Bl. sestra Zdenka

Bl. sestra Zdenka

(12 produktov)

Obdobie komunizmu a prenasledovania kresťanov sa do slovenskej histórie zapísalo čiernym písmom. V ť...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Obrázok: Modlitba zdravotníka
Obrázok: Modlitba zdravotníka

Papierový obrázok blahoslavenej sestry Zdenky s modlitbou zdravotníka.„Keď sa s niekým stretnem, každý musí cítiť: Boh je tu!“ (sestra Zdenka)Rozmer: 7 x 11 cm.

Skladom

0,15 €

Modlitby blahoslavenej Zdenky
Modlitby blahoslavenej Zdenky

Mojmíra Hauptvoglová (ed.); Anna Kolková (ed.)

Kniha Modlitby blahoslavenej Zdenky obsahuje rozmanité modlitby s jedným spoločným cieľom: usilovať sa o dôverný rozhovor s Bohom. V duchu zachovaných modlitieb sestry Zdenky sa odvíja jej každodenný život. Sú najvýraznejším svedectvom o výške a hĺbke i dĺžke a šírke jej duše, nasmerovanej k nebu. Knižka vychádza v treťom nezmenenom vydaní.

Skladom

2,42 €

Obeta darovaného života
Obeta darovaného života

Sestra Zdenka Schelingová

Sestra Zdenka, rodným menom Cecília Schelingová sa narodila v roku 1916 na Orave. Keď mala 15 rokov vstúpila ako kandidátka do Kongregácie milosrdných sestier Svätého kríža. Tam v roku 1937 zložila prvé a v roku 1943 večné rehoľné sľuby. Počas otvoreného prenasledovania cirkvi si sestra Zdenka uvedomovala potrebu brániť cirkev. Nebála sa vyjadriť svoj odpor voči nespravodlivému násiliu a prinášala veľké obety pre trpiacu cirkev. Podieľala sa na príprave úteku väznených katolíckych kňazov. Po zatknutí ju držali vo väzbe, kde ju podrobili vyšetrovaniu, ktoré bolo spojené s bezohľadným a krutým mučením. Sestra Zdenka zomrela zaopatrená sviatosťami vo veku nedožitých 39 rokov. Od roku 2014 je otvorený proces prípravy dokumentov pre svätorečenie bl. sestry Zdenky ako zástupkyne všetkých mučeníkov komunistického režimu v našej vlasti.Názov knihy Obeta darovaného života v plnosti vystihuje život sestry Zdenky, ktorá svoj život - dar od Boha, obetovala Bohu pre ľudí.

Skladom

3,40 €

Zdenka
Zdenka

Anton Habovštiak

V jeden zimný deň plný snehu sa do rodiny na Orave narodilo krásne, zdravé dievčatko - Cecília. Toto dievčatko žilo každodenným životom plným lásky k rodičom, súrodencom, ale najmä k Bohu. A práve láska k Bohu sprevádzala celý život Cecílie, ktorá pri vstupe do rehoľného rádu prijíma meno Zdenka. Zdenkin život nebol ľahký, no táto svätá žena ho žila s jednoduchosťou a oddanosťou ku Bohu a svojim blížnym, čo ju priviedlo až k blaženosti.Detským čitateľom Anton Habovštiak ponúka jedinečnú možnosť zoznámiť sa s prvou blahoslavenou na Slovensku, Zdenkou Schelingovou, prostredníctvom maľovaného príbehu, ktorý deťom núka žiť svätosť aj v ich životoch.

Skladom

6,69 €

Omaľovanka - Zdenkin príbeh
Omaľovanka - Zdenkin príbeh

Milosrdné sestry Svätého kríža

Vymaľuj si Zdenkin príbeh. Knižočka - omaľovánka s príbehom o sestre Zdenke Schellingovej.

Skladom

0,97 €

Za mrakmi je moje milované Slnko
Za mrakmi je moje milované Slnko

Anton Habovštiak

Blahoslavená sestra Zdenka - obeť lásky i násilia. Kniha doktora Antona Habovštiaka s názvom Za mrakmi je moje milované Slnko o blahoslavenej sestre Zdenke vychádza v šiestom vydaní pri príležitosti 20. výročia jej blahorečenia pápežom Jánom Pavlom II. (14. september 2003, Bratislava-Petržalka). Ide o podrobný životopis rehoľníčky - milosrdnej sestry Svätého kríža, ktorý sa začína jej narodením a detstvom, nevynecháva vstup do kongregácie sestier a oboznamuje nás aj s jej pôsobením ako zdravotnej sestry. Okrem toho sa v knihe dozvieme, že v čase komunistického režimu bola sestra Zdenka násilne väznená, kruto a bezohľadne týraná, čo viedlo k jej predčasnej mučeníckej smrti. Napriek všetkému, čo prežila, zostala hlboko zakorenená vo svojej viere - verná Kristovi. Šieste vydanie knihy je obohatené o informácie z procesu blahorečenia a obsahuje aj svedectvá o šírení jej úcty na Slovensku i v zahraničí, ako aj svedectvá ľudí, ktorých modlitby boli na Zdenkin príhovor vyslyšané. 209 strán textu a farebná obrazová príloha na konci knihy ponúka komplexný obraz o prvej blahoslavenej na Slovensku.

Skladom

9,70 €

Posledné kusy
Citát na dreve: Sväté prijímanie nás oblieka (kalich 3D)
Citát na dreve: Sväté prijímanie nás oblieka (kalich 3D)

Drevená dekorácia na postavenie - kalich s hostiou a ruky zopnuté k modlitbe. Na podstavci je uvedený citát Zdenky Schelingovej: Sväté prijímanie nás oblieka do Kristovho rúcha, ale za predpokladu, že zo seba zoblečieme starého človeka. Celkový rozmer dekorácie je 15 x 13,5 cm.

Skladom

8,73 €

Posledné kusy
Oltárik: Blahoslavená Zdenka Schelingová
Oltárik: Blahoslavená Zdenka Schelingová

3CM-12. Oltárik s podobizňou blahoslavenej sestry Zdenky a jej citátom: "Ježiš nechce veľké skutky, len oddanosť a lásku." Oltárik má rozmery 3,3 x 4,2 cm.

Skladom

0,97 €

Oltárik: Blahoslavená sestra Zdenka - tvár
Oltárik: Blahoslavená sestra Zdenka - tvár

5,5CM-14. Oltárik s obrázkom tváre blahoslavenej sestry Zdenky a jej citátom: "Ježiš nechce veľké skutky, len oddanosť a lásku." Oltárik má rozmery 5,5 x 8,5 cm.

Skladom

1,65 €

15 dní s bl. sestrami Máriou Teréziou, Ulrikou a Zdenkou
15 dní s bl. sestrami Máriou Teréziou, Ulrikou a Zdenkou

Sr. M. Benedicta Roggen

Modlíme sa s bl. Milosrdnými sestrami Sv. kríža. 15 dní s blahoslavenými Milosrdnými sestrami Svätého kríža ponúka duchovné putovanie s tromi sestrami tejto kongregácie: Máriou Teréziou Schererovou, Ulrikou Nischovou, Zdenkou Schelingovou. Každá z nich má osobitný duchovný profil, ale všetky tri spája podstata osoby zasvätenej Pánovi, ktorého stretáva v biednom človekovi.Matka Mária Terézia, prvá generálna predstavená, priniesla svojej rehoľnej rodine ducha jej zakladateľa otca Teodózia Florentiniho OFM cap. Blahoslavenú Sestru Ulriku, jednoduchú kuchárku, obdaril Pán mystickou milosťou.Sestra Zdenka zo slovenskej provincie kongregácie bola vystavená vyčíňaniu totalitného režimu, ktorý ju priviedol k svedectvu mučeníctva.Denná modlitba s každou z týchto troch blahoslavených sestier nám môže pomôcť stretnúť Pána v našich každodenných skúškach.

Skladom

3,88 €

Oltárik: Blahoslavená sestra Zdenka - tvár
Oltárik: Blahoslavená sestra Zdenka - tvár

4CM-08. Oltárik s obrázkom tváre blahoslavenej sestry Zdenky a jej citátom: "Ježiš nechce veľké skutky, len oddanosť a lásku." Oltárik má rozmery 4 x 6 cm.

Skladom

1,36 €

Posledné kusy
Obraz na dreve: blahoslavená Zdenka (30x20)
Obraz na dreve: blahoslavená Zdenka (30x20)

Obraz na dreve s motívom blahoslavenej sestry Zdenky Schelingovej. Ide o reprodukcia obrazu nalepeného na drevenom podklade s rozmermi 29 x 20,5 cm.

Skladom

7,76 €

Usmievaj sa!
Usmievaj sa!

Myšlienky blahoslavenej Zdenky. Táto knižka nám odkrýva jej duševnú veľkosť a jedinečnosť, jej ideál svätosti, po ktorom túžila do konca svojho života, jej lásku k Bohu a blížnym. Nech sú pre vás zdrojom povzbudenia v raste osobnej svätosti.

Vypredané

3,88 €

Blahoslavená Zdenka (kniha + CD)
Blahoslavená Zdenka (kniha + CD)

Martin Majda

plnofarebná spomienková kniha. V tomto roku viery si my Milosrdné sestry Svätého kríža i všetci ctitelia blahoslavenej Zdenky s osobitnou vďakou pripomíname 10. výročie návštevy nášho milovaného, dnes už tiež blahoslaveného, Jána Pavla II., ktorý nám pri tejto návšteve, na sviatok Povýšenia Svätého kríža - 14. septembra 2003, našu spolusestru Zdenku Schelingovú zapísal do zoznamu blahoslavených.Úcta k blahoslavenej Zdenke sa veľmi šíri ako u nás na Slovensku, tak aj v zahraničí. Sme vďačné za účinkovanie Božej milosti v živote a svedectve viery sr. Zdenky i za láskyplné Božie pôsobenie v mnohých ľudských životoch, ktoré aj v tejto spomienkovej publikácii vydávajú svoje svedectvá o obsiahnutí Božej pomoci na príhovor tejto slovenskej blahoslavenej, ktorá svojim mocným príhovorom u Pána i svojim milým úsmevom pôsobí už v mnohých končinách sveta.Zostavovateľovi a vydavateľovi ďakujeme za každú iniciatívu i úsilie vydať túto spomienkovú publikáciu pri príležitosti 10. výročia blahorečenia sr. Zdenky Schelingovej a všetkým čitateľom prajeme a vyprosujeme, aby vo všetkých udalostiach ich života, tak ako u sr. Zdenky zažiarila istota, že „za mrakmi je ich milované Slnko.“CD obsahuje piesne, list rodičom a blahorečenie a homíliu Jána Pavla II.

Vypredané

1,94 €

O sestre Zdenke
O sestre Zdenke

Margaréta Kolníková

Príbeh pre deti o sestre Zdenke Schelingovej: Ako bola Ciľka maláAko sa Ciľka zaľúbilaAko sa z Ciľky stala sestra ZdenkaAko sa sestra Zdenka rozhodla zachraňovať kňazovAko bola sestra Zdenka veľmi statočnáAké to bolo za mrežamiAko sestra Zdenka stretla pani HelenkuAko sestra Zdenka odišla do neba

Vypredané

2,42 €

Krížová cesta s blahoslavenou Zdenkou
Krížová cesta s blahoslavenou Zdenkou

Meditácie a modlitby sestry Zdenky.

Vypredané

0,81 €

Krížová cesta Ježiša Krista a blahoslavenej Zdenky Schelingovej
Krížová cesta Ježiša Krista a blahoslavenej Zdenky Schelingovej

Klára Trháčová (ed.)

Ilustrovaná pobožnosť Krížovej cesty Ježiša Krista a blahoslavenej Zdenky Schelingovej. Produkt je dostupný s hnedou obálkou (prvá fotka).

Vypredané

0,97 €

Za mrakmi je moje milované slnko
Za mrakmi je moje milované slnko

Anton Habovštiak

Blahoslavená sestra Zdenka - obeť lásky i násilia. Táto kniha je najúplnejší doposiaľ publikovaným životopisom sestry Zdenky. Jej autorom je Zdenkin rodák z Krivej, Anton Habovštiak, ktorý vypovedal aj ako svedok v beatifikačnej kauze.4. doplnené a spresnené vydanie je bohatšie o ďalšie skutočnosti, ktoré sa objavili pri skúmaní dokumentov a svedectiev práve počas procesu blahorečenia.Niektoré údaje sú opravené a spresnené, takže čitatelia získajú ucelený a plastický obraz o celom krátkom, dramatickom živote tejto svätice.

Vypredané

6,21 €

Meditácie a modlitby sestry Zdenky
Meditácie a modlitby sestry Zdenky

Anton Habovštiak

Práve prednedávnom sa proces jej blahorečenia na úrovni diecézy zavŕšil. Z jej života a smrti sa zdá, akoby Ježiš do posledného slova vyslyšal jej najhlbšie túžby trpieť pre neho. Priezračná láska a priepastná pokora, ktorými sú presiaknuté Meditácie a modlitby sestry Zdenky naznačujú prečo táto čistá duša musela toľko vytrpieť.Sestru Zdenku, pôvodom z Oravy roku 1952 zatkla komunistická tajná polícia. Viac ako tri roky ju neľudsky mučili. Keď už dohasínala svieca jej života, konečne sa dočkala prepustenia na slobodu, aby sa o tri mesiace neskôr stretla so svojím očakávaným ženíchom vo svetle večnosti. Kňaz, ktorý bol pri jej smrteľnom lôžku, o nej len povedal: "Takto pripravený by som si prial zomrieť."

Vypredané

5,43 €

Modlitby blahoslavenej Zdenky
Modlitby blahoslavenej Zdenky

Zdenka Schellingová

Ide o súbor vlastných modlitieb, ktoré blahoslavená Zdenka zostavila z modlitebných knižiek. Rozvádza ich a dopĺňa o vlastné myšlienky. Z tematického hľadiska sú rozmanité. Majú však spoločný cieľ: usilovať sa o dôverný rozhovor s Bohom. Knižka vychádza v praktickom vreckovom vydaní.

Vypredané

3,88 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Mária, pred 2 dňami

Spokojna

userAvatar

Karol, pred 4 dňami

Ďakujeme za výbornú knižku a tisíckrát +++++++++ pre Zachej.sk

userAvatar

Alžbeta, pred týždňom

Pre nás jeden z najlepších internetových obchodov na Slovensku.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk