Tonino Lasconi

(0 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Já se taky zpovídám!
Já se taky zpovídám!

Tonino Lasconi

Příprava na slavnost svátosti smíření. Tonino Lasconi je velmi oblíbený a uznávaný odborník na katechezi dětí a dospívajících.Autor v této bohatě ilustrované knize nabízí čtenářům text, který je může doprovázet po celou dobu přípravy na první svatou zpověď. Vede dialog s dětmi, ptá se na jejich zkušenosti, nabízí jim své názory, vysvětluje úryvky z Písma svatého. A to vše tak, aby dobře pochopily pravý význam svátosti smíření a připravovaly se na ni jako na důležité setkání s Ježíšem Kristem. Kniha přináší podněty i pro katechety a rodiče dětí.

Vypredané

5,34 €

Ježíš nás zve ke svému stolu
Ježíš nás zve ke svému stolu

Tonino Lasconi

Průvodce pro děti na cestě k prvnímu svatému přijímání. Kniha vede malé čtenáře k hlubšímu pochopení velké životní události, na kterou se připravují. Nejprve se poukazuje na význam důvěrného setkávání s Ježíšem v eucharistii, poté se na některých biblických příbězích představuje Ježíšovo jednání, dává do souvislosti Velikonoce, mši svatou a slavení neděle a v neposlední řadě odpovídá na některé otázky, jež si kladou nejen děti, ale také mnozí dospělí. Nechybí zde ani jednoduchý návod, jak přistupovat ke zpytování svědomí. Tento titul doplňuje publikaci Já se taky zpovídám! od téhož autora, která je přípravou ke slavení svátosti smíření.Kniha přináší podněty také pro katechety a rodiče dětí.

Vypredané

4,85 €

Zamilované srdce
Zamilované srdce

Tonino Lasconi

Kniha je určená všetkým mladým a dospievajúcim, ktorých trápi toľko otázok a problémov...

Vypredané

3,10 €

Tajomná reč tela
Tajomná reč tela

Tonino Lasconi

Prijmite pozvanie na objavnú cestu za poznaním vlastného tela nielen z anatomického, ale najmä z estetického hľadiska. Poďte obdivovať jeho krásu, počúvať jeho rytmus, túžby, a najmä objavovať tajomstvo sexuality, ktorá podmieňuje celý náš život. Autor vám chce pomôcť rozlúštiť, čo hovorí naša tvár, oči, ruky – „slová bez hlasu“, ktoré často prenášajú jasné sexuálne posolstvá. Niet pochýb, že táto kniha by nemala chýbať v rukách adolescentov ani ich vychovávateľov. „Teraz skúsme myšlienky, ktoré sme tu i tam nadhodili, zhrnúť do niekoľkých bodov, ktoré by mohli pomôcť našej pamäti. 1.  Muž a žena nie sú doplnkoví, ale vzájomní. Doplnkové je to, čo chýba jednej časti, aby bolo možné vytvoriť jednotu, a nadobudnúť tak plný význam. Kľúč je doplnkový k zámke, pretože zámka bez kľúča je nanič. Vzájomné je to, čo má vlastnú autonómiu aj vtedy, keď je samo, vyššiu hodnotu však nadobúda v konfrontácii s druhým. Múr je skutočnosťou, ktorá je sama osebe úplná. Druhý múr, postavený pred tým prvým, je takisto sám osebe skutočnosťou. No teraz nad dvoma múrmi možno postaviť aj strechu. Muž je skutočnosťou, ktorá je sama osebe kompletná, je obrazom Boha. Žena je tiež kompletnou skutočnosťou, je obrazom Boha. Vo vzájomnej konfrontácii a spolupráci muž a žena umocňujú svoju hodnotu až do takej miery, že sa v konečnom stretnutí stávajú jedným telom, schopným darovať život ako Boh. To znamená, že každá myšlienka nadradenosti a podradenosti jedného pohlavia v porovnaní s druhým je hlúpa a nesprávna. Najdôležitejšie je vyvíjať sa ako osoba, učiť sa, byť slobodný, inteligentný, schopný milovať, byť si vedomý toho, že som cennejší než všetko, čo možno vlastniť. To je prvý záväzok mužov a žien. Nemožno stráviť život hľadaním manžela či manželky! Ak sa takí dvaja stretnú, dajú život pekne úbohému páru – dva potácajúce sa múry, neschopné udržať strechu. Vzájomnosť znamená, že žena môže robiť všetko to, čo muž, okrem otca. A muž môže robiť všetko to, čo žena, okrem matky. Dôležité je, aby obaja robili „všetko“, ale podľa vlastnej hlbokej prirodzenosti a neopičili sa po tom druhom."

Vypredané

4,37 €

Keď mi viera lezie na nervy
Keď mi viera lezie na nervy

Tonino Lasconi

Rovnako ako v Taliansku aj u nás sa v hlavách dospievajúcich rodia otázky, pochybnosti, výčitky ba aj vzbury adresované Bohu, Cirkvi i rodičom. Nie vždy nahlas. Zatlačiť ich v sebe do tmavého kúta a rázne umlčať? Alebo sa im postaviť tvárou v tvár a trpezlivo hľadať odpovede? Ak súhlasíte s druhou možnosťou, v tomto vám chce pomôcť táto kniha. Aj viera potrebuje rásť a neostať v "pamperskách".

Vypredané

3,88 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk