Podobenstvá

Podobenstvá

(4 produkty)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Jesus My English Teacher (Volume 1)
Jesus My English Teacher (Volume 1)

Miroslav Vančo

Publikácia Jesus My English Teacher, ktorej autorom je Miroslav Vančo, slúži ako ilustrovaná čítanka na praktizovanie angličtiny. Cieľovou skupinou sú žiaci 6.-9. ročníka Zš (prípadne aj starší študenti). Témou publikácie je dvanásť Ježišových podobenstiev.Učebnica má viacero prínosov, medzi ktoré patria:Dvojjazyčná výučba, vďaka ktorej môžete zdokonaliť angličtinu vášho dieťaťa. Paralelný preklad textu do slovenčiny umožňuje jeho správne porozumenie.Parafrázované texty špeciálne upravené pre detských čitateľov.Zjednodušená angličtina na úrovni A1 ideálna pre začiatočníkov, ktorí sa tak cudzí jazyk učia zábavne a najmä zmysluplne.Slovníček, ktorý podporuje rozvoj slovnej zásoby a porozumenie kontextu.Duchovný rozmer - čítanka sa zaoberá biblickými príbehmi Nového zákona.Publikácia je vhodná pre veriacich, ale aj neveriacich čitateľov.

Skladom

6,69 €

Posledné kusy
Podobenstvá
Podobenstvá

John MacArthur

Ježišove príbehy odhaľujúce tajomstvá nebeského kráľovstva. Ježiš používal podobenstvá z dvoch dôvodov: ukrývali pravdu pred samospravodlivými a samoľúbymi ľuďmi, ktorí sa považovali za príliš sofistikovaných na to, aby sa od Ježiša mohli vôbec niečo naučiť. Tie isté podobenstvá zároveň odkrývali pravdu dychtivým dušiam - dušiam hladným a smädným po spravodlivosti. No Ježiš nikdy svojich poslucháčov úmyselne nezavádzal - vždy hovoril jasne a priamo. Presne vedel, čo má na mysli a chcel, aby to vedeli aj jeho poslucháči. Nie všetci však pochopili jeho učenie.John MacArthur, uznávaný biblický komentátor, vykladač a autor knihy Podobenstvá, sa celý svoj život venuje vykladaniu Božieho slova. Snaží sa kresťanom pomôcť, aby porozumeli základným lekciám, ktoré Ježiš vyučoval svoj ľud prostredníctvom krátkych, no azda najznámejších a najvplyvnejších príbehov, aké svet pozná.

Skladom

12,80 €

O márnotratnom otcovi
O márnotratnom otcovi

Angelo Scarano

Podobenstvo o márnotratnom synovi, ktoré je dokonalým vyobrazením Božieho milosrdenstva, pozná asi každý. Ale čo podobenstvo o márnotratnom Otcovi? Márnotratný človek je ten, kto veľmi rád utráca majetok či iné hodnoty. Márnotratný bol syn, ktorý utrácal otcov majetok, až kým neprišiel o všetko. Ale čo jeho Otec? Dal synovi polovicu toho, čo mal a aj napriek tomu, že to rýchlo premrhal, prijíma ho a dáva mu ešte viac ako si zaslúžil. Nemíňa Otec len-tak márnotratne svoju lásku?Biblista Angelo Scarano ponúka výklad dobre známeho podobenstva so zameraním na Boha, ktorý dáva lásku plným priehrštím všetkým Jeho synom.V útlej knihe nájdete bohaté myšlienky a povzbudenia. Kniha je vhodná pre "mladších" Božích synov, ktorí utekajú od Boha, ako aj pre "starších" Božích synov, ktorí napriek Božej láske sa uzavreli sami do seba.

Skladom

9,60 €

Posledné kusy
Dobrý manažér
Dobrý manažér

Anton Šuljič

Anton Šuljić je chorvátsky katolícky kňaz, ktorý je činný v médiách. Kniha obsahuje jeho príhovory, ktoré odzneli v chorvátskom rozhlase. V krátkych textoch kladie otázky, odpovedá, uvažuje, rozpráva svoje skúsenosti, prezrádza svoje myšlienky… Pritom nenápadne pranieruje neduhy súčastnosti, neostáva však len pri kritike, nachádza z nich východiská. Ježišove podobenstvá transformuje do obrazov dnešných čias, a tým ich robí zrozumiteľnými a aktuálnymi pre dnešného uponáhľaného človeka.

Skladom

3,88 €

CD: Tajemství Božího království
CD: Tajemství Božího království

Vojtěch Kodet

Vám je dáno znát tajemství Božího království – 32:50 Výklady podobenství:O rozsévači – 33:06O světle – 33:15O hořčičném zrnku, o kvasu – 32:04O pleveli mezi pšenicí – 33:56O pokladu, o perle, o síti, o hospodáři – 33:45O dělnících na vinici – 33:05O nepoctivém správci – 28:40O svatební hostině – 33:57O deseti družičkách – 33:10O hřivnách – 35:20O posledním soudu – 32:40Celkový čas: 6 hod. 36 min.

Vypredané

5,72 €

Mária, úsmev Boží
Mária, úsmev Boží

Etienne Richer

Autor nás prístupnou formou uvádza do veľmi dôverného priateľstva s Máriou pomocou originálneho a zaujímavého textu podobenstva o desiatich pannách.

Vypredané

0,90 €

A učil je v podobenstvích
A učil je v podobenstvích

Jozef Imbach

Ježíšovy obrazné příběhy o životě z víry. Literární útvar podobenství měl dlouholetou tradici už v hebrejském starozákonním písemnictví. Znalci zákona jej užívali pro názorné objasnění své nauky. Jinak tomu však bylo u Ježíše. Podobenství jsou u něho bezprostřední součástí jeho poselství.Oslovuje jimi konkrétního člověka a učí jej vidět život v Boží přítomnosti. Ježíš nikdy nepředkládal učedníkům abstraktní teologii. Obraznost příběhu a hloubka poetického vidění jeho podobenství tak promlouvají k posluchačům i po staletích mocněji, než by to dokázaly pouhé abstraktní poučky. V této knize to její autor potvrzuje i ozvěnou Ježíšovy zvěsti v tvorbě velkých literárních osobností, k nimž patří mj. F. M. Dostojevskij, L. N. Tolstoj, A. Moravia nebo I. B. Singer.

Vypredané

10,19 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Ľubica , pred 2 dňami

Veľmi sme spokojní s kvalitou tovaru a rýchlosť dodania.

userAvatar

Hanka, pred 2 dňami

Som spokojná

userAvatar

Michael, pred 2 dňami

Kromě knih nabízí zároveň mnoho jiných předmětů s křesťanskou tematikou, které kupuji jako dárky.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk