Knihy o Božom kráľovstve • Zachej.sk
Knihy o Božom kráľovstve

Knihy o Božom kráľovstve

(10 produktov)

V istej detskej pesničke spievame: Kde je Božie kráľovstvo... Kde kráľovstvo Božie len je?Vieme, že ...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Viditeľná tvár neviditeľného Boha
Viditeľná tvár neviditeľného Boha

Catalina Rivas

Catalinino svedectvo. Pán mi objasnil, že v tej dobe „byť niekoho synom“ neznamenalo len byť ním splodený, ale sa aj správať ako on. A preto Syn Boží cítil lásku k ľuďom rovnako ako Boh.„Syn“ bol z rovnakého „Božieho ducha“ a správal sa rovnako ako Boh, pretože on bol viditeľnou tvárou Boha neviditeľného pre ľudstvo.

Skladom

2,13 €

DVD: Brat František 2
DVD: Brat František 2

Veselého rehoľníka brata Františka už určite mnohí poznajú. Svojím radostným a pútavým spôsobom učí deti o Bohu. Pomáha im vytvárať si s ním osobný vzťah prostredníctvom modlitby a sviatostí. V troch nových dieloch predstaví deťom sviatosť zmierenia, sviatosť krstu a svätú omšu. Samozrejme nechýbajú ani veselé pesničky, či tvorivé prezentácie. Odpustenie - Brat František pripomína deťom, ale aj starším, že nám Boh dáva veľký dar vo sviatosti zmierenia. Môžeme pocítiť silu Božej lásky prostredníctvom odpustenia. Zrodení pre kráľovstvo - V tomto príbehu nám rozpráva o úžasnej Božej milosti. Vo sviatosti krstu sa všetci spájame do veľkej Božej rodiny. Nikto z nás nie je sám. Svätá omša - Svätá omša je ďalším veľkým darom. Brat František ukazuje deťom jedinečný spôsob, ako môžu prežívať prítomnosť Krista. Byťprítomný na svätej omši.V hlavnej úlohe slovenského znenia: Tomáš Horváth. Réžia slovenského znenia: Yvetta Weiszová. Odporúčané pre deti od 3 do 8 rokov. Dĺžka filmu: 83 min.V sérii Brat František už vyšli tieto diely:DVD Brat František 1 - (2014) DVD Brat František 2 - (2015) DVD Brat František 3 - (2016) DVD Brat František 4 - (2017)

Skladom

6,79 €

DVD: Brat František 3
DVD: Brat František 3

Brat František je späť! Náš dobre známy rehoľník pokračuje vo svojich pútavých katechézach doplnených pesničkami. V troch nových častiach sa dozvieme viac o pravom zmysle Vianoc, o svätých a ako máme nasledovať Ježiša v našom živote.Narodenie kráľa - Brat František deťom prerozpráva príbeh o narodení Božieho Syna Ježiša, ktorý napriek pokore a tichosti navždy zmenil životy ľudí. Mária, Jozef i anjeli ho vítali s nadšeným srdcom. Aj my by sme si mali uvedomiť, koho narodeniny na Vianoce oslavujeme.Svätí - Svätí boli celkom obyčajní ľudia, ako sme my a preto nás dobre chápu. Brat František ukáže deťom, že v nich môžu nájsť priateľov, keď sa cítia osamotená. Svätí s nami súcitia, povzbudzujú nás a pomáhajú nám. Prihovárajú sa u Boha za nás, aby sme sa aj my dostali do neba.Nasledovanie Krista - Brat František nám vysvetlí, čo to znamená skutočne Ježiša Krista nasledovať vo svojom konaní a ako naša poslušnosť môže pomôcť aj ľuďom, ktorí sú okolo nás. Hoci to niekedy nebýva ľahké, vždy je to správne a prináša to pokoj. Dĺžka filmu: 78 min.V sérii Brat František už vyšli tieto diely: DVD Brat František 1 - (2014) DVD Brat František 2 - (2015) DVD Brat František 3 - (2016) DVD Brat František 4 - (2017)

Skladom

6,79 €

Svätá Terézia z Lisieux - Životopis, Myšlienky
Svätá Terézia z Lisieux - Životopis, Myšlienky

Mária Novacká (ed.)

Modlitby, Deväťdňové pobožnosti. Z obsahu: S prázdnymi rukamiMojím povolaním je láskaModlitba je Boží časBožie kráľovstvo je v násSvätí dodávajú odvahuMalé dieťa bude sypať kvetyModlitby k sv. Terézii k svätým...

Skladom

2,13 €

Veru nie tak, ako u zbojníkov...
Veru nie tak, ako u zbojníkov...

Ursula Marc

Štrnásť príbehov pre veľkých i malých. Zbojníckemu chlapcovi Tomášovi by sotva niekedy napadlo, že sa jedného rána prebudí v kráľovskom zámku. Ktosi ho vyslobodil z tmavej jaskyne, kam ho uväznili zbojníci. Sám Kráľ ho preniesol. Ako novopečené kráľovské dieťa sa musí mnoho vecí preúčať, s veľkolepým Synom Kráľa zažije uchvacujúce a vzrušujúce veci.Rozprávková poviedka v ktorej sa ľudia môžu nájsť v mnohých sitáciách. Každý, kto tieto príbehy prečíta, je pristihnutý, zasiahnutý, pochopený. A začne tušiť, čo to znamená byť kresťanom, lebo Kráľ skutočne existuje. Knižka je milým kurzom viery, ktorý človeku s nežnosťou kladie na srdce to podstatné.

Skladom

10,57 €

Bože, si to ty?
Bože, si to ty?

Loren Cunningham

Dobrodružstvo počúvania a poslúchania Božieho hlasu. Táto kniha prináša príbeh obyčajného muža, ktorý sa učil počúvať Boží hlas a poslúchať ho a stal sa zakladateľom výnimočnej misijnej organizácie.V knihe Bože, si to ty? nájdete: vzrušujúcu históriu Youth With A Mission;praktického sprievodcu počúvaním Božieho hlasu;zmenu na celom svete, keď sa energia mladosti zapojí do budovania Božieho kráľovstva.Jedna z najpodceňovanejších síl na svete je energia miliónov mladých mužov a žien, ktorí túžia po lepšom svete.Loren Cunningham videl vlny mladých ľudí, ako zalievajú kontinenty a celému svetu prinášajú radostnú zvesť Ježiša Krista.Odporúčame tiež bestseller: Ako počuť Boží hlas (2014).

Skladom

8,63 €

Posledný šíp
Posledný šíp

Erwin Raphael McManus

Nenechaj si nič na druhý svet. Erwin Raphael McManus v knihe Posledný šíp krásne ilustruje príbehy vytrvalosti s biblickými pravdami. Skvelá motivačná kniha, ktorá vás povzbudí, aby ste sa neuspokojili s málom, ale túžili po živote v plnosti. Trinásta kapitola Druhej knihy kráľov obsahuje príbeh o smrti proroka Elizea. Prišiel k nemu kráľ Joas, ktorý v zomierajúcom prorokovi strácal veľkú oporu, a nariekal. Elizeus na smrteľnej posteli dáva kráľovi zvláštny príkaz – aby zobral do ruky šípy a bodal nimi do zeme. Kráľ zobral šípy a tri razy ich zabodol. „Boží muž sa preto na neho nahneval a zvolal: ,Mal si zabodnúť päť až šesťkrát. Spôsobil by si tým Aramu zdrvujúcu porážku. Takto iba tri razy porazíš Aram.‘“ A potom zomrel.Autor Erwin Raphael McManus, ktorý vedie naddenominačné spoločenstvo Mosaic v Hollywoode, na tomto príbehu postavil svoju motivačnú knihu Posledný šíp. Zdôrazňuje v nej nutnosť žiť dôsledne svoju vieru, nenechávať si nejaké „šípy“ na zajtra, na budúce dni, na „potom“. Dnes je deň, keď treba naplno bojovať za Božie kráľovstvo. Svoje vnímanie budovania Božieho kráľovstva ilustruje príbehmi ľudí, ktorí boli celosvetovo úspešní vo svojich profesiách, lebo sa nevzdali, lebo neprestali bodať, strieľať.

Skladom

8,15 €

Posledné kusy
Ako sa Boh stal kráľom
Ako sa Boh stal kráľom

N. T. Wright

Zabudnutý príbeh biblických evanjelií. "Radujem sa zo slovenského vydania knihy Ako sa Boh stal kráľom. Teším sa, že po knihe Prekvapení nádejou sa toto dielo dostáva na Slovensko. Táto kniha je o tom, ako sme nepochopili evanjeliá. Buď sme sa nechali zlákať jasnými odkazmi vyznaní viery a zabudli sme na veľký príbeh Izraela a Božieho kráľovstva, alebo sme sa nadchli kráľovstvom, ktoré vyjadruje Božiu vášeň pre nápravu sveta, no nedali sme ho do súladu s vtelením a smrťou Božieho syna. Božie kráľovstvo a Ježišovo ukrižovanie – tieto dve témy sú v evanjeliách úplne prepletené, ale ich spojenie nám akosi nejde. Jadrom posolstva evanjelií je príbeh, Ako sa Boh stal kráľom – teda niečo, čo Boh už urobil a dosiahol skrze Ježiša. Boh preto dokončí svoj zámer, ako zasľúbil, a naplní svet svojou láskou a slávou. Takáto vízia má potenciál dodať odhodlanie pre prácu evanjelia novej generácii. Mojou nádejou a modlitbou je, aby k tomu táto kniha prispela aj na Slovensku." Tom WrightN. T. Wright (1948) je popredný novozmluvný teológ a svetový odborník na dejiny raného kresťanstva. V súčasnosti pôsobí ako profesor Novej zmluvy a raného kresťanstva na Teologickej fakulte Univerzity St. Andrews v Škótsku. Tom Wright v minulosti slúžil ako biskup diecézy Anglikánskej cirkvi v Durhame a pôsobil na význačných univerzitách v Oxforde, Cambridgi, McGille v Toronte a iných. Napísal viac ako 35 odborných a populárnych kníh a okrem knihy Ako sa Boh stal kráľom vyšli v slovenskom preklade aj jeho knihy Prekvapení nádejou a Jednoducho kresťan. V edícii životopisov velikánov kresťanského myslenia z dielne Porta libri vyjde v roku 2020 aj Wrightov obsiahly životopis PAVOL, v ktorom zhrnul svoj celoživotný výskum apoštola Pavla a jeho teológie. N. T. Wright svojím vplyvom ďaleko prekročil hranice vlastnej anglikánskej tradície a jeho dielo s veľkým záujmom čítajú ľudia z protestantského aj katolíckeho prostredia.

Skladom

13,48 €

Posledné kusy
Přijímat Boží víru
Přijímat Boží víru

Peter Game

Ježíš řekl: "Kdo věří ve mne, i on bude činit skutky, které činím já, a bude činit ještě větší skutky než tyto." Většina lidí ale ve svém životě nic takového nezažívá. Jestliže má Ježíš pravdu, co bychom měli změnit, aby Jeho slova platila i o nás? Kniha "Přijímat Boží víru" vás uvede krok za krokem do života, který činí Bohu radost, do života víry. Představí vám víru z různých stran - její zdroj, její nepřátele i její vítězství - a ukáže vám, jak vírou žít a "hledat nejprve Boží království"."Peťa Gama znám od doby, kdy poprvé přijel do České republiky. Stal se mým přítelem, rádcem a na nějakou dobu i duchovním otcem. Vím, že když mluví, vyučuje nebo píše o víře, není to pouhá teorie, ale realita jeho života. Jemu to prostě funguje! Tuto knihu jasného, uspořádaného a hlavně biblického vyučování o víře mohu tedy jen doporučit. Vždyť čerpá ze vztahu s Bohem, který trvá už padesát let!" Petr Kácha, Th.Bc.pastor Křesťanského společenství Praha, člen Rady Církve Křesťanská společenství

Skladom

4,37 €

E-kniha
E-kniha: Posledný šíp
E-kniha: Posledný šíp

Erwin Raphael McManus

Nenechaj si nič na druhý svet. Trinásta kapitola Druhej knihy kráľov obsahuje príbeh o smrti proroka Elizea. Prišiel k nemu kráľ Joas, ktorý v zomierajúcom prorokovi strácal veľkú oporu, a nariekal. Elizeus na smrteľnej posteli dáva kráľovi zvláštny príkaz aby zobral do ruky šípy a bodal nimi do zeme. Kráľ zobral šípy a tri razy ich zabodol. Boží muž sa preto na neho nahneval a zvolal: „Mal si zabodnúť päť až šesťkrát. Spôsobil by si tým Aramu zdrvujúcu porážku. Takto iba tri razy porazíš Aram.“ A potom zomrel. Autor Erwin Raphael McManus, ktorý vedie naddenominačné spoločenstvo Mosaic v Hollywoode, na tomto príbehu postavil svoju motivačnú knihu Posledný šíp. Zdôrazňuje v nej nutnosť žiť dôsledne svoju vieru, nenechávať si nejaké šípy na zajtra, na budúce dni, na potom. Dnes je deň, keď treba naplno bojovať za Božie kráľovstvo. Svoje vnímanie budovania Božieho kráľovstva ilustruje príbehmi ľudí, ktorí boli celosvetovo úspešní vo svojich profesiách, lebo sa nevzdali, lebo neprestali bodať, strieľať. Šípy nie sú na ozdobu; sú vyrobené na boj. A tak otázka, ktorú si musí zodpovedať každý jeden z nás, znie: Som typom človeka, ktorý bodne trikrát a potom prestane? Alebo som človekom, ktorý keď dostane príkaz strieľať, strieľa jeden šíp za druhým, až kým mu nezostane prázdny tulec?

Ihneď na stiahnutie
-8%

7,40 €

Magnifikat, ako ho (ne)poznáme 111/2020
Magnifikat, ako ho (ne)poznáme 111/2020

Dagmar Kráľová

Máriin chválospev je plný nádeje a oslavy Boha. Povzbudí nás k väčšej vďačnosti, dôvere a úcte.. Málokto z nás môže robiť horibilné veci pre Božie kráľovstvo. Všetci však dokážeme robiť malé veci s veľkou láskou, s úprimným nasadením, ako by to boli tie najdôležitejšie veci na svete. S pasiou a virtuozitou. Veď či práve tie najmenšie gestá nerobia náš život krásnym a zmysluplným?! Kľúčom k tomu je vnútorná harmónia medzi naším myslením, cítením a konaním, z ktorých sa rodí prevzácna integrita nášho bytia, ako bola Máriina. Potom už bude jedno, či pracujeme v sklade či v sade, v banke či na vrátnici, v kuchyni či v práčovni. Konkrétne pochopíme, že dôležitejším je „ako“ a nie „čo“ robíme. Čiže štýl, vzťahy, úmysel, pokojamilovnosť, dialóg, milosrdenstvo. Staneme sa tak viac skutoční a menej virtuálni. Láska je vždy konkrétna. Ak vyslovujeme slová Magnifikatu, vstupujeme do intenzívneho vzťahu so živým Bohom, ktorý je prekypujúcim prameňom nádeje a radosti pre trpiacich tohto sveta. S nesmiernym milosrdenstvom nás zhromažďuje v boji za budovanie spravodlivejšieho a ľudskejšieho sveta. On nielen príde, ale aj zostáva v našom živote. Práve tým, ktorí nemajú možnosť zmeniť svoje podmienky, sľubuje, že zasiahne a postará sa o nich. A popri všetkej našej malosti modlitba Magnifikatu robí aj nás veľkými. V Božích očiach.

Vypredané

1,75 €

Těžká léta před šťastnou dobou II.
Těžká léta před šťastnou dobou II.

František Mráček

V boji dobra se zlem zvítězí Kristus. Bylo by dobré si uvědomit, že jsme vstoupili do poslední fáze boje dobra se zlem. Tento boj bude uzavřen Kristovým vítězstvím přibližně do r. 2025. I když do konce této doby mnoho křesťanů podle bible a proroctví ztratí kontakt s Kristem, protože se připoutají k líbivým ideologiím, které nevyžadují obrácení v Kristově duchu, přece jen mnozí se duchovně probudí při události Varování předpověděné v roce 1961 v Garabandalu.Pak nastane poslední krátké a nejtěžší období, kdy bude zakázáno veřejně sloužit mši svatou a Kristus bude antikristem prohlášen za podvodníka. Ale po náhlém zhroucení zla nastane dlouhé a nesmírně šťastné období – „království Boží na zemi“ (Zj 20,1-10).Nicméně Bůh nám dává v této těžké době mimořádnou posilu, zejména skrze mariánská zjevení, abychom tuto dobu prožili s Boží ochranou. Nyní půjde o to, zda království Boží na zemi bude s námi nebo bez nás. – Tato kniha by nás měla povzbudit k vytrvalosti v dobrém do šťastného konce.

Vypredané

7,47 €

Systematická teológia
Systematická teológia

Paul Tillich

Paul Tillich patrí medzi najvýznamnejších teológov 20. storočia a trvalé pravdy večného posolstva originálne prináša aj kritickému čitateľovi dneška. Dielo Systematická teológia obsahuje všetky tri zväzky v preklade Jána Greša.

Vypredané

18,43 €

O věčné blaženosti svatých
O věčné blaženosti svatých

Robert Bellarmin

Učitel církve rozjímá o nebeské blaženosti na základě biblických obrazů a podobenství. Hluboké teologické pravdy jsou zde podány jednoduchou a přístupnou formou.

Vypredané

7,57 €

Nebeské království je jako ...
Nebeské království je jako ...

Tomáš Lanč; Zuzana Lančová

Jaké je nebeské království? Čemu se podobá?A jak je vidím já a jak Ty? V knize najde malý i velký čtenář šest podobenství, kterými nám Ježíš Kristus načrtl podobu nebeského království. Kniha se snaží v čtenáři probudit dostatečnou vnímavost srdce, bdělost a odvahu pohlédnout do Božího království. Díky citlivým ilustracím a nepřikrášlenému Slovu tak může čtenář nacházet detaily a význam podobenství pro něj samotného.

Vypredané

10,67 €

Mezi dvěma světy
Mezi dvěma světy

Christoph Markschies

Dějiny antického křesťanství. Jak se mohlo křesťanství z malého hnutí v nevýznamné provincii vyvinout ve státní náboženství upadající Římské říše? Přední současný badatel na poli rané křesťanské literatury prof. Markschies, navazující na nejlepší tradice tübingenské historiografie (A. von Harnack), předkládá hluboce fundovanou, a přitom čtenářsky přístupnou analýzu struktur a forem života nejstarší církve. Na základě bohatých i málo známých dokladů z církevní i „pohanské“ literatury, ale též z papyrů, inskripcí a interpretací archeologických nálezů rekonstruuje život rané církve jako život „mezi dvěma světy“, tj. světem římské pozdní antiky na jedné straně a „královstvím nebeským“ na straně druhé. Úvodní část knihy představuje jednotlivá centra nejstaršího křesťanství v jejich vzájemných vztazích i ve vztazích k římskému impériu a zabývá se regionálními odlišnostmi křesťanských obcí. Ve druhé kapitole předestírá autor rozmanité podoby individuálního náboženského života raného křesťana ve vztahu ke kulturním, politickým a náboženským formám římské oikumeny. Třetí kapitola se zabývá dvěma aspekty raně křesťanského života, které patři v současném bádání k nejvíce sledovaným: manželství a sexualita na jedné straně, asketismus na straně druhé. Rámcem čtvrté kapitoly, jež se věnuje nejrůznějším aspektům rané církve, je idea křesťanské komunity jakožto „těla Kristova“. V závěru autor připomíná rámcové téma své knihy: život mezi dvěma světy v proměnách křesťanské tradice prvních staletí a znovu otevírá jednu z nejzáhadnějších otázek evropské historiografie: jak se mohlo křesťanství z malého hnutí v nevýznamné provincii vyvinout ve státní náboženství upadající Římské říše?

Vypredané

13,62 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Poštovné zadarmo nad 39 €

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Týmto sa chcem poďakovať pani, ktorá mi volala ohľadne zmeny v objednávke, milo ma to prekvapilo a ďakujem aj za naviac pribalené záložky a brožúrku Nebo, peklo a očistec. Potešilo.

Katarína

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk