Tomáš Klubert

(2 produkty)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
E-kniha
E-kniha: Veľkí Vojvodcovia na Slovensku
E-kniha: Veľkí Vojvodcovia na Slovensku

Tomáš Klubert

Slovensko zasiahlo mnoho vojen, povstaní a revolúcií. Vojakov a bojovníkov viedli vojvodcovia, generáli, skvelí i menej skvelí stratégovia. Táto kniha prináša to najzaujímavejšie a najzásadnejšie o štyridsiatich vyznamných mužoch, ktorí neraz rozhodovali o osudoch celých národov a výrazne ovplyvnili naše dejiny. Bojovali, víťazili, mýlili sa. Rodion Jakovlevič Malinovskij, Gotthard Heinrici, Jozef Turanec, Rudolf Viest, Alexej Alexejevič Brusilov, Ferdinand Foch, Artúr Görgei, Vinzenz Ferrerius von Bianchi, Michail Illarionovič Goleniščev-Kutuzov, Napoleon I. Bonaparte, Andrej Hadík, Ladislav Berčéni, Ján Pálfi, Siegnert Heister, Eugen Savojský, Karol Lotrinský, Ján III. Sobieski, Mikuláš Zrínsky, Ahmed Köprülü, Jean-Louis Raduit de Souches, Raimondo de Montecuccoli, Albrecht z Valdštejna, Gabriel Betlen, Charles Bonaventura de Buquoy, František Nádašdy, Mikuláš Pálfi, Lazarus von Schwendi, Matej I. Korvín, Jan Jiskra z Brandýsa, Ján Huňady, Prokop Holý-Veľký, Ľudovít I. Veľký, Bajdar, Ladislav I., Boleslav I. Chrabrý, Štefan I., Svätopluk I., Samo, Valentinianus I., Marcus Aurelius.

Ihneď na stiahnutie
-30%

9,70 €

Posledné kusy
„V mene republiky“
„V mene republiky“

Martin Gabčo; Tomáš Klubert

Spomienky Dušana Viesta ml.. PhDr. Dana Viestová (1948)Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (1976 - 1980), doktorát si spravila r. 1982. Od r. 1971 pracovala v týždenníku Slovenka ako redaktorka, v r. 1992 sa v tom istom vydavateľstve Živena stala šéfredaktorkou časopisu Dievča, kde bola až do júna 1997. Vo februári 1997 sa vrátila do Slovenky na pozíciu šéfredaktorky, kde bola do apríla 1998. Odvtedy až do júna 1999 pre vydavateľstvo IKAR pripravila do tlače päť kuchárskych kníh. Potom do augusta 2000 pracovala v denníku Národná obroda, odkiaľ prešla do denníka Práca, kde sa od januára 2001 stala zástupkyňou šéfredaktora. Na protest proti jeho odvolaniu po mesiaci verejne rezignovala na svoju funkciu. V marci 2001 sa stala šéfredaktorkou týždenníka Prekvapenie, až napokon zakotvila v týždenníku Súvislosti, odkiaľ r. 2004 odišla do dôchodku. Až do konca roku 2023 prekladala, písala články a robila korektúry predovšetkým v mesačníkoch Moje zdravie a Moja psychológia.PhDr. Tomáš Klubert, PhD. (1972)V rokoch 1991 - 1996 absolvoval Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 2008 pôsobí ako vedecký pracovník v Ústave pamäti národa. Doposiaľ publikoval monografie Obrnené jednotky v Slovenskom národnom povstaní (2007), Veľkí vojvodcovia na Slovensku (2013), Smrť sa volala Schill (2014) a Slovenská armáda v druhej svetovej vojne slovom a obrazom (2016). Je tiež spoluautorom piateho dielu Vojenských dejín Slovenska (2008), encyklopédie August 1968. Fakty, osobnosti, udalosti (2020) a Encyklopédie vojen (2020), ako aj viacerých štúdií a odborných článkov.Mgr. Martin Gabčo, PhD. (1991)Vyštudoval históriu na Filozofickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde v rokoch 2014 - 2017 absolvoval aj interné doktorandské štúdium v odbore „Slovenské dejiny“.V rokoch 2018 - 2021 pôsobil ako kurátor v Múzeu školstva a pedagogiky. Od septembra 2021 pracuje v Ústave pamäti národa. Zaoberá sa dejinami protikomunistickej rezistencie na Slovensku v rokoch nasledujúcich po nastolení komunistického režimu v Československu. K jeho ďalším bádateľským záujmom patria dejiny vývoja školstva na Slovensku v období stalinizmu. Je autorom viacerých vedeckých štúdií a odborných príspevkov.

Skladom

26,58 €

Smrť sa volala Schill
Smrť sa volala Schill

Tomáš Klubert

Vedecká monografia Smrť sa volala Schill je vôbec prvou publikáciou, ktorá sa venuje činnosti nemeckého okupačného útvaru na Slovensku v rokoch 1944 - 1945.Bojová skupina "Schill" vznikla na sklonku 1944 ako improvizovaná jednotka v Protektoráte Čechy a Morava. Po presune na Slovensko sa jej príslušníci zapojili do odzbrojenia bratislavskej posádky a v priebehu troch týždňov vytlačili povstalecké vojská z horného Ponitria.Následne útokom z južného smeru rozvrátili dovtedy úspešnú obranu Turca a po prielome do údolia rieky Hron dobyli Žarnovicu, Svätý Kríž nad Hronom, Banskú Štiavnicu a Krupinu. Ich ťaženie bolo zavŕšené v dňoch 26. - 27. októbra 1944, keď ako prví vstúpili do hlavných povstaleckých centier - Zvolena a Banskej Bystrice.Publikácia je určená nielen odborníkom, ale všetkým záujemcom o pohnuté obdobie Slovenského národného povstania.

Vypredané

11,54 €

Veľkí vojvodcovia na Slovensku
Veľkí vojvodcovia na Slovensku

Tomáš Klubert

Slovensko zasiahlo mnoho vojen, povstaní a revolúcií. Vojakov a bojovníkov viedli vojvodcovia, generáli, skvelí i menej skvelí stratégovia. Táto kniha prináša to najzaujímavejšie a najzásadnejšie o štyridsiatich vyznamných mužoch, ktorí neraz rozhodovali o osudoch celých národov a výrazne ovplyvnili naše dejiny. Bojovali, víťazili, mýlili sa... Zoznam historických postáv nájdete nižšie v obsahu.

Vypredané

13,90 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk