeb, vzrostla podpora poslání církve i finanční příspěvky určené na pastorační projekty. Jeho nejznámějšími knihami jsou Rebuilt (Znovuzbudovaná), kde se líčí znovuzrození farnosti Narození Páně, a Rebuilt: The Field Guide (Praktický průvodce obnovou farnosti).Tom Corcoran nesl ve farnosti Narození Páně v Timoniu odpovědnost za pastoraci mládeže, byl koordinátorem pastorace dětí a animátorem malých společenství. Dnes je laickým spolupracovníkem faráře: odpovídá za přípravu tematické náplně nedělí, za strategické plánování a za péči o farní zaměstnance.

Skladom

13,58 €

E-kniha
E-kniha: Církev a peníze
E-kniha: Církev a peníze

Michael White; Tom Corcoran

Proč se peníze a majetek staví do protikladu k pravému poslání církve? A proč si tohle myslí nejen kritici církve, ale i někteří katolíci? Tato knížka nás zve k tomu, abychom o penězích v církvi uvažovali jinak. Nejsou z principu zlé, jsou důležitou součástí našeho světa. Mohou se stát pokušením, ale mnohem víc i nástrojem pro konání dobra. Pro fungování farností jsou nezbytné a nemůžeme je ignorovat. Autoři zde nevedou abstraktní disputace ani neanalyzují financování celé církve. Dávají užitečné náměty, jak smysluplně financovat poslání církve v konkrétní farnosti. Farnost je klíčovým místem, kde se uskutečňuje poslání církve a kde se formuje zdravý vztah k penězům.Kniha je určena farářům, pastoračním asistentům, účetním i těm, kdo ve farnostech nesou odpovědnost za organizaci a financování; členům farních, pastoračních a ekonomických rad, dárcům, manažerům a dalším profesím. Chce povzbudit k přehodnocení dosavadních fundraisingových aktivit a inspirovat k ekonomickému i duchovnímu ozdravění farnosti.

Ihneď na stiahnutie
-23%

11,66 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Andrea, pred 21 hodinami

Skúsenosti mám veľmi dobré s objednaním aj s doručením, odporúčam všetkým. Veľmi spoľahlivé internetové kníhkupectvo, ďakujem Andrea.

userAvatar

Daniela, pred 1 dňom

Majú u mňa 100 percentnú prácu.

userAvatar

Beáta, pred 1 dňom

Nakupovala som tu viackrát a hodnotím na výbornú. Vždy si tu niečo kúpim, veľmi dobrá komunikácia, rýchle vybavenie a aj doručenie. Odporúčam.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk