Knihy o sebapoznaní • Zachej.sk
Knihy o sebapoznaní

Knihy o sebapoznaní

(7 produktov)

Sebapoznanie je schopnosť porozumieť vlastným myšlienkam, pocitom, emóciam. Zo sebapoznania následne...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Bol stratený a našiel sa
Bol stratený a našiel sa

Krzysztof Wons

Poznávanie seba vo svetle Božieho slova. Ide o druhú knihu od Krzysztofa Wonsa, akoby voľné pokračovanie prvej Nielen z chleba žije človek. V tejto knihe sa zameriava na dôkladné poznanie človeka. Dobré sebapoznanie je povolaním každého človeka. Keď sa dobre poznáme, vieme lepšie využiť svoje dary a plnšie sa realizovať, keď sa dôkladne poznáme vieme nažívať v pokoji so sebou i s druhými, máme kvalitnejšie vzťahy.Skutočné poznanie prichádza prostredníctvom Božieho slova vo svetle viery. Predovšetkým známe podobenstvo o márnotratnom synovi nám hovorí veľa o každom jednom z nás. Hovorí o ľudskom srdci, ktoré sa odvracia od Boha či už radikálnou vzburou a hriechom, ako v prípade mladšieho syna alebo krytým a maskovavým spôsobom ako v prípade staršieho syna.Autor nám ponúka originálne, a predsa osadené v modernej spiritualite, chápanie tohto podobenstva. Kniha vždy konfrontuje čitateľa, nenechá ho na pokoji, vyzýva ho k zaujatiu jeho postoja, pochopeniu jeho životnej situácie, odhaľuje mu jeho vnútro a vovádza doň poriadok.Na konci autor ponúka aj cestu vnútorného uzdravenia, k nemu totiž smeruje poznanie pravdy o sebe samom. Poslednou kapitolou v knihe je krátka krížová cesta, ktorej zastavenia sú spojené s prosbou o uzdravenie konkrétnych ľudských rán srdca.Kniha je inšpirujúca k hlbšiemu vzťahu s Bohom. Človek sa pri nej ani nie niečo naučí, ako skôr niečo prežije.

Skladom

5,04 €

Posledné kusy
Ako budovať pozitívne vzťahy
Ako budovať pozitívne vzťahy

Len Kofler

Oslobodenie našej prítomnosti od vplyvu minulosti. Nová kniha pátra Lena je v mnohých ohľadoch zhrnutím jeho celoživotných skúseností ako kňaza, školiteľa, terapeuta a duchovného vodcu. Nad to všetko, ponúka táto kniha múdrosť človeka, ktorý sa počas svojho dlhého života snaží byť plne funkčnou ľudskou bytosťou, človeka, ktorý rezolútne odmieta falošnú spiritualitu, ktorá sa vyhýba sebapoznaniu a ktorá navodzuje strach z intimity.Čitatelia knihy Ako budovať pozitívne vzťahy sú citlivo vedení územím, ktoré môže na prvý pohľad vyvolávať strach. S vodcom, akým je páter Len, však strach z neznámeho a skúsenosť bolesti z minulosti, postupne ustupuje radostnému očakávaniu z novo nájdenej slobody, ktorá je ovocím sebaprijatia. (Brian Thorne, emeritný profesor poradenstva University of East Anglia)

Skladom

6,79 €

Súzvuk nerovníc
Súzvuk nerovníc

Laura Fechová

Strhujúci román, kde sa sila priateľstva a lásky stretáva v tvrdom boji s pokušením a klamstvom. Klamali sme? Podľahli vášni?Naozaj je naša túžba silnejšia ako svedomie?Dorota a Dávid sú už od detstva nerozluční priatelia.Dorka je slušné a nežné žieňa milujúce spev a svet. Dávid je jej pravý opak, nebojácny a neskrotný milovník matematiky a žien. Aj napriek ich rozdielom sú spojení neochvejným putom a ich vzťah sa často stretáva s nepochopením.Keď sa Dorotine časté nočné mory začnú zosobňovať a Dávidov záhadný študijný pobyt odhalí kruté lži, roky zdanlivého šťastia vystrieda hra na schovávačku. Všetko, v čo verili, zahaľuje hustá hmla, cez ktorú je takmer nemožné vidieť pravdu.Román Súzvuk nerovníc vás povedie cestou sebapoznania.Po stopách pútnikov hľadajúc skutočnú odpoveď na jedinú dôležitú rovnicu nášho života.

Skladom

15,42 €

Audiokniha
Audiokniha: Nedostatečný pocit vlastní hodnoty
Audiokniha: Nedostatečný pocit vlastní hodnoty

Heinz-Peter Röhr

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty komplikuje výrazným způsobem život mnohým z nás. Jeho důsledkem jsou úzkosti, deprese, psychosomatická onemocnění, dlouhodobý pocit životní nespokojenosti nebo různé formy závislostí. Audiokniha známého německého psychoterapeuta ukazuje, že zdravému pocitu vlastní hodnoty stojí často v cestě určité zakořeněné, nevědomé vnitřní vzorce či programy. Ty lze přirovnat k softwaru, jež umožňuje pouze určitý typ operací. A lidé s nedostatečným pocitem vlastní hodnoty jsou obvykle „naprogramováni“ tak, že své vlastní spokojenosti stojí v cestě. Autor pomáhá s pomocí poznatků a konceptů různých psychologických směrů a psychoterapeutických škol nejprve sebedestruktivní vnitřní naprogramování rozpoznat. Poté na konkrétních příkladech ukazuje, jak ze starých programů vystoupit a zaujmout nový postoj k sobě i životu.

Ihneď na stiahnutie
-15%

7,58 €

Posledné kusy
Orol a kura
Orol a kura

Leonardo Boff

Archetypy a cesta k vnútornej integrite. Každý človek skrýva v sebe orla. Tento orol sa chce narodiť, uzrieť svetlo sveta. Cíti sa povolaný vzniesť sa do výšky, k slnku. Stojíme teda nevyhnutne pred výzvou oslobodiť orla v nás. V našich úvahách nie je orol iba dravý vták.Predstavuje jeden z archetypov. Každý archetyp žije, a preto nie je len fosíliou ľudského nevedomia. Podobne aj kura predstavuje jeden z archetypov. Kura je vyjadrením aspektov, ktoré sú v rozpore s tými, čo pripisujeme orlovi, no zároveň ich aj dopĺňajú.Orol a kura teda symbolizujú celok ľudskej existencie. Zdráhame sa byť len kuraťom. Chceme byt aj orlom, dobývať výšky… S radosťou pristupujeme k svojim pevným koreňom (kura), ale svojou korunou (orol) cítime slnko, dážď, vzduch a vesmír. Naša orlia existencia sa musí opäť dostať k slovu.Orly nemajú nič proti zemi, veď tam získavajú svoju potravu. Nie sú však stvorené, aby behali po zemi; sú predurčené lietať vo výškach a merať svoje sily s horskými vrcholmi a búrkami.

Skladom

6,31 €

E-kniha
E-kniha: Psychológia a spiritualita
E-kniha: Psychológia a spiritualita

Leopold Slaninka

základné psychologické aspekty duchovného života. Ide o deväťdesiatstranovú knižku z pera jezuitu Leopolda Slaninku, prvého slovenského absolventa Inštitútu psychológie Pápežskej Gregorovej univerzity v Ríme. Autor v nej poukázal, že cez spoznávanie určitých psychologických rovín je možné posúvať sa vpred aj v duchovnom raste. Prospešné je to nielen pre jednotlivcov, ale o to väčšmi pre vodcov zodpovedných za formáciu spolupútnikov v komunitách či na ceste kňazstva (v tejto súvislosti kniha je vhodná najmä pre pedagógov, vychovávateľov, rodičov a pod.). Keďže páter Slaninka vyštudoval klinickú psychológiu, siahol po vedeckých poznatkoch súčasných kresťanských psychológov a doplnil ich o citácie z cirkevných dokumentov. Od ideálov, motivácií, túžob a limitov chce čitateľov viesť k citovej zrelosti. Odkrýva možné príčiny, prečo sa naše podvedomie oblieka do takého či onakého správania a odporúča vstúpiť do dialógu s vlastnými pocitmi a emotívnym svetom. Cez vnútorné oslobodenie, ktoré sa bezprostredne spája s Kristom v transcendentnej rovine, ukazuje cestu, ako sa dopracovať k vitálnej energii, novej sile a radosti zo života.

Ihneď na stiahnutie
-6%

4,20 €

Audiokniha
Audiokniha: Čeho před smrtí nejvíc litujeme
Audiokniha: Čeho před smrtí nejvíc litujeme

Bronnie Ware

Audiokniha čerpá z osobní zkušenosti autorky, která několik let působila v paliativní péči. Setkání s lidmi, jimž perspektiva blízké smrti naléhavě otevřela palčivá osobní témata a možná trochu pozapomenuté hodnoty, proměnila i její vlastní život. Rozhovory s umírajícími naznačily několik hlavních směrů lítosti – kéž bych měl odvahu žít opravdu podle sebe, ne podle očekávání druhých, kéž bych tolik nepracoval, kéž bych měl odvahu vyjádřit své city, kéž bych si udržel vztahy se svými přáteli, kéž bych si dovolil být šťastnější. Příběhy lidí loučících se se životem se prolínají s osobním příběhem autorky, která se díky nim učí vnitřně svobodnému životu v přítomnosti.

Ihneď na stiahnutie
-15%

7,98 €

Antidepresívna Božia príručka
Antidepresívna Božia príručka

Arkadiusz Łodziewski

Ako sa dostať z duchovnej depresie. Kniha Antidepresívna Božia príručka prináša veľkú duchovnú útechu pre všetkých, ktorých každodenný život často privádza k smútku a beznádeji. Autor knihy – evanjelizátor, charizmatik, Boží muž – veľmi jednoduchým a prístupným jazykom uvádza čitateľa na základe Božieho slova do duchovného zápasu. Predstavuje krásu a neopakovateľnosť povolania každého človeka v Božom pláne ako aj rafinovanú taktiku diabla, ktorou chce zničiť, narušiť alebo oslabiť jednotu a priateľstvo s Bohom. Zároveň učí spoznávať jeho pôsobenie a správne čeliť jeho zjavným i skrytým útokom na bojisku, ktorým je často naše srdce a myseľ.Publikácia je lúčom nádeje, ktorý pomôže vnímať krásu kresťanského života a povolania v často neľahkej každodennosti.

Vypredané

3,78 €

Psychológia a spiritualita
Psychológia a spiritualita

Leopold Slaninka

základné psychologické aspekty duchovného života. „Základnými kameňmi v živote každého kresťana sú ideály, ktoré predstavil Ježiš Kristus v evanjeliu. Nestačí ich však poznať len rozumom, treba sa k nim dostať aj srdcom, nestačí len správne veriť a správne konať, je potrebné aj správne cítiť, tak ako Kristus, aby sme sa stali jeho skutočnými nasledovníkmi. Ako však možno poznať vlastné srdce? Ako spoznať v nás to, čo nepoznáme a čo nás zároveň ovplyvňuje, bráni, brzdí, spomaľuje, odvádza na vedľajšie cesty? Ako rozlíšiť to, čo nám bráni, alebo naopak pomáha, aby sa Ježišove hodnoty stali hodnotami nášho vlastného srdca, tých najhlbších a najsilnejších túžob v nás? Ako objaviť v sebe zdroj energie, sily, nadšenia, optimizmu, nádeje a pokoja?“ (5. strana)„Ak náš vzťah s Bohom má byť autentickým vzťahom lásky, potom nemôžeme z neho vylúčiť ani emócie, a ani náš podvedomý emotívny poklad. Poznanie seba samého je teda výzvou pre každého, kto sa rozhodol budovať vzťah lásky k Bohu, a je dôležité aj pre duchovný rozvoj každého človeka.“ (15. strana)„Dostávame sa k poslednej časti úvah o emotívnom svete v nás, zasadených do kontextu psychológie a duchovného života. Pred nami stojí záverečná otázka: Kam smerujeme tým, že venujeme pozornosť emotívnemu svetu v nás? Čím je a čím nie je citová ľudská zrelosť? Aké sú jej základné charakteristiky? Prečo je potrebné usilovať o jej dosiahnutie?“ (85. strana)Leopold Slaninka SJ (*1967) – kňaz, psychológ, žurnalista. Pochádza z Častej. Do Spoločnosti Ježišovej vstúpil v roku 1988. Po štúdiu mediálnej komunikácie v Ríme a základných filozofických a teologických štúdiách v Bratislave prijal kňazskú vysviacku roku 1999. Ako kňaz pôsobil dva roky v Piešťanoch, kde sa venoval pastorácii mládeže a dávaniu duchovných cvičení. Následne po štvorročnom štúdiu promoval v odbore klinická psychológia so zameraním na spirituálnu formáciu na Pápežskej Gregorovej univerzite v Ríme a stal sa členom komory talianskych psychológov. V súčasnosti, od októbra 2005, pôsobí vo Vatikánskom rozhlase ako vedúci slovenského programu. Je autorom kníh: Ruah-Pneuma–Duch, Duch Svätý v biblickom zjavení (2005), Žena v srdci Cirkvi (2007).

Vypredané

5,34 €

Všemocné emoce?
Všemocné emoce?

Anna Bissiová

Jak poznat a zvládat vlastní emoce. Zkušená psycholožka objasňuje původ různorodých emocí, které se v nás ozývají, a poukazuje na to, jak důležitou roli plní emoce v lidském životě.

Vypredané

8,24 €

Nájdi svoj skrytý poklad
Nájdi svoj skrytý poklad

Benignus O’Rourke

Cesta modlitby v tichu. Existujú dve zlaté pravidlá o modlitbe. Prvým je, že sa máme modliť, ako vieme. Spôsobom, ktorý najviac vyhovuje našej prirodzenosti. Teda nie tak, ako si myslíme, že by sme sa mali. Preto nemusíme meniť spôsob modlitby, ak sme pri nej šťastní. Druhým pravidlom je, že čím menej sa modlíme, tým je modlitba ťažšia. Boh prijíma modlitby a teší ho, že mu darúvame svoj čas. No zároveň, pravdepodobne, musí kvôli nám plakať, keď nás vidí, ako sa vyčerpávame a ako strácame sily v boji s blúdiacou mysľou. Musí kvôli nám plakať aj vtedy, keď sme znechutení. Pritom od nás nežiada nič iné, len aby sme si pri ňom oddýchli a aby sme mu dovolili, nech daruje svoj pokoj našim dušiam.Benignus O’Rourke je augustiniánsky mních a člen kláštornej komunity Clare Priory v anglickom grófstve Suffolk. Má viac ako štyridsaťročné skúsenosti so sprevádzaním stoviek mužov a žien, ľudí všetkých vierovyznaní i neveriacich v osvojovaní si modlitby v tichu.

Vypredané

5,82 €

Bezvýhradná láska
Bezvýhradná láska

John Powell

Prijať lásku ako životný princíp zmysluplnej existencie nepovažuje súčasná spoločnosť za dobré rozhodnutie. V spôsobe života, ktorý si dnes mnohí ľudia vyberajú, sa ustavične opakuje neľútostné spochybňovanie existencie skutočnej a trvalej ľudskej lásky.Znepokojujúce množstvo ľudí upadá pri pohľade na svoj život, prácu, manželstvo a rodinu do depresií a sebaľútosti. Zdá sa, že kult sebarealizácie je založený na predpoklade, že dať niekomu svoje slovo a sľúbiť mu vernosť v podstate znamená vzdať sa vlastnej individuality a osobnej identity.Autor – kňaz, psychológ a autor mnohých úspešných kníh – v dialógu s čitateľom hľadá odpovede na problémy, ktoré vyvstávajú pred každým človekom, čo chce žiť skutočné plnohodnotné vzťahy.

Vypredané

3,20 €

Upratané v sebe 117/2020
Upratané v sebe 117/2020

Peter Naňo

Cesta do hlbín srdca s donom Boscom. Praktické cvičenia k lepšiemu sebapoznaniu.Úryvok z knihy: Staré príslovie hovorí: „Cesta, ktorá má tisíc míľ, sa začína prvým krokom.“ Určite poznáš ľudí, ktorí sa na konci svojho života naň pozreli spätne a priznali: „Keby som tak mnohé robil inak… Keby som urobil lepšie rozhodnutia… Keby som tak trávil viac času so svojou rodinou alebo deťmi…“ Nenaplnený život je plný vyjadrení typu: „Ach, keby som tak…“ To sú často slová ľudí, ktorí svoj život nežili, iba prežívali. Život je plný ciest, chodníčkov, možností… Je na tebe, aby si vykročil. Sprav prvý krok. Ak nie, riskuješ, že sa odsúdiš na život v priemernosti a sebaľútosti – a to nechce naozaj nikto!

Vypredané

1,75 €

Time management jako duchovní úkol
Time management jako duchovní úkol

Friedrich Assländer; Anselm Grün

Čas jakožto omezená doba života nás upozorňuje na to, že je náš život konečný a vlastně velice krátký. Kolik času nám ještě zbývá? Nevíme. V praktickém duchovním životě bychom měli chápat každý den jako možný poslední den našeho života a měli bychom si připomínat, že smrt jistě přijde a že právě ona dělá z našeho života tak cennou věc. Teprve vědomí vlastní smrti dělá z života jedinečnou a drahocennou šanci. Každý den, když se ráno probouzíme, dostáváme darem nový den dlouhý 24 hodin.Smrt nás vybízí především k tomu, abychom tento den prožili vědomě, abychom dobře utvářeli přítomný okamžik a abychom tento dar vděčně přijali. Dejme se probudit a přijměme pozvání, abychom dobře využili každého dne a abychom jej žili tak, že se večer budeme moci s vděčností ohlédnout za naplněným dnem. Svatý Benedikt napomínal své mnichy, aby si denně připomínali vlastní smrt (srov. Benediktova řehole 4,47).Nehodlá tím nahánět strach ze smrti, ale směřuje k přesnému opaku, chce, abychom se jí přestali bát. Jednoho pouštního otce se jednou kdosi zeptal, proč se nikdy nebojí. Odpověděl, že je to proto, že si každodenně představuje, že nastal jeho poslední den. Tato představa nás vybízí, abychom každý okamžik prožívali vědomě a vděčně. Na tom, jak zacházíme se svým časem, rozhodujícím způsobem závisí spokojenost se životem a pracovním výkonem. Dobrý časový management se však nevztahuje pouze na efektivnost a disciplinovanost lidské činnosti, jeho součástí je i orientace podle skutečných hodnot, tázání po tom, co je podstatné, a snaha o správnou míru v životě. Recenzia: Time management jako duchovní úkol na stránke blog.zachej.sk.

Vypredané

9,60 €

Čtvrthodinka upřímnosti
Čtvrthodinka upřímnosti

Józef Augustyn

Učit se hlouběji nahlédnout do vlastního nitra, hodnotit své postoje a skutky, vykonat si poctivé zpytování svědomí… Knížka může být použita pro každodenní modlitební chvíli, ale rovněž jako pomůcka při přípravě na svátost smíření. Láska vyžaduje oboustranné, bezvýhradné odevzdání se. Lakota, chladná vypočítavost a sčítání výhod odkrývají strach před úplným darováním se v lásce a před přijímáním lásky. Ten, kdo neumí lásku přijímat, ji neumí ani dávat. Když hledíme na velkou touhu Boha po lidské lásce, tážeme se sami sebe, jaká je naše touha po lásce Boží. Jak a s jakou silou se projevovala v našem životě? (Józef Augustyn)

Vypredané

4,07 €

Žít v Boží přítomnosti
Žít v Boží přítomnosti

Bratr Geoffroy-Marie

Ačkoliv moc dobře víme, jak důležitou roli v našem duchovním životě hraje působení Boží milosti, přece se nám nezřídka stává, že se do popředí dostává spíš naše lidské úsilí. Máme pocit, že duchovní růst si vyžaduje především vypětí naší vůle a poctivě nasazujeme všechny své síly na to, abychom se přiblížili k Bohu. Výsledkem je sice poctivý, ale poněkud „unavený“ život, z něhož jen sotva sálá nakažlivá radost Božích dětí.Autor této knihy nejprve nasměrovává naši pozornost do hloubky našeho vlastního srdce. Učí nás vnímat Boží přítomnost ve vlastním nitru a na základě tohoto poznání nás pak vede k autentické odevzdanosti Bohu a jeho působení v lidské duši. Duchovní život, jehož hlavním aktérem je sám Bůh, pak již nepředstavuje vyčerpávající námahu, nýbrž radostnou zkušenost, že jsme neseni Láskou, která nezná hranic.

Vypredané

5,34 €

Ver, že to dokážeš
Ver, že to dokážeš

Jentezen Franklin

Nastal čas na uskutočnenie Božieho sna. Žiť svoj sen nie je ľahké; vyžaduje si to vytrvalosť, húževnatosť, sebadôveru a vieru v Boha a vo víziu, ktorú vám dal. Autor na základe vlastných skúseností a príkladov biblických postáv, ktoré kráčali za svojimi snami, ukazuje, ako nájsť a žiť Božiu víziu. V knihe sa dočítate, ako premeniť sny na realitu. Okrem iného v nej nájdete: päť štádií vízie a tipy, ako nimi prejsť; čo robiť, keď sa sen zdá príliš vzdialený alebo neuskutočniteľný; ako bojovať za uskutočnenie sna, kým sa nestane realitou. Nenechajte sa obrať o to, čo Boh pre vás pripravil! Jentezen Franklin je pastorom zboru Free Chapel v Gainesville v štáte Georgia, ktorý pravidelne navštevuje 10-tisíc veriacich. Jentezen je obľúbeným rečníkom a úspešným spisovateľom. Jeho televízny program Kingdom Connection sa vysiela v mnohých krajinách. Kniha Půst, ktorú napísal, sa stala bestsellerom. S manželkou Cherise má päť detí.

Vypredané

8,73 €

Dary nedokonalosti
Dary nedokonalosti

Brené Brownová

Vzdajte sa ilúzie toho, kto si myslíte, že ste. Prijmite svoje skutočné "ja". Keď narovinu priznáme ako sa veci v našom živote skutočne majú a prostredníctvom toho sa naučíme milovať sami seba, je to tá najstatočnejšia vec, akú kedy urobíme. Čo je väčšie riziko? Prestať riešiť, čo si myslia druhí ľudia alebo neriešiť to, ako sa cítite, v čo veríte a kto ste vy?Žiť plnohodnotne znamená, že žijete v stave, kedy si uvedomujete svoju cenu. Je o pestovaní odvahy, súcitu a medziľudského spojenia, aby ste sa ráno zobudili a povedali si: „Bez ohľadu na to, čo dnes vykonám a čo všetko nevykonám, som dostatočne dobrý.“ Znamená to, že v noci idete spať s myšlienkou: „Áno, som nedokonalý a zraniteľný a niekedy mám strach, ale to nič nemení na skutočnosti, že som statočný a hodný lásky a spolupatričnosti.“

Vypredané

10,19 €

Čeho před smrtí nejvíce litujeme
Čeho před smrtí nejvíce litujeme

Bronnie Ware

Kniha čerpá z osobní zkušenosti autorky, která několik let působila v paliativní péči. Setkání s lidmi, jimž perspektiva blízké smrti naléhavě otevřela palčivá osobní témata a možná trochu pozapomenuté hodnoty, proměnila i její vlastní život.Rozhovory s umírajícími naznačily několik hlavních směrů lítosti – kéž bych měl odvahu žít opravdu podle sebe, ne podle očekávání druhých, kéž bych tolik nepracoval, kéž bych měl odvahu vyjádřit své city, kéž bych si udržel vztahy se svými přáteli, kéž bych si dovolil být šťastnější… Příběhy lidí loučících se se životem se prolínají s osobním příběhem autorky, hledající pozitivní smysl plného prožívání přítomnosti při stejně plném vědomí vlastní konečnosti. Bronnie Ware je australskou písničkářkou, prošla řadou zaměstnání, několik let se věnovala paliativní péči. Původní anglické vydání knihy Čeho před smrtí nejvíce litujeme (The Top Five Regrets of the Dying) se stalo světovým bestsellerem.

Vypredané

16,12 €

Dopřej si čas
Dopřej si čas

Notker Wolf

Je to tvůj život!. Představte si, že byste najednou vypili sklenku výborného vína. Šílená představa! Některé věci prostě nelze dělat v časovém presu. K smysluplnému životu potřebujeme čas. Benediktinský opat, který je sám velmi vytížený, v této knize sdílí své zkušenosti o tom, jak lze i uprostřed mnoha povinností žít vyrovnaně a nebýt otrokem času, nýbrž jeho pánem.

Vypredané

8,00 €

Zlyhanie ako šanca
Zlyhanie ako šanca

Anselm Grün; Maria-M. Robben

Táto kniha nie je adresovaná len tým, čo stroskotali, lež všetkým, ktorí zlyhajú. Môžeme byť zneistení aj stroskotaním druhých. Kladie nám otázku, či to, čo žijeme, je skutočne autentické, či v tom nezotrvávame len preto, lebo sa bojíme vybočiť zo zabehaných koľají.Zlyhanie iných nám ukazuje, že človek nikdy nemôže stopercentne ručiť za seba a svoj život. Ak sa úprimne pozrieme na svoj život, nájdeme v ňom situácie, v ktorých naše predstavy neboli zrealizované tak, ako sme dúfali, v ktorých sme sa dostali do slepej uličky a nevedeli sa pohnúť.

Vypredané

4,85 €

Doprovázení na duchovní cestě
Doprovázení na duchovní cestě

Anselm Grün

Co je jádrem křesťanské duchovní cesty?A jak vypadá to, když druhého na této cestě doprovázíme?Anselm Grün tvrdí, že naše cesta v Kristově duchu musí být vždy cestou uzdravující, cestou k tomu, abych se plně stal člověkem a aby náš život za něco stál. Je přitom třeba vědět také o ohroženích, jež zakouší každý, kdo se na cestu k Bohu a ke svému pravému já vydává.Autor chce dát několik podnětů, jak konkrétně si křesťanskou cestu osvojit. Učit se ale musí každý sám.

Vypredané

5,00 €

Nebe začíná v tobě
Nebe začíná v tobě

Anselm Grün

Moudrost otců pouště. Jedna z raných autorových knih je klíčovým textem k poznání jeho díla. Jde o spirituální rozbor učení pouštních otců, především Evagria z Pontiku, o negativních i pozitivních silách (daimonion), které jsou motorem lidského jednání a myšlení.Autor vychází z tzv. spirituality zdola, tj. spirituality, která nepřeskakuje přirozená stadia lidského poznání a zrání a která lidské slabosti a poklesky nevnímá jednoznačně jako selhání, ale jako prostor k růstu a sebepoznání. Autor ve svých výkladech vychází z principů analytické psychologie C. G. Junga, kterou aplikuje na myšlení církevních otců.

Vypredané

9,07 €

Oslovuji?
Oslovuji?

Ladislav Kubíček

Třetí, závěrečný díl trilogie, sestavené ze záznamů z exercicií P. Ladislava Kubíčka z let 1976 až 2004, zcela volně navazuje na předchozí dva, vydané ve stejné edici pod názvem Zapaluji? a Přitahuji?Editorka Marie Svatošová k těmto knížkám poznamenává: „V naprosté většině jde o doslovný přepis zvukového záznamu, leckdy technicky nedokonalého, ale srozumitelného. Přeji si, aby i třetí díl sloužil jako ty předchozí. I když je znám takřka zpaměti, nezevšedněly mi a určitě nikdy nezevšední. Používám je totiž zcela prakticky jako výborné zpovědní zrcadlo. Je nevyčerpatelné, nic nezkresluje, nic nenamlouvá a člověk se v něm dobře poznává. Někdy až moc dobře.“

Vypredané

2,13 €

Bojovník a priateľ
Bojovník a priateľ

Anselm Grün

Ako nájsť sám seba. Dúfam, že táto kniha vzbudí u mužov zvedavosť, aby našli svoju najvlastnejšiu cestu, cestu sebapoznania, ale i duchovnú cestu, ktorá nevylučuje silu a vášeň, ale necháva sa viesť dynamikou mužskej energie. Mužská spiritualita, ako je vyjadrená v osemnástich mužských biblických postavách, nepripisuje veľkú váhu nemenným systémom ani akejkoľvek ideológii. Muži sú skeptickí voči privysokým ideálom, voči vzletnému jazyku.U biblických mužov objavujeme mužské spôsoby kontaktu s Bohom a zasadzovania sa za ľudí. Stretávame v nich silných mužov, ktorí prešli všetkými hlbinami i výšinami, hľadeli do očí pravde o sebe, prijali svoju sexualitu a vitalitu, často boli sem i tam zmietaní rôznymi vnútornými pohnútkami. Mužská spiritualita odmieta každú systematizáciu i idealizáciu. Je konkrétna, zameraná na činnosť a angažovanosť, je plná sily a vášne.Odporúčame tiež Kráľovná a divožienka (2007), alebo vo forme audioknihy 4 CD - Kráľovná a divožienka.

Vypredané

6,08 €

Být single - ale jak?
Být single - ale jak?

Hildegard Aepliová

Naplněný život a nesplněná přání. Ačkoliv to tak stále není chápáno, je stav single – tedy stav, kdy člověk žije sám – normální, dobrý a plnohodnotný způsob života. Na základě tohoto předpokladu věnuje Hildegard Aepliová pozornost otázce, do jaké míry existuje naplněný život s nenaplněnými přáními a touhami. Jednotlivé úvahy přitom vždy spojuje se svými osobními zkušenostmi. Kniha nabízí k dané tematice řadu podnětů a cvičení vycházejících z ignaciánské perspektivy.

Vypredané

4,27 €

Krize jako šance
Krize jako šance

André Daigneault

Psychologové někdy říkají, že krize středního věku je jako druhé dospívání. Člověk v tomto období nechce nikoho vidět a ve své rodině si připadá jako cizinec. V hlavě se mu honí otázky: „K čemu je to všechno dobré?“ „Nejsem ve svém zaměstnání nebo ve svém manželství vlastně jako ve vězení?“ „Proč se tak hrozně dřu?“ „Udělal jsem v životě vůbec něco důležitého?“ „Mám nějakou cenu?“ „Nač je mi víra a modlitba?“ „Proč mi Bůh v mém trápení nijak nepomůže?“ „Proč vlastně žiju?“Ideály mládí jsou pryč, jejich místo zaujala malomyslnost a deprese. Člověk má pocit, že náhle hrozně zestárl. A právě v tuto chvíli je třeba Boha prosit o oproštěnost. O tu oproštěnost, která člověku dovolí přijmout pozvolna přicházející stáří, která mu umožní poddat se plynutí času a přijmout meze svých možností.

Vypredané

5,34 €

Otče, odevzdávám se ti
Otče, odevzdávám se ti

Wilfrid Stinissen

Hlavním tématem této knihy je poslušnost vůči Boží vůli. Autor se přitom zamýšlí nad cestami k dosažení naprostého odevzdání. Zvláštní pozornost je věnována potížím, které tento proces duchovního zrání doprovázejí. Text je obohacen o odkazy na mnoho autorů duchovní literatury (Jan od Kříže, Sv. Augustin).

Vypredané

4,56 €

Můj život beze mne
Můj život beze mne

Osvaldo Poli

Hledání vlastní identity. Co znamená být sám sebou a žít v souladu se svou nejhlubší přirozeností?Jaká kontrolka se rozsvítí, když sami sebe ztrácíme, když se sami sobě odcizujeme?Je možné znovu se najít? Ale jak?Z takových otázek vznikly úvahy v této knize, které by chtěly dát odpověď na touhu po autentičtějším a plnějším životě.

Vypredané

9,31 €

Láska bez podmínek
Láska bez podmínek

John Powell

Kniha vyšla aj v slovenčine: Bezvýhradná láska (2013).Kniha odhaluje smysl slov „skutečná, bezpodmínečná láska“. Autor, dnes už klasik spirituální literatury, se v ní zamýšlí nad podmínkami takového vztahu, kdy si přestáváme jakékoli podmínky klást, protože druhého milujeme takového, jaký je, s tím, co k němu patří, co dělá, jak mluví a co vyznává. Láska totiž nepatří do kategorií, které vládnou tomuto světu a které vyjadřujeme slovy: Co z toho budu mít?

Vypredané

6,01 €

Agrese vytváří vztahy
Agrese vytváří vztahy

Karl Frielingsdorf

Jak se z destruktivních sil mohou stát síly prospěšné životu. Slovo "agrese" je chápáno téměř výlučně negativně a spojováno s násilím, spory a válkami. Především lidé s náboženskou výchovou stále ještě trpí tradovaným zákazem agrese. Původní smysl tohoto slova (přistoupit k někomu) nechává otevřenou možnost, půjdeme-li proti sobě nebo spolu.V tomto smyslu vykládá Karl Frielingsdorf agresi jako životní energii, která je pro setkání se sebou samým, s bližními, životním prostředím i Bohem bezpodmínečně nutná. Napínavým způsobem a na mnoha příkladech analyzuje příčiny destruktivní agresivity a poruchy vztahů, vysvětluje, jak je překonat a ukazuje agresi jako vitální životní sílu a strůjkyni zdravých vtahů.

Vypredané

7,95 €

Zrelý manažér
Zrelý manažér

Tony Humphreys

Riadenie zvnútra von. Kniha Zrelý manažér nie je o stratégiách a technikách manažmentu, pretože skúsenosti potvrdzujú, že takéto prístupy nie sú plne efektívne, ak nevyvierajú zo stabilného a múdreho vnútorného života manažéra.Táto kniha je predovšetkým o manažovaní vnútorného sveta riadiacich pracovníkov aj ich zamestnancov, aby k svojim pracovným úlohám pristupovali čo najzrelším a najproduktívnejším spôsobom.

Vypredané

6,79 €

Cíle v pracovním i osobním životě
Cíle v pracovním i osobním životě

Jörg Knoblauch

Bohatě strukturovaná kniha nabízí, slovy autora předmluvy, málo teorie a hodně praxe. Za pomoci mnoha dotazníků, obrázků, tabulek, tipů i příkladů nabízí komplexní informace v oblasti stanovování a dosahování cílů. K tomu využívá mnohé osvědčené modely (SMART, flow, rozlišení důležitého a naléhavého, Paretovo pravidlo) i vlastní nápady a zpracovává je do velmi přehledného, srozumitelného a snadno využitelného celku.Čtenáři se naučí např. přetvářet přání na cíle, zvolit si dobré, bezrozporné cíle, vytvořit akční plán v různých časových horizontech, uskutečňovat své cíle s vášní, naučit se zacházet s překážkami, spolupracovat s druhými apod. Kniha je určena pro odborníky pracující v poradenství a managementu, podnikatele, osoby se zájmem o osobní plánování i všechny ty, kdo by své sny rádi proměnili ve skutečnost.Prof. dr. Jörg Knoblauch se tématy stanovování a dosahování cílů zabývá již 30 let. Je obchodním společníkem ve čtyřech firmách zaměřených na časové a životní plánování, personalistiku, sebeřízení a poradenství v oblasti obchodu. Za své podnikatelské aktivity je pravidelně oceňován: jedna z jeho firem mimo jiné získala Best Factory Award, cenu pro malé německé podnikatele.

Vypredané

12,48 €

Jak znovu najít radost?
Jak znovu najít radost?

Anselm Grün

Setkání s radostí uzdravuje tělo i duši. Proto má být tato kniha pozváním k obnově radosti v hloubi vlastního srdce. Při četbě o radostných zkušenostech jiných lidí se můžeme přiblížit ke zdroji radosti ukrytému v našem nitru. Snad tento pramen nově vytryskne.Nechme se povzbudit k tomu, abychom se znovu podívali na svůj život, tentokrát z hlediska radosti. Pak v něm objevíme stopy radosti a naděje. Na základě zmíněných stop můžeme objevit stezku, po níž je třeba se vydat, abychom žili svůj život zdravě a naplno v té jedinečnosti, kterou mu propůjčil Bůh, abychom v něm našli vlastní duchovní cestu, která nás dovede k Pánu i k našemu skutečnému já.

Vypredané

6,01 €

Pokora, cesta k Bohu
Pokora, cesta k Bohu

Pápež František

Dórotheos z Gazy. O obviňování sebe sama. Kardinál Bergoglio čerpá z bohatství starobylé duchovní praxe otců pouště a předkládá nám spisek Dorothea z Gazy „O obviňování sebe sama“. Vytyčuje tak stále aktuální cestu autentické křesťanské pokory, která je základem každého opravdového společenství.

Vypredané

3,40 €

Umění rozlišovat
Umění rozlišovat

Bertrand Georges

Správná rozhodnutí ve správný čas. Každý den nás staví před řadu drobných rozhodnutí, která sice vypadají bezvýznamně, ale v souhrnu mohou výrazně ovlivňovat nás i naše bližní. Občas ale konáme rozhodnutí zásadní, která náš život ovlivní dlouhodobě a podstatně. Mezi ně patří výběr studia a profese, výběr životního partnera nebo volba zasvěceného života. Současný svět před nás klade tolik možností, že jsme často zmatení a bezradní.Někdo se množstvím nabídek nechá zcela ochromit a bojí se volit, jiný zase přeskakuje z jedné možnosti na druhou a mění svá rozhodnutí až lehkovážně, podle okolností a nálady. Kniha Umění rozlišovat přináší jasné a konkrétní klíče k tomu, abychom si dokázali ujasnit své priority a postupně rozvíjeli umění rozlišovat skutečné dobro od zdánlivého dobra. Ukazuje, jak dospět k uznání svých omylů, k přijetí důsledků svých rozhodnutí, k vytrvalosti v učiněných volbách, a tím i k zodpovědnému životu naplněnému vnitřní svobodou. Autor vychází z přesvědčení, že Bůh chce naše dobro a doprovází nás za všech okolností.

Vypredané

6,31 €

Nahá přítomnost
Nahá přítomnost

Richard Rohr

Mystici to vidí jinak. V této knize nás chce americký františkán a autor mnoha knih, Richard Rohr, skrze příběhy, meditace a svoji zkušenost, opřenou i o vlastní neúspěchy a chyby na duchovní cestě, vést k tomu, abychom v sobě probudili větší touhu po Bohu, abychom se osvobodili od všech strachů a obav, které nás mnohdy paralyzují, abychom se otevřeli proměně a tím inspirovali i druhé, abychom se naučili vidět jako vidí mystikové.K tomu všemu můžeme dojít, když se naučíme žít v nahotě přítomného okamžiku. "Dokážete-li žít v přítomnosti, poznáte Toho, který je skutečně přítomný."22 krátkých kapitol není třeba číst popořadě, autor radí, abychom použili k meditaci nejprve ty, jejichž téma je nám bližší.

Vypredané

8,37 €

Zralost není luxus
Zralost není luxus

Josef Maureder

Jaká jsou kritéria pro pozitivní, láskyplný a kreativní způsob života a jak takového života dosáhnout?Při hledání odpovědi na tuto otázku vychází Josef Maureder ze spirituality sv. Ignáce z Loyoly, vede čtenáře k úsilí o hlubší sebepoznání, a zejména ke správnému využívání duchovních a duševních sil. Zdůrazňuje, jak je důležité být celistvou osobností, a to jak z hlediska rozměru antropologického a psychologického, tak i duchovního.Ukazuje také, jak si lze vytvořit o sobě samém pozitivní obraz, který bude v člověku posilovat naději, že se mu smysl života i jeho životní poslání podaří naplnit. Srozumitelné zpracování dané tematiky spolu s připojenými otázkami k osobnímu zamyšlení činí z této knížky praktického průvodce na cestě k plnohodnotnějšímu životu.

Vypredané

4,70 €

Hlavní neřesti
Hlavní neřesti

Dag Tessore

Jak vyléčit sedm nemocí duše. Mnozí jistě slyšeli vyprávět o »sedmi hlavních neřestech – alespoň proto, že už vešly do běžného jazyka. Víme však, jaké jsou tyto neřesti, co skutečně představují? Ví dnešní křesťan, jaké konkrétní práci je třeba se věnovat, aby se osvobodil od těchto sedmi nemocí duše?Autor vychází zejména ze tří knih, v nichž se inspiruje: Osm duchů ničemnosti pravděpodobně Evagria Pontica, Zvyky cenobitů a léky na osm základních neřestí svatého Jana Cassiana a Žebřík do ráje svatého Jana Klimaka. Staletími prověřené analýzy a postupy aplikuje na naši současnost.

Vypredané

4,27 €

Sám, ale ne osamělý
Sám, ale ne osamělý

Wunibald Müller

Kniha se zabývá kladnými i zápornými zkušenostmi se samotou a opuštěností. Autor poukazuje na to, proč někteří lidé pociťují osamělost nepříznivě, a naznačuje, jaké podmínky jsou nutné k tomu, abychom samotu prožívali v pozitivním smyslu. Hovoří na témata sebepoznání, hledání vlastní identity, sebehodnocení a schopnosti intimity. Vyznačuje cesty, které nám mají dodat odvahu, abychom se samotě a osamělosti postavili a tvořivě naložili s touto zkušeností jako s příležitostí k duševnímu růstu a rozvoji osobního života. Wunibald Müller je teolog, psycholog a zkušený psychoterapeut, spolu s Anselmem Grünem vede dům pro duchovní obnovu v benediktinské opatství Münsterschwarzach v Německu, je autorem řady knih.

Vypredané

6,11 €

1 z 2
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Chcem sa Vám poďakovať za urgentné vybavenie mojej objednávky. Veľmi milo ste ma prekvapili. Balík bol doručený v poriadku za neuveriteľné 2 dni. Ešte raz ďakujem a želám Vám Božie požehnanie vo Vašej práci.

Mária

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie