Knihy o hudbe • Zachej.sk
Knihy o hudbe

Knihy o hudbe

(14 produktov)

"Kto spieva, dvakrát sa modlí." Hudba je úžasná vec. Hudba ľudí spája. Už malé deti si pohmkávajú sv...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Zhudobnené vešpery na nedele a sviatky pre ľud
Zhudobnené vešpery na nedele a sviatky pre ľud

Amantius Akimjak; Rastislav Adamko

Kniha obsahuje vešpery na Cezročné obdobie, Adventné obdobie, Vianočné obdobie, Pôstne obdobie, Veľkonočné obdobie, Mariánske antifóny, Antifóny na Magnifikát a modlitby na nedele v období cez rok.

Skladom

4,37 €

Umenie nového začiatku
Umenie nového začiatku

Fabio Rosini

Šesť dní stvorenia a počiatok rozlišovania. Don Fabio Rosini bol v roku 1991 vysvätený za kňaza Rímskej diecézy a v súčasnosti je poverený riadením Služby pre povolania Rímskej diecézy. Pred vstupom do seminára bol hudobníkom a licenciát získal na Pápežskom biblickom inštitúte. Vedený Božou prozreteľnosťou v spolupráci s mladými a pre mladých začal organizovať od roku 1993 program Dekalóg a následne aj Sedem znamení v Jánovom evanjeliu, ktoré sa rozšírili po celom Taliansku a aj v zahraničí. V spolupráci s manželskými pármi a kňazmi pripravil don Fabio viaceré kurzy kresťanskej výchovy, zamerané na rozlišovanie povolania a prípravu snúbencov na manželstvo.Vo Vatikánskom rozhlase pravidelne zverejňuje zamyslenia k nedeľným evanjeliám a na Pápežskej univerzite Santa Croce prednáša kurz Komunikatívna moc Biblie. V slovenčine bola v roku 2018 od tohto autora publikovaná kniha Iba láska má moc stvoriť.

Skladom

11,16 €

E-kniha
E-kniha: Nadpozemská melódia
E-kniha: Nadpozemská melódia

Tamera Alexanderová

Príbehy z Belmontu • 3. Rebeka Carringtonová, husľová virtuózka, ktorá získala vzdelanie vo Viedni, sa votrie na konkurz s dirigentom Nashvillskej filharmónie. Ženy sú však príliš krehké stvorenia a nemôžu zvládnuť námahu, ktorú od nich hra v orchestri vyžaduje. Rebekina nádej rýchlo zhasne, pretože dirigent sa musí podriadiť názoru verejnosti. A aby toho nebolo málo, Adelicia Acklen Cheathamová, pani Belmontského sídla, s ním súhlasí. Uznávaný dirigent Nathaniel Tate Whitcomb je novým vedúcim Nashvillskej filharmónie. Píše symfóniu, ktorou sa chce zapísať do dejín hudby, ale nedarí sa mu ju dokončiť. Navyše ho často bolieva hlava a podivne mu v nej bzučí, symfóniu však musí dokončiť pred slávnostným otvorením novej budovy opery. A nielen to. Chce ju dopísať skôr, ako ten, ktorý ho najviac inšpiroval – jeho otec –, zomrie. Jeho bolesti sa zhoršujú a on je presvedčený, že jedine Rebeka mu môže pomôcť dokončiť dielo. Dokáže získať jej dôveru, keď ju obral o jej sen?Nadpozemská melódia zachytáva nádheru klasickej hudby v čase, keď úsilie žien zmeniť verejný názor nemenilo len dejiny – ale aj srdcia mužov.

Ihneď na stiahnutie
-30%

9,49 €

CD: Piesne z DVD Spievankovo 5 + Bonusy
CD: Piesne z DVD Spievankovo 5 + Bonusy

Mária Podhradská; Richard Čanaky

Neprehliadnite! V predaji Spievankovo a Kráľovná Harmónia. CD obsahuje všetky piesne z filmu Spievankovo 5, O povolaniach. Nádherné hudobné aranžmány hrá Slovenský symfonický orchester. Na svoje si prídu nielen deti ale aj dospelí. Bonusy obsahujú doteraz nevydané piesne ako aj nové prevedenia známych hitov.

Skladom

9,69 €

Posledné kusy
CD: Chvíle s Carlom Carrettom
CD: Chvíle s Carlom Carrettom

Lucián Bezák

Pri tvorbe skladieb sa Lucián Bezák inšpiroval dielom talianskeho duchovného spisovateľa Carla Carretta. Jeho kniha Listy z púšte sa stala bestsellerom. Carlo Carretto vo svojich dielach s chuťou hovoril o Ježišovi Kristovi v čase priaznivom i nepriaznivom až po cesty do ticha, do púští jeho ľudského i duchovného príbehu. Výber z jeho tvorby vyšiel na Slovensku vo vydavateľstve Lúč v roku 1996 v podobe myšlienok na každý deň pod názvom Kráčajme cestou lásky.Zoznam skladieb: Môj Otče Pohľad do diaľky Tisícky tvárí Spoločenstvo Letný večer Len jedno slovo Nájsť si čas na púšť Stretnutie Zápas na ceste životom V hrnčiarovej dielni

Skladom

9,41 €

Gospel music na Slovensku
Gospel music na Slovensku

Yvetta Kajanová

Všetci priaznivci gospelovej hudby, ale aj hudobníci, či hudobní nadšenci sa určite potešia tomuto skvelému knižnému dielu. Pani docentka, muzikologička Yvetta Kajanová prináša vo svojej súhrnnej knihe Gospel music na Slovensku pohľad na dianie v oblasti gospelovej hudby. Predstavuje v nej rôzne žánrové štýly duchovnej piesne, či sakrálnej hudby, ale aj rozvoj a etapy kresťanskej hudby u nás.V rámci oboznámenia so súčasnou gospelovou hudbou a zároveň známymi interpretmi, kapelami zo slovenskej gospelovej scény, je pestrým a príjemným obohatením CD výberový album Gospel music na Slovensku 1996 – 2006, ktorý je prílohou knihy. Každý, komu je blízka kresťanská hudba, určite rád siahne po tejto unikátnej knihe. + CD – 20 trackov.

Skladom

2,91 €

Posledné kusy
Stredoveké pramene cirkevnej hudby na Slovensku
Stredoveké pramene cirkevnej hudby na Slovensku

Eva Veselovská; Rastislav Adamko; Janka Bednáriková

Cieľom publikácie Stredoveké pramene cirkevnej hudby na Slovensku je sprístupnenie najnovších vedeckých výskumov stredovekej hudobnej kultúry z územia Slovenska. Monografia autorského kolektívu Eva Veselovská - Rastislav Adamko - Janka Bednáriková predkladá najdôležitejšie poznatky a vyhodnotenia vzácnych stredovekých rukopisov z časového obdobia od druhej polovice 9. storočia do začiatku 16. storočia. Ide o prvú reprezentatívnu publikáciu prameňov stredovekej hudobnej kultúry Slovenska. Kniha je vedeckým výstupom dlhoročných pramenných výskumov v slovenských knižničných, archívnych a muzeálnych inštitúciách v kontexte staršej literatúry a najnovších poznatkov. Spracované stredoveké pramene prezentujú fascinujúci obraz stredovekej hudobnej kultúry z územia Slovenska, ktorý bol napriek veľkým materiálnym stratám bohatý a jedinečný.

Skladom

16,98 €

CD: Colour Sounds
CD: Colour Sounds

Miriam Kaiser

Po dvoch rokoch od vydania debutového albumu Deň dňu prichádza slovenská hudobníčka, speváčka a skladateľka Miriam Kaiser s albumom Colour Sounds. Pre jej tvorbu typické sláčikové aranžmány aj tentokrát krásne vynikajú v inštrumentálnej a piesňovej tvorbe. Poslucháča oslovia skladby inšpirované slovenskou melodikou, ktoré Miriam oblieka do nového šatu moderným spracovaním vychádzajúcim z klasickej, populárnej, ale aj elektronickej hudby. Svojím pestrým nástrojovým obsadením a nápaditým spracovaním album osloví aj náročnejšie a viacgeneračné publikum.Zoznam piesní: PlameňSkôr ako sa rozvidnieNajlepšie veciBiely a Čierny VáhZvonyPokiaľ somAmáliaRiekaPoznanáStará baba

Skladom

9,69 €

CD: Domov
CD: Domov

Stanislava Vassová

Debutové CD Stanislavy Vassovej - finalistky súťaže Gospeltalent 2016. Nachádzajú sa na ňom tematicky rôznorodé piesne, no prevažuje gospelová hudba z autorského pera speváčky. Nechýba známa pieseň Malý princ, neobvykle v ženskej verzii, finálová pieseň súťaže Gospeltalent Mária - Kráľovná a ako bonus slovenská aj anglická verzia hymny k svätorečeniu Matky Terezy.Zoznam piesní:DomovFilmMalý princDýchajVďaka TebeMária - KráľovnáBonus: Matka TerezaBonus: Mother Teresa

Skladom

7,76 €

Hudobné dejiny Bratislavy
Hudobné dejiny Bratislavy

Jana Kalinayová-Bartová et al.

Od stredoveku po rok 1918. Rozsiahly text, viac ako 500 strán, je sprevádzaný bohatou obrazovou dokumentáciou, viaceré z takmer 200 vyobrazení prameňov sú zverejnené po prvý raz, čím zvyšujú atraktivitu vydaného titulu. Publikácia vznikla na základe intenzívneho pramenného bádania a predstavuje tak súhrn najaktuálnejších poznatkov o hudobnej minulosti Bratislavy v sledovanom období. Je dielom autorského kolektívu ôsmich hudobných historikov z univerzitných a akademických pracovísk. Vyšla v rámci vydavateľských aktivít občianskeho združenia Ars Musica vďaka podpore viacerých partnerov projektu.Publikácia ponúka syntetizujúci pohľad na bohatý a mnohotvárny hudobný život mesta od najstarších prameňmi doložených čias až po rok 1918. Kniha je prvým zväzkom plánovanej dvojzväzkovej monografie hudobných dejín Bratislavy od stredoveku po súčasnosť.

Skladom

32,98 €

E-kniha
E-kniha: Tanec pre Luciu Frey
E-kniha: Tanec pre Luciu Frey

Daniella Ferková

Tanec pre Luciu Frey je románovým debutom šestnásťročnej Danielly Ferkovej, ktorá so svojimi poviedkami vyhrala niekoľko literárnych súťaží, vrátane celoslovenskej Mladej slovenskej poviedky.Šestnásťročná Lucia sa vracia na Slovensko. Späť do rodných Košíc, ktoré opustila pred ôsmimi rokmi. Francúzske Orléans je už len boľavou spomienkou na otca a jeho náhlu smrť. Ani sľubná tanečná budúcnosť ju tam nedokáže udržať. A tak zavesí tanec na klinec, pretrhne všetky väzby s francúzskymi kamarátmi a vráti sa na Slovensko. Matke je však na príťaž a v škole vôbec nezapadne. Po mesiacoch akoby vo vzduchoprázdne si pomaly nachádza cestu späť k tancu. Znovu objavuje nielen radosť z pohybu a hudby, ale stretáva aj prvú lásku. Luciu však v snoch trápi minulosť. Ani zmena prostredia jej nepomáha zabudnúť na tú strašnú noc. Napokon si bude musieť vybrať. Dá prednosť sebe alebo láske?

Ihneď na stiahnutie
-30%

6,99 €

Posledné kusy
U Božího Mlýna
U Božího Mlýna

Josef Beránek

Knižní rozhovor s populárním katolickým knězem, který miluje rockovou hudbu. Undergroundovou kavárnu/vinárnu U Božího Mlýna najdete v polosuterénu na rohu Salmovské ulice v Praze. Tady se po večerech diskutuje, koncertuje a stěny slouží k prezentaci výtvarníkům. Často tu bývá hostem Ladislav Heryán, který mluví o Božím mlýnu jako o svém oblíbeném kostele. V Salmovské je i Jabok, škola, kde vyučuje. Tento salesiánský kněz, biblista a rocker říká o Ježíši z Nazareta, že je naším osvobozením. Že On je tím, kdo chce rozlámat okovy nás lidí, kteří jej v touze po zahnání vnitřní prázdnoty nevědomky jezdíme hledat do Indie, Nepálu nebo do různých center pozitivního myšlení. A přitom netušíme, že v Ježíši Kristu dávno „žijeme, pohybujeme se a jsme“. Životní příběh populárního kněze Ladislava Heryána je plný paradoxů. Ač vyrostl v dělnické rodině na Ostravsku, vystudoval prestižní mezinárodní univerzitu v Římě. Připravoval se na dráhu misionáře na Madagaskaru, ale působí v nejateističtější zemi v Evropě. Je doma mezi salesiány i mezi kamarády z undergroundu. Je plachý introvert, ale neostýchá se vystoupit na rockových festivalech s kytarou a biblí v ruce. Je katolický kněz asketického vzhledu, který má pochopení pro život, jaký je. Věří v Boha, který přesahuje všechny naše představy, a přece touží po setkání s námi bez ohledu na to, kde jsme a co o něm víme. O tom všem je tento rozhovor, který vznikal právě U Božího Mlýna. Ladislav Heryán je teolog, pedagog a muzikant, kterého dlouholetá práce s mladými lidmi a lidmi na okraji společnosti utvrdily v potřebě soucitu a laskavosti. Podle jeho názoru je člověk plodem Boží lásky: není stvořen přísným soudcem, který sleduje každý náš krok, aby nás mohl trestat, ale jako milující otec s nadějí vyhlíží náš návrat domů. V době plné strachu, náboženského fanatismu, sobectví a nedůvěry přináší Heryán dobrou zprávu o tom, že lidskost a solidarita mají smysl.

Skladom

16,01 €

E-kniha
E-kniha: Motýľ a husle
E-kniha: Motýľ a husle

Kristy Cambronová

Záhadný obraz vdýchne nádej a krásu do najtemnejších kútov Osvienčimu a do jedného z najosamelejších sŕdc na Manhattane.Súčasnosť: Obchodníčke s umením Sere Jamesovej sa pred dvomi rokmi pred oltárom zrútil svet. Túžba po rozptýlení v nej nanovo rozdúcha záujem o záhadný portrét, ktorý videla v detstve – obraz mladej huslistky s prenikavo modrými očami. Počas pátrania po ňom sa spoznáva s Williamom Hanoverom, vnukom bohatého kalifornského magnáta, ktorý môže byť kľúčom k nájdeniu strateného diela. Sera a William spoločne odkrývajú príbeh maľby: dramatické osudy rakúskej huslistky Adele von Bronovej.Viedeň, 1942: Keď obľúbenkyňa rakúskej aristokracie, talentovaná huslistka a dcéra vysokopostaveného predstaviteľa Tretej ríše Adele začne s pašovaním Židov z Viedne, riskuje všetko. Jej život oplývajúci bohatstvom a privilégiami sa v zlomku sekundy mení na realitu, kde vládne hlad a ostnatý drôt.Sera postupne odhaľuje históriu obrazu a zároveň nachádza krásu na tých najnečakanejších miestach: v pochmúrnom osvienčimskom tábore a v hlbokých zákutiach svojho utrápeného srdca.

Ihneď na stiahnutie
-30%

8,99 €

E-kniha
E-kniha: Pianista
E-kniha: Pianista

Władysław Szpilman

Neobyčajný príbeh, v ktorom hudba znamená prežitie .Jeden z najznámejších príbehov prežitia počas druhej svetovej vojny zachytáva osudy hudobníka v okupovanej Varšave, rovnomenný film nakrútený podľa knihy získal troch Oscarov.Władysłavovi Szpilmanovi zachránila život hudba, a nie raz. A nielen v časoch, keď vojna odkryla v ľuďoch to najhoršie i najlepšie: brutalitu i veľkodušnosť, odvahu i zbabelosť. Spomienky mladého poľského hudobníka opisujú vojnové roky v okupovanej Varšave, od septembra 1939 až do konca vojny. Prišiel počas nich nielen o prácu, ale aj o celú rodinu a rodné mesto, ktoré nacisti zrovnali so zemou. Autor v knihe presvedčivo líči „relatívne normálne“ prvé mesiace vojny, narastajúci teror, hlad a strach. Odchyľuje sa od stereotypov: bez toho, že by sa čokoľvek pokúšal relativizovať, je jedna z postáv, ktorá mu zachránila život Nemec, podľa jeho spomienok však mnoho neprávostí a zverstiev páchali nielen nacisti. Kniha vyšla prvý raz v roku 1946, v tom čase ešte pod názvom Smrť mesta a v nízkom náklade. Prvé vydanie bolo cenzurované, lebo príbeh nezapadal do oficiálnej verzie dejín, neskôr ho poľskí stalinisti úplne stiahli z predaja. Nebolo mysliteľné, aby „dobrí“ patrili k nepriateľskej armáde a rovnako sa nepatrilo spomínať podiel ukrajinských a litovských jednotiek na masakroch vo varšavskom gete. Až po päťdesiatich rokoch vyšiel v nemeckom vydavateľstve Ullstein Pianista v neupravenej podobe, v akej ho poznáme aj my.

Ihneď na stiahnutie
-39%

7,90 €

Nadpozemská melódia
Nadpozemská melódia

Tamera Alexanderová

Príbehy z Belmontu • 3. Nadpozemská melódia je treťou knihou zo série Príbehy z Belmontu od autorky Tamery Alexanderovej.Rebeka Carringtonová, husľová virtuózka, ktorá získala vzdelanie vo Viedni, sa votrie na konkurz s dirigentom Nashvillskej filharmónie. Ženy sú však príliš krehké stvorenia a nemôžu zvládnuť námahu, ktorú od nich hra v orchestri vyžaduje. Rebekina nádej rýchlo zhasne, pretože dirigent sa musí podriadiť názoru verejnosti. A aby toho nebolo málo, Adelicia Acklen Cheathamová, pani Belmontského sídla, s ním súhlasí. Uznávaný dirigent Nathaniel Tate Whitcomb je novým vedúcim Nashvillskej filharmónie. Píše symfóniu, ktorou sa chce zapísať do dejín hudby, ale nedarí sa mu ju dokončiť. Navyše ho často bolieva hlava a podivne mu v nej bzučí, symfóniu však musí dokončiť pred slávnostným otvorením novej budovy opery. A nielen to. Chce ju dopísať skôr, ako ten, ktorý ho najviac inšpiroval – jeho otec –, zomrie. Jeho bolesti sa zhoršujú a on je presvedčený, že jedine Rebeka mu môže pomôcť dokončiť dielo. Dokáže získať jej dôveru, keď ju obral o jej sen?Nadpozemská melódia zachytáva nádheru klasickej hudby v čase, keď úsilie žien zmeniť verejný názor nemenilo len dejiny – ale aj srdcia mužov.O autorke: Tamera Alexanderová je podľa USA Today jednou z najlepších autoriek románov. Jej precízne vykreslené postavy, zápletky, ktoré stoja za zamyslenie, a výstižná próza rezonuje u čitateľov po celom svete. Spolu so svojím manželom žije v Nashville, neďaleko sídla Belmont.

Vypredané

13,10 €

Vianočné koledy s klavírom
Vianočné koledy s klavírom

Priblížte si nádhernú atmosféru Vianoc a spolu s deťmi si zaspievajte a zahrajte vianočné koledy, ktoré rokmi nestratili nič zo svojho čara. Kniha obsahuje dvanásť klasických aj menej známych kolied s jednoduchým notovým záznamom. Malí muzikanti si každú pesničku môžu zahrať na elektronickom piane, ktoré je súčasťou knižky. Klávesy sú označené farbami, ktoré zodpovedajú očíslovaným farebným kolieskam - notám v notovom zázname, takže aj tí, čo nepoznajú noty, dokážu ľahko zahrať jednoduchú melódiu. Koledy sprevádzajú krásne ilustrácie s vianočnými motívmi.

Vypredané

14,54 €

Malí muzikanti
Malí muzikanti

Mária Podhradská; Richard Čanaky

Notový záznam piesní pre deti. Kniha - spevník pre deti s notami (aj pre doprovodný hudobný nástroj) a akordami.

Vypredané

7,08 €

Hudba ako Boží dotyk 97/2019
Hudba ako Boží dotyk 97/2019

Alžbeta Hrušovská

Hity, koncerty, albumy, sláva – je v nich miesto pre Boha? Odpovedá Ondrej Kandráč a Dominika Gurbaľová.

Vypredané

1,46 €

CD: Tóny srdca
CD: Tóny srdca

Príjemné, pokojné melódie majú podobný účinok ako CD Tóny snov. Nájdeme v ňom prírodné zvuky lesného potoka, ktoré v spojení s krásnou hudbou vytvárajú pocit úľavy a uvoľnenia napätia. Zostava je vhodná na hudobné podfarbenie rôznych relaxačných techník, k vizualizačným cvičeniam, k imagináciám ap.Prostredníctvom tejto 64 minútovej zostavy vám chceme ponúknuť nevšedný zážitok z krásy a jemnosti hudby, ktorá je skôr stavom srdca a duše ako rozumu a racionality.

Vypredané

11,64 €

Pianista
Pianista

Wladyslaw Szpilman

Jeden z najznámejších príbehov prežitia počas druhej svetovej vojny zachytáva osudy hudobníka v okupovanej Varšave, rovnomenný film nakrútený podľa knihy získal troch Oscarov.Władysłavovi Szpilmanovi zachránila život hudba, a nie raz. A nielen v časoch, keď vojna odkryla v ľuďoch to najhoršie i najlepšie: brutalitu i veľkodušnosť, odvahu i zbabelosť. Spomienky mladého poľského hudobníka opisujú vojnové roky v okupovanej Varšave, od septembra 1939 až do konca vojny. Prišiel počas nich nielen o prácu, ale aj o celú rodinu a rodné mesto, ktoré nacisti zrovnali so zemou. Autor v knihe presvedčivo líči „relatívne normálne“ prvé mesiace vojny, narastajúci teror, hlad a strach. Odchyľuje sa od stereotypov: bez toho, že by sa čokoľvek pokúšal relativizovať, je jedna z postáv, ktorá mu zachránila život Nemec, podľa jeho spomienok však mnoho neprávostí a zverstiev páchali nielen nacisti.Kniha vyšla prvý raz v roku 1946, v tom čase ešte pod názvom Smrť mesta a v nízkom náklade. Prvé vydanie bolo cenzurované, lebo príbeh nezapadal do oficiálnej verzie dejín, neskôr ho poľskí stalinisti úplne stiahli z predaja. Nebolo mysliteľné, aby „dobrí“ patrili k nepriateľskej armáde a rovnako sa nepatrilo spomínať podiel ukrajinských a litovských jednotiek na masakroch vo varšavskom gete. Až po päťdesiatich rokoch vyšiel v nemeckom vydavateľstve Ullstein Pianista v neupravenej podobe, v akej ho poznáme aj my.

Vypredané

12,56 €

2 CD - Bože môj
2 CD - Bože môj

Šarišan

Šarišan - Spirit of Slovak Folk. Folk songs from Slovakia.2 CD speváckeho súboru Šarišan vás poteší svojimi melódiami, naspievané v šarišskom nárečí.Celkový čas: 47:32 + 41:25 min.

Vypredané

13,58 €

CD: Tóny snov
CD: Tóny snov

CD začína šumením morských vĺn, z ktorých sa postupne vynára jemná hudba. Všetky skladby vytvárajú ucelené hudobné pôsobenie, sú pomalé, no nie depresívne, každá skladba má pôsobivú, povznášajúcu melódiu. CD je vhodné k relaxačným cvičeniam, masážam, do kozmetických salónov, k predspánkovej relaxácii... Celkový čas: 65:50 min.

Vypredané

11,64 €

CD: Harmonia Pastoralis
CD: Harmonia Pastoralis

Michael Pospíšil

Missa IKyrieGloria in excelsis DeoJuž sem vykonalLaudamus teDomine DeusQuoniam tu solus sanctusCredo in unum DeumQui propter nosEt incarnatus estEt iterumSanctusBenedictus Agnus Dei Missa IIKyrieGloria CredoCredo in unum DeumQui propter nosEt incarnatus estSanctusBenedictus (from "Harmóniám Pastorům ad cunas Je-suli” - Gyóngyós 1777)Agnus DeiMusical supervision: Jan MikušekProduction: Marek KleinDirected by Michael Pospíšil

Vypredané

10,67 €

CD: Plynutie
CD: Plynutie

Hudba pre meditáciu a relaxáciu. Zoznam skladieb:Večerné moreWe Dream (Snívame)Spievanie vĺnSilence I (Ticho 1)Silence II (Ticho 2)PlynutieThe Great Wheel (Veľký kruh)Boston Streets (Ulice Bostonu)Cesta životomFairy Dance (Tanec víl)Atmosféra ránaSonotechLost In Transcendence

Vypredané

11,64 €

Spevník - Najkrajšie ľudové piesne
Spevník - Najkrajšie ľudové piesne

Michal Grondžák (ed.); Bernard Herstek (ed.); Valéria Tisucká (ed.); (ed.)

Ľudová pieseň je náš verný sprievodca životom a hoci sa jej v súčasnosti možno nevenuje toľko pozornosti, akú by si zaslúžila, ľudová pieseň žije s nami od narodenia a sprevádza nás až po hrob. Nezaobíde sa bez nej takmer žiadna svadba, rodinné stretnutia, priateľské posedenia či oslavy. Nájdeme ju všade tam, kde môže potešiť dušu, pohladiť ju, ak smúti, vliať novú energiu, vniesť dobrú náladu.Po veľkom úspechu prevého spevníka ľudových piesní, ktoré ponúklo vydavateľstvo Perfekt širokej verejnosti, vychádza ďalší výber najkrajších ľudových piesní z bohatého dedičstva našich predkov. Vybrať bolo veľmi ťažké, lebo čo pieseň, to zhudobnená krása a objektívnych kritérií niet.Aj túto zbierku ľudových piesní hudobne pripravil známy slovenský skladateľ, interpret, multiinštrumentalista, organizátor hudobného života a milovník hudby Bernard Herstek. Jeho, takpovediac, životným dielom bolo založenie a dlhoročné vedenie detského speváckeho súboru Prešovčatá, ktorý dlhé roky obohacoval domácu hudobnú scénu a propagoval našu hudbu aj v zahraničí.

Vypredané

12,10 €

Antifóny a duchovné piesne + CD
Antifóny a duchovné piesne + CD

Stanislav Šurin

Kniha obsahuje 57 znotovaných piesní, z toho 9 v latinčine. Priložené CD.

Vypredané

9,70 €

Novéna ke svaté Cecílii, patronce hudebníků
Novéna ke svaté Cecílii, patronce hudebníků

Michal Altrichter (ed.)

Římská mučednice z počátku třetího století, svatá Cecílie, je v dějinách křesťanské spiri­tua­lity výrazně spojena s hudbou. Je patronkou chrámové hudby, hudebníků, výrobců hudebních nástrojů, pěvců, varhanářů, ale i těch, kdo usilují o hudbu kvalitní a sdílenou. Novéna potvrzuje přesvědčení, že hudba rozvíjí osobnost člověka a přibližuje ho k Bohu.Tento produkt je v ponuke aj v slovenskom jazyku: Novéna k svätej Cecílii, patrónke hudobníkov.

Vypredané

1,55 €

Teorie hudby ve středověku
Teorie hudby ve středověku

Jerzy Morawski

Práce Morawského plní za pomoci shromážděného a systematizovaného materiálu, způsobem zpracování a podáním, jako i bohatou dokumentací studované problematiky prostřednictvím textů středověkých hudebních traktátů, jak funkci skript určených studentům muzikologie, tak funkci učební příručky doplňující sumář povinných vědomostí o dějinách hudební kultury středověku.

Vypredané

7,76 €

Touha po nebi - Rock 'n' roll a hledání spásy
Touha po nebi - Rock 'n' roll a hledání spásy

Steve Turner

Rocková hudba má v súčasnosti azda najväčší vplyv na formovanie myslenia dnešnej mladej generácie. Steve Turner, spisovateľ a básnik prináša veľmi zaujímavý pohľad na rockovú scénu. Na základe osobných rozhovorov s takými hviezdami rockovej hudby ako bol John Lennon, Mick Jagger, Bono Vox, Ozzy Osborne, Van Morrison, Brian Eno a mnohých dalších si uvedomil, že náboženstvo malo na hudobníkov oveľa hlbší vplyv ako na iných umelcov.Autor na príkladoch jednotlivých hviezd rocku dokazuje, že ich tvorba a život bola poznačená hľadaním duchovna. V určitom zmysle je život týchto umelcov výborným príkladom toho, ako sa mení všeobecné vnímanie sveta a ako sa mení pohľad súčasných ľudí na duchovno. Takže okrem chronologického vývoja modernej hudby môžeme spolu s autorom sledovať aj posun v myslení súčasnej generácie. Kniha dáva výborný chronologický prehľad modernej hudby, ale nie je to iba kniha o hudbe.Kniha je určená pre toho, kto sa zaujíma o rockovú hudbu a chce vidieť viac do jej zákulisia, kto chce vedieť, aký je vzťah medzi rockovou hudbou a kresťanstvom a spoločnosťou v ktorej žijeme, toho, kto chce vedieť aké postoje zaujímajú známe osobnosti súčasnej hudby ku kresťanstvu, ľudí, ktorí nevedia aký postoj zaujať k rockovej hudbe.

Vypredané

8,69 €

Keltské křesťanství
Keltské křesťanství

Gorazd Vopatrný

Jak již název napovídá, věnuje se publikace Gorazda J. Vopatrného významnému a zajímavému tématu křesťanství u Keltů v raném středověku. Pojednání o autentickém duchovním životě v keltském prostředí začíná líčením života a působení starých druidů. Dále se čtenář seznamuje se dvěma významnými keltskými světci – sv. Patrikem a sv. Columbou.V následujících kapitolách autor ukazuje, jak se díky působení řady duchovních začalo od 6. století keltské křesťanství postupně rozšiřovat v oblasti severního Atlantiku a na evropském kontinentě. Nechybí ani rozbor bohoslužebného života keltských křesťanů a keltského křesťanského umění. Závěr knihy je věnován specifické intelektuální kultuře keltského křesťanství.

Vypredané

8,34 €

Ako anjeliky spievali Pánu Bohu
Ako anjeliky spievali Pánu Bohu

Dorota Koziolová

Leporelo. Milý príbeh o anjelikoch, ktorý spievali Pánu Bohu pri jeho odpočinku. O tom, ako sa do anjelského zboru zapísal jeden malý anjelik, ktorý veľmi, veľmi chcel spievať, ale vôbec nemal sluch. Ale tak úpenlivo prosil dirigenta, až ho nakoniec medzi seba prijali. Na prvej skúške spieval čo mu sily stačili a napokon prekričal celý anjelský zbor. Všetci anjeli prestali spievať, len on pokračoval ďalej. Pokúšali sa ho utíšiť, lebo Pán Boh v tom čase oddychoval, aby ho nezobudil anjelikov falošný hlas. Pánu Bohu sa jeho spievanie páčilo, lebo síce nespieval hrdlom, ale srdcom. Zoznám sa aj s ďalšími knihami zo srdcovej série.

Vypredané

3,40 €

Zlaté stružlinky
Zlaté stružlinky

spevník s notami. ROZTANCOVANÉ KRÁĽOVSTVO 5:145. Biela pani a drotár. (Hlboký jarčok, bystrá vodička.) TRÚBKA.146. Zlaté stružlinky. (Spadol lístok z javora.) KLAVÍR.147. Veštice. (Moja mila, pušč me dnuka.) HARMONIKA.148. Morové ženy. (Vy stromčeky okolo Rajčianky.) HUSLE.149. Pyšná Karuša. (Dedinka v údolí, srdce ma zabolí.) KLAVÍR.150. Psík a mačička. (Vínečko bílé, si od mé milé.) HARMONIKA.151. Čertova nevesta. (Kvitne drobná ďatelinka.) TRÚBKA.152. Ružové panny. (Vydala ma mamka za širokú vodu.) KLAVÍR.153. Vodník a kmotra. (Kamarátko moja, požič mi lajblík.) HUSLE.154. Chrastavá žaba. (Kapura, kapura, na kapure rače.) TRÚBKA.155. Ako deduško menil, kým nevymenil. (Vydala mamička najstaršiu dcérečku.) HARMONIKA.156. Trhanec. (Javorník. Javorník, cez Javorník chodník ) HUSLE.

Vypredané

4,85 €

Opři se o mě: Evangelium podle U2
Opři se o mě: Evangelium podle U2

Greg Garrett

Skupina U2 je jistě fenoménem v oblasti populární hudby. Jejich tvorba si našla milióny fanoušků po celém světě a to nejen díky vynikajícím textům a melodiím, ale také díky jejich duchovnímu poselství, které se dotýká člověka na jakési hlubší, bytostné rovině.Vliv U2 daleko přesahuje hranice popkultury. Jejich písně povzbudily mnohé posluchače k tomu, aby svoji víru proměnili v činy, aby se vydali na pomoc chudým a těm, kteří jsou na okraji společnosti. Tato kniha se vydává po stopách duchovních témat, která U2 ve svých písních sdílejí.

Vypredané

9,12 €

Hudební nástroj a naše dítě
Hudební nástroj a naše dítě

Atarah Ben-Tovim; Douglas Boyd

Vyberte svému dítěti nejvhodnější nástroj. Hrát ano... ale jak vybrat to nejsprávnejší? Krok za krokem vedou autoři rodiče k výběru správného hudebního nástroje pro jejich dítě. Vycházejí z psychologického předpokladu, že hudba napomáhá dítěti nejen k vlastnímu uspokojení, ale i k podpoře sociálních dovedností. Provozování hudby je zároveň velmi vhodným doplňkem k rozvíjení synapsí pravé hemisféry mozku, protože levá hemisféra je v našem kulturním prostředí přetěžována hromaděním faktů a informací.Dalším předpokladem autorů je, že pro každé dítě je vhodný jiný druh nástroje, a to podle toho, k jakému druhu hudby tíhne a jaké má k určitému instrumentu fyzické i psychické předpoklady. Zásadní chybou je nutit dítě hrát na nástroj, který mu "vymyslí" rodiče, což většinou končí po dvou třech letech vynucené docházky do ZUŠ.Kniha obsahuje řadu testů, které rodičům pomohou s výběrem nástroje, a podrobné popisy vhodnosti jednotlivých nástrojů. Kniha je určena rodičům dětí ve věku od 5 do 14 let.

Vypredané

9,12 €

Hudební cesta
Hudební cesta

Philippe Nemo

Hudební cesta je osobním vyznáním současného francouzského filozofa Philippa Nema o hudbě jako o jedné z nejpodstatnějších složek lidského života. V první části popisuje svou vlastní cestu s hudbou od dětství až po dospělost, a na mnoha různých příkladech dokazuje své tvrzení, že s osobním zráním vyzrává i hudební vkus posluchače.Druhá část knihy nabízí teoretické zamyšlení nad hudbou jako zvláštním jazykem – Nemo tvrdí, že hudba sama o sobě má přinejmenším stejnou vyjadřovací schopnost jako řeč a že patří k nejvyšším projevům lidského myšlení. Svět bez hudby by podle něj byl bezduchý.

Vypredané

16,59 €

Ludwig van Beethoven
Ludwig van Beethoven

Miloslav Hronek

Poselství génia. Autor předkládá analýzu duchovního odkazu, pohled na život a dílo představitele německého hudebního klasicismu Ludwiga van Beethovena (1770–1827) na základě archivních zpráv a využití odborných hudebních kritik. Důraz je kladen na Beethovenův vnitřní zápas. Pro českého čtenáře budou zvlášť zajímavé pasáže o olomouckém kardinálovi Rudolfu Janovi, Beethovenovu příteli.

Vypredané

6,69 €

CD - Michna - Missa III
CD - Michna - Missa III

Adam Václav Michna z Otradovic. Další album úspěšného vokálně-instrumentálního brněnského souboru, zaměřeného na autentickou interpretaci barokní hudby - tentokráte ve spolupráci se Scholou D. Ebena - je věnováno významnému představiteli českého baroka, Adamu Václavovi Michnovi z Otradovic a obsahuje 3 novodobé CD - premiéry:Missa III. (votiva de Sancta Maria)je zcela ojedinělou skladbou, je celá komponována nad tzv. ostinátním basem a pochází ze sbírky Sacra et Litaniae.Vesperae - in II. Vesperis in Festis Beatae Mariae Virginisjsou výběrem ze sbírky Officium Vespertinum a jsou pojaty jako nešpory pro mariánský svátek.Ze stejné sbírky pocházejí i závěrečnéLitaniae B. M. V. á 8.Sbírku Officium Vespertinum se podařilo kompletovat teprve nedávno podle hlasů nalezených v Klosterneuburgu v Rakousku.

Vypredané

8,34 €

Léčba Schopenhauerem
Léčba Schopenhauerem

Irvin D. Yalom

3.vydání. V době, kdy konfrontace s tématem smrti přiměje významného psychiatra Hertzfelda zamýšlet se nad smyslem svého životního povolání, naváže znovu kontakt s Philipem, atraktivním a arogantním člověkem závislým na sexu, kterého léčil před patnácti lety.Filozof Philip nyní studuje, aby se stal sám terapeutem. Hertzfeld mu má poskytnout supervizní hodiny potřebné k dosažení titulu - ovšem pouze za předpokladu, že se Philip nejprve zúčastní Hertzfeldovy skupinové terapie, během níž by pracoval na svých vztazích. Shodou okolností se však ukáže, že Pam, další členka terapeutické skupiny, je jednou z Philipových obětí před mnoha lety - a dodnes je touto zkušeností traumatizovaná.Konfrontace s touto situací z minulosti přivede členy terapeutické skupiny k nečekané účasti a k nebývalým změnám v jejich životě…Yalom zde rozehrává skutečný příběh ze života filozofa Artura Schopenhauera (který je Philipovým osobním guru, alter ego a inspirací) do podoby čtivého románu, spojujícího pohled do prostředí skupinové terapie s vlivem Schopenhauerových myšlenek na současnou filozofii. Knihu uvítají čtenáři se zájmem o populární psychologii a psychoterapii i odborníci pomáhajících profesí a jejich klienti.

Vypredané

16,59 €

Hrajeme na zobcovou flétnu
Hrajeme na zobcovou flétnu

Kateřina Škořepová

Metodika výuky hry na zobcovou flétnu bez not pro děti. Zobcová flétna je jedním z nejsnáze zvládnutelných nástrojů. Mohou na ni hrát již děti v předškolním věku. Rozvíjejí přitom své hudební cítění a získávají základy pro další hudební vývoj. Přínos hry na flétnu z hlediska upevňování správného dýchání je všeobecně znám.Při výuce podle této metodiky děti nepotřebují znát noty (při výuce hraní podle not může být potřeba zvládnutí hudební nauky důvodem ztráty počáteční motivace). Později v návaznosti na hudební nauku ve škole děti snadno přejdou na hraní podle not.V průběhu krátkých 20 lekcí (při frekvenci 2 lekce za měsíc je výuka rozložena do jednoho školního roku) děti zvládnou všechny tóny ze stupnice C dur a naučí se zahrát přibližně 15 písní a 20 melodizovaných říkadel. Zafixují si správné držení nástroje, nasazení tónu, dýchání při hře a držení těla. Součástí každé lekce je dechové cvičení.

Vypredané

9,60 €

Duchovní život a liturgie
Duchovní život a liturgie

Studijní texty ze spirituální teologie V.. Texty vycházejí z třetího olomouckého setkání spirituálních teologů ve dnech 28.–29. května 2010, se sjednocujícím tématem Duchovní život a liturgie.Zahrnují: Lectio divina a Božská liturgie Jana Zlatoústého; slovníkové heslo o Zázraku; dále studii Zbožnost, iniciace a mystagogie; z hudebních témat životní pouť J. D. Zelenky; exkurzi do hudebních aktivit zakladatele redemptoristů, Alfonsa Liguori, autora nejznámější italské koledy Sestupuješ z hvězd; život F. Chopina vzhledem k duchovním reáliím; a poté literární velikány (Tolstoj, Kafka, Stefan Massini aj.) ve spojení s liturgií; tři témata o eschatologii a duchovním životě Micheliny Tenace; a nakonec životopis kontroverzního salcburského arcibiskupa Wolfa Dietricha z Raitenau (1587–1612), na jedné straně talentovaného architekta liturgických staveb, na straně druhé muže paradoxně neliturgického. Jak tyto protiklady života usmířit, je cílem přeloženého příspěvku.

Vypredané

13,39 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Chcem sa Vám poďakovať za dodanie knihy. Bohu ďakujem za existenciu Vášho kníhkupectva. Nech Pán Vás ochraňuje a požehnáva pri šírení jeho radostného posolstva.

Pavol

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk