Sv. Filip Neri

Sv. Filip Neri

(2 produkty)

Patrónom humoristov je práve sv. Filip Neri, ktorý vynikal radosťou a veselosťou. Narodil sa v čase ...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Sv. Filip Neri
Sv. Filip Neri

Louise Camusová

Svätý Filip Neri je už stáročia uctievaný svätec na celom svete. Narodil sa rok 1515 vo Florencii. Študoval v Ríme filozofiu a teológiu, stal sa kňazom. Žil v Ríme, kde zasvätil svoj život službe opusteným deťom i mládeži, staral sa o chorých a chudobných pútnikov; pre nich založil v roku 1548 Bratstvo Najsvätejšej Trojice.Neskôr, v roku 1564 založil Oratórium - kongregáciu kňazov a laikov, ktorá má svojich nasledovníkov dodnes aj na Slovensku. Bol známy svojim vtipom, humorom a veselosťou. Zomrel v Ríme v roku 1595. Bol vyhlásený za patróna Ríma a detí."Buďte dobrí, ak môžete." Sv. Filip Neri

Skladom

2,91 €

Novéna radosti k sv. Filipovi Nerimu
Novéna radosti k sv. Filipovi Nerimu

Soňa Vancáková

Pravá radosť je tá, ktorá pochádza od Boha. To vedel aj svätý Filip Neri, patrón humoristov, ktorý svoj život prežil radostne a s otvoreným srdcom pre Boha aj napriek starostiam a ťažkostiam, ktoré mal. Soňa Vancáková, autorka tejto brožúrky, ponúka svojim čitateľom modlitbu, zamyslenie a myšlienky tohto usmievavého svätca.Hľadiac na jeho príklad vás aj táto Novéna radosti k svätému Filipovi Nerimu pozýva každý deň prežívať so svätým Filipom a s úsmevom na perách.

Skladom

1,84 €

Filip Neri - životopis
Filip Neri - životopis

Antonio Cistellini

Stručné dejiny veľkého života. V tejto pútavej životopisnej knihe Svätý Filip Neri pred nami znovu ožíva obraz temperamentného a vtipného človeka. Jeho súčasníci na ňom milovali to, čo na ňom fascinuje i nás. Bol nekonvenčný, veselý a veľmi komunikatívny, predovšetkým ale dokázal veľmi príťažlivým spôsobom privádzať ľudí k viere. Filip Nerije jedným z najznámejších a možno aj najsympatickejších svätcov v cirkvi. Nazýva sa aj Božím šašom alebo mystikom v šate blázna. Boh aj svet pre neho boli radosťou, kolovalo o ňom veľa anekdot a tiež on sám mal veľký zmysel pre humor. Žil v búrlivej a prelomovej dobe nástupu protestantizmu, ale aj reformných prúdoch vo vnútri katolíckej cirkvi. Bol súčasníkom veľkých svätcov – Ignáca z Loyoly, Terézie z Avily, Jána z Kríža, Karola Boromejského. Dlho si myslel, že zostane laikom a bude pôsobiť hlavne medzi rímskou mládežou, neskôr sa však nechal vysvätiť za kňaza. Bol vyhľadávaným spovedníkom a mužom hlbokej kontemplatívnej modlitby. V jeho oratóriu sa zhromažďovali najrôznejší ľudia – od cirkevných hodnostárov po obuvníckych učňov a bezdomovcov. Už za svojho života bol pokladaný za apoštola Ríma a dnes patrí k hlavným patrónom Talianska.

Vypredané

7,66 €

Deti svetla
Deti svetla

Wilhelm Hünermann

Z mladosti veľkých svätcov. Wilhelm Hünermann predstavuje vo svojej knihe Deti svetla svätice a svätcov netradičným spôsobom: zameriava sa na ich detstvo a mladosť. Opisuje situácie, keď sa rozhodovali pre Boha, pre nezištnú službu blížnym. Nebolo to ľahké ani priamočiare, ako by sa nám mohlo zdať, keď už poznáme celý ich život. A práve preto môžu byť pre nás, hlavne mladých ľudí, navigátormi na ceste hľadania zmyslu života. Ich životy sú tiež dôkazom toho, že každý človek, ak chce a hľadá, nájde svoju cestu k Bohu. V knihe nájdete medailóny týchto svätcov: sv. Monika, sv. Benedikt z Nursie, sv. Otília, sv. Ansgar, sv. Hildegarda z Bingenu, sv. František z Assisi, sv. Alžbeta Durínska, sv. František Xaverský, sv. Filip Neri, sv. Kamil de Lellis, sv. Alojz Gonzaga, sv. Ján Bosco, sv. Terézia od Dieťaťa Ježiša a Sv. Tváre, sv. Mária Goretti.

Vypredané

7,28 €

Filip Neri
Filip Neri

Paul Türks

Nakažlivá radost. V tomto poutavém životopise, čerpajícím z velkého množství pramenů, před námi znovu ožívá plastický obraz temperamentního a vtipného člověka – Filipa Neriho (1515–1595). Jeho současníci na něm milovali to, co na něm fascinuje i nás: byl nekonvenční, veselý a velmi komunikativní, především ale dokázal neotřelým a přitažlivým způsobem přivádět lidi k víře. Filip Neri je jedním z nejznámějších a možná i nejsympatič­tějších světců západní církve. Bývá nazýván Božím šprýmařem nebo mystikem v šatu blázna. Bůh i svět pro něj byli radostí, kolovalo o něm mnoho anekdot a také sám měl velký smysl pro humor. Žil v bouřlivé a přelomové době nástupu protestantismu, ale i reformních proudů uvnitř katolické církve.Byl současníkem velkých světců – Ignáce z Loyoly, Terezie z Avily, Jana od Kříže, Karla Boromejského. Dlouho si myslel, že zůstane laikem a bude působit zejména mezi římskou mládeží, později se však nechal vysvětit na kněze. Byl vyhledávaným zpovědníkem a mužem hluboké kontemplativní modlitby. V jeho oratoři se shromažďovala směsice nejrůznějších osob, od církevních hodnostářů po ševcovské učně a bezdomovce. Už za svého života byl pokládán za apoštola Říma a dnes patří k hlavním patronům Itálie.

Vypredané

8,54 €

Novéna ke sv. Filipu Nerimu
Novéna ke sv. Filipu Nerimu

John Henry Newman

„Setkání dvou svatých“ – brožurka vedle novény obsahuje také litanie a modlitby ke sv. Filipu Nerimu z pera bl. Johna Henryho Newmana, s úvodem představujícím oba světce.Brožúra Novéna ke sv. Filipu Nerimu je sbírkou zamyšlení nad životem sv. Filipa Neriho a modliteb k němu od bl. Johna Henryho kardinála Newmana, doplněná o životopisy obou světců.

Vypredané

1,46 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Katarína, pred 3 dňami

Precízne zabalené knihy, rýchle doručenie, možnosť platby na dobierku, záložka od Zacheja sa mi veľmi páči

userAvatar

Michaela, pred 4 dňami

Bývám spokojená s obchodem, vždy si tu vyberu něco, co mě zaujme:).

userAvatar

jela, pred 4 dňami

Rýchle dodanie, nádherné produkty. ODPORÚČAM!!!

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk