Ukrižovaný Kristus

Ukrižovaný Kristus

(17 produktov)

Kto pre teba urobí viac než ten, kto za teba položí život?Smrť nebola jediným dôkazom Ježišovej lásk...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Skladačka: Modlitba k plecovej rane
Skladačka: Modlitba k plecovej rane

Skladačka obsahuje modlitbu k plecovej rane Pána Ježiša, pôvod tejto pobožnosti a niekoľko krátkych modlitieb.Rozpomeň sa, ó, Bože, na svoje stvorenie, ktoré si svojou predrahou krvou vykúpil.Ó, dobrý Ježišu, do svojich svätých rán skry ma.

Skladom

0,29 €

E-kniha
E-kniha: Svätá hodinka s Gemmou Galgani
E-kniha: Svätá hodinka s Gemmou Galgani

60 minút rozjímania o Ježišovej smrteľnej úzkosti na Olivovej hore. „Fiat. Staň sa.“ Aké jednoduché je to napísať. Mať vôľu ho aj uskutočniť chce už väčšiu dávku odvahy. No naplniť „fiat“ si vyžaduje absolútnu dôveru v nebeského Otca.Ježiš podstúpil najvyššiu obetu, ktorá sa začala smrteľnou úzkosťou v Getsemanskej záhrade. V hlbokom zármutku hľadal niekoho, kto by ho potešil.„Priateľ môjho Srdca,“ takýmto dôverným oslovením ťa Ježiš pozýva stráviť hodinu v jeho prítomnosti a rozjímať nad bojom medzi láskou a spravodlivosťou v pobožnosti, ktorú vykonávala sv. Gemma Galgani.Vo veku 21 rokov dostala stigmy na rukách, nohách a srdci, ktoré jej spôsobovali veľkú bolesť. Okrem nich znášala všetku Ježišovu agóniu – každý štvrtok odpoludnia do piatku tretej hodiny popoludní. Celý týždeň sa tešila na čas, keď bude môcť trpieť s Ježišom. Jej „fiat“ bolo radostné.A čo ty? Si ochotný obetovať sa pre Ježiša?Brožúra je cirkevne schválená.

Ihneď na stiahnutie
-15%

1,62 €

Hodina s trpiacim Kristom
Hodina s trpiacim Kristom

(nové vydanie). Hodina s trpiacim Kristom je brožúrkou, v ktorej nájdete:rozjímania nad Kristovým utrpením rozdelené do štyroch štvrťhodiniek,Litánie o umučení Krista PánaModlitbu k Bolestnej Panne Márii, patrónke SlovenskaModlitbu k svätým Cyrilovi a MetodoviModlitbu Sv. Františka z Assisi

Skladom

1,16 €

Pohľadnica: Pán Ježiš a krížová cesta, veľkonočná - s textom
Pohľadnica: Pán Ježiš a krížová cesta, veľkonočná - s textom

STIVA séria 8115. Mix veľkonočných pohľadníc.Posielame podľa aktuálne dostupnej ponuky. Konkrétny motív nie je možné zvoliť.Cena pohľadnice je za 1 kus.

Skladom

0,19 €

Obrázok: Modlitba k Ukrižovanému
Obrázok: Modlitba k Ukrižovanému

279/168. Laminovaný obrázok ukrižovaného Krista s modlitbou.Rozmer: 6 x 9,7 cm.

Skladom

0,19 €

Sedem posledných slov
Sedem posledných slov

James Martin

Pozvanie byť lepším Ježišovým priateľom. Kniha Sedem posledných slov ponúka portrét Ježiša, s použitím jeho posledných slov na kríži, odhaľujúci ako hlboko chápal naše ťažkosti, čo to znamená byť plne človekom. Každé rozjímanie je venované jednému zo siedmich výrokov: „Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo robia.“„Veru, hovorím ti: Dnes budeš so mnou v raji.“„Bože môj, Bože môj, prečo si ma opustil?“„Žena, hľa, tvoj syn! ... Hľa, tvoja matka!“„Otče, do tvojich rúk porúčam svojho ducha.“„Žíznim.“„Je dokonané.“Otec James Martin SJ vysvetľuje prečo Ježišovo ukrižovanie a smrť na kríži sú dôležité učebné momenty v evanjeliách. Ježišove záverečné vyhlásenia, slová, ktoré sú hlboko uctievané jeho nasledovníkmi, ukazujú hĺbku jeho utrpenia, ale tiež poskytujú kľúč k jeho citom a preto sa môžeme spojiť s ním tak hlboko.

Skladom

5,82 €

Kríž ako strom života
Kríž ako strom života

Kateřina Lachmanová

„Nehľadajte Krista bez kríža.“ (svätý Ján od Kríža)Téma Kristovho kríža je niečo, čo ľudstvo presahuje a bude ho presahovať i v hodine smrti. Ak o ňom chceme hovoriť dobre a pravdivo, potrebujeme Božiu múdrosť. A nielen to, potrebujeme mať s krížom aj nejakú osobnú skúsenosť. Bolo by priam nevhodné pozerať na ukrižovaného Krista na kríži, a pri tom len tak naprázdno teoretizovať. Mnohí svätí, ale aj obyčajní ľudia dokázali kríž verne a s láskou niesť, a o kríži nepovedali ani slovo. Prinieslo im to však také nesmierne veľké požehnanie, že z neho máme úžitok ešte aj my dodnes.Kateřina Lachmanová, česká teologička a psychologička, dlhší čas zvažovala napísať knižočku na tému kríža, ktorá nakoniec dostala podobu útlej, no obsahovo bohatej publikácie Kríž ako strom života. Svojou troškou chce priniesť čitateľom vlastnú skúsenosť a pohľad na kríž jednoduchým zrozumiteľným spôsobom. Objavme spolu skutočný strom života, Kristov kríž, a spoznajme Božiu lásku, ktorá sa v ňom i na ňom prejavila.

Skladom

6,69 €

Magnetka: Kríž
Magnetka: Kríž

15/G0013. Krásna magnetka s motívom kríža a umučením. Magnetka je vyrobená v rozmere 7,5 x 5,5 cm

Skladom

2,13 €

Posledné kusy
Svätenička: ukrižovaný Kristus
Svätenička: ukrižovaný Kristus

HW-014. Svätenička s motívom kríža.Sväteničku je vhodné umiestniť k dverám alebo na iné vhodné miesto tak, aby sme sa pri odchode z domu i po príchode nezabudli prežehnať svätenou vodou.Rozmer: 17 x 9 cm.

Skladom

29,10 €

Posledné kusy
Drevorezba: Ježišova tvár na kríži - bledá
Drevorezba: Ježišova tvár na kríži - bledá

č.8. Drevorezba svetlej prírodnej farby s rozmermi 22 x 20 cm. Tvorí ju rovnoramenný kríž a tvár Pána Ježiša s tŕňovou korunou. V hornej časti sa nachádza tabuľka v tvare zvitku s nápisom INRI.

Skladom

50,63 €

Magnetka: trpiaci Ježiš
Magnetka: trpiaci Ježiš

279. Magnetka znázorňujúca trpiaceho Pána Ježiša s tŕňovou korunou na hlave. Rozmer magnetky je 4,5 x 7,5 cm.

Skladom

1,26 €

Oltárik: Sedembolestná Panna Mária + Pán Ježiš, drevený
Oltárik: Sedembolestná Panna Mária + Pán Ježiš, drevený

N43. Malý drevený oltárik. Na ľavej strane je znázornená Sedembolestná Panna Mária, na pravej strane je Pán Ježiš s tŕňovou korunou na hlave.Rozmery: 8,5 x 6 cm.

Skladom

4,17 €

Posledné kusy
Drevorezba: Ježišova tvár na kríži - bledohnedá
Drevorezba: Ježišova tvár na kríži - bledohnedá

č.8. Drevorezba bledohnedej farby s rozmermi 22 x 20 cm. Tvorí ju rovnoramenný kríž a tvár Pána Ježiša s tŕňovou korunou. V hornej časti sa nachádza tabuľka v tvare zvitku s nápisom INRI.

Skladom

50,63 €

E-kniha
E-kniha: Slová z kríža
E-kniha: Slová z kríža

František Dancák

Mnohí z nás sme už iste stáli pri posteli zomierajúceho, najmä otca alebo matky. Každé slovo, ktoré sme vtedy počuli, sa hlboko vrylo nielen do nášho srdca, ale aj do našej pamäti, často na celý život. Preto neraz opakujeme: Taký bol náš otec, matka... Takto to povedal otec, matka... V evanjeliu máme zapísané slová, ktoré povedal Ježiš, keď zomieral na kríži za naše hriechy. Vtedy z kríža povedal sedem slov – sedem viet – ktoré sa nám veriacim hlboko vryli do srdca. Len málokto si dokáže predstaviť ťažkosť situácie, v ktorej sa vtedy Ježiš nachádzal. Skutočnosť, že v tej chvíli prechádzal náročnou skúškou, môžeme vidieť už pri jeho zápase v Getsemanskej záhrade, keď mu pri modlitbe tiekla z čela krv. Snáď iba tí, ktorí si za čias totality v prenasledovaní prežili svoje, by mohli povedať, že aspoň sčasti rozumejú situácii, v ktorej sa Pán Ježiš nachádzal. Čo všetko musel vytrpieť „muž bolestí“ (Iz 53, 3). Výpovedné svedectvo podáva aj Turínske plátno. My, vďaka Božiemu slovu, môžeme sledovať, ako sám Ježiš Kristus znášal tiaž blížiacej sa smrti. Aké boli jeho posledné slová, znejúce z kríža v tejto ťažkej chvíli. Pán Ježiš vo svojej Reči na vrchu o svojich slovách povedal: „Každý, kto počúva tieto moje slová a uskutočňuje ich, podobá sa múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale“ (Mt 7, 24). O jeho posledných slovách z kríža to platí zvlášť. Rozmýšľajme o nich. Dobrotivý Ježišu, chceme rozjímať o tvojich posledných slovách na kríži. Vyslovil si ich vyschnutými perami z boľavého srdca ku všetkým ľuďom sveta. Daj, nech hlboko vniknú do našej duše, uchvátia ju a posilnia. Po našej smrti budeš k nám hovoriť slovami, ktoré rozhodnú o našom večnom živote, síce o konci, ale bez konca. Daj nám silu žiť tak, aby sme si zaslúžili tvoje milosrdenstvo!

Ihneď na stiahnutie

3,90 €

Posledné kusy
Obraz na dreve: Pán Ježiš - kovový
Obraz na dreve: Pán Ježiš - kovový

4187. Kovový obraz na dreve s motívom Pána Ježiša s tŕňovou korunou má rozmer 12 x 9 cm.

Skladom

3,40 €

Posledné kusy
Obraz: Ježiš - mahagón + dub
Obraz: Ježiš - mahagón + dub

Drevený obraz znázorňujúci trpiaceho Pána Ježiša, ktorý má na hlave tŕňovú korunu. Obraz má rozmery 23,8 x 17,2 x 1,4 cm a je zhotovený vo farbe "mahagón + dub".

Skladom

14,07 €

Posledné kusy
Obraz v ráme: Golgota (30x45)
Obraz v ráme: Golgota (30x45)

Ladislav Záborský

Obraz akademického maliara Ladislava Záborského s rozmermi 46,7 x 27,2 cm. Obraz znázorňuje výjav na Golgote - tri stojace kríže.

Skladom

14,45 €

Úcta a zmierne rozjímanie k Pánu Ježišovi
Úcta a zmierne rozjímanie k Pánu Ježišovi

Anežka K. B. Kneževská

Istému svätcovi Boh zjavil, že Mu je nesmierne milé, keď človek rozjíma nad utrpením, aké podstúpil Spasiteľ, aby nás vykúpil. Aj táto brožúra môže byť pomôckou, cez ktorú sa dostaneme bližšie k Ježišovmu Srdcu a necháme na seba prúdiť milosti. Najistejšie miesto na stretnutie s Bohom je modlitba.

Vypredané

0,78 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Daniela, pred 5 hodinami

rychle vybavenie

userAvatar

Vera, pred 11 hodinami

Objednavka byla velice brzy do zahranici v poradku dorucena. Moc dekuji, priste budu opet objednavat. Vera Lick Nemecko

userAvatar

Lucia, pred 1 dňom

dobierka bola doručená, krásne zabalená, prakticky do dvoch dní. Opakovaná spokojnosť.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk