Zachej.sk Recenzie Recenzie používateľa Elena

V našej ponuke

Zachej magazín

Novinky zo Zachej.sk priamo na váš e-mail.

Elena (12 recenzií)
31.12. 2018

Vynikajúca kniha pre všetky ženy - matky a manželky! Pri nej sa človek cíti byť sám sebou a uvedomuje si radosť z toho, že "nie som sám" v prežívaní obyčajných každodenných okamihov. Páči sa mi svieži, zrozumiteľný a trefný jazyk autorky. Naozaj výborná kniha!

Mária Kohutiarová
skladom
8,25 €
Elena (12 recenzií)
08.08. 2018

Veľakrát v knihe nájdeme podnetné myšlienky, i celé kapitoly, usvedčujúce človeka z veľavravnosti, ohovárania, zbytočnosti slov, vyťahovania sa, pokrytectva a podobných „nešvárov“ ako ovocia našej reči. Čitateľ, ktorý obľubuje a miluje pravdy Božieho slova si v tomto smere určite príde na svoje. Po prečítaní tejto knihy som naozaj dospela k rozhodnutiu viac sledovať spôsob, množstvo a potrebu mojich slov adresovaných druhým. Tiež som nanovo pochopila, že je lepších 5 minút strávených s cudzím človekom v úprimnom rozhovore „naživo“, ako hodinu sedieť pred obrazovkou PC alebo s mobilom v ruke.

Karen Ehmanová
skladom
11,54 €
Elena (12 recenzií)
07.06. 2018

Na ceste spoznávania poslania a povolania kňaza, predtým bohoslovca a možno neskôr aj biskupa, nás vynikajúcim spôsobom sprevádza autor knihy Drahí bratia kňazi, Peter Juan Pablo Bako. Jeho dielo jedinečným spôsobom sumarizuje myšlienky z homílií a príhovorov emeritného pápeža Benedikta XVI. adresované bohoslovcom, kňazom a biskupom, ale i všetkým tým, ktorí chcú viac preniknúť do tajomstiev kresťanskej viery.

Peter Juan Pablo Bako (ed.)
skladom
6,79 €
Elena (12 recenzií)
02.08. 2017

Dobrá kniha, ale v úvodnej časti ma unavovala. Veľmi zaujímavé boli pasáže približujúce Kalváriu. Oproti Gibsonovmu filmu Umučenie Krista, ktorý vychádzal z Emmerichovej, boli tieto časti zo života Pána Ježiša a Márie Magdalény zaujímavejšie práve v knihe. Oplatí sa prečítať!

Anna Katarína Emmerichová
skladom
5,82 €
Elena (12 recenzií)
12.05. 2017

Po úspechu knižného titulu Milovanej princeznej (pre ženy) vyšla jeho „zmenšená kreslená verzia“ určená menším dievčatám s názvom Malej Milovanej Princeznej. Namiesto fotografií sú v nej popri osobných listoch, ktoré napísal Kráľ, krátke jednoduché modlitby s kresleným pozadím adresované malou Princeznou Ockovi Kráľovi. Každý deň sa môže stať kniha pre dievča inšpiráciou, aby žila a žiarila ako princezná, ktorou naozaj je.

Sheri Rose Shepherd
skladom
9,60 €
Elena (12 recenzií)
17.04. 2017

Kniha je sondou do ľudskosti a múdrosti predstaviteľa Cirkvi, ktorý vie, o čom hovorí a vie, ako to má povedať, aby nikomu neublížil, no zároveň aby vystihol pravdivú podstatu vecí. Je napísaná formou rozhovoru,čo sa ľahko číta a zároveň dodáva obsahu autenticitu a dynamickosť. Pri tejto knihe som mala pocit, že mi konečne niekto múdro a zodpovedne vysvetľuje otázky týkajúce sa sveta a Cirkvi v nej spôsobom, ktorý veci nezľahčuje, ale ani z nich nerobí prvoplánovú senzáciu, ako sme na to zvyknutí z médií. Vynikajúca práca autorov. Ďakujem! Som hrdá, že Cirkev na Slovensku má takúto osobnosť. Odporúčam všetkým kresťanom i hľadajúcim pravdu!

Jozef Majchrák; Martin Hanus
skladom
12,90 €
Elena (12 recenzií)
05.01. 2017

Vynikajúce dielo. Odporúčam pre všetkých, ktorí neprestali snívať o svätosti. Ale aj pre všetkých vychovávateľov mladej generácie. Neskutočný človek to bol. Veľmi ma kniha oslovila. Je to nadčasový príbeh podnetný v nasledovaní. Pútavý obal, prehľadné usporiadanie, možnosť rozdeliť si čítanie na časti. Veľa faktov, vhodne a zrozumiteľne okomentované citáty...zážitok z čítania, ktoré trvá kratšie, ako ste si pôvodne plánovali. Blíži sa 31. január, deň spomienky na sv. dona Bosca. som rada, že o ňom viem vďaka tejto knihe viac.

Domenico Agasso; Renzo Agasso; Domenico Agasso ml.
skladom
12,51 €
Elena (12 recenzií)
02.12. 2016

Knihu som si vybrala na základe obálky a názvu titulu. Pohľad svätého Pátra Pia, (hoci len na ilustrácii prednej obálky) je pohľadom, ktorý preniká hlboko do duše. Meno tohto svätého je celkom iste zárukou úspešného predaja knihy. Pre mňa bol titul veľkým prínosom, hoci našli sa v ňom aj miesta nezáživné a zdĺhavé. Zaujali ma reálie zo života svätého Pátra Pia, jeho skúsenosť s témou očistec. Netradičná bola paralela autora medzi očistcom na zemi a očistcom po smrti, ktorú vytvoril porovnaním skúsenosťami zo života sv. Kataríny Janovskej a sv. Pátra Pia. Kniha ma presvedčila o potrebe viac sa modliť a obetovať za duše v očistci, a zároveň posilnila môj život v postoji odovzdanosti života do rúk Boha. Oceňujem rôzne modlitby za duše v očistci v záverečnej časti knihy. Moje hodnotenie: Výborné! štyri hviezdičky

Marcello Stanzione
vypredané
6,95 €
Elena (12 recenzií)
02.11. 2016

Proroctvá sú témou, ktorá bude zaujímať vždy. Každý z nás občas zatúži "vedieť viac", respektíve "vidieť ďalej" ako ostatní. V Katolíckej cirkvi sú proroctvá jej neoddeliteľnou súčasťou. Viažu sa najmä na mariánske zjavenia. Táto kniha hovorí predovšetkým o nich, ale nielen o nich. Autor je súčasníkom sv. Jána Pavla II. a približuje jeho život vo Vatikáne, život v blízkosti dnes už oficiálne svätého pápeža. V knihe nájdete niekedy naozaj neuveriteľné súvislosti, ktoré autorovi ako skúsenému novinárovi neunikli a ktoré možno i šokujú. Pochopíte, že Vatikán nie je žiadny dokonalý svet, ale svet ľudí, ktorí robia aj chyby a často na ne doplatí predovšetkým pápež. Zároveň vás kniha prinúti zamyslieť sa nad tým, že ak pápež verí proroctvám, predovšetkým proroctvám mariánskym, potom je tu výzva pre každého kresťana žijúceho v Cirkvi otvoriť sa týmto proroctvám tiež. Viera v proroctvá, ktoré dáva Boh cez vizionárov totiž prehlbuje práve vieru v Boha. Pretože o ich hodnovernosti svedčí to, že sa v príhodnom čase naozaj naplnia.

Andreas Englisch
skladom
8,25 €
Elena (12 recenzií)
07.09. 2016

V období veľkej krízy ženskej identity vydanie prednášok z pera Edity Steinovej je ako závan lahodného vánku v horúcom lete. Poteší a povzbudí zvlášť srdce ženy, ale aj muža, ktorý ženám chce porozumieť do hĺbky. Na prednáškach Edity Steinovej ma zaujal jej spôsob vecného podania myšlienok, ktorý je veľmi zrozumiteľný. Mám vo zvyku si v knihách podčiarkovať myšlienky, ktoré ma zaujmú svojím obsahom, a tak sa stalo, že v knihe Žena mám popodčiarkované celé odseky a asi iba málo viet zostalo "čistých". :) Pri čítaní tejto knihy sa vám totiž vynárajú odpovede na mnohé otázky o podstate ženy, jej myslenia, konania, cítenia, ale aj o jej povolaní a predurčení. Autorka je objektívna aj v hodnotení ženských nedostatkov, no vo svojej múdrosti dáva vždy návod, ako s týmito "ženskými chybami" pracovať tak, aby sa v žene rozvinul ten najpravdivejší obraz, k akému je povolaná. Myslím si, že vedomým a dlhodobým verným uplatňovaním myšlienok a postojov Edity Steinovej môže žena naozaj pokročiť v pravdivom žití svojej identity.

Edith Stein
skladom
9,70 €
strana: 1 z 2
   späť