Sv. Filip Neri • Zachej.sk
Sv. Filip Neri

Sv. Filip Neri

(3 produkty)

Patrónom humoristov je práve sv. Filip Neri, ktorý vynikal radosťou a veselosťou. Narodil sa v čase ...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Sv. Filip Neri
Sv. Filip Neri

Louise Camusová

Svätý Filip Neri je už stáročia uctievaný svätec na celom svete. Narodil sa rok 1515 vo Florencii. Študoval v Ríme filozofiu a teológiu, stal sa kňazom. Žil v Ríme, kde zasvätil svoj život službe opusteným deťom i mládeži, staral sa o chorých a chudobných pútnikov; pre nich založil v roku 1548 Bratstvo Najsvätejšej Trojice.Neskôr, v roku 1564 založil Oratórium - kongregáciu kňazov a laikov, ktorá má svojich nasledovníkov dodnes aj na Slovensku. Bol známy svojim vtipom, humorom a veselosťou. Zomrel v Ríme v roku 1595. Bol vyhlásený za patróna Ríma a detí."Buďte dobrí, ak môžete." Sv. Filip Neri

Skladom

2,91 €

Novéna radosti k sv. Filipovi Nerimu
Novéna radosti k sv. Filipovi Nerimu

Soňa Vancáková

Sv. Filip Neri - svätec radosti - nám ukazuje, že aj napriek ťažkostiam a problémom je možné žiť radostne. Svojou pokorou a veselosťou je pre nás vzorom v rôznych životných situáciách. Filipova radosť bola zakorenená v Bohu, preto ju žiadna udalosť nemohla zničiť.Filip nám ukazuje láskavý, radostný a príťažlivý život, otvorený Duchu Svätému.Brožúrka je popretkávaná myšlienkami sv. Filipa a krátkymi zamysleniami. Súčasťou novény sú litánie k sv. Filipovi Nerimu."Nestraťme zmysel pre humor; prosím vás," pápež František

Skladom

1,84 €

Záložka: Sv. Filip Neri + litánie
Záložka: Sv. Filip Neri + litánie

Obojstranná záložka: z jednej strany je portrét sv. Filipa Neriho s krátkym životopisom, z druhej strany je Litánie k sv. Filipovi Nerimu.

Skladom

0,10 €

Filip Neri - životopis
Filip Neri - životopis

Antonio Cistellini

Stručné dejiny veľkého života. Filipa považovali za veľkého duchovného. Videli ho, že sa ustavične modlí, najmä keď bol sám. Vždy mal v ruke ruženec. Okrem toho bolo známe, že Boh ho obdaril výnimočnými charizmami – extázou, levitáciou (najmä počas slávenia svätej omše), rozlišovaním ducha, s istotou dokázal predpovedať budúce udalosti, dokázal vidieť tajomstvá ukryté v srdciach, zázračne uzdravoval chorých. Jestvuje množstvo vierohodných svedectiev, ktoré boli súčasťou dokumentácie v procese kanonizácie. Tento aspekt jeho osobnosti prispel k šíreniu jeho popularity a čoraz viac ľudí ho vyhľadávalo ako uznávaného duchovného vodcu. Bolo vydaných už niekoľko životopisov svätého Filipa. Tento je však z pera veľkého človeka, ktorý otca Filipa a jeho dielo veľmi miloval.

Vypredané

7,66 €

Deti svetla
Deti svetla

Wilhelm Hünermann

Z mladosti veľkých svätcov. Wilhelm Hünermann predstavuje vo svojej knihe Deti svetla svätice a svätcov netradičným spôsobom: zameriava sa na ich detstvo a mladosť. Opisuje situácie, keď sa rozhodovali pre Boha, pre nezištnú službu blížnym. Nebolo to ľahké ani priamočiare, ako by sa nám mohlo zdať, keď už poznáme celý ich život. A práve preto môžu byť pre nás, hlavne mladých ľudí, navigátormi na ceste hľadania zmyslu života. Ich životy sú tiež dôkazom toho, že každý človek, ak chce a hľadá, nájde svoju cestu k Bohu. V knihe nájdete medailóny týchto svätcov: sv. Monika, sv. Benedikt z Nursie, sv. Otília, sv. Ansgar, sv. Hildegarda z Bingenu, sv. František z Assisi, sv. Alžbeta Durínska, sv. František Xaverský, sv. Filip Neri, sv. Kamil de Lellis, sv. Alojz Gonzaga, sv. Ján Bosco, sv. Terézia od Dieťaťa Ježiša a Sv. Tváre, sv. Mária Goretti.

Vypredané

7,28 €

Filip Neri
Filip Neri

Paul Türks

Nakažlivá radost. V tomto poutavém životopise, čerpajícím z velkého množství pramenů, před námi znovu ožívá plastický obraz temperamentního a vtipného člověka – Filipa Neriho (1515–1595). Jeho současníci na něm milovali to, co na něm fascinuje i nás: byl nekonvenční, veselý a velmi komunikativní, především ale dokázal neotřelým a přitažlivým způsobem přivádět lidi k víře. Filip Neri je jedním z nejznámějších a možná i nejsympatič­tějších světců západní církve. Bývá nazýván Božím šprýmařem nebo mystikem v šatu blázna. Bůh i svět pro něj byli radostí, kolovalo o něm mnoho anekdot a také sám měl velký smysl pro humor. Žil v bouřlivé a přelomové době nástupu protestantismu, ale i reformních proudů uvnitř katolické církve.Byl současníkem velkých světců – Ignáce z Loyoly, Terezie z Avily, Jana od Kříže, Karla Boromejského. Dlouho si myslel, že zůstane laikem a bude působit zejména mezi římskou mládeží, později se však nechal vysvětit na kněze. Byl vyhledávaným zpovědníkem a mužem hluboké kontemplativní modlitby. V jeho oratoři se shromažďovala směsice nejrůznějších osob, od církevních hodnostářů po ševcovské učně a bezdomovce. Už za svého života byl pokládán za apoštola Říma a dnes patří k hlavním patronům Itálie.

Vypredané

8,54 €

Novéna ke sv. Filipu Nerimu
Novéna ke sv. Filipu Nerimu

John Henry Newman

„Setkání dvou svatých“ – brožurka vedle novény obsahuje také litanie a modlitby ke sv. Filipu Nerimu z pera bl. Johna Henryho Newmana, s úvodem představujícím oba světce.Brožúra Novéna ke sv. Filipu Nerimu je sbírkou zamyšlení nad životem sv. Filipa Neriho a modliteb k němu od bl. Johna Henryho kardinála Newmana, doplněná o životopisy obou světců.

Vypredané

1,46 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Knihy, ktoré som hľadala, som našla práve u vás. Veľmi sa mi páčila informovanosť o mojej objednávke a rýchla vybavenosť. Jednoducho výborná spolupráca. Už sa teším na ďalší nákup :)

Viera

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk