Knihy o Rímskej ríši • Zachej.sk
Knihy o Rímskej ríši

Knihy o Rímskej ríši

(8 produktov)

Panem et Circenses. In Vino Veritas. Roma invicta. Rímska ríša. Sláva a pád. Domov cisárov, kolíska ...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Svätá Filoména - Dcéra svetla
Svätá Filoména - Dcéra svetla

Marcela Macháčková (ed.)

život, posolstvo, zázraky a pobožnosti. Svätá Filoména nikdy nesklamala svojich verných. Ponúka pomoc aj dnes – všetkým chorým, chudobným, hladujúcim, sklamaným, opusteným, všetkým, ktorí sa ocitli v akejkoľvek bezvýchodiskovej situácii.

Skladom

2,13 €

Posledné kusy
Leona - stotníkova žena
Leona - stotníkova žena

Davis Bunn; Janette Okeová

biblický román. Výpravný román o dramatických udalostiach stojacich pri zrode kresťanstva a zároveň veľmi osobný príbeh Leony, prinútenej k zásnubám, ktoré nikdy nechcela, a priťahovanej vierou, ktorú nikdy nečakala... Keď jej rodina príde o všetok majetok a postavenie, pošlú ju k Ponciovi Pilátovi v nádeji, že by jej mohol dohodnúť strategický sobáš.Napriek príťažlivému výzoru a postaveniu snúbenca, Leona vníma život v úlohe stotníkovej ženy ako údel horší než smrť. Alban má vysoké ambície a rád by získal moc až v Ríme. No smrť a najmä záhadné zmiznutie tela mŕtveho rabbiho privedú Leonu a Albana k hľadaniu dôležitých odpovedí. Výsledok ich pátrania všetko zmení...

Skladom

8,24 €

Dcéra Ríma
Dcéra Ríma

Tessa Afsharová

Žena ukrývajúca zničujúce tajomstvo. Muž, ktorý túži dokázať svoju cenu.A náhodné stretnutie, ktoré tento pár katapultuje do srdca histórie.Keď dcéra významného rímskeho generála spozná chudobného židovského prisťahovalca, títo mladí ľudia netušia, že Boh má v pláne vytvoriť z nich najvplyvnejší pár ranej kresťanskej Cirkvi. A rovnako nemôžu predvídať, aké hory protivenstiev budú prekonávať pri budovaní spoločenstva Ježišových nasledovníkov. Na ich lásku dopadne tieň vraždy a zrady, do života im vstúpi záhadný najdúch a nemilosrdný nepriateľ, ktorý zúfalo prahne po láske. Keď manželia vinou cisárovho rozmaru prídu o strechu nad hlavou, spoja sily s neobyčajným rabim Pavlom a bojujú, aby zradu pretvorili vo vykúpenie.Dcéra Ríma je dojímavý ľúbostný príbeh zasadený do Ríma a Korintu prvého storočia nášho letopočtu. Autorka ho vystavala na dôkladnom štúdiu historických materiálov a vďaka živým detailom aj tento jej román potvrdzuje slová Debbie Macomberovej, ktorá povedala, že „biblickým príbehom nik nevdýchne život tak ako Tessa Afsharová“.

Skladom

11,54 €

A Boh sa stal človekom
A Boh sa stal človekom

Sandro Mayer; Osvaldo Orlandini

Je to príbeh človeka - prerozprávaný tak ako nikdy predtým ktorý nebol iba človekom, ale ako taký žil, miloval a trpel ako nikto iný pred ním ani po ňom. Je to príbeh, ktorý poznačil celé ľudstvo a dal mu nádej; ktorý toho veľa rozdelil, ale aj veľa spojil - príbeh Ježiša.Evanjeliá nás oboznámili s niektorými etapami jeho života, vysvetlili a rozšírili jeho posolstvo. Ale realita každodenného života muža z Nazareta upadla v priebehu storočí do zabudnutia a je ponechaná už iba na našu predstavivosť a fantáziu.Sandro Mayer a Osvaldo Orlandini sa podujali na ťažkú úlohu prerozprávať formou románu - rešpektujúc pritom pramene - krok za krokom Ježišovu cestu od betlehemských jasličiek až po kríž na Golgote, od tajomstva jeho príchodu na tento svet až po jeho bolestnú smrť. Ale popri všeobecne známych epizódach nám budú priblížené aj zatiaľ nikdy nepoznané scény, stretnutia zahmlené časom, i zdanlivo druhoradé osoby, ktoré sú v skutočnosti taktiež protagonistami tohto príbehu: intrigy Herodiady a Salome, krehká láska Piláta a Klaudie Prokuly, Barabášovo zúfalstvo, jemnosť Márie Magdalény, sila Jána Krstiteľa, láska Lazára a jeho sestier, Kajfášove úklady a pomsta farizejov, krutosť Rímskej ríše, Judášove výčitky svedomia a jeho spasenie.Strhujúce rozprávanie, ktoré oživiac dobu, v ktorej žil Ježiš medzi ľuďmi ako človek, nás nenútenou formou sprevádza pri odhaľovaní jeho výnimočného osudu a vedie nás do srdca tajomstva, ktoré prežaruje tento príbeh.

Skladom

3,78 €

E-kniha
E-kniha: Dcéra Ríma
E-kniha: Dcéra Ríma

Tessa Afshar

Žena ukrývajúca zničujúce tajomstvo. Muž, ktorý túži dokázať svoju cenu. A náhodné stretnutie, ktoré tento pár katapultuje do srdca histórie.Keď dcéra významného rímskeho generála spozná chudobného židovského prisťahovalca, títo mladí ľudia netušia, že Boh má v pláne vytvoriť z nich najvplyvnejší pár ranej kresťanskej Cirkvi. A rovnako nemôžu predvídať, aké hory protivenstiev budú prekonávať pri budovaní spoločenstva Ježišových nasledovníkov. Na ich lásku dopadne tieň vraždy a zrady, do života im vstúpi záhadný najdúch a nemilosrdný nepriateľ, ktorý zúfalo prahne po láske. Keď manželia vinou cisárovho rozmaru prídu o strechu nad hlavou, spoja sily s neobyčajným rabim Pavlom a bojujú, aby zradu pretvorili vo vykúpenie.Dcéra Ríma je dojímavý ľúbostný príbeh zasadený do Ríma a Korintu prvého storočia nášho letopočtu. Autorka ho vystavala na dôkladnom štúdiu historických materiálov a vďaka živým detailom aj tento jej román potvrdzuje slová Debbie Macomberovej, ktorá povedala, že „biblickým príbehom nik nevdýchne život tak ako Tessa Afsharová“.

Ihneď na stiahnutie
-8%

10,90 €

E-kniha
E-kniha: Poncius Pilát
E-kniha: Poncius Pilát

Miro Gavran

Biblická postava Poncia Piláta v románe nie je len obrazom prísneho a nekompromisného miestodržiteľa Judey, človeka trpiaceho samotou, ale aj obrazom láskavého a milujúceho manžela, a napokon aj sudcu, ktorý si umýva ruky nad osudom Ježiša. Autorovi sa podarilo sprítomniť túto biblickú postavu aj vďaka svojmu výbornému rozprávačskému talentu, briskným dialógom a prekvapivým zvratom v deji, napriek tomu, že sa všetky udalosti v románe zakladajú na historickej pravde. Gavran prináša nový a zaujímavý pohľad na život Poncia Piláta.Pre laického, ale aj veriaceho čitateľa sa tak postava Poncia Piláta stáva vďaka Gavranovmu spracovaniu jeho životných osudov človekom z mäsa a krvi, ktorý robí aj chyby, dokáže si ich priznať a znášať aj trest za svoje pochybenia.

Ihneď na stiahnutie
-30%

5,70 €

Posledné kusy
Svatý Martin - rytíř milosrdenství
Svatý Martin - rytíř milosrdenství

Wilhelm Hünermann

Románově zpracovaný životopis sv. Martina z Toursu (asi 315–397) čtenáře zavede do období raného konstantinského křesťanství v Říši římské. Syn vznešeného tribuna se skrze otroky sbližuje s křesťanstvím, od slibně počínající vojenské kariéry ho poznávání a naplňování evangelia do písmene přivádí ke kněžství, k poslání apoštola, k svatosti.Historické postavy v konkrétních událostech, boj proti bludným naukám, budování základů naší dnešní civilizace, stálá konfrontace žitého křesťanství s dobovou morálkou činí knihu čtenářsky přitažlivou

Skladom

5,82 €

E-kniha
E-kniha: Dejiny písané Rímom
E-kniha: Dejiny písané Rímom

Vojtech Zamarovský

Kniha Dejiny písané Rímom hovorí o meste, ktoré sa nazýva večným, i o ríši, ktorej dalo meno. O ceste od bezvýznamnosti k svetovláde, o vojnách i kultúrnych pamiatkach, o hrdinských i všedných dňoch, o sláve i o rube tejto slávy. Je to vzrušujúce rozprávanie o nenávratnej mladosti ľudstva, ktorý voláme antika, z pera Vojtecha Zamarovského. Rím nezanechal po sebe len úžasné pamiatky, nádherné paláce a chrámy z minulých storočí. Jeho dejiny vypĺňajú činy naozaj antickej veľkosti a po stáročia bol vládcom takmer celého vtedy známeho sveta. Hranice Rímskej ríše v časoch jej najväčšej slávy sa tiahli od Perzského zálivu po Severné more, od horného Nílu po Dunaj a Rýn, od predhorí Kaukazu po pohoria Atlasu. Rímskemu dedičstvu sa pripisuje výnimočný význam. Bez antického Ríma by nebolo modernej Európy ani toho, čo Európania vytvorili na iných svetadieloch.

Ihneď na stiahnutie
-29%

8,50 €

DVD: Svätá Barbora
DVD: Svätá Barbora

Píše sa rok 303. Barbora je krásna dvadsaťročná dcéra rímskeho guvernéra Dioscora. Tak ako jej otec, aj ona je pohanka. Keď však otrokyňu Giulianu, ktorá je pre ňu ako sestra, odsúdia na smrť, vzbúri sa proti nemu. Snaží sa zachrániť Giulianu i ostatných prenasledovaných kresťanov a napokon aj ona prijme ich vieru. Toto rozhodnutie zmení navždy jej osud.Hraný film, životopis, dráma, 112 min. Jazyk: slovenský, taliansky. Titulky: slovenské, titulky pre nepočujúcich.

Vypredané

8,34 €

Ben Hur
Ben Hur

Lew Wallace

Príbeh z čias Krista. Rozsiahle koncipovaný historický román sa odohráva v Jeruzaleme podrobenom Rimanmi v čase vzniku kresťanstva. Ben Hur je vzdelaný a mierumilovný syn významnej židovskej rodiny, z bohatého kniežacieho rodu v Jeruzaleme, ktorého osud sa prelína s osudom Ježiša Krista. Za domnelý útok na predstaviteľa rímskej moci ho Messala, priateľ z detstva, nespravodlivo obviní z vraždy. Je doživotne odsúdený na galeje. Jeho matku a sestru zaživa pohltí väzenie, odkiaľ sa už nemajú nikdy vrátiť. V námornej bitke, ktorá sa strhne medzi rímskou flotilou a pirátmi, Ben Hur zachráni život svojmu veliteľovi Quintovi Arriovi.Ten mu z vďačnosti daruje slobodu, adoptuje ho a dožičí mu rímske vzdelanie aj vojenský výcvik. Ben Hura to však ťahá do vlasti, zároveň v ňom dozrieva myšlienka odplaty za všetky príkoria, ktorými musel prejsť. Počas slávnostných hier v Antiochii sa dozvie, že jeho úhlavný nepriateľ Messala súťaží v pretekoch štvorzáprahov. Ben Hur využije príležitosť, aby si s ním v dramatickom súboji zmeral sily a dokázal, že pravda a víťazstvo stoja na jeho strane. Život Ben Hura sa odvíja paralelne so životom Ježiša. Postupne si osvojuje idey Kristovho učenia, medzi ktoré patrí láska a odpúšťanie.Ben Hur bol najpredávanejším románom 19. a začiatku 20. storočia v USA (prvý raz vyšiel roku 1880). Na prvej priečke rebríčka amerických bestsellerov zostal až do roku 1936, keď ho predbehol román M. Mitchellovej Odviate vetrom. Román bol viackrát sfilmovaný, jeho najslávnejšia verzia bol veľkofilm Ben Hur z roku 1959 s Charltonom Hestonom v hlavnej úlohe. Film získal roku 1960 maximálny počet 11 Oscarov vo všetkých kategóriách. Tento úspech dosiahol neskôr len Titanic (1997) a tretí diel Pána prsteňov (2003).Nový film podľa Wallaceovho románu príde do kín v roku 2016. Postavu Ben Hura stvárni anglický herec Jack Huston, synovec známej herečky Anjelicy Huston.

Vypredané

15,42 €

Poncius Pilát
Poncius Pilát

Miro Gavran

Biblická postava Poncia Piláta v románe nie je len obrazom prísneho a nekompromisného miestodržiteľa Judey, človeka trpiaceho samotou, ale aj obrazom láskavého a milujúceho manžela, a napokon aj sudcu, ktorý si umýva ruky nad osudom Ježiša. Autorovi sa podarilo sprítomniť túto biblickú postavu aj vďaka svojmu výbornému rozprávačskému talentu, briskným dialógom a prekvapivým zvratom v deji, napriek tomu, že sa všetky udalosti v románe zakladajú na historickej pravde. Gavran prináša nový a zaujímavý pohľad na život Poncia Piláta.Pre laického, ale aj veriaceho čitateľa sa tak postava Poncia Piláta stáva vďaka Gavranovmu spracovaniu jeho životných osudov človekom z mäsa a krvi, ktorý robí aj chyby, dokáže si ich priznať a znášať aj trest za svoje pochybenia.

Vypredané

7,86 €

Longinovo kopí
Longinovo kopí

Louis de Wohl

2. vydanie, biblický román. Román sahající od života v palácích Římské říše až po neklidné Judsko, kde střet lásky a zrady, pomsty a výkupného sebedarování vrcholí Kristovým ukřižováním. Je to příběh nejdramatičtější popravy na světě, přičemž hlavní postavou je tentokrát jeden z jejích nejméně známých účastníků – voják Longin, který do boku Krista na kříži zabodl kopí.Vynikající beletrista Louis de Wohl pokládal Longinovo kopí za své největší literární dílo.

Vypredané

16,39 €

Nepokojný plamen
Nepokojný plamen

Louis de Wohl

Život svatého Augustina. Román známého beletristy nám přibližuje život svatého Augustina (354-430), velkého učitele církve a jednoho z nejpozoruhodnějších mužů všech dob. Autor vypráví příběh Augustinova přerodu z marnotratného, ctižádostivého mladíka v muže Božího, v duchovního spisovatele i teologa, jehož literární díla utvářela po staletí západní myšlení. Augustin díky Boží milosti zvítězil sám nad sebou, podobně jako později vítězil nad odpůrci církve.Louis De Wohl dokázal oživit historické pozadí Augustinovy doby, bouřlivou atmosféru římské říše v posledních dnech před jejím zánikem, přičemž do děje zakomponoval i jiné osobnosti, které měly na Augustina velký vliv: jeho statečnou matku Moniku, moudrého milánského biskupa Ambrože a mnoho dalších.Kniha Nepokojný plamen sleduje Augustinovo složité hledání i nalézání, jiskří napětím a nápady, čímž přesně vystihuje Augustinovu vášnivou povahu i jeho dramatické životní osudy.Louis de Wohl (1903–1961) je mezinárodně uznávaný katolický spisovatel, jehož populární historické romány o svatých se staly ve světě bestsellery. V Karmelitánském nakladatelství mu již vyšly tituly: Dobývat nebe. Život svaté Kateřiny Sienské (2011), Svatá Jana z Arku (2012) a Longinovo kopí (2014).

Vypredané

10,57 €

Atentát na Ježiša
Atentát na Ježiša

Bill O'Reilly; Martin Dugard

Koniec jedného príbehu. Bezmála dvetisíc rokov odvtedy, čo rímski vojaci kruto popravili Ježiša Nazaretského, kontroverzného revolucionára, viac ako dve miliardy ľudí nasledujú jeho učenie a veria, že je Boh. Na stránkach tohto strhujúceho a faktami podloženého rozprávania o Ježišovom živote od autorov úspešného diela Atentát na Kennedyho sa objavujú aj historické postavy ako Julius Caesar, Kleopatra, cisár Augustus, Herodes Veľký, Pontský Pilát, Ján Krstiteľ a mnohí ďalší.Kniha Atentát na Ježiša nielenže uvádza čitateľov do tohto nadmieru nepokojného obdobia; ale oboznamuje ich s prelomovými politickými a historickými udalosťami, ktoré nevyhnutne viedli k smrti človeka, ktorého posolstvo dodnes formuje myslenie ľudí na celom svete. Kniha neprezentuje Ježiša ako mesiáša, ale ako človeka, ktorý rozbúril verejnú mienku v jednej z odľahlých častí Rímskej ríše, a hlásaním filozofie mieru a lásky si narobil veľa mocných nepriateľov.

Vypredané

12,51 €

Příběhy raně křesťanských mučedníků I.
Příběhy raně křesťanských mučedníků I.

Petr Kitzler

Výbor z nejstarší latinské a řecké martyrologické literatury. První reprezentativní výbor z latinských a řeckých textů, jež soustřeďují svůj zájem na postavy raně křesťanských mučedníků – žen a mužů, kteří se v prvních třech staletích našeho letopočtu dostali do sporu s oficiální římskou mocí kvůli své křesťanské víře, jíž se i za cenu vlastní smrti odmítli vzdát. Svazek zahrnuje přes dvacet nejvýznamnějších martyrologických spisů (bez ohledu na jejich často jen obtížně doložitelnou historickou autenticitu), vzniklých převážně ve 3. a 4. století.Zde obsažené texty reprezentují všechny typy narativních postupů, s nimiž se lze v nejstarších hagiografických vyprávění setkat: od stručných zpráv napodobujících oficiální zápisy soudního přelíčení, tzv. acta martyrum (Akta mučedníků ze Scilli, Akta Iústína a jeho druhů, Akta Acaciova, Akta Karpa, Papyla a Agathoníké, Akta Apollóniova, Akta Cyprianova a další), přes barvitější a detailnější vyprávění o umučení, tzv. passiones (Umučení Polykarpovo, Dopis obcí v Lyonu a ve Vienne, Umučení Pioniovo, Umučení svaté Perpetuy a Felicity, Umučení Mariana a Jakuba, Umučení Montana, Lucia a jejich druhů a další) až po „první křesťanskou biografii“ a prototyp ve středověku velmi oblíbených „životů“ (vitae) – Život Cyprianův jáhna Pontia sepsaný za použití veškerých prostředků antické rétoriky. Kniha je uvozena literárně historickou studií Jiřího Šubrta a doplněna vysvětlujícími poznámkami, bibliografiemi, rejstříky a barevnou obrazovou přílohou. Svazek připravený pracovníky „Centra pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty“ při UP v Olomouci ocení nejen historikové, teologové či religionisté, ale i širší veřejnost se zájmem o duchovní dějiny naší evropské kultury.

Vypredané

16,59 €

Dejiny písané Rímom
Dejiny písané Rímom

Vojtech Zamarovský

Kniha Dejiny písané Rímom z pera majstra Zamarovského hovorí o meste, ktoré sa nazýva večným, i o Rímskej ríši, ktorej dalo toto mesto meno. Autor sleduje cestu od bezvýznamnosti k svetovláde, vojny i kultúrne pamiatky, píše o hrdinských i o všedných dňoch, o sláve i o negatívnej strane slávy. Vojtech Zamarovský napísal vzrušujúce rozprávanie o nenávratnej mladosti ľudstva, ktorú voláme antika. Rím po sebe nezanechal len úžasné pamiatky, nádherné paláce a chrámy z minulých storočí. Jeho dejiny vypĺňajú činy antickej veľkosti a po stáročia bol vládcom takmer celého, vtedy známeho sveta. Hranice Rímskej ríše sa v časoch jej najväčšej slávy tiahli od Perzského zálivu po Severné more, od horného Nílu po Dunaj a Rýn, od predhorí Kaukazu po pohoria Atlasu. Rímske dedičstvo má výnimočný význam. Bez antického Ríma by nebolo modernej Európy ani toho, čo Európania vytvorili na iných svetadieloch.

Vypredané

13,48 €

Příběhy raně křesťanských mučedníků II.
Příběhy raně křesťanských mučedníků II.

Petr Kitzler

Výbor z latinské a řecké martyrologické literatury 4. a 5. století. Svazek obsahuje překlady celkem 13 latinských a řeckých textů vzniklých ve 4. a 5. století. Jejich hlavními hrdiny jsou opět ženy a muži, kteří pro své náboženské přesvědčení neváhali podstoupit mučení a smrt.Do druhého dílu byly vybrány texty sepsané až po vítězství křesťanství v římské říši na počátku 4. století, které dobře dokumentují další vývoj hagiografické literatury a zohledňují žánrové a ideové rozrůznění pozdější mučednické literatury na prahu jejího přechodu k raně středověké hagiografii. Kromě textů vědomě stylizovaných do podoby dřívějších mučednických akt (Umučení Eupla) kniha obsahuje žánrově různorodá vyprávění, sahající od novelistických líčení (Umučení Konóna) po ukázku rozsáhlých skladeb, jež se staly nesmírně populárními na konci antiky (Akta Šebestiánova). Významnou část svazku zabírají rovněž překlady textů věnovaných mučedníkům z řad donatistů - severoafrických křesťanů, kteří byli ve 4. století jako schismatici pronásledováni katolickou většinou. Všechny texty, přeložené pracovníky Centra pro práci s patristickými, středověkými a renesančními texty při Univerzitě Palackého v Olomouci, doplňují dílčí úvody i obsáhlý poznámkový aparát; celou knihu pak uvádí předmluva italského odborníka na hagiografii F. S. Barcellony z univerzity v Římě (sepsaná speciálně pro tuto knihu) a úvodní literárně historická studie J. Šubrta. Svazek je doplněn barevnou obrazovou přílohou, která ikonograficky doplňuje přeložené texty, bibliografií a rejstříky. Druhý díl výboru ze starověkých martyrologií.

Vypredané

16,59 €

Církevní dějiny
Církevní dějiny

Radomír Malý

Publikace určená širší veřejnosti. Autor popularizačně zachycuje stěžejní body dějin Církve od Ježíše Krista až po II. vatikánský koncil a současnost, nevyhýbá se ani ožehavým tématům. Lektoroval ThLic. PhDr. František Jindřich Holeček OM.

Vypredané

7,86 €

Kríž - symbol, zobrazovanie, význam
Kríž - symbol, zobrazovanie, význam

Wilhelm Ziehr

Plnebarevná slovenská verze reprezentativní monografie, která je věnována kříži jako jednomu z hlavních uměleckých motivů křesťanského umění.

Vypredané

42,68 €

Kříž - symbol, zobrazování, význam
Kříž - symbol, zobrazování, význam

Wilhem Ziehr

Publikace věnovaná kříži jako symbolu, který je neodmyslitelně spjat s křesťanskou kulturou. Množství obrazového materiálu nám dává nahlédnout prostřednictvím zobrazování kříže nejen do dějin výtvarného umění, ale také do dějin samotného křesťanství.

Vypredané

38,80 €

Dejiny písané Rímom
Dejiny písané Rímom

Vojtech Zamarovský

Kniha Dejiny písané Rímom hovorí o meste, ktoré sa nazýva večným, i o ríši, ktorej dalo meno. O ceste od bezvýznamnosti k svetovláde, o vojnách i kultúrnych pamiatkach, o hrdinských i všedných dňoch, o sláve i o rube tejto slávy. Je to vzrušujúce rozprávanie o nenávratnej mladosti ľudstva, ktorý voláme antika, z pera najväčšieho autora literatúry faktu u nás – Vojtecha Zamarovského.Rím nezanechal po sebe len úžasné pamiatky, nádherné paláce a chrámy z minulých storočí. Jeho dejiny vypĺňajú činy naozaj antickej veľkosti a po stáročia bol vládcom takmer celého vtedy známeho sveta. Hranice Rímskej ríše v časoch jej najväčšej slávy sa tiahli od Perzského zálivu po Severné more, od horného Nílu po Dunaj a Rýn, od predhorí Kaukazu po pohoria Atlasu. Rímskemu dedičstvu sa pripisuje výnimočný význam. Bez antického Ríma by nebolo modernej Európy ani toho, čo Európania vytvorili na iných svetadieloch.

Vypredané

11,78 €

Mezi dvěma světy
Mezi dvěma světy

Christoph Markschies

Dějiny antického křesťanství. Jak se mohlo křesťanství z malého hnutí v nevýznamné provincii vyvinout ve státní náboženství upadající Římské říše? Přední současný badatel na poli rané křesťanské literatury prof. Markschies, navazující na nejlepší tradice tübingenské historiografie (A. von Harnack), předkládá hluboce fundovanou, a přitom čtenářsky přístupnou analýzu struktur a forem života nejstarší církve. Na základě bohatých i málo známých dokladů z církevní i „pohanské“ literatury, ale též z papyrů, inskripcí a interpretací archeologických nálezů rekonstruuje život rané církve jako život „mezi dvěma světy“, tj. světem římské pozdní antiky na jedné straně a „královstvím nebeským“ na straně druhé. Úvodní část knihy představuje jednotlivá centra nejstaršího křesťanství v jejich vzájemných vztazích i ve vztazích k římskému impériu a zabývá se regionálními odlišnostmi křesťanských obcí. Ve druhé kapitole předestírá autor rozmanité podoby individuálního náboženského života raného křesťana ve vztahu ke kulturním, politickým a náboženským formám římské oikumeny. Třetí kapitola se zabývá dvěma aspekty raně křesťanského života, které patři v současném bádání k nejvíce sledovaným: manželství a sexualita na jedné straně, asketismus na straně druhé. Rámcem čtvrté kapitoly, jež se věnuje nejrůznějším aspektům rané církve, je idea křesťanské komunity jakožto „těla Kristova“. V závěru autor připomíná rámcové téma své knihy: život mezi dvěma světy v proměnách křesťanské tradice prvních staletí a znovu otevírá jednu z nejzáhadnějších otázek evropské historiografie: jak se mohlo křesťanství z malého hnutí v nevýznamné provincii vyvinout ve státní náboženství upadající Římské říše?

Vypredané

13,62 €

E-kniha
E-kniha: Atentát na Ježiša
E-kniha: Atentát na Ježiša

Bill O'Reilly; Martin Dugard

Koniec jedného príbehu. Strhujúce rozprávanie o Ježišovom živote! Nové skutočnosti, o ktorých ste doteraz nečítali.Bezmála dvetisíc rokov odvtedy, čo rímski vojaci kruto popravili Ježiša Nazaretského, kontroverzného revolucionára, viac ako dve miliardy ľudí nasledujú jeho učenie a veria, že je Boh. Na stránkach tohto strhujúceho a faktami podloženého rozprávania o Ježišovom živote od autorov úspešného diela Atnetát na Kennedyho sa objavujú aj historické postavy ako Julius Caesar, Kleopatra, cisár Augustus, Herodes Veľký, Pontský Pilát, Ján Krstiteľ a mnohí ďalší.Kniha Atentát na Ježiša nielenže uvádza čitateľov do tohto nadmieru nepokojného obdobia; ale oboznamuje ho s prelomovými politickými a historickými udalosťami, ktoré nevyhnutne viedli k smrti človeka, ktorého posolstvo dodnes formuje myslenie ľudí na celom svete. Kniha neprezentuje Ježiša ako mesiáša, ale ako človeka, ktorý rozbúril verejnú mienku v jednej z odľahlých častí Rímskej ríše, a hlásaním filozofie mieru a lásky si narobil veľa mocných nepriateľov.

Vypredané
-30%

9,00 €

Scipionův sen
Scipionův sen

Iain Pears

Myšlenkově neobyčejně pozoruhodný román současného britského autora je dějově rozfázován do tří historických údobí, kdy se civilizace a její humanistické hodnoty ocitly zvlášť v ohrožení: v pátém století, kdy se římská říše rozpadala pod nájezdy barbarů; ve čtrnáctém století, kdy Evropu vylidňovala morová epidemie; v první polovině dvacátého století, kdy nacisté rozpoutali druhou světovou válku. Všechny tři příběhy se odehrávají v jihofrancouzské Provenci a spojuje je základní filozofické téma, vyjádřené už v titulním spise Ciceronově, který prochází rukama ústředních hrdinů. Galský aristokrat a politik Manlius Hippomanes v pátém století, básník Olivier de Noyen ve století čtrnáctém a Julien Barneuve, historik, za nacistické okupace jsou muži morálních zásad, kteří v dané situaci stanou před nutností kompromisů a volby nejmenšího z možných zel. Jejich rozhodování – ovlivněné vždy i osudovou láskou k pozoruhodné ženě – jako by zosobňovalo po staletí věčně stejné dilema člověka, toužícího po životě v ctnosti, pravdě a spravedlnosti.

Vypredané

13,68 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Určite Vás budem odporúčať. Mala som veľmi dobrý pocit z nakupovania. Potešila ma tiež informácia o prijatí objednávky, jej vybavení a dobe doručenia. Tovar bol veľmi pekne zabalený.

Alena

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie