Veronika Katarína Barátová

Veronika Katarína Barátová

(2 produkty)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Božia vôľa
Božia vôľa

Veronika Katarína Barátová

bludisko alebo cesta. Hľadanie Božej vôle je dnes fenomén. V službe duchovného sprevádzania kresťanov sa s ním stretávam veľmi často. Najčastejšie ide o kresťanov, ktorí svoju vieru chcú žiť hlbším spôsobom a často sa trápia nad tým, či to, čo robia, je Božia vôľa, respektíve čo by mali robiť podľa Božej vôle.Mnohí pred každým i tým najmenším rozhodnutím pátrajú po tom, ako sa rozhodnúť, aby to bolo podľa Božej vôle a potom ustavične skúmajú, či to je alebo spätne bola Božia vôľa. Na stránkach knihy Božia vôľa - bludisko alebo cesta sa pokúsim rozobrať bližšie niektoré pohľady na Božiu vôľu a jej rozlišovanie.

Skladom

4,80 €

Veľká malá Terézia
Veľká malá Terézia

Veronika Katarína Barátová

Knižočku tvoria zamyslenia nad slovami svätej Terézie z Lisieux (1873 - 1897), ktorú už od detstva fascinovala dynamika vzťahu pozemského života a večnosti, „už áno a ešte nie“ kresťanského života. Terézia poukazuje na dôležitosť učiť sa vnímať svoj život akoby z perspektívy večnosti, aby sme tak ľahšie mohli rozpoznať, čo je v živote dôležité a aký zmysel a cieľ má život každého z nás.V predkladaných citátoch a úvahách sa zároveň odráža náuka „malej“ Terézie, ktorá ponúka chorému svetu, zmietanému strachom a úzkosťou, terapiu lásky a dôvery v Boha. Rúca obraz Boha, ktorý nemá nič spoločné s Bohom evanjelia a ktorý je často pôvodcom odvrátenia sa od viery.Slovami Terézia „ukazuje, aké je napínavé a očarujúce žiť v dôvernom vzťahu s Bohom... Milovať Boha a s Bohom milovať svet sa jej ukazuje ako to najlepšie dobrodružstvo... My sme z kresťanstva urobili čosi komplikované, nečasové a kyslé... Boh je však večne mladý a potrebuje mladosť ktorá vyžaruje jeho temperament a humor: Lisieux je veľmi aktuálne. “I preto svätý Ján Pavol II. predstavil sv. Teréziu ako vynikajúci vzor a sprievodkyňu na ceste kresťana tretieho tisícročia.Titul je novým vydaním knihy Veľká malá Terézia z roku 2014.

Skladom

4,27 €

Veľká malá Terézia
Veľká malá Terézia

Veronika Katarína Barátová

Štyridsať krátkych zastavení nad slovami sv. Terézie z Lisieux, ktoré odzrkadľujú jej postupne dozrievajúci pohľad na život, ktorý už od detstva vyžaroval akúsi dynamiku pozemského života a večnosti, „už áno a ešte nie“ plnosti kresťanského života. Takto Terézia poukazuje na to, čo je v ľudskom živote podstatné a nepomíňajúce sa.Titul vyšiel v novom vydaní: Veľká malá Terézia (2016).

Vypredané

3,90 €

Není anděl jako anděl
Není anděl jako anděl

Veronika Katarína Barátová

V poslednej dobe akoby náš svet, plný neistoty, existenciálnej úzkosti, vnútornej prázdnoty a beznádeje chcel skrásnieť. Svet zaplavili anjeli. Nepreberné množstvo publikácií sa venuje anjelskému fenoménu a prebúdza v čitateľovi túžbu po zážitku. Sú však mnohé anjelské terapie, vykladanie anjelských kariet, zjavovania sa anjelov a rôzne formy komunikácie s nimi v súlade s kresťanskou vierou?Táto knižka ponúka čitateľovi pomoc pri rozlišovaní anjelov vo svetle Písma a katolíckeho učenia. Čo najjednoduchším spôsobom poskytuje dostatočný náhľad do danej problematiky a v súvislosti s tým reaguje na aktuálne bestsellery na knižnom trhu. Čitateľom môže poslúžiť ako orientačné body, pretože skrátka vo svetle kresťanskej tradície "Není anděl jako anděl".

Vypredané

5,72 €

Boží vůle: bludiště nebo cesta?
Boží vůle: bludiště nebo cesta?

Veronika Katarína Barátová

Titul vyšiel aj v slovenčine: Božia vôľa - bludisko, alebo cesta (2017).Je Boží vůlí, že člověk trpí? Jestliže Bůh nezpůsobuje utrpení, proč ho dopouští? Má pro náš život předem určený plán? Je Boží vůle čitelná v každé životní situaci? Chce Bůh všechno, co se nám v životě stane? Jak rozpoznat Boží vůli v životních rozhodnutích? Co když se spleteme a Boží vůli nerozpoznáme?Podobné otázky si kladou mnozí křesťané, kteří chtějí žít s Bohem. Zaslouží si naší pozornost, protože odpovědi na ně formují náš pohled na Boha, na život s ním a na život obecně.

Vypredané

5,82 €

Velká malá Terezie
Velká malá Terezie

Veronika Katarína Barátová

Předkládanou knížečku tvoří krátká zamyšlení nad vlastními slovy svaté Terezie z Lisieux (1873–1897), jíž od dětství fascinovala dynamika vztahu pozemského života a věčnosti, „už ano, a ještě ne“ plnosti křesťanského života.„Terezie ukazuje, jak napínavé a okouzlující je žít v důvěrném vztahu s Bohem. Všechno v ní hoří plamenem: láskou k Bohu, k bližnímu, k církvi, ke světu… Milovat Boha a s Bohem milovat svět se jí jeví jako to nejlepší dobrodružství. My jsme z křesťanství učinili cosi komplikovaného, kyselého, obtížného a nečasového…Bůh je věčně mladý a potřebuje mládí, které vyzařuje jeho temperament a humor. Lisieux je velmi aktuální.“ (Hans Urs von Balthasar)Th.Lic. Veronika Katarína Barátová (*1959)/ pochází ze Slovenska, původně vystudovala VUT v Brně. Od roku 1990 je členkou Komunity Blahoslavenství, nyní žije v Dolanech u Olomouce. Teologii studovala v Olomouci a na Teresianu v Římě. Věnuje se formaci členů komunity, vede duchovní obnovy a semináře na různá témata duchovního života.Titul vyšiel aj v slovenskom vydaní: Veľká malá Terézia (2016).

Vypredané

4,37 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Radoslav, 28.1.2024

odporucam

userAvatar

Radovan, 26.1.2024

Nadherná knižka hlavne pre mladých.

userAvatar

Pavol, 23.1.2024

doporučujem

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk