Sv. Filoména

Sv. Filoména

(37 produktov)

Sv. Filoména, dcéra svetla, žila v Ríme a zomrela okolo roku 302. O jej živote sa nedozvedáme veľa. ...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Svätá Filoména - Dcéra svetla
Svätá Filoména - Dcéra svetla

Marcela Macháčková (ed.)

život, posolstvo, zázraky, pobožnosti, novény, litánie. Svätá Filoména je mladá svätica, panna a mučeníca, z najrannejších dôb Cirkvi. Život a mučeníctvo sv. Filomény bolo opísané na základe zjavení rehoľnej sestry a nevysvetliteľných alegorických malieb, ktoré sa objavili na doskách vedľa oltára, kde sú umiestnené relikvie tejto svätice. Úcta k nej sa rýchlo rozšírila a podľa neoverených údajov sa pri relikviach stalo aj niekoľko zázrakov. Túto sväticu si osobitne uctieval aj sv. Ján Mária Vianney. V brožúrke Svätá Filoména - Dcéra svetla, ako znie preklad jej mena je opísaný život, posolstvo, zázraky, pobožnosti, novény a litánie k tejto mladej svätici, patrónke detí, mladých dievčat i tešiteľke zarmútených matiek, ktoré prosia o pomoc pre svoje deti.Odporúčame Vám sadu: Obrázok s ružencom sv. Filomény.

Skladom

2,13 €

Sada: ruženec svätej Filomény s modlitbou
Sada: ruženec svätej Filomény s modlitbou

Z024. Sada obsahuje obrázok s korunkou ku cti svätej Filomény a ruženec svätej Filomény. Ruženček má farebné zrnká, na začiatku sa nachádza obrázok tejto výnimočnej svätice vo farebnom prevedení zaliaty v epoxide. Viac o príbehu tejto mučenice sa môžete dočítať v knihe Tajomná sila svätej Filomény.

Skladom

2,42 €

Obrázok: Ruženec ku cti svätej Filomény (ružová)
Obrázok: Ruženec ku cti svätej Filomény (ružová)

Z024. Laminovaný obrázok s modlitbou ruženca k svätej Filoméne. Ruženec si môžete zakúpiť tu: Ruženec Svätej Filomény.Rozmer: 6,5 x 10 cm.Odporúčame Vám kompletnú sadu: Obrázok s ružencom sv. Filomény.

Skladom

0,15 €

Obrázok: Svätá Filoména
Obrázok: Svätá Filoména

416/241. Laminovaný obrázok s modlitbou k svätej Filoméne.Rozmer: 6,1 x 9,6 cm.

Skladom

0,19 €

Obrázok: Ruženec ku cti svätej Filomény (modrá)
Obrázok: Ruženec ku cti svätej Filomény (modrá)

Z010. Laminovaný obrázok s návodom na modlitbu ruženca ku cti svätej Filomény.Rozmer: 10 x 6,5 cm.Odporúčame vám knihu o tejto svätici: Tajomná sila svätej Filomény.

Skladom

0,15 €

Náramok: ruženec svätej Filomény
Náramok: ruženec svätej Filomény

BC1501. Náramok s ružencom svätej Filomény. Priemer náramku je cca: 5,5 cm. Je rozťahovací.Náramok nájdete aj v sade s modlitbou ruženca Sada: náramok s ružencom Sv. Filomény s modlitbou.

Skladom

2,23 €

Sada: náramok s ružencom sv. Filomény s modlitbou
Sada: náramok s ružencom sv. Filomény s modlitbou

Z024. Sada obsahuje náramok s ružencom svätej Filomény a obrázok s návodom ako sa tento ruženec modliť. Priemer náramku je cca: 5,5 cm. Je rozťahovací.

Skladom

2,42 €

Modlitebník ctiteľa svätej Filomény
Modlitebník ctiteľa svätej Filomény

Ľuboslav Hromják (ed.)

Už mnohí ľudia pocítili, aký mocný je príhovor svätej Filomény, panny a mučenice. Medzi jej veľkých ctiteľov patril svätý Ján Mária Vianney a aj ďalší svätci a blahoslavení. Modlitebník ctiteľa svätej Filomény je vytvorený tak, aby jej ctitelia mohli vykročiť s odvahou a odhodlaním so svätou Filoménou za Pannou Máriou a Pánom Ježišom do nebeskej vlasti.Ľuboslav Hromják, ktorý zostavil túto knižočku, do nej zaradil tieto modlitby: Modlitbu posvätného ruženca, Novénu k Panne Márii Pompejskej, Modlitbu anjela z Fatimy a mnohé ďalšie mariánske modlitby;piesne k svätej Filoméne;rôzne modlitby k svätej Filoméne - Ruženec ku cti svätej Filomény, päť rôznych litánií, päť novén, dve krížové cesty, modlitby na každý deň, ranné aj večerné, strelné a ďalšie;modlitby k svätým ctiteľom svätej Filomény.Modlitebník ma veľmi peknú grafiku, je tak akurát do ruky a doslova pozýva čitateľa prehĺbiť život modlitby a nasledovať Pána Ježiša prostredníctvom príhovoru svätej Filomény.

Skladom

7,76 €

Záložka s medailónom: Svätá Filoména, oroduj za nás!
Záložka s medailónom: Svätá Filoména, oroduj za nás!

Z004. Záložka s medailónom a modlitbou na príhovor svätej Filomény.Rozmer: 18 x 5 cm.

Skladom

1,46 €

Kľúčenka: Svätá Filoména
Kľúčenka: Svätá Filoména

100/B168. Farebný prívesok so zobrazením svätej Filomény na kľúčovom krúžku. Viac o tejto svätici sa dozviete v týchto knihách: Svätá Filoména.Priemer: 2,4 cm

Skladom

0,97 €

Kartička: Svätá Filoména
Kartička: Svätá Filoména

RCC149SK. Obojstranná plastová kartička (ako kreditná karta) so zlatou medailou a s modlitbou k svätej Filoméne.Rozmer kartičky: 5,4 x 8,4 cm

Skladom

0,49 €

Svätá Filoména - divotvorkyňa
Svätá Filoména - divotvorkyňa

Paul O´Sullivan

V roku 1802 našli archeológovia v rímskych katakombách neznámy hrob s pozostatkami asi trinásťročného dievčaťa. Na troch tehlách uzatvárajúcich hrob boli vyryté symboly, ktoré spolu so zvyškami hlinenej ampulky so stopami krvi svedčili o jeho násilnej smrti. Časom bola neznáma mučeníčka identifikovaná a dnes ju mnoho ľudí pozná ako svätú Filoménu aj na základe mimoriadnych znamení a úcta a obdiv k nej stále rastie.Knihu Svätá Filoména - divotvorkyňa napísal dominikánsky kňaz Paul O´Sullivan ešte začiatkom 20. storočia. Možno v nej preto badať výrazné znaky ľudovej zbožnosti a uctievania svätých vtedajších čias.Svätú Filoménu si veľmi ctili viacerí pápeži, osobitne Gregor XVI., ktorý v roku 1835 ustanovil 10. august ako deň liturgickej spomienky na túto sväticu. A svätý Ján Mária Vianney jej príhovoru pripisoval všetky zázraky a obrátenia, ktoré sa udiali v čase jeho pôsobenia v Arse. Aj slovenskí čitatelia majú možnosť spoznať svätú Filoménu - divotvorkyňu a načerpať z prameňa jej nadprirodzenej pomoci.ODPORÚČAME aj knihu Tajomná sila svätej Filomény (2020).

Skladom

6,79 €

Posledné kusy
Obraz na dreve: svätá Filoména (40x30)
Obraz na dreve: svätá Filoména (40x30)

Obraz na dreve s motívom svätej Filomény s rozmermi 43 x 30,2 cm. Ide o reprodukciu obrazu nalepeného na drevenom podklade.Odporúčame Vám sadu: ruženec svätej Filomény s modlitbou.

Skladom

15,52 €

Tichá ruža mučeníctva
Tichá ruža mučeníctva

Libor Rösner

Svätá Filoména. Kniha Tichá ruža mučeníctva je románovým spracovaním života svätej Filomény, mučeníčky čistoty, ktorá sa nebála mocných tohto sveta a dokonca odmietla ponuku na sobáš od samotného cisára. S odvahou radšej čelila smrti, pretože jej srdce patrilo Ježišovi, ktorého odmietla zradiť. On svoju nevestu obdaroval nebeským pokojom a tak bola schopná uniesť kruté mučenie. Dnes, keď sa čistotou tak opovrhuje, je jej príklad obzvlášť dôležitý. O jej živote sa dozvedáme zo zjavení samotnej svätej Filomény sestre Márii Lujze a potvrdzujú to stovky zázrakov, ktoré sa dejú po celom svete. Toto dielo sa opiera o tieto fakty, ale je doplnené aj o fabulácie, aby kniha bola pútavá a oslovila mladú generáciu a rovnako aj všetkých jej ctiteľov.Libor Rösner je tiež autorom obľúbených kníh Velikán prostoty - Svätý Charbel Machlúf a Archa zákona - Svätý Anton Paduánsky.

Skladom

8,63 €

Medailón: svätá Filoména - veľký
Medailón: svätá Filoména - veľký

MES005s. Farebný oválny prívesok svätej Filomény, panny a mučenice, v rozmere 2,5 x 2 cm. Prívesok je kovový, vo farbe striebra, zaliaty v epoxide. Viac o príbehu tejto výnimočnej svätice sa dočítate v knihe Tajomná sila svätej Filomény.

Skladom

0,78 €

Posledné kusy
Obraz na dreve: svätá Filoména (30x20)
Obraz na dreve: svätá Filoména (30x20)

Obraz na dreve s motívom svätej Filomény s rozmermi 30 x 20,8 cm. Ide o reprodukciu obrazu nalepeného na drevenom podklade.Odporúčame Vám sadu: ruženec svätej Filomény s modlitbou.

Skladom

8,73 €

Oltárik: Svätá Filoména
Oltárik: Svätá Filoména

22/120. Zatvárací oltárik s obrázkom svätej Filomény a s požehnaním domu má rozmery 7,6 x 5 cm.

Skladom

2,13 €

E-kniha
E-kniha: Tajomná sila svätej Filomény
E-kniha: Tajomná sila svätej Filomény

Jan Alois Dreml (ed.)

Život, mučeníctvo a zázraky. Cirkev si už od nepamäti uctieva svätých mučeníkov. Medzi nich plným právom patrí svätá Filoména, ktorá aj v najkrutejších mukách zostala verná Kristovi a vyliala krv za svätú čistotu. Zomrela za vlády cisára Diokleciána, ale Boh sa ňou rozhodol osláviť až oveľa neskôr...25. mája 1802 v Katakombách svätej Priscily v Ríme sa našiel náhrobok s nápisom – Lumena Pax Tecum Fi –, čo znamená – Filoména, pokoj s tebou! Jej sväté ostatky boli z Ríma prenesené do Mugnana a svätá Filoména odvtedy občerstvuje srdcia veriacich milosťami vyprosenými od Boha, ktoré s obľubou udeľuje zázračným spôsobom.Kniha Tajomná sila svätej Filomény nám priblíži túto sväticu ako človeka, v ktorom sa nebo snúbi so zemou. Pri správach o jej zázrakoch čerpá z počiatkov úcty k svätej Filoméne a veriacich súčasného sveta vyzýva, aby u nej hľadali pomoc a ochranu v každej životnej situácii a tak spolu s ňou oslavovali Boha.

Ihneď na stiahnutie
-15%

7,57 €

Posledné kusy
Svatá Filoména
Svatá Filoména

Marcela Macháčková (ed.)

Naše mocná přímluvkyně. Titul vyšiel aj v slovenčine: Svätá Filoména - dcéra svetla (2015).Odporúčame Vám sadu: Obrázok s ružencom sv. Filomény.Tato knížka kapesního formátu představuje mladou světici, pannu a mučednici Filoménu, pocházející z nejranějších dob církve. Získala mimořádnou úctu papežů, biskupů, světců, mystiků. Papež Řehoř XVI. se k ní utíkal jako k „divotvůrkyni“ 19. století.Blahoslavený Pius IX. ji prohlásil za „patronku Dětí Panny Marie“. Svatý Jan Maria Vianney jí přičítal všechny své zázraky. 1500 let (302–1802) zůstávaly její ostatky působící zázraky skryty světu. Oddanost a láska ke svaté Filoméně zaznamenávají ve světě nový duchovní vzestup. Jedním z důvodů znovuoživené úcty ke svaté Filoméně je i to, že svět 21. století nutně potřebuje obnovit křesťanskou autenticitu, statečnost i mravnost. Brožurka obsahuje kromě krátkého životopisu svaté Filomény také svědectví o úctě ke světici, různé modlitby, litanie, novény a písně ke cti světice.

Skladom

4,50 €

Posledné kusy
Magnetka: Svätá Filoména, kovová
Magnetka: Svätá Filoména, kovová

9x5. Kovová magnetka s motívom svätej Filomény. Magnetka je vyrobená v rozmere 9 x 5 cm.

Skladom

1,46 €

Obrázok na dreve: svätá Filoména (10x6,5)
Obrázok na dreve: svätá Filoména (10x6,5)

Reprodukcia obrazu s podobizňou svätej Filomény nalepeného na drevenom podklade. Obrázok má rozmery 10 x 6,5 x 0,6 cm.Odporúčame Vám sadu: ruženec svätej Filomény s modlitbou.

Skladom

0,97 €

Magnetka: Sv. Filoména - puzzle
Magnetka: Sv. Filoména - puzzle

MPZ16. Magnetka s motívom svätej Filomény. Magnetka je vyrobená v rozmere 7,8 x 6 cm a má tvar zloženého puzzle.

Skladom

1,07 €

Obrázok: svätá Filoména, s modlitbou - laminovaný
Obrázok: svätá Filoména, s modlitbou - laminovaný

Z041. Laminovaný obrázok svätej Filomény v rozmere 6,5 x 10 cm.Na zadnej strane obrázka je uvedený text ruženca ku cti svätej Filomény.

Skladom

0,15 €

Posledné kusy
Sada: Svätá Filoména
Sada: Svätá Filoména

Sada obsahuje: brožúrka Svätá Filoména - Dcéra svetlaObrázok: Ruženec ku cti svätej FiloményMagnetka: Sv. Filoména - puzzle (MPZ16)

Skladom

2,81 €

Magnetka: svätá Filoména so šípmi a kotvou
Magnetka: svätá Filoména so šípmi a kotvou

Z002. Magnetka s rozmerom 8 x 5,4 cm, ktorá znázorňuje svätú Filoménu s kvetmi, šípmi a kotvou.

Skladom

1,16 €

Posledné kusy
Obrázok na dreve: svätá Filoména (10x14)
Obrázok na dreve: svätá Filoména (10x14)

ZOD-A6. Obrázok s rozmermi 10,3 x 14,6 cm znázorňujúci svätú Filoménu s kvetmi, šípmi a kotvou. Ide o reprodukciu obrazu nalepeného na drevenom podklade.Odporúčame Vám knihu Tajomná sila svätej Filomény (2020).

Skladom

2,91 €

Magnetka: svätá Filoména - drevená
Magnetka: svätá Filoména - drevená

Z001. Drevená magnetka s motívom svätej Filomény. Rozmer magnetky je 8,6 x 6,5 cm.

Skladom

2,42 €

Posledné kusy
Obraz na plátne: svätá Filoména (40x30)
Obraz na plátne: svätá Filoména (40x30)

ZOP-A3. Reprodukcia obrazu svätej Filomény, ktorý je vytlačený na plátne. Svätá Filoména je znázornená s kvetmi, šípmi a kotvou. Rozmer obrazu je cca 40 x 30 cm a jeho hrúbka je 2 cm.Odporúčame Vám knihu Tajomná sila svätej Filomény (2020).

Skladom

24,15 €

Posledné kusy
Obraz na dreve: svätá Filoména (29x41)
Obraz na dreve: svätá Filoména (29x41)

ZOD-A3. Obraz s rozmermi 29,4 x 41,6 cm znázorňujúci svätú Filoménu s kvetmi, šípmi a kotvou. Ide o reprodukciou obrazu nalepeného na drevenom podklade.Odporúčame Vám knihu Tajomná sila svätej Filomény (2020).

Skladom

15,52 €

Posledné kusy
Obraz na dreve: svätá Filoména (20x29)
Obraz na dreve: svätá Filoména (20x29)

ZOD-A4. Obraz s rozmermi 20,6 x 29,4 cm znázorňujúci svätú Filoménu s kvetmi, šípmi a kotvou. Ide o reprodukciou obrazu nalepeného na drevenom podklade.Odporúčame Vám knihu Tajomná sila svätej Filomény (2020).

Skladom

8,73 €

Posledné kusy
Obrázok na dreve: svätá Filoména - imitácia keramiky
Obrázok na dreve: svätá Filoména - imitácia keramiky

173047. Obrázok na dreve s motívom svätej Filomény (imitácia keramiky). Obrázok má rozmery 9,7 x 7 cm.Odporúčame Vám sadu: ruženec svätej Filomény s modlitbou.

Skladom

6,31 €

Socha: svätá Filoména - 21 cm
Socha: svätá Filoména - 21 cm

HY72267-1A. Socha obľúbenej svätice, svätej Filomény, s rozmermi 21 x 6 cm vyhotovená z polyresínu.

Skladom

15,52 €

Soška: svätá Filoména - 15 cm
Soška: svätá Filoména - 15 cm

HY72267A. Soška obľúbenej svätice, svätej Filomény, s rozmermi 15 x 4,5 cm vyhotovená z polyresínu.

Skladom

8,24 €

Posledné kusy
Obraz na plátne: svätá Filoména (60x40)
Obraz na plátne: svätá Filoména (60x40)

ZOP-A2. Reprodukcia obrazu svätej Filomény, ktorý je vytlačený na plátne. Svätá Filoména je znázornená s kvetmi, šípmi a kotvou. Rozmer obrazu je cca 60 x 40 cm a jeho hrúbka je 2 cm.Odporúčame Vám knihu Tajomná sila svätej Filomény (2020).

Skladom

38,70 €

Obraz na plátne: svätá Filoména (30x20)
Obraz na plátne: svätá Filoména (30x20)

ZOP-A4. Reprodukcia obrazu svätej Filomény, ktorý je vytlačený na plátne. Svätá Filoména je znázornená s kvetmi, šípmi a kotvou. Rozmer obrazu je cca 30 x 20 cm a jeho hrúbka je 2 cm.Odporúčame Vám knihu Tajomná sila svätej Filomény (2020).

Skladom

14,45 €

Obraz na dreve: svätá Filoména (14x20)
Obraz na dreve: svätá Filoména (14x20)

ZOD-A5. Obraz s rozmermi 14,5 x 20,8 cm znázorňujúci svätú Filoménu s kvetmi, šípmi a kotvou. Ide o reprodukciou obrazu nalepeného na drevenom podklade.Odporúčame Vám knihu Tajomná sila svätej Filomény (2020).

Skladom

5,82 €

Posledné kusy
Socha: svätá Filoména - 30 cm
Socha: svätá Filoména - 30 cm

HY72267-2A. Socha obľúbenej svätice, svätej Filomény, s rozmermi 30 x 8,5 cm vyhotovená z odolnej živice.

Skladom

24,15 €

Tajomná sila svätej Filomény
Tajomná sila svätej Filomény

Jan Alois Dreml (ed.)

Život, mučeníctvo a zázraky. Cirkev si už od nepamäti uctieva svätých mučeníkov. Medzi nich plným právom patrí svätá Filoména, ktorá aj v najkrutejších mukách zostala verná Kristovi a vyliala krv za svätú čistotu. Zomrela za vlády cisára Diokleciána, ale Boh sa ňou rozhodol osláviť až oveľa neskôr...25. mája 1802 v Katakombách svätej Priscily v Ríme sa našiel náhrobok s nápisom – Lumena Pax Tecum Fi –, čo znamená – Filoména, pokoj s tebou! Jej sväté ostatky boli z Ríma prenesené do Mugnana a svätá Filoména odvtedy občerstvuje srdcia veriacich milosťami vyprosenými od Boha, ktoré s obľubou udeľuje zázračným spôsobom.Kniha Tajomná sila svätej Filomény nám priblíži túto sväticu ako človeka, v ktorom sa nebo snúbi so zemou. Pri správach o jej zázrakoch čerpá z počiatkov úcty k svätej Filoméne a veriacich súčasného sveta vyzýva, aby u nej hľadali pomoc a ochranu v každej životnej situácii a tak spolu s ňou oslavovali Boha.

Vypredané
-12%

7,83 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Katarína, pred týždňom

Precízne zabalené knihy, rýchle doručenie, možnosť platby na dobierku, záložka od Zacheja sa mi veľmi páči

userAvatar

Michaela, pred týždňom

Bývám spokojená s obchodem, vždy si tu vyberu něco, co mě zaujme:).

userAvatar

jela, pred týždňom

Rýchle dodanie, nádherné produkty. ODPORÚČAM!!!

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk