Sv. Bernadeta • Zachej.sk
Sv. Bernadeta

Sv. Bernadeta

(4 produkty)

Sv. Bernadeta, krstným menom Mária Bernarda, sa narodila v Lurdoch vo Francúzsku v roku 1844 do veľm...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Bernadeta
Bernadeta

Marie-Thérése Fischer

Nemusíme byť krásni, bohatí, inteligentní a slávni, aby sme sa páčili Bohu. Bernadeta bola chudobná a v škole sa jej nedarilo veľmi dobre. Mnohí ľudia si Bernadetu a jej rodinu nevážili pre biedu, v ktorej žili. Napriek tomu si Panna Mária vybrala práve ju, aby prehovorila v Lurdoch. Mala totiž jednoduché srdce a milovala Pána. Aj ty, či dievča, alebo chlapec, nech si akýkoľvek, pre Boha si nekonečne dôležitý. "V krásnom Pyrenejskom pohorí vyviera veľa prameňov a do údolí stekajú mnohé potoky a riečky. V jednom z nich leží svetoznáme malé mesto Lurdy. Ročne ho navštívi viac ako šesť miliónov pútnikov. Prichádzajú sem kvôli prameňu, ktorý Panna Mária ukázala mladému dievčaťu z Lúrd – Bernadete. Povedala jej: „Pite z prameňa a umývajte sa v ňom."A to ľudia skutočne už 150 rokov robia. Prichádzajú sem z celého sveta, aby tu hľadali uzdravenie. Mnohí chorí sa uzdravili. Cirkev dnes uznáva šesťdesiatšesť zázračných uzdravení. Voda z prameňa však hojí aj zranenia duše. Nespočetné zástupy pútnikov tu našli pokoj a zmierenie s Bohom i s ľuďmi. Lurdy sú žriedlom milostí. To o nich povedal aj pápež Ján Pavol II. : „Lurdy sú prameňom, v ktorom je duša čistá alebo sa čistou opäť stane. "Krásny kreslený príbeh života Bernadety Soubirousovej a jej zjavení nech každému čitateľovi ukáže, ako veľmi nás milujú Boh i Matka jeho syna, Panna Mária. V roku 150. výročia zjavenia Panny Márie v Lurdoch."

Skladom

3,86 €

Posledné kusy
Pieseň o Bernadete
Pieseň o Bernadete

Franz Werfel

Pieseň o Bernadete je najúspešnejší román Franza Werfela a zaraďuje sa do klenotnice svetovej literatúry. Román je napísaný podľa skutočnej udalosti. Autor verne a príťažlivo približuje čitateľovi celú atmosféru v Lurdoch, celý začiatok a priebeh zjavení.Chudobnému dievčaťu z pyrenejského údolia Bernadete Soubirousovej sa zjaví pri massabiellskej jaskyni Pani, ktorá ju poverí určitým poslaním. Kým sa uskutoční, musí Bernadeta zniesť veľa príkoria. Zvíťazí však jej nezlomená viera, ktorá spolu s čistotou jej srdca presvedčí cirkevné i svetské vrchnosti, ktoré nakoniec uznajú zjavenia Panny Márie za pravé a vytrysknutý prameň vody za zázračne uzdravujúci. Nenechajte si ujsť úžasný čitateľský zážitok!

Skladom

11,64 €

Audiokniha
Audiokniha: Píseň o Bernadettě
Audiokniha: Píseň o Bernadettě

Franz Werfel

Slavné dílo Franze Werfela (1890-1945) poutavě vypráví o životě sv. Bernadetty Soubirousové, chudobného a prostého děvčátka z podpyrenejských Lurd. Autor psal tento působivý a vypravěčsky barevný román v době, kdy se mu podařilo uprchnout z okupované Francie, coby výraz vděčnosti za svoji záchranu. Werfelova Bernadetta je nejen oslavou velkého příběhu, vázaného na nejznámější poutní místo na světě, ale především svědectvím o Boží lásce, která mnohdy působí mimo všechny lidské i církevní zákony. Audioknihu přinášíme ve stále aktuálním mistrovském překladu Jitky Fučíkové a v citllivém podání herečky a moderátorky Kateřiny Rýznarové.

Ihneď na stiahnutie
-15%

18,05 €

Magnetka: Panna Mária Lurdská
Magnetka: Panna Mária Lurdská

Z002. Magnetka s rozmerom 8 x 5,4 cm, ktorá znázorňuje Pannu Máriu Lurdskú a svätú Bernadetu.

Skladom

1,16 €

Život svaté Bernadety
Život svaté Bernadety

René Laurentin

2.vydání. Dne 16. dubna 1879 umírala v klášteře svatého Gildarda v Nevers sestra Marie Bernarda Soubirousová. Tato kniha vypráví příběh jejího života. Za toto dílo vděčíme jednomu z nejlepších současných znalců historie Lurd. Otec René Laurentin věnoval asi dvacet svazků vědeckému studiu událostí, které se zde odehrály. Na stránkách tohoto spisu dal k dispozici všechno bohatství a všechnu závažnost této dokumentace. V jeho vyprávění není žádná romantika. Jména, fakta a rozhovory jsou až úzkostlivě vybrány z dokladů, které autor kriticky prostudoval, takže jsou vyloučeny jakékoli výmysly. Zkrátka, kniha zaslouží, aby byla čtena, neboť se v ní setkáváme s pravou Bernadetou, s jejím skutečným jednáním a s jejími slovy,a její život může být pro nás poučný.

Vypredané

10,19 €

Píseň o Bernadettě
Píseň o Bernadettě

Franz Werfel

Werflova Píseň o Bernadettě, je vlastně dokumentární román, který na základě faktů vypravuje o životě Bernadetty Soubirousové, chudobného a neduživého děvčátka z pyrenejského podhůří. Autor jej napsal r. 1941, krátce poté, co se mu podařilo uprchnout před hitlerovským nacismem z okupované Francie. O pohnutkách, které ho k tomu vedly, říká: ,,V červenci roku 1940 jsem ve chvíli velké tísně slíbil před jeskyní v Lurdech, že vyváznu-li z nebezpečí a bude-li mi dopřáno dospět k spásnému pobřeží Ameriky, zazpívám Píseň o Bernadettě, a to dříve než se pustím do nějaké jiné práce...“

Vypredané

16,48 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Už mi tie knihy prišli. Ďakujem za promptné vybavenie a dobrú spoluprácu.

Michal

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk