Bl. Carlo Acutis

Bl. Carlo Acutis

(9 produktov)

Blahoslavený Carlo Acutis je mladý taliansky laik, ktorý je známy svojou úctou k Eucharistii a počít...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Eucharistické zázraky vo svete
Eucharistické zázraky vo svete

Carlo Acutis

Počnúc Talianskom prejdeme celý svet, aby sme spoznali tajomné znamenia, ktorými chcel Ježiš potvrdiť svoju skutočnú prítomnosť v Eucharistii. Od skorého stredoveku až po našu súčasnosť. Slovami premenenia: "Toto je moje telo", "Toto je moja krv", sa mení podstata chleba na Kristovo telo a podstata vína na jeho krv. Cieľom eucharistických zázrakov je poukázať na to, aby sme nehľadeli iba na vonkajší výzor (chlieb a víno), ale na podstatu; na skutočnosť, ktorou sú telo a krv nášho Pána Ježiša Krista.

Skladom

11,64 €

Carlo Acutis
Carlo Acutis

Umberto De Vanna

15 rokov priateľstva s Bohom. Krátky a svieži životopis nového blahoslaveného, ktorý ako pätnásťročný zomrel na leukémiu v povesti svätosti.V každej dobe žil niekto, koho neskôr história označila za div storočia. Nový blahoslavený Carlo Acutis je takýmto divom súčasnosti. Usmievavý mladík a počítačový nadšenec, ktorý sa stal známym pre svoj projekt dokumentácie Eucharistických zázrakov (2017). Chlapec usilujúci sa o svätosť. Pätnásťročný ako Dominik Savio – ale nie je to druhý Dominik. Zo zámožnej rodiny ako svätý František z Assisi a rovnako milujúci chudobu ako on – ale nie je to druhý František. Je to Carlo. Originál, nie kópia. Jeho život, choroba, smrť i to, ako oslovuje ľudí po celom svete, je eucharistickým zázrakom v pravom zmysle slova: to sa totiž môže stať s každým, kto sa cez Eucharistiu otvorí pôsobeniu živého Boha.„Všetci sa rodia ako originál, no mnohí zomierajú ako fotokópia.“ Carlo AcutisKniha je adresovaná dospievajúcim, ktorí sa môžu inšpirovať nevšedným kresťanským životom tohto mladého chlapca. Na konci každej kapitoly sú podnety na osobné zamyslenie alebo na prácu v mládežníckych skupinách.

Skladom

7,66 €

Záložka: blahoslavený Carlo Acutis - litánie
Záložka: blahoslavený Carlo Acutis - litánie

Otvárací obrázok a zároveň záložka s litániami k blahoslavenému Carlovi Acutisovi.„Boh pre každého z nás napísal jedinečný a neopakovateľný príbeh, ale nechal nám slobodu napísať mu záver.“ (Carlo Acutis)Rozmer: 18,5 x 7 cm.

Skladom

0,24 €

Posledné kusy
Ruženec: blahoslavený Carlo Acutis
Ruženec: blahoslavený Carlo Acutis

RE5103-B. Drevený ruženec tmavomodrej farby na šnúrke so zrnkami priemeru 8 mm. Na začiatku ruženca sa nachádza drevený kríž s epoxidovou nálepkou (Pán Ježiš na kríži) a na rozpätí ruženca je drevený medailón s obrázkom blahoslaveného Carla Acutisa. Ruženec je dlhý cca 42,5 cm.

Skladom

6,98 €

Záložka: Litánie k blahoslavenému Carlovi Acutisovi
Záložka: Litánie k blahoslavenému Carlovi Acutisovi

Otvárací obrázok a zároveň záložka s litániami k blahoslavenému Carlovi Acutisovi.„Eucharistia je moja diaľnica do neba.“ (Carlo Acutis)Rozmer: 18,5 x 7 cm.

Skladom

0,24 €

Novéna s bl. Carlem Acutisem
Novéna s bl. Carlem Acutisem

Kateřina Lachmanová

Následující novéna neboli devítidenní modlitba, při níž prosíme bl. Carla Acutise o přímluvu u Boha, je postavena na některých jeho krátkých, zato však „výživných“ výrocích. Může být použita jako mini duchovní obnova, ať už individuálně nebo ve společenství, ale také jako prosba o světlo a pomoc v nesnázích, případně jako přímluvná modlitba za druhé: za obrácení našich blízkých – sourozenců či kamarádů, rodičů, vlastních dětí nebo kmotřenců, za uzdravení vztahů v rodině, za těžce nemocné, za lidi v závislostech atp.

Skladom

1,75 €

Posledné kusy
Citát na dreve: Ruženec je najkratší...
Citát na dreve: Ruženec je najkratší...

221. Citát na dreve: „Ruženec je najkratší rebrík, ktorým sa možno dostať do neba.“ (Carlo Acutis)Rozmer: 19,5 x 12,5 x 0,38 cm.

Skladom

5,82 €

Blahoslavený Carlo Acutis
Blahoslavený Carlo Acutis

Nicola Gori

Italský teenager, který zemřel v roce 2006 ve věku patnácti let, působí doslova jako zjevení. Na první pohled normální kluk své doby, veselý a komunikativní, který rád jezdí na výlety, má své oblíbené pejsky, s nimiž natáčí zábavná videa, a velkou vášeň pro počítače. Ještě víc ale tíhne k Božím věcem. Prosadí si první svaté přijímání dřív, než bývá zvykem, a od té doby chodí denně na mši. „Eucharistie je moje autostráda do nebe,“ prohlásí Carlo později a je znát, že její význam chápe do velké hloubky. Evangelia zná skoro nazpaměť. Ze svých úspor se stará o řadu bezdomovců. Přirozeně se stává i misionářem ve svém okolí, pro Boha získává řadu svých vrstevníků i dospělých, včetně několika přátel hinduistů. Když se ptali jeho maminky, jak vůbec objevil víru, jestliže rodina byla prakticky nevěřící, paní Antonie bez obalu přiznala: „Určitě ne zásluhou nás rodičů, to klidně zveřejněte… Mě osobně Carlo zachránil. Byla jsem ve víře negramotná.“Takových je nás možná víc… Kéž nás tento „Boží influencer“ při četbě provází svou přímluvou, abychom svůj život dokázali prožít tak krásně a naplno jako on.

Skladom

9,22 €

Posledné kusy
Kľúčenka: Carlo Acutis, drevená - modrá
Kľúčenka: Carlo Acutis, drevená - modrá

CS012. Drevená kľúčenka modrej farby s obrázkom blahoslaveného Carla Acutisa na kovovom krúžku. Rozmer príveskovej časti je 3,5 x 3,5 cm.

Skladom

3,40 €

DVD: Carlo Acutis a jeho diaľnica do neba
DVD: Carlo Acutis a jeho diaľnica do neba

Amatérsky spracovaný životopis blahoslaveného Carla Acutisa v podaní detí, farníkov a pána farára z obce Dubová pri Modre.Čas: 90 min.

Vypredané

2,91 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Knihy som už kupovala na rôznych stránkach. Ale váš obchod je prehľadný, zaujala ma výhodná cena poštovného a prekvapivo extra rýchle doručenie.

Petra

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk